Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam pytanie .


ewas

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio lekarz zmienił mi coaxil , który tak naprawde nie działał na zotral50 i mam problem , bo sie boje go brać .Ma mi dodać energii do zycia i zmniejszyc emocje , odpręzyć .Oprócz tego biore chloptothixen , lekarz zasugerował ,żebym sobie dawkę sama dobrała , tak ,żeby mnie uspokoił i na noc biore estazolam .Czy ktos brał podobny zestaw i jak na niego działał .Skutki uboczne zotralenu sa nieciekawe i wstaje z bijącym sercem i oblana potem .Kurcze co robić ?do lekarza wstyd znowu iśc , bo sama prosiłam o zmiane i pozatym terminy są dośc odległę .Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest taka możliwość u Twojego lekarza, ale u mojego jak pojawiają się takie problemy to można zadzwonić do przychodni w której przyjmuje i telefonicznie zapytać o to co się potrzebuje. Ja też kiedyś miałam problem z jednymi lekami i wystarczył jeden telefon i dowiedziałam się wszystkiego, także mozesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewas, Witaj, ja brałam zotral przez niemal 5 lat. Bardzo dobrze działał na moją nerwicę natręctw, ale miał rzeczywiście nieciekawe skutki uboczne. Strasznie po nim schudłam (miało to swoje plusy, mogłam jeść co chciałam i nie tyłam), ale najgorsze, że ten lek blokował u mnie emocje. Czułam się dobrze, ale nie potrafiłam na przykład płakać, nie odczuwałam zupełnie pociągu sexualnego. Dlatego zdecydowałam się go odstawić. Teraz biorę trittico cr. To tyle jesli chodzi o Zotral. Pozdrawiam i powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ewas,

Calineczka dobrze radzi z tym telefonem do przychodni.

Jak to nieprzejdzie to idziesz do przychodni w godz przyjmowania lekarza i wejdziesz nieumówiona na chwilę z jakimś pacjentem -tylko zapytać ,wyjaśnicie z lekarzem kwestie leków.

Jak ten lekarz nadal nie będzie chciał rozmawiać to zmień psychiatrę.

 

Nie brałem takiej kombinacji leków a poza tym każdy organizm reaguje innaczej na pewne substancje. Jeśli uważasz że skutki uboczne są gorsze od efektu leczniczego to może zmniejsz dawki albo zmień leki (oczywiście w porozumieniu z lekarzem ! ).

Wiesz zapewne że odstawianie leków to poważna sprawa i trzeba to robić powoli ,wg zaleceń lekarza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewas,u mnie wyglada to tak,dzwonie do osrodka ,prosze w rejestracji,lek.do telefonu,mowie mu wszystko tylko zwiezle i szybko ,bo moj akurat nie jest rozmowny,a on z reguly kaze mi przyjechac na wizyte,na odpowiadajaca jemu godzine,bo nie lubi zalatwiac telefonicznie spraw lekow,chyba ,ze krotkie pytanie,krotka odpowiedz i po tym tel jade i jestem przyjeta np.na drugi dzien,albo po prostu jade z marszu w godzinach dyzuru bez uprzedniego tel. I wtedy tez mnie przyjmuje i nic nie marudzi,tylko zdarzylo mi sie to moze kilka razy,w ciagu 3 lat od kiedy sie u niego lecze

Wszystko zalezy od osrodka,w kazdym sa troche inne reguly,ale sproboj tel albo osobiscie,a lekarz powinien spokojnie cos doradzic,nie boj sie prosic o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałam odstawic zotral .Podnosił mi cisnienie , nie mogłam zasnac i budziłam się cała mokra .to lek nie dla mnie .nie wiem czy jest to praktkowane , ale moge go oddac temu , kto potrzebuje , bo w aptece nie chca przyjąc a wyrzucic szkoda .Mam 8 opakowań .Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×