Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie ciezka sprawa dowiedziec sie,ze za miesiac stracisz prace,takich mamy szefow,ze zmieniaja ludzi ,jak rekawiczki,niestety.jednak wierze,ze znajdziesz nowa prace,rzecz jasna nie odrazu,ale na pewno tak bedzie.Zamartwianie nic nie da tylko sie jeszcze bardziej pograzysz,choc rozumiem,ze zawsze sie czlowiek martwi i ,ze latwo mi mowic.

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gorzej od paru miechow wszystko mi sie posypalo,lek o rozne trudne,sprawy,min dosc powazne problemy ze zdrowiem w rodzinie,problemy brata i kilka innych,po lekach jest lepiej,ale jeszcze troche nim dojde do siebie,spokojnie,damy rade,kazdy ma rozne ciezkie sprawy i trzeba sobie radzic,wiec w koncu bedzie ok.Dzieki,ze pytasz:)

Nie ma sprawy,jakby cos to pisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tez tak moze byc,ze niestety nie zadziala,tez bralam niestety duuzo roznych lekow zanim trafilam na swoj,skutki jesli nie zaczna mijac/slabnac w ciagu 2-max 3 tyg,u niektorych troche dluzej,ale powinny z czasem slabnac,bo jesli nie to faktycznie trzeba zmienic lek,bo ile mozesz sie tak meczyc,bez sensu,postaraj sie wytrwac jeszcze kilka dni,no chyba,ze na bank nie dasz rady wytrzymac,to wtedy zadzwon lub idz do lekarza,moze zmieni,albododa jeszcze jakis inny lek do sertraganu

Pierwsze oznaki poprawy nastroju,po sertralinie po minimum 6 tyg,ale sk.ub. mijaja,pelna poprawa samopoczucia po 2-3 miechach,niestety dlugo sie " rozkreca" ten lek,u mnie byl skuteczny,ale zalezy od organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakąś poprawę widzę,nie mogę powiedzieć,że jest ciągle źle.Na początku cały dzień było strasznie,teraz tylko rano,po południu poprawia mi sie trochę,czuję duże pobudzenie,czasem dopada mnie lęk czy niepokój,duzo się pocę,apetyt też poprawia mi się po południu,duzo schudłam przez te 1,5 tyg.Nawet myslałam o tym żeby iść do innego lekarza po poradę,ale nie wiem narazie chcę poczekać,bo jak sama piszesz muszę zobaczyć jak to bedzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chociaż nie sądzę, żeby ktoś z Was miał podobne doświadczenie, ale za 2 tygodnie mam dość poważną operację pod narkozą i zastanawiam się, czy powinnam poczekać do pooperacji, czy też antydepresanty nie mają na to żadnego wpływu...?

 

Jezeli operacja jest pod narkoza to radzilbym poczekac ten czas z braniem leku. Samo branie Asentry nie przeszkadza niczemu przy narkozie jednak podczas pierwszych tygodni przyjmowania organizm doznaje lekkiego szoku, jest bardziej obciazony i wystepuja rozne skutki uboczne. Skoro operacja jest juz niedlugo to ja bym poczekal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne,ze jest jakas zauwazalna poprawa,to,ze chudniesz to wiekszosc chudnie na tym leku,pytanie tylko ,wiesz moze,ile schudlas?,duzo tzn 1kg,2,czy wiecej?pytam tak mniej wiecej ile?

Mnie tez zawsze rano jest zle ,a potem sie poprawia z biegiem dnia,jedni maja wlasnie tak inni odwrotnie,ale chyba czesciej jest tak,rano dol,i lek potem lepiej,jeden z mozliwych objawow spadku nastroju,ja mam tak i bedac na lekach antydepr. Jak i bez lekow,choc teraz musze przyznac,ze poranki nie sa takie straszne,bez porannych lekow. Nadmierne pobudzenie tez mnie lapie na poczatku zazywania nowych lekow,tak samo silne pocenie,na poczatku i teraz tez tak mam,teraz troche rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek od dwóch dni. Wcześniej zażywałem coaxil i afobam. Szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy. Biorę od razu dawkę 50 mg z rana a wieczorem Cloranxen 10 mg. Lęki dalej pozostały, lecz zauważyłem jakby były na innym, oddalonym torze. To dobrze rokuje :yeah: Bezsenność niestety dalej pozostała. Cloranxen nic nie daje (nawet podwojona dawka). :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek od dwóch dni. Wcześniej zażywałem coaxil i afobam. Szczerze mówiąc nie widzę większej różnicy. Biorę od razu dawkę 50 mg z rana a wieczorem Cloranxen 10 mg. Lęki dalej pozostały, lecz zauważyłem jakby były na innym, oddalonym torze. To dobrze rokuje :yeah: Bezsenność niestety dalej pozostała. Cloranxen nic nie daje (nawet podwojona dawka). :papa:

 

 

LoL , bezsennosc pozostala ? A jakze by inaczej, skoro ten lek u wiekszosci ludzi przez pierwsze 2-3 tygodnie wywoluje lekka bezsennosc, lęki ? on w swoim profilu nie wykazuje bezposredniego dzialania przeciwlękowego, aczkolwiek poprzez poprawe nastroju, podniesienie pewnosci siebie itp posrednio redukuje lęki - ale to nie wczesnie niz za 2-4 miesiace.

 

Przez pierwsze 3-4 tygodnie powinnas stac sie nieco spokojniejsza, wyluzowona, gonitwa mysli powinna ustapic oraz inne objawy nerwicowe. Na nabieranie dystansu trzeba poczekac znacznie wiecej (u mnie nastroj sie podniosl po 4 miesiacach).

 

To bardzo dobry lek, ale nie pigulka szczescia, ktora zmieni cie w 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie będziesz ''zdychać''. Mniej lub bardziej. Taki urok brania antydepresantów. Mi już przeszło. Teraz gdyby nie dobijająca sytłacja życiowa, byłbym cały w euforii. No ale ogólnie lek zaczął działać i chyba tylko to jakoś trzyma mnie przy życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×