Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co sądzicie o bioenergoterapii.


maxsimus

Rekomendowane odpowiedzi

ale procesach fizyki kwantowej i molekularnej. Z racji tego że mało się znam na fizyce na daną chwilę nie potrafię wytłumaczyć jak to działa.

Tak daleko to ja bym sie nie zapedzal. Fizyka kwantowa to dzis popularny temat, co powoduje, ze wielu ludzi jej naduzywa.

Od pewnego czasu trwa spor w srodowiskach naukowych, czy efekty kwantowe wplywaja na organizm czlowieka, czy jednak komorki i inne jego czesci sa juz zbyt duze, zeby efekty kwantowe dzialaly, jak narazie wygrywaja ci, ktorzy twierdza, ze jednak nie. Nawet w naszych mozgach, neurony nie nie korzystaja z praw mechaniki kwantowej, sa za duze. Nie dam sobie obciac reki, ze tak jest, jednak o ile pamietam, czytalem o tym w wiarygodnym zrodle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kiedy poczytam na temat fizyki oraz tej medycyny którą się leczę to się wypowiem, jest to dla mnie bardzo ciekawe, a przede wszystkim - na mnie te preparaty które brałam podziałały. Teraz biorę preparaty na "detoksykację" innych części organizmu i sama na sobie czuję jak działają... ale nie potrafię dokładnie wyjaśnić jak.

 

Chyba trochę jest wytłumaczone tutaj: http://www.goldenline.pl/forum/medycyna-informacyjna/587170

ale nie wiem czy macie dostęp do GL.

 

[Dodane po edycji:]

 

gabinetasanti, przepraszam że nie odniosłam się w ogóle to twojego/pani postu, zamierzałam to zrobić, ale może w innym wątku. Generalnie jestem na tak - odnośnie tego co może pomóc a nie jest faszerowaniem się chemią... chodziłam na akupunkturę ale tylko 3 razy byłam więc za mało żeby powiedzieć że działa, ale owszem podobało mi się :mrgreen: wydawało mi się jednak ze to działa na jakiś czas, a potem jednak choroba wraca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) To faktycznie troche mało:) Z medycyną jest tak, że po osiągnięciu efektu potrzebny jest także czas na jego utrwalenie. Fakt, że tempo życia i skłonności do depresji, nerwic itd mogą powodować nawroty (nawet często się do zdarza) to mimo wszystko warto się nad tym zastanowić. Terapie naturalne wzmacniają organizm i istnieje większa szansa, że ewentualny nawrót będzie w dużo mniejszym stopniu i wtedy też ponownie idąc na terapię można liczyć na szybsze efekty. Ważną informacją korzystając z naturalnych metod(refeksologia czy akupunktura) jest to,że leki, które biorą osoby cierpiące na np depresję powodują mniejszą skuteczność. Oczywiście nie śmiem zachęcać nikogo do odrzucenia farmakologii, ale chcę aby ludzie byli świadomi jak to działa. Podobnie w przypadku papierosów, a refleksologii - palacz nie może liczyć na efektywną terapię.

Terapia o której Pani mówi zainteresowała mnie. Nie wiem niestety na ten temat zbyt wiele, ale w wolnej chwili napewno poczytam. I uważam tak samo jak Pani, że nieważne czy coś działa na zasadzie placebo czy innej metody (w przypadku akupunktury i refleksologii pobudza się przepływ impulsów nerwowych i nie ma to żadnego związku z placebo) najważniejsze, że pomaga i pacjent odczuwa ulgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja w desperacji szukałam czegoś co mi pomoże, abym nie musiała brać leków od psychiatry, na szczęście znalazłam. Nie jestem ufna wobec nowych nieznanych metod leczenia, ale zaryzykowalam, i teraz jestem zadowolona. Co do akupunktury / refleksoterapii to jestem za, na razie jednak nie mam na tyle dolegliwości żebym musiała korzystać... czasem mam tylko problemy z zaśnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasja, tu jest mój wątek preparaty-joalis-detoksykacja-organizmu-t17919.html

a to strona dystrybutora http://www.danmed.pl

Mi pomogło, więc ciekawa jestem czy komuś jeszcze pomoże! Gdybyś chciala spróbować to ciekawa jestem rezultatów, i chętnie też odpowiem na wszelkie pytania... :D

PS. z bioenergoterapią jak w tytule wątku - nie ma nic wspólnego. Jest to oczyszczanie organizmu z toksyn.

PS. ja nie leczyłam depresji lecz ataki nerwowe. Ale oni mają też preparaty na depresję. Generalnie oczyszczanie organizmu nie jest to kwestia jednych pastylek i już. Detoksykacja jest długotrwała i żeby oczyscić cały organizm - i żeby choroba nie wróciła - może to zająć nawet rok lub dwa (różne preparaty). Natomiast mi pomogo już po miesiącu, teraz oczyszczam sobie inne części ciała :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

pozwolicie ,ze wtraca moje dwa grosze

 

 

wiekszosc uzdrowicieli nie pomaga, a moze i szkodzi

ale sa i tacy ktorzy potrafia pomoc

od wielu lat sie lecze i powiem wam jedno-wiekszosc LEKARZY I TERAPEUTOW to konowaly ktorzy nic nie potrafia

a to ze uzdrowiciele biora pieniadze?

a co ,lekarze pracuja za darmo?

a firmy farmaceutyczne wypuszczaja nowe leki z milosci do nas? bo tak bardzo pragna nam pomoc?

