Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

dziwne, nie wiem czy to efekt sugestii, ale jest jakby odrobinę lepiej, z początku dziwna senność, potem lekkie nakręcenie, i jakby taka psychiczna izolacja - przypominająca troche w działaniu benzo, negatywne myśli przekształcające się odrazu w lęki jakby zostały zablokowane, mam nadzieje że ten lek jeszcze się bardziej rozkręci, bo po 1 tabl 0,5mg jest nienajgorzej, teraz chociaż da się wytrzymać cokolwiek, choć nie jest to jakaś mega rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

A jaka dawke stosujesz ? Bo zeby nie bylo jak przy Pernazynie - stosowales mikrodawke i nic dziwnego, ze nie zadzialalo.

 

wczoraj wzialem 0,5mg i jakos lepiej sie poczulem.

dzis wzialem znowu 0,5mg, potem popoludniu kolejne 0,5mg, psychiatra mowil ze bede to brac max do 2mg.

czuje sie srednio w sensie nie tragicznie, ale czuje tą pustkę i wielką niechęć do czegokolwiek, niczym nie chce mi sie zajac,

nie chce mi sie wychodzic z domu, taka lipna obojetnosc i jednoczesnie zazenowanie tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuroleptyki to nie ssri rozkrecają się w max tydzień..

 

Co rozumiesz przez rozkrecanie sie ?

 

Bo ja czytalem , ze pelne dzialanie przeciwspychotyczne nastepuje po 3-6 tygodniach.

 

W nerwicach i obsesjach moze troche szybciej.

 

Aczkolwiek pewnie to zalezy od danego neuroleptyka tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

A jaka dawke stosujesz ? Bo zeby nie bylo jak przy Pernazynie - stosowales mikrodawke i nic dziwnego, ze nie zadzialalo.

 

wczoraj wzialem 0,5mg i jakos lepiej sie poczulem.

dzis wzialem znowu 0,5mg, potem popoludniu kolejne 0,5mg, psychiatra mowil ze bede to brac max do 2mg.

czuje sie srednio w sensie nie tragicznie, ale czuje tą pustkę i wielką niechęć do czegokolwiek, niczym nie chce mi sie zajac,

nie chce mi sie wychodzic z domu, taka lipna obojetnosc i jednoczesnie zazenowanie tym.

 

 

Jak bralem sam fluanxol to tez tak sie czulem, nic mi sie nie chcialo, dopiero polaczenie z SSRI zachecilo mnie do aktywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawiłem ten fluanxol, bo zbyt mocno spinał mi mięśnie, ogólnie czułem się po nim napięty, napewno lekko uspokajał, ale za mocno nakręcał i wyraźnie czułem to jako sztuczne i nieprzyjemnie - wymuszone (moze to właśnie akatyzja), humor wcale po nim mi się nie poprawiał, dziwny lek, ale niektórym może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

A jaka dawke brales? Ja tez mialem na poczatku takie jazdy ze miesnie sie spinaja ale pozniej przeszlo, teraz zadnych skutkow ubocznyuch nie mam, jedynie lekka sennosc po tym leku zostala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, 6 tygodni teraz bedzie, wcześniej 20mg - 4tyg razem prawie 10 będzie.

 

Plusy na pewno dobrze dobrze działa na lęki na depresje też ok no i pewność siebie jest zdecydowanie większa, na minus to ogromne zmęczenie w dzień i problemy ze sferą seksualną ale z czasem wydaje się to zmniejszać przynajmniej w moim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, kurde szkoda,ze odstawiles ten fluanxol-moze zmniejsz dawke do 0,5 mg na dzien??taka dawka wycisza lèki i dziala lekko aktywizujàco.Nie powinna spinac.ja bralam fluanxol z trojpierscienowcem-melitracenem-teraz juz rzadko stosowany w lecznictwie,ale to byl jedyny lek w polàczeniu z fluanxolem,ktory mi pomogl... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem post Roberta, w ktroym pisze:

Ale od jutra spróbuje wrzucić pomalutku Solian (taki nowszy fluanxol i sulpiryd -dodatkowo oprócz na receptory dopaminowe D2 działa jeszcze na dopaminowe D3 więc może będzie jeszcze lepszy efekt...)

wiec skoro biore Solian, to chyba meczenie lekarza o fluanxol mija sie z celem :-| ?

 

[Dodane po edycji:]

 

odpowie ktos? jutro ide do lekarza chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×