Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,wypadaja mi mocno wlosy,zawsze wypadaly,ale teraz mocniej,zwlaszcza po zwieksz do poltorej kapsulki czyli teraz mam 75+37,mam brac 150.

Zna ktos jakies sprawdone, skuteczne suplementy,szampony,odzywki? Nie koniecznie takie bardzo drogie .

Wenlafaxyny odstawiac bym nie chciala,bo naprawde dobrze sie sprawdza,bede sie bronic rekami i nogami przed zrezygnowaniem z leku,innych ubocznych brak,ale" nakrecam sie,ze bede lysa :(

Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Zenonek,wezme to pod uwage napewno,cena wysoka,zeby tak od razu tyle wydac,ale pewnie i tak sie oplaca,po,co inwestowac wniesprawdzone leki

 

Agusiaww,a pamietasz moze nazwe tego preparatu ze skrzypem?

 

,bo slyszalam,ze dawka skrzypu musi byc odpowiednio wysoka,zeby zadzialal ,jak trzeba

 

 

Rozwaze wszystkie Wasze propozycje i pewnie jeszcze zapytam farmaceuty

 

Tobie Agusia,tez dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już 4 dzień na dawce 150. Wcześniej brałem 75 przez 3 tygodnie. Jedyna różnica jaką czuję po tych 4 dniach: przyspieszona akcja serca, trzęsienie rąk, niepokój, gorszy sen, fale gorąca i pocenie. Żadnej poprawy, senność jeszcze chyba większa niż przy 75. Mógłbym spać pół dnia a i tak nie mam na nic siły.

Z tydzień jeszcze się pomęczę (jeżeli nie ustąpią skutki uboczne), potem wracam do 75 - skoro i tak nie ma poprawy to po co się faszerować podwójną dawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

I jak sa jakies zmiany pozytywne juz ?

 

 

Biorę combo więc Escitalopram+Wenlafaksyne+Alprazolam

więc czuję się nieco obojętniejszy, ale to nie naprawi mojej

niechęci do życia, jedynie czuję się zobojętniony, czyli

nieco lepiej, ale na dłuższą metę ten sam syf co zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

W perspektywie bedzie lepiej zobaczysz.

 

Nie jestes jedynym z takimi stanami melancholijnymi.

 

Znam 2 osoby, ktore zyly i leczyly sie SSRI bez skutku po kilka lat z takich stanow i w koncu z tego wyszly.

 

I jak same mowia 70-80 % melancholii im odeszlo.

 

Jedna osoba ma 55 lat, jest kiepsko sytuowana materialnie (1500 zl/miesiecznie, wiec masakra), ale pomimo tego jest dosyc szczesliwa, funkcjonuje zupelnie normalnie. Przywrocila ja do zycia wysoka dawka Imipraminy.

 

Druga osob jest facet lat 40. Przywrocil go do zycia lek o nazwie Noveril + Sulpiryd.

 

Naprawde masz szanse z tego sie ogarnac. W perspektywie 3-6 miesiecy na pewno bedzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

[Dodane po edycji:]

 

zaqzax, terapia.conajmniej 2 letnia.odzyskasz uczucia.

 

skad ja wezme taka kase, z reszta chodzenie na terapie raz w tygodniu na 1h dla mnie

mija sie z celem i nie ma dla mnie sensu.

chcialbym terapie 3x w tygodniu po 1h, bo czasu mam full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Rozumiem Cie, gdyz pomimo tego, ze jestem nieporownywalnie lzejszym przypadkiem, to nawet dla mnie terapia raz w tygodniu wydaje sie wyrzucaniem pieniedzie, niemalze...

 

Uwazam, ze Tobie polaczenie mocnego komba lekow + terapia 3-4 razy w tygodniu u jakiegos doskonalego fachowca - naprawde pomoze.

 

Pomysl, Ty dopiero teraz rozpoczynasz jako-takie leczenie (choc i to jeszcze nie jest za mocne w porownaniu do tego co ludzie biora zeby wyjsc z ciezkich stanow), naprawde masz szanse, ale musisz podjac jeszcze terapie.

 

Moze jak sie troche ogarniesz to poszukaj jakiejs lajtowej pracy ? W Wawie sa na szczescie dobre wynagrodzenia, wiec moglbys sobie zarobic na terapie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co od razu prywatną terapię, nie rozumie jak osoba w cięzkim stanie psychicznym, niepracująca ma sobie skombinować terapię płatną i to najlepiej 3x w tygodniu. Koncert życzeń, chyba, że ktoś ma kasiastych rodziców.

Spróbować chociaż na państwową się zapisać możę coś ruszy, ważne, że coś się próbuje robić, a nie siedzieć na dupie i tylko próbować usprawiedliwiać własne lenistwo. Dobrze dobrane leki i terapia niekoniecznie ta za 100zł/h i powinno być coraz lepiej.

 

A co do wenlafaksyny to z perspektywy czasu 8mcy stwierdzam, że lek ten napędzał mi jeszcze lęki, fobie społeczną również, nieraz nawet jak leżałem na łóżku to kiedy pojawiał się jakiś lęk serce zaczynało mi walić jak szalone, tak, że latałem w jego rytm w dół i w góre. Nawet niby pomyśleć w takiej komfortowej sytuacji. Lękorodny lek jak dla mnie, nie polecam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie super dzialal efectin,wlasnie na leki ,nie pobudzal mnie wcale,lek dzialal chyba najlepiej ze wszystich,a bralam ich duuzo niestety,i juz tez tracilam nadzieje,ze cokolwiek pomoze,na prywatna terapie mnie wogole nie stac,ale tez nie jestem chyba gotowa na terapie,bo jakos sie zrazilam,prywatnie kiedys probowalam lipa,panstwowo to juz wogole,trzeba trafic na dobrego terapeute,takiego ktory nam osobiscie odpowiada.

