Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Matt FX, To dobry specjalista na pewno.Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.Wiesz co?tak naprawdę mow wszystko szczerze co Ci przyjdzie do glowy :)

On umie czytac miedzy wierszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

 

nie wierze w cudowne leki, ktore sprawia ze zachce mi sie zyc i zaczne sie tak

poprostu cieszyc, a to mnie najbardziej przybija ze nie potrafie sie cieszyc niczym,

ani odczuwac radosci, satysfakcji.

 

Z tego co pisujesz widzę, że brałeś z grubsza rzecz ujmując eseseraje. A próbowałeś coś na dopaminę? Może tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam!

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeszcze dwa dni do wizyty... A ja nie mogę wytrzymać, jedzie ze mną jak z gównem. Wczoraj terapeutka powiedziała że ja mogę odrzucać lek i nie chcieć mu pozwolić zadziałać bo strasznie na ten lek jej gadałem że jest syfiasty. Nie wiem kochani jak to jest z lekami - może ja oczekuję nie wiadomo czego? Może ma tak działać? Kurw** Ci psycholodzy jeszcze bardziej mieszają mi w bani!

 

[Dodane po edycji:]

 

Pięknie mnie jeb** w czaszkę uhuhu. Przypomina mi się jak brałem Cital po raz pierwszy - totalny odjazd. Wszystko przeszkadza, wszystkiego za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere,

 

Sama wiesz, ze nie.... Jak sa skutki uboczne mocne do 3-4 tygow to trza wyjebac taki lek.

 

Mi sie nastroj wyraznie podniosl po ponad 3 miesiacach brania i tak juz zostalo.

 

Po miesiacu to prawie zadnych efektow nie mialem, no ale tez s.u. brak.

 

 

Pasozyt

 

Tak po 3-4 tygodniach to powinno cos minimalnie byc na +, to sa oznaki, ze lek dziala, ale widoczne efekty to po paru miesiacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, a to roznie Sloneczko.Sertralina faktycznie zadzialala z ooznieniem,ale np fluo już trzeciego tygodnia.Może to placebo.Cholera wie.Czemu Ty mnie ostatnio tak musztrujesz poczwaro? :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere,

 

hahaha :), bo czytam uwaznie Twoje posty i pamietam co piszesz :). Sama pisalas, ze jak troche zaskoczy to trza czekac i 2-4 miesiace na jakies lepsze efekty w postaci poprawy humoru.

 

A po drugie troszke musztry dobrze Ci zrobi :) :mrgreen:

 

 

 

Matt My sie nie klocimy. Tylko sobie z Hania rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 3 miesiące i 5 dni. Nie działa.

Mniej się boję podróżować, ale 'dupy nie rozrywa'. Ponadto ciągle żle się czuję psychicznie i fizycznie, mam doła, ciągle coś mnie boli, mam zryte sny, coraz częściej kończy się na benzo.

Nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 3 miesiące i 5 dni. Nie działa.

Mniej się boję podróżować, ale 'dupy nie rozrywa'. Ponadto ciągle żle się czuję psychicznie i fizycznie, mam doła, ciągle coś mnie boli, mam zryte sny, coraz częściej kończy się na benzo.

Nie...

 

Czyli ten lek to jakis totalny crap jest. Nikomu nie pomogl ani Tobie, ani Hanii, Mattowi, Zaqowi i w ogole malo komu tak wynika z tego topiku (z wczesniejszych wpisow, bo ostanie to my narobilismy :P ).

 

Co zamierzasz teraz przychedozyc, moze Valdoxan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wiem na co się przerzucę. Tak naprawdę pełną dowolność zostawiam mojemu psychowi.

Mam tylko nadzieje że znowu nie będzie się upierał jak osioł przy tym Depralinie.

Cholera, a tak byłam pozytywnie nastawiona- przez pierwszy miesiąc/półtora nawet nawet coś tam działało, potem nawet kilka dni euforii zaliczyłam, a nagle totalny zjazd na glebę i tak do dzisiaj :?

Nie ma co żreć tego bez sensu, mam jeszcze chyba 20 tabletek. Więc za jakieś 2 tygodnie do lekarza pójdę.

Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 3 miesiące i 5 dni. Nie działa.

Mniej się boję podróżować, ale 'dupy nie rozrywa'. Ponadto ciągle żle się czuję psychicznie i fizycznie, mam doła, ciągle coś mnie boli, mam zryte sny, coraz częściej kończy się na benzo.

Nie...

Ja mam tak samo.Jest mi wciąż niedobrze,codziennie mnie coś boli,natrętne myśli jak były tak są :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111,

 

czy jest w ogole jakas ossoba na forum ktorej ten lek pomogl ? To chyba jest jakis totalny niewypal z tym Esci. Nikomu nie pomaga (przynajmniej Polakom :P )

 

generalnie wiele leków opisywanych na tym forum nie działa na wielu, poprostu

depresja i pokrewne zaburzenia sa tak trudną chorobą ze tabletki wiele nie poprawiają.

a Escitalopram to nie rewelacja, podobnie jak reszta, ciezko tu zrobic "ranking".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zgodze sie. Inne leki maja znacznie lepsze opinie. Zreszta wystarczy poczytac posty innych.

 

Zdecydowana wiekszosc ludzi uzyskuje poprawe/duza poprawe po danym leku.

 

Wiec bez przesady. Te leki sa skuteczne, nawet bardzo skuteczne.

 

Mi np Zoloft bardzo pomogl.

 

Wystarczy poczytac posty ludzi i jakby sie zrobilo sonde to spokojnie 80-9x% ludzie dobrze reaguje na farmakologie.

 

Zatem stwierdzenie, ze tabletki nie poprawiaja stanu jest duzym naduzyciem :), bo jest wprost przeciwnie , przynajmnej w przypadku wiekszosci osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pani doktor powiedziała,że to jest mercedes w lekach tego typu.Ja chciałam od razu asentre tak jak za pierwszym razem,lecz ona stwierdziła,że da mi coś co szybko mnie postawi na nogi.Tak jak u Magdy kilka dni było w miare ok ale teraz jest dalej zle.Moze troszeczke te lęki się zmniejszyły ale dalej są.I ciągle te natrętne myśli,że jestem chora na coś poważnego.Asentra mnie błyskawicznie postawiła na nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahahhahahahahahhahahahhaa

 

lekarz,ktory mowi,że lexapro to "mercedes" i namiętnie wypisuje je mimo braku zadowalającej poprawy najpewniej ma umowe z koncernem.

no proszę Was nie bądzcie naiwni :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×