Skocz do zawartości
Nerwica.com

matka alkoholiczka


lika21

Rekomendowane odpowiedzi

Motyw, masz naprawdę bardzo ciężką sytuację, ale musisz zrozumiec że Ty nie jesteś w stanie NIC zrobić, żeby odciągnąć Twoją matke od alkoholu. Ona jest uzależniona, ciężko chora, musisz to przyjąć do wiadomości!! Ty masz dopiero 15 lat i to jest zbyt wielki ciężar dla Ciebie. Nie jesteś w stanie sam sobie z tym poradzić. Psycholog, jeśli bedzie mądry to jak najbardziej poda sprawe do sądu rodzinnego i przyślą Ci kuratora. Tylko nie rozumiem dlaczego uważasz że to Ci sprowadzi więcej kłopotów na głowe????????????? Kurator nie będzie za Tobą chodził przez 24 h na dobe. A jak ograniczą Twojej matce prawa rodzicielskie, to może właśnie to nią jakoś wstrząśnie, zacznie się leczyć, może też zostać wysłana na przymusowe leczenie. Nie bój się rozmowy z psychologiem, to dla Ciebie jedyne sensowne rozwiązanie. Nie zapominaj że nie jesteś pełnoletni, masz dopiero 15 lat, ludzie w Twoim wieku nie powinni zajmować się swoimi matkami, tylko powinni zajmowac się sobą i się rozwijać. Na koniec napiszę, że jeśli nikomu o tym nie powiesz, to zmarnujesz sobie życie (możesz sam zostać alkoholikiem albo wpaść w jakąs ciężką chorobę psychiczną, będziesz miał problemy w związkach itp.), ale kiedy to odkryjesz będzie już za późno. Musisz przyznać się przed samym sobą że nie potrafisz pomóc Twojej mamie i że musisz szukać pomocy. Mam nadzieję że tak zrobisz.. Pozdrawiam.

 

P.S. Wiem co mówię, bo mam rodziców alkoholików..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motyw może udaj się na policje w celu udzielenia informacji co możesz zrobić.

Może oni pomogą Ci skierować Twoją mamę na leczenia .

 

Ale popiszemy o tym bliżej jak Cię złapie na gg ;)

 

 

ona3566

Wiem co przeżywasz i bardzo Ci współczuje ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×