Skocz do zawartości
Nerwica.com

Walka o krzyż


Gość Magdaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie cała ta walka o krzyż to przyćmienie politycznych wydarzeń, .

 

 

Dokladnie tak jest. Dlaczego nikt nie mowi o podniesieniu podatkow, o podwyzce benzyny i oleju, o tym, ze jednak nie jestesmy zadna zielona wyspa ?

 

Coś tym jest. Władza powinna dawno już posprzątać tych krzyżaków, a robi wszystko by się sprawa przeciągała.

 

[Dodane po edycji:]

 

Jak powinno być w takim razie? Jakby grupka osób ubranych w garnitury podeszła do tych ludzi i złożyła im na ręce petycję pt. "Prosimy was, opuście to miejsce", spisała umowę etc? Czy jak:) Napisz w takim razie swoją alternatywę i swoje propozycje przeciwstawne "małpiemu gajowi". Byłaś tam w ogóle? Nie? To skąd wiesz, że Twoich hatifnatów tam nie było :D
nie twierdze ze powinno byc inaczej i nawet staram sie nie potepiac - jakim prawem mialabym? bylo jak bylo a ja napisalam co widzialam w tv i jak to odebralam

tak samo nie twierdze ze nie bylo tam moich znajomych - rownie dobrze moglo byc ich sporo ale tego zwyczajnie nie wiem bo nikt sie specjalnie nie chwalil a mnie tam nie bylo - chyba preferuje nieco inne motywy spotkan towarzyskich ;)

Nie wiem też skąd wziełaś tą "ustawkę kibolską", nic takiego tam nie miało miejsca, myślę, że masz bujną wyobraźnię:)

wspinanie sie na latarnie i drzewa rytmiczne machanie rekami i skakanie przyspiewki przepychanki krwiawiacy nos - kojarza mi sie jednak dosc jednoznacznie z pseudokibicowkim zachowaniem

ale fakt mam bujna wyobraznie a co :mrgreen:

 

To co piszesz to raczej nie ustawka:) Owszem pokazywali w tv często te przepychanki, bo wiadomo, krzykliwe się sprzedaje. Chodzi mi o tą bijatykę na znaku. Tylko, że pokazana została sama szarpanina, a nikt w tv nie pokaże, że już wcześniej ludzie chcieli ściągać tego podpitego prostaka(który poleciał na dól jako drugi i był prowodyrem). Nikt nie pokaże, że był poniewierany wcześniej już wcześniej przez tłum "złaź debilu" po tym jak zaczął drzeć ryja przez megafon ("wyp...ać"- do moherów). Tam była kultura, a to co pokazują w tv, to jakieś 0,5 % tego co się działo i pokazane w negatywnym świetle.

 

Ale żeby mieć tą świadomość to trzeba być obecnym na miejscu , by wyrobić sobie zdanie. Najprościej jest sponiewierać ludzi od bydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: gdyby zachowywały się normalnie nikt by ich nie oszczywał....a zaufaj mi, prawdopodobnie wyborcy PO nie są tam większością.

 

skoro jestes na tym forum oznacza ze z "norma" nie do konca jestes OK czy to znaczy ze mam prawo na ciebie nasikac i na zdjecia twoich bliskich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pete_27, okreslenia 'bydelko' pochodzilo z posta bodajze krzyska1234 (stad cudzyslow) ktory uzyl go w odniesieniu do ludzi pod krzyzem i to do niego nawiazywalam w swoim poscie

sama jakichkolwiek ludzi za bydlo nie uwazam i nie bylo moim celem 'sponiewieranie' antykrzyzowcow

swoja droga ciekawa jestem czy sam posiedziales pod krzyzem by 'wyrobic sobie zdanie' na temat jego obroncow zanim poszedles na ta manifestacje? :P

na pewno byli tam i kulturalni ludzie ale pewnie byly tez duzo gorsze zachowania niz pokazywali w tv

