Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Mi niestetyl cital tez wogole nie pomogl ,ale sa tacy ,,ktorym pomaga,od citalu sie wogole zaczyns,albo od zoloftu ,sertralina lepsza ,jak dla mnie cital ,co prawda za krotko pewnie bralam,bo tylko miesiac,przez pierwszy tydien po citalopramie czulam sennosc,potem sennosc przeszla i ze ro poprawy lekarz po miechu zapropomowal wieksza dawke,ale sie nie zgodzilam,wtedycital za drogi byl ponad 60 zl,to bylo kilka lat temu,kakies 3 lata temu

Esci.sie nie tykam,bo jak cital nie dziala u mnie to w esci tez jakos nie wierze Zenonek zgadzam sie lexapro mocno przereklamowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i podobnie jak wy zażywam Lexapro ja biore z powodu fobi społecznej w dawce 10 mg ale mam zamiar zwiekszyc dawke do 20 mg z tego co mozna tu wyczytac to lek chyba nikomu nie pomaga chociaż nawet nie wiem na jakie dolegliwości go zażywacie i czy jest tu ktos kto stosował go przynajmniej przez 3 miesiace bo tak czytac kazdy jest nie zadowolny po miesiecznym stosowaniu czego wy sie chcecie spodziewac po miesiacu stosowanie całe zycie meczy was jakis probelm ktory jest zakodowany w psychice i myslicie ze od tak sie go pozbedziecie na to potrzeba czasu czasmi nawet kilku lat ja tez stosowałem rozne leki no i moga powiedziec ze po seroxa-cie było moze i lepiej niz na lexapro a po paroksetynie człowiek traci chec do zycia przynajmniej ja tak miłem ze mogłem po niej zasypiac na stojąco a lexapro moze słabsze ale zero efektów ubocznych a i jest tu ktos kto tez cierpi na fobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik, sam chcesz zwiększyć sobie dawkę do 20mg czy lekarz tak zalecił?

Ja brałam lexapro jakieś 18 miesięcy, pomógł, nawet bardzo ,ale potrzeba cierpliwości zanim lek się rozkręci. Jeśli oczekujesz, że lek w 3 miesiące postawi Cię zupełnie na nogi to jesteś w błędzie. Po 3 miesiącach zaczyna się dopiero poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa teraz się naczytałem że w tym wypisie ze szpitala jaki mu pokażę napisali mi że mam rys osobowości histronicznej czyli takiej że chcę żeby mnie wszyscy lubili itd. http://pl.wikipedia.org/wiki/Histrioniczne_zaburzenie_osobowo%C5%9Bci I sobie nawkręcałem dodatkowo że jestem jakiś trzepnięty, że stąd te myśli samobójcze jako chęć zwrócenia na siebie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere

 

Właśnie tak mi się wydaję. Trochę brakowało mi miłości widocznie nie miałem zapewnionego wsparcia psychologicznego jako dziecko bo biologiczne było (byłem umyty, ubrany itd)ale od dziecka moi rodzice będąc w separacji mieszkali pod jednym dachem RAZEM i odkąd pamiętam kłócili się i NIE BYLI RAZEM JUŻ RAZEM ODKĄD MIAŁEM ROCZEK i nie spali ze sobą ani nic (nie chce podawać powodu ich separacji - napiszę może tylko że zdrada). Żadnych uczuć między nimi. Wzięli rozwód w marcu bieżącego roku w trakcie trwania mojej nerwicy którą mam od lutego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki mam dobre - nic nie zmieniał. Lekarkę też mam dobrą (tak ją skomentował). Pan Dr. otworzył mi oczy na parę spraw co się mną dzieje - jest niezły bez kitu. U mnie kluczem jest terapia - rok lub dwa czyli ciężka praca mnie czeka a ja Tego nie mogę zaakceptować i chciałbym już i teraz, oczywiście wszystko przez rodziców, ale trzeba zacząć żyć własnym życiem w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Seroxat miesiąc, Citabax - 5 dni, Effectin - ok 40 dni, Lexapro - od 1 maja.

 

Czyli Seroxat i Cital za krotko (ale pamietam, ze cital Ci dawal w kosc).

 

Lexapro - to nie wiem co jest grane, ze oni to zostawiaja.

 

A jaka dawke Efectinu brales i czemu odstawiles po 40 dniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX,

 

Efectin to chyba rzeczywiscie byl za mocny dla Ciebie.

 

Ja uwazam, ze Ty za bardzo sie przejmujesz myslami plynacymi przez glowe i niejako sam dajesz im zycie.

 

Musisz naprawde isc na porzadna terapie, najlepiej przez pierwsze pare miesiecy z 2-3 razy w tygodniu.

 

Co do leku, no coz wytrzymaj do nastepnej wizyty. Jak nie bedzie zadnej poprawy to naprawde bedziesz musial go zmienic.

 

Uwazam, ze Fevarin , Zoloft lub Seroxat moglyby byc dobre dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten pan Dr. powiedział że te myśli to są fantazje i mam się do nich przyzwyczaić. Ja mu mówiłem przez łzy że mnie niszczą i nie chce mi się żyć. On odpowiedział że ja tak właśnie teraz widzę rzeczywistość, bo przez całe życie widziałem ją jak dziecko które podświadomie myślało że jego rodzice będą razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij,

 

Mowisz, ze poznawczo-beh. , a na czym ona polega ? Jaka jest roznica miedzy nia a psychodynamiczna i psychoanaliza.

 

 

Co do Lexapro, ja uwazam, ze to jest gowno do kwadratu. Dzialanie NIJAKIE...

 

Seroxat - wiadomo super na lęki, hipochondrie, niepokoj, dobry antydepresant i na NN.

 

Fevarin - podobnie jak Seroxat, nie ?

 

Zoloft - znacznie lagodniejszy, ale moze dawac lekki naped i troche rownowazy negatywne mysli, uwazam, ze jest gorszy od Seroxatu i Fevarinu (biorac pod uwage teoretyczny profil dzialania), ale mi sporo pomogl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×