Wenlafaxyna 225 to u mnie byl naprawde dobry nastroj i duzo mniejsze leki,nie bez jakis tam ubocznych,ale byly one niewielkie w porownaniu do pozytywnych efektow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka, też się z włosami męczyłam, brałam Mertz Special i myłam włosy szamponem Dermena i wypadać nie przestały, ale mam dużo nowych włosków. dermatolog mówiła, że to nie wpływ leków a stresu towarzyszącego depresji/nerwicy. Psychiatra na włosy polecał mi tez Biotynę do ssania (kilka złotych kosztuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka35 jesli jeszcze odwiedzasz ten watek to napisz po jakiej dawce mialas silne zawroty glowy i po jakiej dawce 7 dnia objawy zniknely? Ja po 75mg mg Venlafaxinum (Jarvis) o przedluzonym uwalnianiu mialem takze silne zawroty glowy, bylem otumaniony, ledwo co chodzilem co przesadzilo o tym ze wiecej go nie biore. Nie wiem co byloby dobre na moje leki, wczesniej mialem przypisany pramolan ale po nim leki byly jeszcze wieksze, a benzodiazepiny ciezko dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zryciuch, Benzodiazepiny ciężko dostać? Jeśli masz receptę, którą wystawił psychiatra to wcale nei tak ciężko. Domyślam się,ze nie byłeś u specjalisty. Rozwiej proszęmojąwątpliwość.

Velaxin to antydepresant. Zazwyczaj jego działanie uaktywnia się po 6-12 tygodniach. W wejściu w lek pomaga właśnie jakiślek o charakterze psychotropowym, więc benzo jak najbardziej.

Nie spodziewaj się efektów po tygodniu.

Skutki uboczne brania tego leku są nieciekawe, tak było u mnie. A potem ten lek wywołal u mnie pobudzenie. Odstawiłam.

Lepiej odwiedź psychiatrę.

Co Tobie dolega? Z jakim problemem się borykasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisaliście też o rozchwianej równowadze hormonalnej...czy tego typu leki mają też wpływ na okres? trochę mi się spóźnił a poza tym objawy odstawienne trochę przypominają objawy ciąży...więc zaczęlam sobie wkręcać, że jestem w ciązy (z chłopakiem, z którym zerwałam miesiąc temu więc możecie sopbie wyobrazić co się dzieje w mojej głowie) i nie mogę przestać o tym myśleć...i w ogóle jestem strasznie złamana emocjonalnie ostatnio,,choć udaję że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore Wenlafaksyne już 15 dni czyli bite 2 tygodnie - 150mg, dzisiaj poczułem się nieprzyjemnie bo dopadło mnie takie jakby dziwne pobudzenie,

ogólne spięcie i nerwowość, mimo to nie czułem lęku ale stan jest bardzo nieprzyjemny i drażniący, bo ciężko wtedy się nad czymś skupić, odprężyć i myśleć spokojnie, do tego ciśnienie lekko mam podwyższone 145/95.

 

mimo że biore od 2 tygodni Xanax SR 0,5mg to mimo to dzisiaj pojawiły się owe objawy.

 

czy owe pobudzenie/napięcie przeminie ? czy może się jeszcze bardziej nasili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, Ja po Velaxinie mialam pobudzenie,że szok. Nie biorę. Objawy podobne do Twoich. Velaxin a Velafax to odpowiedniki?

 

tak to odpowiedniki.

kiedys jak bralem wenlafaksyne to nie bylo tego pobudzenia ale bralem dawke 75mg,

teraz biore 150mg i nie wiem czy to za duzo czy mam poczekac az to pobudzenie samo minie,

bo ono mi totalnie nie pasuje i sprawia ze jestem bardzo napiety i nerwowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, No, wiem o czym mówisz. Ja brałam 75mg i nie wyrabiałam. Takie pobudzenie miałam,że nie moglam usiedziec na miejscu. Musialam np. o 23:00 wziąść szmatę i powycierać wszystkie podłogi w domu , na dole. Ale potem i takie sposoby nie pomagały. Lekarz się dziwił, mówił,ze to nowoczesny lek,że nie powinnam miec takich objawów. Zmienił na Zoloft. Ta zmiana była jeszcze większą pomyłką niż Velaxin.

NIc nie biorę od lutego.

NIe mam aż takich doświadczeń z lekami. Brałam jeszcze doraźnie Zomiren. Też nic i pomagał, to były małe dawki.

Wtedy dalo mi do myśenia to,że muszę isćna terapię.

Niektórzy biora leki i chodzą na terapię, mają taką ulgę. Szkoda,ze na mnie leki tak działają, bałam się próbowac kolejnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyrabiam z tym pobudzeniem i napieciem, xanax raczej nie pomaga, moze hydroxyzyna troche to zahamuje i zamuli to pobudzenie ?

 

czy zmniejszenie dawki moze cos pomoc ?

jesli tak to jak szybko po zmiejszeniu dawki te objawy sie zmniejszaja ?

czy komus przeszlo po paru dniach to pobudzenie i niepokoj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×