relacje ogladalam tylko raz - na zywo przeskakujac po wszystkich nadajacych to kanalach choc glownie skupiajac sie na tvn24 ktorej raczej o negatywne nastawienie do antykrzyzowcow nie podejrzewam a wrecz odwrotnie

i nie mam zamiaru spierac sie 'jak to bylo naprawde' bo raz: nie jest mi to do niczego potrzebne a dwa: ilu ludzi tyle punktow widzenia - to co dla jednego jest kultura dla drugiego moze juz przekraczac jakies granice kazdy ma swoj system wartosci

ja mialam akurat takie ogolne wrazenie i watpie by moje 'bycie na miejscu' cokolwiek zmienilo

no moze ogluchlabym od gwizdow i krzykow a o paru incydentach dowiedzialabym sie z tv bo nie wierze ze w czasie rzeczywistym mozna bylo duzo ogarnac z tego tlumu ;)

skoro jestes na tym forum oznacza ze z "norma" nie do konca jestes OK czy to znaczy ze mam prawo na ciebie nasikac i na zdjecia twoich bliskich ?
hm w ogole mnie zastanawia jak mozna legitymowac sie liberalnym swiatopogladem a z drugiej strony potepiac kogos za to ze ma inne poglady - to troche tak jakby w obronie swojej wolnosci gwalcic wolnosc innych ludzi! na zasadzie mam prawo zeby odebrac ci prawo...no nie wiem ale dla mnie wolnosc oznacza mozliwosc wyboru a konczy sie dopiero w sytuacji jawnego przymusu czy calkowitego zakazu a nie wtedy kiedy ktos robi cos co mi sie nie podoba - czasem mam wrazenie ze ludzie sami tworze sobie problemy zeby potem z nimi walczyc :mrgreen:

mam tez takie przemyslenie ze ludzie z zaburzeniami maja slabe prawo bytu w spoleczenstwie gdzie wysmiewa sie wlasnie 'odstepstwa od normy' ktorej btw chyba liberalizm nie przewiduje?

ale z jednej strony ucieszyla mnie ta antykrzyzowa manifestacja bo w ten sposob jej uczestnicy niejako przyznali krzyzowcom takie same prawa :smile:

szybkirys :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkirys,nie wiem jak TY ale ja zachowuje wszelakie normy dobrego wychowania i kultury.

Chyba mam prawo do własnego zdania i własnych przekonań?

Bo jeśłi wierzysz, że Ty znasz jedyną słuszną prawdę....to się chyba mylisz.....

 

 

Poza tym, no strasznie wybielasz mi tutaj tych obrońców - oni są tak super ekstra świetni? Nie są agresywni? Nie należy im się negacja za ich postępowania twoim zdaniem? Twoim zdaniem cel uświęca środki?

Usuwano ludzi demonstrujących o swoje pensje, o prawo do godnego życia.......a ich, stawiających się o taką pierdołę nie mogą stamtąd zmieść??

Nie wiem jak się to ma z obsikiwaniem czyichś zdjęć bo nic o tym nie wiem, za to wiem, że należałoby usunąć tych ludzi spod pałacu i tyle.

 

Mam wrażenie, może mylne, że ci ludzie protestujący to także ci którzy nie tolerują innych wyznań, innego koloru skóry, innej orientacji seksualnej, nie mówiąc już o usuwaniu ciąży....itd, itd.

Jest mi przykro, że krzyż, symbol katolicyzmu, tak ważny dla wielu osób jest tak poniewierany........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi przykro, że krzyż, symbol katolicyzmu, tak ważny dla wielu osób jest tak poniewierany........

 

Dla każdego ten krzyż to inny symbol, wiary, zmartwuchstania, cierpienia, modlitwy, katstrofy, upamietnienia, to też symbol walki z krzyżami, i antyPO...

 

To, że w miejscu publicznym nie może być krzyża, to chyba nie jest prawda, a przed urzędami administracyjnymi chyba też nie, zna ktoś takie zapisy? A miejsce krzyża jest w kościele? No też nie, bo przecież ten znak jest w miejscach głownie upamiętniających i sakralnych.

