Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

pete_27,

 

No przeciez ja dokladnie TO napisalem :) i mam pelen luz, dlaczego o to pytales ?

 

Dokladnie o to mi chodzilo i wyraznie to napisalem : za pomoca lekow tlumione sa objawy i umozliwia sie normalne zycie petentom - dokladnie to samo jest w przypadku innych chorob.

 

Np nie da siie "wyleczyc" duzego nadcisnienia czy ciezkiej alergii....juz duzo wieksza szansa jest, ze ktos po psychotropach bedzie lepiej funcjonowal po zakonczeniu kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to użycie języka jest bardziej równoznaczne z żartem anizeli uzycie mistergreena. Zreszta sam fakt że nie pozostawilem slowa "narkoman" samego tez przemawialo za tym ze był to żart.Odczytywanie ukrytych przekazow to tez sztuka nawet jezeli są w formie pisanej.PEACE

 

[Dodane po edycji:]

 

a btw

 

ten coaxil to naprawde swietnie dziala..:D.Po tygodniu czuje sie lepiej niz na tych wszystkich lekach ktore bralem..a bralem prawie wszystko:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jak mowisz, ze antydepresantami nie wyleczysz nerwicy to wymysl cos lepszego... :)

 

 

Na pełen luz to mi nie wyglądało. :) Ale ok, darujmy sobie....

 

Odczytywanie ukrytych przekazow to tez sztuka nawet jezeli są w formie pisanej.PEACE

 

 

No to ukryłeś chyba za bardzo ten przekaz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setaloft jest slabszy od parogenu,jakies 6 razy slabszy,ma duzo mniej ubocznych,a juz omamy itp to nie wchodza w gre wogole,uboki po setalofcie moga trwac max do 2 tyg.i beda sie stopniowo w tym czasie zmnijszac( czyli moga byc nasilone leki i gorsze samopoczucie ogolnie,ale to minie .zacznij moze od pol tabl.tego setaloftu,zmniejszysz ewentualne stany lekowe,bierz to pol przez ok tydzien i potem zwieksz do calej ,bedzie Tobie latwiej,ja tak czasem robie i pomaga,jesli boje sie nowego leku pelne dzialanie leku tak po 4-6 tygodniach,a takie na 100% dzialanie to nawet po 2-3 miechach,ale to dobry lek,warto czekac,odczujesz poprawe:)

Parogen tez mi ostatnio nie pomogl,bylo jeszcze gorzej,mega leki i inne gorsze uboczne-nie dalo sie wytrzymac ,odstawilam.Dziwne jest to,ze kiedys parogen mi pomogl,uspokoil i mial zupelnie odwrotne dzialanie niz teraz,jakies to dziwne,ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś na grupowej terapii nerwic w Krakowie, na Kopernika, pewien młody mężczyzna, którego męczyło dziwne natręctwo, polegające na przestawianiu domowego kosza na śmieci, na pytanie terapeutki:"Czego najbardziej się boisz?" Odpowiedział:"Śmieciarki" - po czym cała sala gruchnęła śmiechem, łącznie z terapeutami. :lol:

 

A teraz poważnie. Nerwica natręctw to coś, co można wyleczyć, jak alkoholizm. Najczęściej jest ona psychiczną zasłoną chroniącą przed promieniami trudnych emocji, podobnie jak alkohol. Terapia nerwic i leki pomogą Ci zmierzyć się z tymi emocjami.

Tym co pisze w ulotce w ogóle się nie przejmuj, ssri(w tym setaloft) mają prawie żadne objawy ubocze(ból głowy, senność, ziewanie, lekkie podenerwowanie), które występują tylko na początku i szybko ustępują.

Tak jak pisze Psychopatka, koncerny farmaceutyczne zabezpieczają się przed odszkodowaniem. Im chodzi tylko o kasę, o nic więcej. Przy okazji pamiętaj abyś nigdy nie dał się nabrać - tak jak niektórzy na tym forum - na to, że lek oryginalny jest w czymkolwiek lepszy od tańszego zamiennika zawierającego tą samą substancję czynną.

