Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna,piękna książka to Bialy oleander.Absoluntnie,milion razy wspanialsza od lichego filmu na jej podstaawie.

Ditta-Nexo

W cieniu zakwitających dziewcząt-Proust

W poszukiwaniu straconego czasu -Proust

Kraina chichów-Caroll

Zaślubiny patyków-Caroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Nie mów nikomu" H.Cobena - świetna książka. Obejżałam również film na podstawie tej powieści, ale ten już okazał mniej interesujący.Wiele rzeczy zupełnie przekręconych i ominętych,ale to już chyba standard w ekranizacjach...

 

Teraz słucham audiobooka "Jedyna szansa" również Cobena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kate83, wszystkie książki Cobena są świetne :) też miałam obejrzeć film..ale nie chcę żeby mi popsuło książkę..nie dawno wyszła też nowa książka cobena..przeważnie wydaje jedną rocznie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja dołożę swój zestaw ostatnio przeczytany, a który gorąco polecam:

 

1. Wilbur Smith "Gdy poluje lew" >> powieść przygodowa-historyczna o Afryce

2. Trudi Canawan "Gildia Magów" >> trylogia czarnego maga

3. Elizabeth Gilbert " I że Cie nie opuszczę" >> krótko mówiąc książka o mnie - charakter osobowość bohaterki, mam nadzieję tylko nie zaliczyć rozwodu :), wesoła, prawdziwa, życiowa książka, trochę tez trudna

4. Katarzyna Grochola "Zielone drzwi" >> mega humor o twardej rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś czytał lub oglądał ekranizację powieści, ale postanowiłam dodać temat, by zachęcić wszystkich do przyczytania jej. :great:

Książka w ręce wpadła mi zupełnie przypadkiem, udowodniła mi, że moje "problemy" są błachostką.

"Kwiat pustyni" jest książką niezwykłą, biografią poruszającą nawet najbardziej niewzruszonych czytelników, ale i ludziom, ceniącym odwagę i upór w dążeniu do celu.

 

Jest to lektura niesamowita, którą przyczytałam w 2 dni, gdyż była tak trzymająca w napięciu, jej zadaniem jest nakłonienie czytelnika do przemyśleń i uświadomienie mu okrutności dawnego i dzisiejszego świata. Świata, którego my wcale nie znamy.

Książka przedstawia prawdziwą historię życia Somalijki z plemienia koczowników.

Od najmłodszych lat dziewczynka żyła w Somalii. Wychowała się w otoczeniu dzikiej przyrody. Gdy miała pięć lat została obrzezana, w wieku lat sześciu pierwszy raz została zgwałcona. Jako trzynastolatka uciekła z domu. W końcu trafiła do Londynu, gdzie nastąpił wielki przełom w jej życiu. Gdy miała osiemnaście lat, rozpoczęła karierę modelki i osiągnęła sukces.

Autentyczny opis surowych warunków, w jakich spędziła dzieciństwo, procesu obrzezania i wędrówki na sam szczyt, są atutem tej książki. Ta wstrząsająca relacja krok po kroku uświadamia nam, że wciąż są jeszcze na świecie miejsca, w których dzieją się rzeczy dla nas niewyobrażalne. Upór i zawziętość sprawiły, iż afrykańska dziewczynka przezwyciężyła wszelkie przeciwności losu i dokonała niemożliwego.

Serdecznie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luxurious, jeśłi podobała ci się ta książka polecam także:

- Córka Nomadów - Waris Dirie

- Spalona żywcem - Souad

- Wyznania Gejszy - Arthur Golden

- Kwiat śniegu i sekretny wachlarz - Lisa See

- Biała Masajka - Corinne Hoffmann

- Gejsza z Gion - Mineko Iwasaki

- Oddajcie mi dzieci - Patsy Heymans

- Sprzedane! - Mahmoody Betty, Muhsen Zana, Crofts Andrew

- Mój pan i władca - Tehmina Durrani

No i takie tam klasyki, My dzieci z dworca ZOO, Dziennik (czy pamiętnik) Narkomanki.