 

cale zycie smialam sie z takich energetycznych historii

 

do momentu

 

cierpialm na ciezka bezsennosc i nerwice natrectw

trafilam do szpitala

a w szpitalu jak to w szpitalu-sami ignoranci patrzacy z gory na "wariatow"

mialam pania psycholog ,ktora WYSMIEWALA SIE ZE MNIE przez caly czas terapii

ciekawe ile zarobila kiedy mi tak intensywnie pomagala

 

wpompowywano we mnie wszystkie mozliwe leki

 

w koncu wypuszczono po trzech miesiacach w stanie 10 -krotnie gorszym nie na poczatku

to ze terapia mi nie pomogla-bylo mija wina-orzeczenie pani psycholog

moje natrecwo i bezsennosc pogorszyly sie drastycznie

( aha - nie wierzono mi ze nie spie i mam natrectwa)

nie spalam praktycznie prawie rok, rok spedzilam tez w domu ,calkowita kontrole przejelo natrectwo

 

i w koncu (po ok 3 miesiacach namawiania)znajomy zaciagnal mnie do kregarza

ten mnie pogniotl , ponaciskal..

i stwierdzil ,ze dzis bede spala jak misio

powinnam stac sie tez spokojniejsza

 

ludzie jak ja rzucalam miesem!!! :D zadzwonilam do kumpla i "podziekowalam "mu za pomoc w wyrzuceniu kasy za okno

pojechalam wsciekla do domu i...

 

ZASNELAM JAK KAMIEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pierwszy normalny sen po ok 1,5 roku :great:

moja nerwica bardzo sie polepszyla, za pierwszym razem prawie znikla, a dzis nie mam jej juz zupelnie-cud normalnie

bylam u niego na przestrzeni roku 6 razy,jest stosunkowo drogi,ale dla mnie obnizyl cene bo wie jak stoje z kasa-poza tym jestem z tych "chronicznych",zal mu mnie chyba

nigdy nie twierdzil ze mnie uleczy,zawsze twierdzi ze moze mi tylko troszeczke pomoc

ale to jego troszeczke bylo do tej pory najskuteczniejsza i najkonkretniejsza pomoca jaka otrzymalam

 

pozostancie otwarci!!!

nie wszyscy sa szarlatanami!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem bioerergoterapia pomaga wyjść z depresji. Mam na myśli przeprowadzanie samego zabiegu. U mnie polega to na tym że pan bioenergoterapeuta kładzie mi reke na różnych miejscach na ciele . Rozumiem że może miec znaczenie czysto psychologiczne, ale czy jest w tym coś więcej . Czy komuś z was to pomogło wyjść z depresji.

 

 

Chodzilem do takiego jednego, podobno jeden z lepszych w pomorskim. Wizyta kosztowala 100 zl, ale nic nie pomoglo. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioenergoterapeuta nakładając swoje dłonie pozbawił mnie mocy, tak, że kolega podtrzymując mnie odprowadził do domu. Normalnie czułam się na drugi dzień wieczorem. Wyleczył mnie z bezpłodności. Dziś jestem w 8 m-cu ciąży. Poczytajcie o czakrach, nie oceniajcie. Myślę, że trzeba mieć otwarte serce, umysł i duszę by coś zaakceptować. Ja mam głęboką wiarę i tyle. Debaty zostawmy na ul. Wiejską. Zauważyłam pewną zależność. Kiedy mam dość, czy jestem zmęczona - odnajduję się na łonie natury. Chłonę...energię? Zawsze przystaję pod brzozą jakby coś kazało mi się tam zatrzymać. Czytałam, że brzoza to drzewo Gabriela Archanioła, który chroni przed "duchami" - złymi mocami. Natura z kolei to przede wszystkim kolor zielony. Zielony - kolor czakry serca (emocje, miłość). Słońce - kolor żółty, który symbolizuje czakrę splotu słonecznego. Tu w stresie kumuluje się napięcie. Oddychajmy przeponą. Pozdrawiam. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bioenergoterapeuta to ...tylko wiara lub jej brak -w nas samych.

Pewnie gdybym poszedł do takiego w przekonaniu ,że mi pomoże .Kto wie ,możliwe ,że poczuł bym się lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem bioerergoterapia pomaga wyjść z depresji. Mam na myśli przeprowadzanie samego zabiegu. U mnie polega to na tym że pan bioenergoterapeuta kładzie mi reke na różnych miejscach na ciele . Rozumiem że może miec znaczenie czysto psychologiczne, ale czy jest w tym coś więcej . Czy komuś z was to pomogło wyjść z depresji.

 

 

Chodzilem do takiego jednego, podobno jeden z lepszych w pomorskim. Wizyta kosztowala 100 zl, ale nic nie pomoglo. Nie polecam.

 

Dokładnie takie same mam doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bioenergoterapeuta to ...tylko wiara lub jej brak -w nas samych.

Pewnie gdybym poszedł do takiego w przekonaniu ,że mi pomoże .Kto wie ,możliwe ,że poczuł bym się lepiej .

Też tak to widzę. Generalnie to ja z dużym dystansem do takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas dyskopatia poczatkowa.rtg wykazal wczesniej skolioze niewielka a potem rezonans magnetyczny robilem i ortopeda stwierdzil wlasnie dyskopatie. natomiast facet od bioenergi mowil mi ze ten bol to sie bierze z psychiki.

 

No dziwne by było gdyby Ci nie powiedział ,że to ból z psychiki . było by to równoznaczne z leczeniem bioenergoterapeutycznym schorzenia ortopedycznego lub neurologicznego ...hmm to tak jakby leczył złamana nogę .

Cudowne działanie wiary ..psychiczne placebo . IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×