Pozdro :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi ! Pocieszyliście mnie ,że ten lek jest słabszy od PAROGENU i ,że napewno nie bedzie takich złych skutków ubocznych.CHyba jednak sie skusze na wziecie:). Od miesiąca leży pudełko i jeszcze nie brałem , bo sie wystraszyłem. Ale jak czytam teraz, to spokojnie wezme, nic sie nie stanie przeciez.

 

 

Ps:

Psychiatra mi zalecił branie 0,2mg ( to mniej niz minimalna dawka ) przez tydzień czasu. Pozniej juz mam brać chyba 0,5.

A zalecił mi napoczątek 0,2mg , bo mu opowiadalem tą historie z parogenem. I pewnie stwierdził,że może na początek mniejszą dawke trzeba. I póżniej dopiero wiekszą.

 

Bo Parogen bralem od razu 0,5mg przez pierwsze 2 dni ,a pozniej dopiero całą tabletke ( nawet nie 0,5mg tylko od razu całą :o ).

 

A w przypadku Setaloftu to 0,2mg ( tydzien pierwszy ) i nastepnie 0,5mg. Czyli napewno bedzie ok , bo niedosc ze piszecie ze to jest lek slabszy od Parogenu to jesszcze mniejsze dawki. Wiec tymbardziej, powinnno byc lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, jak paro?jakies zmiany na lepsze?

mi sertralina fobii w ogole nie ruszyla,już drugi tydzien leci i jestem coraz bardziej przekonana,że na SAD dobrego lekarstwa po prostu nie ma :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, jak paro?jakies zmiany na lepsze?

mi sertralina fobii w ogole nie ruszyla,już drugi tydzien leci i jestem coraz bardziej przekonana,że na SAD dobrego lekarstwa po prostu nie ma :?

 

 

Wydaje mi się że jest lepiej, ale jeszcze za wczesnie aby coś stwierdzać. Co ciekawe moja druga fobia strach przed burzą prawie już nie wystepuje. A mianowicie dzisiaj była u mnie ostra burza, a ja bez problemu patrzylem sobie na ciemne chmury i błyskawice szok!

 

Shadowmere moze anafranil albo inny tlpd a już na pewno nieodwracalne MAO działają bardzo dobrze na fobie społeczną co potwerdzaja ludzie na zagranicznych forach, niestety maja ograniczenia w diecie i sporo efektów ubocznych, wycofane z pl i dostepne tylko w trybie importu docelowego.

Kiedys pisałem tu, że w mi w szpitalu dawali jakiś lek i działał w moim przypadku idealnie na fobie. A teraz weź go znajdź metodą prób i błędów.. No ale mam jeszcze całe życie przed sobą. ;)

 

A sertralina pomagała mi troszkę na fobie ale w dawce 100mg, na depresje super no i na pewno musisz poczekać jeszcze troche. Wiem po sobie ze te leki strasznie długo sie u niektorych wkrecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, dobre,pozytywne podejście-polowa sukcesu co najmniej :)

super,że burza Cię nie zmrozila-jest to progres!moim naj największym lękiem i jedynym klinicznie istotnym-jest niestety wlasnie fs.I niestety na tym polu poki co brak sukcesu.Ale cóż..dopiero 2 tygodnie wkrotce miną,może cos jeszcze ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też tak teraz mam po paru godzinach od przyjecia sertraliny mega apetyt ;) Lili-ana pomogła ? ;> Miałaś jeszcze jakieś skutki uboczne ;>?

Dla mnie to nie był skutek uboczny, bo ja bardzo szczupła jestem.

Sertra mi pomagała, fajnego kopa do życia miałam i motywację ale niestety jelita mnie bolały po niej i musiałam zmienić na paroksetynę(mniejsza dawka leku) i jest OK ale tej energii fajnej jak po sertralinie nie ma :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×