 

Prawda okazała się taka, w ciągu jednago dnia zrobili tablicę, założenie odgórne (tablica nie omówiona z nikim, na szybko, dziłają w tej sprawie jak cichociemni), w ciągu jednego dnia konserwator się nawrócił i zmienił decyzję, a pozostała szopka to co to było? Nieudactwo PO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, tak pewnie, ze PO, tak samo jak dziura ozonowa, światowy kryzys gospodarczy, epidemia malarii :lol:

Kto wpadł na pomysł postawienia takiego krzyża? Kto robił taki cyrk "broniąc" go? Pewnie, ze PO ........

 

Naprawdę MOCca, poczytaj troszkę co piszesz, jesteś tak jednostronna że aż zaczyna to razić...... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, podałaś przykłady zagrożeń ze strony natury, choroby ...jak to ma sie do spraw urzędowych?

 

Kto wpadł na pomysł - odpowiadam - harcerze...

 

Dla Ciebie jednostronność, bo nie wypowiadam się z wulgarnością i nie szczam na starsze sfrustowane osoby?

 

Nie mów, że jednostronna bo jasno się wypowiedziałam, że to żałosna sytuacja, ale ktoś do niej doprowadził. Jeśli nie widzisz pracy mediów, żeby sprawę rozdmuchać i dziwne działania Bronka, właściwie to żadne działanie, to co Ty widzisz?

 

Linka, może jesteś uprzedzona, zwyczajnie i nie widzisz takich rzeczy? Ja analizuję sytuację, niektórzy tylko wyrzucają swoją złość tu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

Nie mów, że jednostronna bo jasno się wypowiedziałam, że to żałosna sytuacja, ale ktoś do niej doprowadził. Jeśli nie widzisz pracy mediów, żeby sprawę rozdmuchać ...

 

true :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, w takim razie co twoim zdaniem powinien w tej sprawie zrobić Komorowski, żeby było cacy?

 

Nie, ja nigdzie nie napisałam, że to czyjaś wina, albo, ze to nie jest wina PO, czy to wina PISU - ale wybacz, nie można całej winy zrzucać na jedną partię...tak się nie da....

 

Pewnie, że widzę co robią media, sama poniekąd siedzę w tym "biznesie" - i niestety taka rola telewizji...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwi was ze tego w "zaprzyjaznionych" mediach nie zobaczycie?:

 

http://niezalezna.pl/article/show/id/37641

 

"Młodzi nigdy nie zagłosują na Kaczyńskiego" - mówi Zbigniew S. pseud. "Niemiec", mężczyzna (...) skazany na 9 lat więzienia za gwałt i napady z bronią w ręku. S. to jeden z najbardziej aktywnych zwolenników usunięcia Krzyża Smoleńskiego.

 

Film, umieszczony na serwisie YouTube przez internautę, przedstawia kulturę osobistą Zbigniewa S. i "młodych, wykształconych" postępowców.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkirys, robisz coś zabawnego, zauważyłeś.

Starasz się nam wytłumaczyć, ze nie można wszystkich obrońców krzyża osądzać po kilku oszłomach zachowujących się debilnie i wsadzać ich do jednego wora - a sam robisz dokłądnie to samo z ludźmi którzy chcą jego usunięcia........

 

 

No i w związku z tym co napisałeś, mam się nawrócić? Nie dalej chce usunięcia z tego miejsca krzyża - a ten pan naprawdę mało mnie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, teraz to nagaonka na ludzi patrzących realnie na całą sprawę? Na moje argumenty też odpowiadasz w sposób lakoniczny, że to banda "imbecyli" to spowodowała, np. do tablicy się nie odniosłaś, (może nastanie spokój) i na wiele innych pytań też, dlaczego to prominentni politycy Lewicy bywają w kościołach? A chyba jesteś ich zwolenniczką, Linka każdy kto tu się wypowiada ma jakieś poglądy, nic na to nie poradzisz... możemy tylko argumentować się.