Wszystko to czytałam, świetne, poruszające książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luxurious, jeśłi podobała ci się ta książka polecam także:

- Córka Nomadów - Waris Dirie

- Spalona żywcem - Souad

- Wyznania Gejszy - Arthur Golden

- Kwiat śniegu i sekretny wachlarz - Lisa See

- Biała Masajka - Corinne Hoffmann

- Gejsza z Gion - Mineko Iwasaki

- Oddajcie mi dzieci - Patsy Heymans

- Sprzedane! - Mahmoody Betty, Muhsen Zana, Crofts Andrew

- Mój pan i władca - Tehmina Durrani

No i takie tam klasyki, My dzieci z dworca ZOO, Dziennik (czy pamiętnik) Narkomanki.

Wszystko to czytałam, świetne, poruszające książki.

 

 

wszystko czytalam:) polecam:)

 

a od siebie dodam jeszcze "bialy oleander",moja ulubiona książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś czytał lub oglądał ekranizację powieści, ale postanowiłam dodać temat, by zachęcić wszystkich do przyczytania jej. :great:

Książka w ręce wpadła mi zupełnie przypadkiem, udowodniła mi, że moje "problemy" są błachostką.

"Kwiat pustyni" jest książką niezwykłą, biografią poruszającą nawet najbardziej niewzruszonych czytelników, ale i ludziom, ceniącym odwagę i upór w dążeniu do celu.

 

Jest to lektura niesamowita, którą przyczytałam w 2 dni, gdyż była tak trzymająca w napięciu, jej zadaniem jest nakłonienie czytelnika do przemyśleń i uświadomienie mu okrutności dawnego i dzisiejszego świata. Świata, którego my wcale nie znamy.

Książka przedstawia prawdziwą historię życia Somalijki z plemienia koczowników.

Od najmłodszych lat dziewczynka żyła w Somalii. Wychowała się w otoczeniu dzikiej przyrody. Gdy miała pięć lat została obrzezana, w wieku lat sześciu pierwszy raz została zgwałcona. Jako trzynastolatka uciekła z domu. W końcu trafiła do Londynu, gdzie nastąpił wielki przełom w jej życiu. Gdy miała osiemnaście lat, rozpoczęła karierę modelki i osiągnęła sukces.

Autentyczny opis surowych warunków, w jakich spędziła dzieciństwo, procesu obrzezania i wędrówki na sam szczyt, są atutem tej książki. Ta wstrząsająca relacja krok po kroku uświadamia nam, że wciąż są jeszcze na świecie miejsca, w których dzieją się rzeczy dla nas niewyobrażalne. Upór i zawziętość sprawiły, iż afrykańska dziewczynka przezwyciężyła wszelkie przeciwności losu i dokonała niemożliwego.

Serdecznie polecam

Na mnie ta książka nie zrobiła zbytniego wrażenia. Bohaterka nie posypała się nerwowo, więc nie mogę uznać, że przydażyło się jej coś szczególnie złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bohaterka nie posypała się nerwowo, więc nie mogę uznać, że przydażyło się jej coś szczególnie złego.

Yhmm...więc jak po gwałcie kobieta daj e sobie radę i żyje dalej to tak jakby nic złego się nie stało......oj niewiele wiesz o kobiecej psychice, niewiele....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bohaterka nie posypała się nerwowo, więc nie mogę uznać, że przydażyło się jej coś szczególnie złego.

Yhmm...więc jak po gwałcie kobieta daj e sobie radę i żyje dalej to tak jakby nic złego się nie stało......oj niewiele wiesz o kobiecej psychice, niewiele....

Co to jest "kobieca psychika"?

 

Tak czy siak, książka mnie zbytnio nie ruszyła. Za mało bólu, gniewu i rządzy zemsty.

Winię Islam.

Generalnie rzecz biorąc to jeśli chodzi o moje czytanie to jestem dość empatycznym czytelnikiem. Swego czasu udało mi się wstrząsnąć komisją maturalną gdyż opisałem książkę "Zdążyć Przed Panem Bogiem" tym samy ironicznym i zdystansowanym tonem, którego używał autor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×