Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki a miesiaczka


jjeeewa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Od kilku lat mam zaburzenie z miesiaczkowaniem,

 

ginekolog stwierdzil ze sa to zaburzenia na tle nerwowym.

Czasem nie mam 3-4miesiace i czuje sie przez to fatalnie

bo przeciez u kobiety ktora ma nie regularne okresy

i dodatkowo cierpi na lęki to wszystko sie poteguje.

Czujemy sie dwa razy gorzej.

wWkazdym badz razie ja to sie czuje jakbym miala

zawsze napiecie przedmiesiaczkowe.

Rozwazam wlasnie zaczac zazywac pigulki na uregulowanie

tylko trzeba zmobilizowac sie do lekarza.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :)

Ja do tej pory miałam regularny okres, a stany nerwicowe wyszły na jaw u mnie miesiąc temu. Teraz właśnie czekam na spóxniony okres i zastanawiam sie czemu to zawdzięczam: lekom czy tym stresom, przez ktore przechodziłam. Bo teraz już ze mną całkiem dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam i mam podobne problemy jak Ty, od kiedy dopadła mnie depresja i lęki moje okresy są bardzo nieregularne. I dodam że czuję sie fatalnie kiedy sie zbliża. Mój lekarz twierdzi że to wina lęków i stresó tak niestety wpływają na nasz organizm. A dodatkowo niektóre leki też mają na to wpływ. Ja leków regulujących niestety nie moge brać bo hormony niestety pogłębiają u mnie satny depresyjne i koło sie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy zauważyłyście żeby seroxat lub ogólnie leki antydepresyjne miały wpływ na przebiek cyklu u kobiety? Czy hormony płciowe moga od nich ulec zmianie? Bo słyszałam że prolaktyna może sie powyższyć, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kiedy mój

ginekolog dowiedział się ze biorę anafranil przepisał mi zamiast hormonów w małych dawkach tabletki z dużą ich zawartością ( stwierdził że anafranil powoduje zwiększony metabolizm którychś hormonów. Na szczęście nie są mi potrzebne do zapobiegania ciąży tylko do przesunięcia okresu więc stwierdził ze mogę je brać spokojnuie ale do zapobiegania się nie bardzo nadają... SenThamarai może warto zapytać o takie sprawy swojego lekarza a nie czekać na przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi elkarz powiedział że moge brać tabletki po to żeby przesunąć sobie okres ale nie po to żeby zapobiegać ciąży... bo to z antydepresantami nie działa.... i tak do samego przesuniecia okresu przepisał mi hormoiny w kolosalnych dawkach bo w słabych dawkach w ogole nie dzialaja podobno.... także ja bym uważała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od końca czerwca Fevarin - początkowo w dawce 1x50 mg teraz 1x100mg - niestety to już 50 dzień cyklu :/

ciąża to nie jest bo leki działaja na mnie wyjątkowo "antykoncepcyjnie" ;) a miesiączka się zatrzymała - bywa czy się niepokoić?

alarmować gina i wywoływać czy poczekać aż sama wróci?

cała sytuacja działa na mnie dodatkowo dołująco :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiadomila mojego lekarza psychiatre spytała czy to się może zdarzać po tym leku, mi się to zdarzło po zolafrenie wtedy troche obniżyłam dawkę i okres wrócił, być może u Ciebie też to trzeba zrobić albo zmienić lek , najlepiej do psychiatry, a na ulotce czytałaś czy to się może zdarzać powinno być napisane, a czy ta 100 którą bierzesz to już jest dużo jak na ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam do Was pytanie czy jak bralyscie/bierzecie leki antydepresyjne zdarzylo Wam sie ze nie mialyscie okresu? Ja okresu nie mam juz m-c (ciaza wykluczona, bo aktualnie nie mam partnera), mozliwe ze tego powodem jest takze to ze mam nadczynnosc tarczycy, ale byc moze to wina takze antydepresanta. Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!! Jestem nową uzytkowniczką :) I mam pytanie. Z góry przepraszam, jeśli gdzies coś przeoczyłam, podczytuję WAs juz od dawna, pzreszukałam forum i nic nie znalazłam:( Pytanie dotyczy Sulpirydu;/ Biorę 2 razy dziennie, gdzieś od 2 miesięcy, wsszystko było ok, aż do teraz:( Czekam na okres, spóźnia mi się już tydzień;/ i podejrzewam, że to od tego własnie leku:(( Czy ktoś z WAS miał tego typu problem? Czy po odstawieniu leku okres powróci? Z góry dziękuję:)

 

 

P.S. Na 100 % nie jestem w ciąży i nie mam i nie miałam problemów ginekologicznych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!! Jestem nową uzytkowniczką :) I mam pytanie. Z góry przepraszam, jeśli gdzies coś przeoczyłam, podczytuję WAs juz od dawna, pzreszukałam forum i nic nie znalazłam:( Pytanie dotyczy Sulpirydu;/ Biorę 2 razy dziennie, gdzieś od 2 miesięcy, wsszystko było ok, aż do teraz:( Czekam na okres, spóźnia mi się już tydzień;/ i podejrzewam, że to od tego własnie leku:(( Czy ktoś z WAS miał tego typu problem? Czy po odstawieniu leku okres powróci? Z góry dziękuję:)

 

ja tez to biore, ale na razie za krotko zeby powiedziec czy miesiaczka mi sie spozni. Psychiatra jednak uprzedzil mnie na wizycie, ze moze nastapic taki skutek uboczny, ze sie spozni czy nawet zaniknie @, powiedzial tez o mozliwym wysięku z piersi :o Wiec jesli mialas regularnie do tej pory to pewnie od sulpirydu...

Nie wiem co sie wtedy robi czy odstawia czy nie, sama chcialabym wiedziec.

 

a jest w ogole ktos kto na sulpirydzie nadal regularnie miesiaczkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, to mnie troszkę uspokoiliście:) Jednak jesli ktoś nie miał okresu i odstawił Sulpiryd, to prosiłabym o odp., co się działo potem;D :)

 

 

Aha - i co radzicie - brać, czy odstawić ten Sulpiryd??? 26.08 mam wizytę u psychiatry, więc jeszcze troszkę czasu mi zostało i sama nie wiem, co czynić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, to mnie troszkę uspokoiliście:) Jednak jesli ktoś nie miał okresu i odstawił Sulpiryd, to prosiłabym o odp., co się działo potem;D :)

 

 

Aha - i co radzicie - brać, czy odstawić ten Sulpiryd??? 26.08 mam wizytę u psychiatry, więc jeszcze troszkę czasu mi zostało i sama nie wiem, co czynić:(

 

 

pewnie psychiatra zadecyduje co dalej

 

ja mam nadzieje, ze u mnie wystapi normalnie @ bo nieźle na mnie dziala ten sulpiryd i nie chcialabym odstawiac

 

na 'Lekach - Indeks leków' jest caly wątek o sulpirydzie, poszukaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×