 

W przestrzeni publicznej nic nie działa bez przypadku, są odpowiedzialni za to ludzie.

 

Wiemy dokładnie, że jedna jak i druga grupa spod krzyża nie jest bez zarzutów, Ty chcesz tylko jego usunięcia bo...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkirys, robisz coś zabawnego, zauważyłeś.

Nie dalej chce usunięcia z tego miejsca krzyża - a ten pan naprawdę mało mnie interesuje.

 

mnie ten krzyz ni ziebi ni grzeje ale organizowanie zadym przy pomocy przestepcow ktorych jeszcze legitymizuja politycy PO pstrykajac sobie zdjecia z nimi podczas "oswiecania ciemngogrodu" z wielokrotnym gwalcicielem to nie jest zadne "rozwiazanie". Wiadomo po co Bronek z HGW zorganizowali te zadyme na ktora daly sie zlapac katole to nawet dla srednio rogarnietej osoby jest chyba jasne ze chodzi o odwrocenie uwagi od podniesienia podatko czy aresztowania czlonkow PO za korupcje. Tylko nie wiemy jak dlugo PO bedzie chialo to pociagnac bo Niesiolowski dzis w wywiadzie dla GazWyb powiedzial ze sie "cieszy z tej zadymy i zeby trwala jak najdluzej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy tablicę, może będzie już spokój...w cudowny sposób nagle sie pojawiła, jak manifestacje i cała ta "zadyma" już się odbyła, dobre działanie. ;)

 

watpie,od zbyt wielu rzeczy ta zadyma ma odwracac uwage. Parenascie dni temu poslowie zapytali ministra finasow na co wydal te 170 mld zl. pozyczki no to kazal im sie .................. tyle ze wczoraj zaczeli pytac o to ekonomisci ze oni tez nie wiedza gdzie "rozplynely sie te pieniadze" a dodatkowo wyszlo na jaw ze koszt budowy "stadionu narodowego" w ciagu 3 lat podrozal ponad 5cio krotnie kiedy z uwagi na kryzys budowy takich obiektow na calym swiecie od 2 lat tanieja.Oczywiscie "zaprzyjaznione media" nie widza tej sprawy ale jednak jest internet wiec trzeba te wycieki jakos "zakrzyczec"

 

Zreszta PO juz oficjalnie ustami Niesiolowskiego zacheca do tego zeby owa "zadyma" trwala jak najdluzej i pewnie bojowki jak poprzednio beda tych katoli nocami nekac "zaprzyjaznione TV" oczywiscie widziec beda tylko to jak jakis moher nie wytrzyma i im sie odszczeknie. Wiec sadze ze potrwa to z kilka m-cy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablica jest zdawkowa, na odczepkę. Powinien być pomnik, albo pięć pomników. Musimy godnie upamiętnić największą tragedię w historii - mówi w rozmowie z tvn24.pl jeden z obrońców krzyża, Janusz Zieliński.

 

5 pomników :mrgreen:

 

 

:brawo::brawo::brawo:

Powiedzcie mi- gdzie takie korki się rodzą?

 

Najpierw jęczą że chcą tablicę, a jak dostali tablicę to jęczą że chcą... pięć pomników :lol: Może kurde milion?!

Boże, co za ludzie... Patrzysz i nie grzmisz!

Ja na miejscu Bronka bym wzięła armatę wodną i heja. Ja nie wiem, w cywilizowanym kraju nie powinno się pozwalać aby bydło na głowę weszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolejna rzecz ktora ma zakrzyczec "afera krzyzowa".Europejscy ekonomisci stwierdzili ze minister finasow rzadu tuska falszuje informacje o zadluzeniu, dokladnie tak samo jak robil to rzad Grecji.

 

http://www.bibula.com/?p=24868

 

 

No panie i panowie z PO i "zaprzyjaznionych mediow" biegiem do knajpy namawiac "jasnogrodzian" zeby oszczali jakiegos katola bo koniecznie trzeba sfilmowac jak bedzie glosno darl gebe zeby zakrzyczec niewygodne fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×