Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

jak nie będzie poprawy podniosę sobie na 40mg, choc zastanawiam się, czy po prostu nie brakuje mi paliwa. Jem w sumie normalnie, ale zawsze lubiłem zjeść coś słodkiego a na terapii seronilem nie mam na to ochoty. Schudłem trochę, co mnie cieszy ale dzisiaj troche słodkiego wpakowałem w siebie, zobaczę jak będzie jutro, bo dziś mam koszmarny 3 dzień z rzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zaskoczyłem dopiero po 40 mg. Depresji już nie mam tylko odczuwam często niepokój. Ale myślę, że to po prostu skutek uboczny.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ale zrobiłem sobie psikusa. Przez pomyłkę wziąłem dzisiaj podwójną dawkę - 80mg. Najpierw wszystko mnie drażniło i chciało mi się wymiotować a teraz cholernie chce mi się spać. Masakra, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypiłem trochę alkoholu, miałem ochotę nawet się spić, ale wyszło, że muszę być w niedzielę "na chodzie" to i przystopowałem. Beznadziejne jest to, że nie poczułem tego,że wypiłem cokolwiek. Do domu wracałem bardziej "trzeźwy" niż szedłem w tamtą stronę. Ktoś pisał, że po seronilu można wypić więcej bez opicia się i prawdopodobnie mnie to też dotyczy.

Dzisiaj czuję się lepiej niż przez ostatnie dni przed piciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano zapomniałem zażyć tabletki i zrobiłem to dopiero przed chwilą. Od rana czułem się fizycznie dużo lepiej, psychicznie zresztą też - tak jak wtedy gdy seronil działał dobrze. Przypadek, bo miało mi się dzisiaj poprawić czy odstawienie leku ?

No nic, zobaczę jak będzie dalej i jeśli będzie znów gorzej pomyślę nad podniesieniem sobie dawki na 40mg. Tylko jak wtedy zażywać - rano i wieczorem po 20 mg ? Do psychiatry idę dopiero za 2 tygodnie a na seronilu jestem od 2 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatracony, Przypadek, bo okres półtrwania fluoksetyny w organizmie jest bardzo długi, i tak naprawdę twój mózg nie odczuł, że nie wziąłeś tabletki.

Co nie zmienia faktu, że super, że lepiej się czujesz :smile:

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeśli chcesz zwiększać, to po prostu bierz 40 mg rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatracony, to już lepiej bierze np przez kilka dni co drugi dzień 40mg a kolejny 20 mg. Generalnie, nie rozbija się dawek antydepresantów na dwie...chodzi właśnie o tą "moc uderzeniową" - a więcej powiem ci jutro, po wizycie u psychiatry, bo znowu zaczynam brać leki prawdopodobnie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, łokej, właśnie byłam wyciągnąć kartę u lekarza, jak to dobrze, że u mnie się nie czeka i nie zapisuje na odległy termin, idziesz, czekasz i włazisz. Mam 6 numerek lekarz przyjmuje od 10.30. Poproszę go o skierowanie na terapię, jak wrócę do terapeutki to mnie pewnie ochrzani....ale tak to jest jak się samemu przerywa :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapeutka Cię bardzo nie ochrzani, bo to normalne że ludzie przerywają leczenia. Ja już tyle razy znikałem i wracałem... Ważne żeby teraz konsekwentnie dążyć do celu jakim jest zdrowie.

 

A tak w ogóle masz nawrót depresji? Jak długo chodziłaś na terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, ja nie mam depresji, mam zaś nerwice z lękiem uogólnionym, wolnopłynącym - taka mega wkurzająca przypadłość..... :?

Wracam dziś do waszego grona panowie, 10mg seronilu dostałam na wejście, i 0,5 alproxu - doraźnie.

No wracam na terapię ( wczesniej miałam 4 miesiące, 1 h tygodniowo - oczywiście na NFZ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Linka, że terapia to dobra decyzja. Leki przytłumią objawy ale żeby nerwica nie wróciła potrzebna jest praca nad sobą. Ja teraz leczę się tak samo jak Ty tylko moim problemem jest nawracająca depresja, która z resztą też objawia się lękami/niepokojem.

