Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Kalisz]


Julita1983

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem nowa na forum więc witam wszystkich.

 

Mam 22 lata i jestem schizofreniczką.

Diagnozę mam postawioną od półtora roku po tym, jak przeszłam klasyczny epizod chorobowy. Zaczęło się to w ubiegłym roku w wakacje. Jakiś miesiac wcześniej miałam pisać maturę ale nie zaliczyłam matematyki, być może to spowodowało u mnie tak silny stres, że pojawiły się pierwsze symptomy. Zaczeły sie urojenia: uważalam, że potrafię przewidywac przyszłość i czarować, miałam wrażenie, że w telewizji i w radiu mówią o mnie i do mnie, dają mi jakieś znaki które miały świadczyć o poparciu tego co robię, a ja próbowałam rozszyfrować jakąś zagadkę. Ubierałam się jak cyganka i wychodziłam z domu, wydawało mi się, że ludzie na ulicy współpracują ze sobą w jakimś nieokreślonym celu, czułam się jedną z nich - osobą o wyjatkowych zdolnościach, która może "zbawi swiat". Kierowałam się różnymi symbolami, które "mówiły" mi co mam robić i dokąd iść... np. bilbordy - ich kolory, treść były dla mnie wytycznymi. Tak naprawdę nie wiedziałam co i dlaczego robię ale coś mnie pchało do przodu. Najgorsze jest chyba to, że moje zachowania dotyczyły ludzi, nie ważne czy spotkanych na ulicy czy z rodziny. Zachowywałam się naprawdę dziwnie. W pewnym momencie rodzina zauważyła, że zachowuję się irracjonalnie, dzieki nim zostalam zdiagnozowana.

 

Teraz jest już ze mną lepiej, nie mam urojen i omamów słuchowych ale został jeszcze lęk przed ludźmi i samotność. Bardzo chciałabym poznać osobę z podobnymi problemami, fajnie by było gdyby to był ktoś z mojego miasta - Kalisza, ale niekoniecznie.

 

Mój nr gg: 2973907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć - witaj

Trochę przerażające te objawy, dobrze że już się czujesz lepiej. nie wiem tylko czy dobrze trafiłaś tutaj, bo to jest forum dla osób z nerwicą / depresją, to są trochę inne zaburzenia i nie ma tu specjalnej grupy dla takich zaburzeń. Może spróbuj poszukać takiego forum które by było o schizofrenii.

Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Coś cicho w tym temacie :/

 

A ja mam pytanie: czy ktoś może polecić dobrego psychologa z naszych okolic? Wcześniej padło tylko jedno nazwisko, chodziłam wcześniej do tego pana, ale w moim przypadku się nie sprawdził. Może macie jeszcze jakieś propozycje? Fajnieby było stworzyć listę polecanych terapeutów z naszego regionu, nie ma czegoś takiego na okolice Kalisza i Ostrowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrów:) Ja sie leczylam u Maciejskiego i lubilam go ale zrezygnowalam glownie ze wzgledow finansowych. Przez wydaje mi sie wiele spotkan uwiadomilam sobie kilka waznych rzeczy, ale jakby wziac kazda sytuacje w ktorej sie objawia nerwica i pokolei z nimi walczyc chodzilabym tam do konca zycia. Coz, chodzilabym tam gdyby rodzice dawali mi na to pieniadze. Dawali tylko do pewnego momentu z wielkim zalem, a mnie nie stac bo chodze jeszcze do liceum:/

 

[Dodane po edycji:]

 

Rozumiem, ze chodzilo wam o Lipowa w Kaliszu:> W Ostrowie jest to bardzo blisko mnie, ale nic mi nie wiadomo o psychologu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nerwice. Chodzilam na okolna kiedys panstwowo ale kobieta byla straszna, wizyty co iles tygodni. Bylo widac ze jej nie zalezy. W koncu sie z nia poklocilam (normalnie sie nie kloce, ona poprostu zaczela miec do mnie o cos pretensje) i wyszlam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rushia witaj. Ja też chodziłam kiedyś do Maciejskiego i sam mi mówił, że pracuje jeszcze w jakiejś poradni i tam przyjmuje na nfz. Nie mówił w jakiej i było to już kilka lat temu, może już tam nie pracuje.. ale spytać zawsze warto. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy umawiasz sie do lekarza, wizyte masz czasami nawet po kilku miesiacach, wiec jakim cudem prowadzona jest terapia w ktorej wizyty powinny byc co tydzien?

 

[Dodane po edycji:]

 

Moze sie wszyscy spotkamy?:P Ile nas tu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem nowa!

Kto z Was ma pozytywne wyniki w leczeniu depresji lękowej w Kaliszu lub okolicy?

Chodzi mi o podanie namiarów na dobrego psychoterapeutę.

Lekarza psychiatrę zmieniałam 3 - krotnie i ostatni raczej mi odpowiada ale bez rewelacji.

Pomóżcie proszę znaleźć dobrego psychoterapeutę-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: czy ktoś chodzi na terapię do poradni uzależnień na Lipowej w Kaliszu? Ja chodzę od niedawna (terapia dla DDA) i powiem szczerze, że czuję się zawiedziona. Nie tak sobie wyobrażałam terapię (przeszłam ich już trochę, tzn. żadnej nie skończyłam, ale liznęłam tego i owego), pani sprawia wrażenie mało profesjonalnej.Oczywiście nie opieram się tylko na wrażeniu, mam podstawy żeby tak sądzić, ale nie będę tego na razie rozwijać. Gdybym chciała się przenieść do innej psycholożki w tej samej poradni.. nie wiem czy to ma sens, nie chcę być niesprawiedliwa, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że te panie przychodzą tam "odpękać", jak je widzę na korytarzu mają miny mówiące "jeszcze ileś tam h i do domu". Jeśli ktoś się tam leczył, to proszę o opinię, już sama nie wiem czy jest sens kontynuować tam leczenie. Ale jeśli nie w poradni specjalistycznej nakierowanej na pomaganie w określonego typu problemach, to gdzie? Czy tylko lecząc się prywatnie można oczekiwać realnie profesjonalnej pomocy?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Też jest z okolic Kalisza.

Mam do Was takie pytanie czy ktoś chodził do dr.M. Maciejskiego na terapię??

Czy warto do niego iść czy jest dobrym specjalistą??

Nie chcę wybrać źle...

Czy Ewentualnie możecie kogoś polecić z Kalisza lub okolic??

Znalazła Panią M.Kuczere oraz Eliza Jabłońska Janowska??

Kogo wybrać

Mój problem dotyczy nerwicy lękowej, lekkich objawów depresyjnych DDA!!

Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×