Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to na pewno nerwica?


heros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wszystko trwa juz pare miesiecy, a objawy sie zmienialy. Chodzi o to, ze caly czas czuje sie zle, caly czas, nawet jak w nocy sie obudze, mam taki stan jakbym mial 39 stopni goraczki, nie mogl spac w nocy i nagle wstal i zaczal isc. Wszystkie dzwieki sa strasznie dosadne, czuje sie strasznie zle i nie ma poprawy. Do tego to patrzenie na swiat, jakby wszystko bylo wieksze, dosadniejsze i strasznie wyrazne. Oczy mnie od tego bola w srodku, od wewnatrz, a jak patrze na chmury to wytrzymam z 4sek, zaraz mi lzawia i bola. Do tego ten delikatny bol glowy z roznych stron i scisk pod mostkiem, nawet wrazliwy na mocny dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heros, Miałeś robione podstawowoe badania krwi? Badania neurologiczne? Okulistyczne?

Jeśli nie to je zrób, jeśli tak i wyszło, że fizycznie jesteś zdrowy to:

 

- nadwrażliwość na dźwięki i światło

- zawroty głowy

- derealizacja

- złe samopoczucie

- napięciowe bóle głowy

 

To są klasyczne objawy nerwicy.

No ale lekarzem nikt tu nie jest o ile mi wiadomo więc diagnozy nie wystawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem i tu i tu. Antydepresanty, po co mi to? Przeciez ja sie tylko zle czuje...jak antydepresanty maja wplynac na to, ze bede sie czul lepiej, ja chce wszystko robic, mam checi, ale trace je jak mam gdzies isc i tam sie czuc zle, to jaka w tym radosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko skoro wiesz lepiej to biegaj po lekarzach dalej - tylko nie zdziw się jeśłi nikt nic na to nie poradzi. :roll:

 

Antydepresanty znoszą wegetatywne objawy nerwicy ( swoją drogą poczytaj sobie o tym) do tego powinno się uczęszczać na terapię - bo takie bóle są odzwierciedleniem naszych problemów a je należałoby rozwiązać.

 

 

Poza tym radziłabym zacząć zdrowo się odżywiać, zacząć uprawiać sporty, brać dużo magnezu, omega 3 i tyle......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiem lepiej, dlatego pytam, mam wątpliwości dlatego piszę. Uprawiam mnóstwo sportu. Wizyty u psychologa nie dają mi za dużo, byłem 3 razy, gadamy o pierdołach, o mnie, jak mi minął dzień itp. Nie wiem czy to jest 'ta' terapia? Psycholog mało mi mówi, nie mówi co mam robić, ani czego nie robić. Jak wy macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heros, Miałeś robione podstawowoe badania krwi? Badania neurologiczne? Okulistyczne?

Jeśli nie to je zrób, jeśli tak i wyszło, że fizycznie jesteś zdrowy to:

 

- nadwrażliwość na dźwięki i światło

- zawroty głowy

- derealizacja

- złe samopoczucie

- napięciowe bóle głowy

 

To są klasyczne objawy nerwicy.

No ale lekarzem nikt tu nie jest o ile mi wiadomo więc diagnozy nie wystawi.

- nadwrażliwość na dźwięk i światło - zawroty głowy - ból głowy - nawet jeśli badania lekarskie wychodzą idealnie nie muszą być objawami nerwicy.Jest coś takiego jak migrena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W badaniu dna oka powinno wyjsc, ze to migrena, a wszystko jest ok. Najgorsze jest to, ze tak dziwnie sie czuje, tak nieswojo, jakbym tylko w jakims stopniu byl soba...Chociaz wszystko robie tak jak kiedys...

 

Niekoniecznie. Ja miałam robione badanie dna oka - wszystko ok. A na migreny cierpię. :( Potwierdzone przez neurologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis odwiedzilem nerurologa, po podstawowym badaniu stwierdzil, ze wszystko jest ok i nie widzi nic zlego, jednak do pewnosci zalecil rezonans magnetyczny, ktory niestety kosztuje 600zl...

 

[Dodane po edycji:]

 

Czy w nerwicy tez moze wystepowac bol brzucha? Mam ciagly bol pod mostkiem, jakby mnie cos sciskalo, to tez nerwica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może cie boleć brzuch, możesz tracić czucie w nogach, mrowić i drętwieć cie może język możesz miec notoryczne odruchy wymiotne w nerwicy wszystko jest możliwe.

 

a ten światłowstręt, dzwiękowstręt to może być jak najbardziej migrena i zgadzam się z przedmówca , że "zmian pomigrenowych" w badaniu dna oka nie ma skąd taki pomysł. Sama pytałam się mojego okulisty czy może wzrok pogorszył mi się od migren a on stwierdził ze to nie ma wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×