 

Tak z ciekawości co cię tak mega wkurza w tej nerwicy? U mnie efekt jest taki, że izoluję się od ludzi. Po Twojej częstej obecności na forum domniemywam, że też uciekasz przed komputer. Dobrze zgadłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, nie brałam nigdy innego leku, brałam ten trzy razy i trzy razy mi pomógł, owszem wybór dziwaczny, za pierwszym razem poza nerwicą miałam też epizod depresyjny - i wtedy pomógł i na jedno i na drugie. Teraz przeważa nerwica - ale nie wiedzieć czemu, Fluoksetyna , po początkowej fazie zaostrzenia objawów ( troszkę potęguje lęki - dlatego wchodzę na 10mg, na małą daweczkę) pomaga mi się uspokoić, normuje sen itd......

Nie wiem na czym to polega....a lekarz chyba wychodzi z założenia, i zwykle tak jest, że jak coś raz pomogło to zapisuje się to samo a zmienia lek w razie niepowodzenia z tym poprzednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

 

No jakby nie bylo Fluo to w sumie chyba najbardziej poprawia nastroj ze wszystkich SSRI.

 

 

Chociaz jak teraz mysle to moze nie taki dziwaczny wybor, bo Prozac jako dosyc silny antydepresant jak sie rozkreci to bardzo czesto dodaje ludziom tupetu , odwagi i pewnosci siebie, wiec musi przynajmniej u niektorych niwelowac/redukowac lęki.

 

Generalnie Fluo po poczatkowym bumie jest teraz troche zapomniana, a przeciez to bardzo dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad miesiąc stosowania (20mg). Seronil nieźle działa na moje "chcice" . Nie mam ochoty na słodycze, tak bardzo że tydzień temu specjalnie się nimi napchałem, bo myślałem że pogorszenie stanu mam właśnie przez niedobór cukru. Nie mam ochoty na alkohol, co wcześniej mi się zdarzało, nie mam potrzeby zrobić sobie drinka "do komputera", piję jedynie towarzysko, małe ilości i nie czuję wcale działania alko jak dawniej, trochę to głupie bo po co pić jak się nie czuje skutków.

Potrzeby seksualne także całkowicie uśpione a przed braniem leku były dość duże.

Po kryzysie paru dni, kiedy było gorzej wróciłem na prostą bez podnoszenia dawki.

Czuję się...... nie wiem,chyba sporo lepiej niż przed braniem, bardziej pogodzony z sobą ale ciągle koszmarnie krytycznie nastawiony.

Nie szarpią mą tak uczucia, lęk, samotność, rozczarowanie, tęsknota trochę ustąpiły. Beznadzieja może też ale to za krótki okres bym był pewny. Przestałem chudnąć, niestety, teraz mogłaby się przydać jakaś dieta ale nie chcę pogarszać sobie nastroju, bo nie będę wiedział od czego czuję się gorzej.

Dalej jednym z pragnień jest śmierć ale to teraz też dla mnie bardziej odległe, seronil mnie nie zmotywował, może po prostu nie było w tym okresie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bede szedl niedlugo do nowego lekarza po lek z fluoksetyna. Do tej pory bralem "Fluoksetyna" firmy ANPHARM, ale nie wiem czy dostepe sa one jeszcze w aptekach. Czy istnieje taka mozliwosc, ze zamienniki beda mialy inne dzialanie niz lek, ktory bralem do tej pory? W koncu sklad taki sam, wiec nie powinno miec to znaczenia.

 

Jaki lek z fluoksetyna polecacie? Chodzi mi jednoczesnie o cene i jakosc :)

 

Czy moge poprosic lekarza o wypisanie recepty na P (przewlekle) zeby lek byl tanszy? W ogole mozna fluoksetyne na P wypisywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×