Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Mianseryna to super lek jesli nie mozna spac, biore najmniejsza dawke i spie jak dziecko i budze sie rano wypoczety, czasami sny sa az za bardzo realne ale za to mozna poczuc sie jak w filmie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spania po tym leku,to jest równie skuteczny co mianseryna (przynajmniej u mnie).Bałem się przyrostu wagi (jak za 1 podejściem),ale zadbałem o to,zeby tym razem nie przytyć (udało się bez problemu).Dużo aktywności fizycznej,ograniczenie słodyczy i będzie git.W ciągu 1.5 miesięca intensywnych treningów schudłem 6 kg,więc da się nie tylko nie przytyć,ale nawet schudnąć :smile: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,zwieksza sie apetyt,chce sie b. jesc,u mnie tak bylo na poczatku" wilczy glod",ale nie pilnowalam diety,jadlam tyle ile mi sie chcialo ,ale jak sie ograniczy slodycze inie je tak jak ja wtedy ,bo mi sie chcialo to bedzie ok+aktywnosc fizyczna,przybylo mi pare kg,ale nie bylo zle,spalo sie po tym super,bralam dlugo, i nie zaluje , teraz nie biore

Rozmawialam kiedys z lekarzem ,mowil,ze tyje sie ,bo lek zatrzymuje wode,troche spowalnia metabolizm,ale jak sie troche uwaza na jedzenie to ok,z powietrza sie nie tyje po tym leku.

Duzo bardziej tylam po mirtazapinie,koszmar u mnie musialam odstawic,podobny lek do mianserinu ,tylko jeszcze bardziej usypia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek mozna laczyc benzo i mianseryne,tez bralam 5 mg cloranxenu+ 10 mg mianseryny,cloranxen rzez 10 dni po 5,cloranxen na mnie nie dzialal,,5 wogole,mialo misie lepiej po nim spac i mialam sie uspokoic,niz tego nie wyszlo.

Oba leki bralam na noc ,ale mianseryna b.dobra nasennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec widocznie tylko u mnie wystepuje ten problem ale biore jeszcze inne leki. Nie mam potrzeby brac benzo wiec nie bede bral do wizyty u lekarza, zobaczymy co powie. Po mianserynie super sie spi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga wystapic,sennosc,lekkie oszolomienie wlasnie,co organizm to inna reakcja,a jak u mnie sie nie sprawdzil,to tez nic mi nie bylo,ani na +,ani na - Poczekaj do wizyty,jesli,Cie to bardzo niepokoi i przeszkadza,nie bierz tak bedzie chyba najlepiej.

U mnie np jak bralam,wiecej cloranxenu przez kilka/kilkanascie dni to wystepowala depresja,ryczalam z byle powodu :( ,wiec szybko odstawilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam na noc

mialam ogromne problemy ze wstawaniem na mianserynie

do tego stopnia, że psychiatra dał mi 3 tygodnie chorobowego, bo nie byłam w stanie funkcjonować :roll:

później się do niej przyzwyczaiłam i stopniowo sama z niej zeszłam.

lepiej na mnie ssri działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja mam zamiar brac tylko po to zeby sie wyspac, wiem jak ciezko jest wstac na 10mg a co bedzie przy wiekszej dawce - zobaczymy. A mialas koszmary albo takie bardzo realistyczne sny? Niedlugo mam wizyte wiec powiem lekarzowi ze chce brac 15mg albo 20mg, zobaczymy co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo ide do lekarza, zobaczymy czy mi pozwoli zazywac 20mg mianseryny na noc, zobaczymy czy beda jakies skutki uboczne jak otumanienie czy zmeczenie, chcialbym cos aktywizujacego dostac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejj dawno mnie tu nie było...

Mam do Was pytanko ponieważ od tygodnia zaczęłam mieć problemy ze snem-biore cały czas 30 mg lerivonu i rano 10 mg seroxatu.

A było tak dobrze przez tak długi czas;-(

Ja mam tak ,że jak jedna nocke źle śpie to juz drugiej nocy sie nakręcam że znowu nie zasnę i coraz wiekszy lęk i na 3 noc juz wcale nie śpie-na zasadzie błędnego koła! cos okropnego! nie umie nad tym panować nie umie sie zrelaksować przed snaem bo ciagle mysle ze nie zasne i jak ja sie bede w pracy czuła-i w efekcie nie spie-totalny bez sens!

Wiec moja lekarka zwiekszyła mi dawke wczoraj lerivonu do 45 mg na jakis czas az sie unormuje...

mam nadzieje ,że to pomoze bo wstyd sie przyznać ,że mam taką lekowa głupia nature!

Jak myslicie ta dawka podziała nasennie dobrze? czy lepiej zostać na 30? sama nie wiem..

Mam jesczez w domu chlorprothiksen ale nie wiem czy mozna łączyć z lerivonem?wieczoraem np.30mg lerivonu i dla uspokojenia nerwów 15-30 mg chlorpro?

Dała mi też doraźnie spamilan...ale pisze ,że go nie bierze sie doraźnie wiec zgłupiałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000,

Sprobuj te 45mg, ja przy 15 juz odpływam a mam brac do 30mg (w zaleznosci od stanu snu). Najlepiej nie kombinuj sama z laczeniem lekow tylko spytaj lekarza na nastepnej wizycie, Lerivon masz tylko jako lek nasenny czy przeciwdepresyjny? Bo z nasennych mocniejsza jest jeszcze mirtazapina ale jej nie probowalem.

Co do seroxatu to masz mala dawke, ja mam 20mg a teraz 30mg i to dopiero dziala dobrze przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000, Mi też po jakimś czasie dawka Lerivonu 60 mg nie wystarczała i miałem problemy ze snem, lekarz mi przepisał Heminervin 300 mg - bardzo dobry lek, po 20 minutach powalał z nóg, spanie po nim bardzo bardzo dobre, nie mulił lecz niestety lek ten bardzo uzależnia i po miesiącu lekarz mi go zamienił na Promazin 100 mg, teraz śpię i jest wszystko ok ;) Z takimi lekami lepiej samemu nie eksperymentować i zasięgnąć porady specjalisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem ciekawy przypadek po mianserynie. Wzialem 15mg wieczorem, rano sie obudzilem i zobaczylem jakies obrazy na monitorze choc byl wylaczony. Pewnie jeszcze sie nie dobudzilem, ciekawa sprawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jestem załamana....nie wiem czy sama sie nakrecam czy faktycznie ta 30stka lerivonu mi juz nie pomaga;-((strasznie boje sie bezsennośći mam przed nia lek-w efekcie nie śpie wcale....

chyba zwiekszę ten lerivon do 45 mg i zobacze a póki co beczę ....;-((że juz mi nigdy sen nie wróci ,że wpadne w bezsenność pzewlekłą-to jest straszne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam to formum od 3 tygodni bo wtedy, nagle dopadła mnie straszna bezsenność. Z dnia na dzień nie przespałam nocy, a kolejne noce były już tylko gorsze. Poszłam do psychiatry, który przepisał mi mirzaten - dziś mija drugi tydzień stosowanie, nie pomógł. Czytając te forum doszłam do wniosku, że musze zdobyć lerivon. Przekonałam lekarza aby mi go przepisał i dziś wezme pierwszą tabletkę - 30mg. JAk sądzicie czy jest szansa że podziała? Lekarz twierdzi, że mirzaten jest lekiem o podobnym składzie tylko nowszym więc nie nastawił mnie pozytywnie... Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×