Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

hej.....byłam u tego psychologa i powiem....:/ nie jestem zadowolona, moze mialam inne oczekiwania....generalnie psycholog odesłał mnie do psychiatry hehe po powrocie dostałam takich nerwów ,że myslałam ze wybuchnie mi gardło:/ czułam uciks, skurcz, suchość, zarazem sie dławiłam jakąś kluchą itp itd.....po wyjściu poszłam do rodzinnego, powiedział ze w gardle nic nie widzi. w domu zadzwonilam do kolejnego laryngologa w mieście, bo dalej jestem przekonana ze mam coś z gardłem/przełykiem lub krtanią , i tak po poludniu poszlam na kolejną prywatną wizyte do kolejnego laryngologa , ktory po raz kolejny stwierdzil ze nic sie nie dzieje....przepisał mi coś na nerwy i jakies witaminy...teraz troszke mi przeszło ale jak pomysle to nadal czuje ucisk:/ ogólnie posumowując mój dzien= kupa nerwow, stracone pieniądze i praktycznie zero poprawy...a w piątek lece na wakacje i czuje ze zepsuje je sobie i swoim bliskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj poczytalam o zakrzepicy...no i zaczelo sie ....jazda na calego, a choroba jest straszna dotyka wielu mlodych ludzi

Raz wmowilam sobie nawet AIDIS ze zarazili mnie w szpitalu w Anglii jak raz bylam podczas ciazy , a pojawilo sie to kilka miesiecy po porodzie, juz wyobrazalam sobie ze jestem chora i dziecko tez, i ile nam zostalo...zrobilam oczywiscie test i po tym sie uspokoilam

Bolala mnie glowa wiec poszlam do neurologa zeby dal mi skierowanie na tomografie bo obawialam sie guzow- zrobilam

Mialam klocia i bol w klatce nawet w nocy,wiec bylam na echu serca

Cytologie robie co roku

do gina chodze co pol

usg piersi robie co jakis czas bo akurat musze - mam zmiany

pozatym mam problem ze stawem biodrowym i kregoslupem bol sie lokalizuje w prawej stronie wiec nigdy do konca nie wiem czy boli mnie nerka ( mialam kamienia kiedys cos potwornego)czy boli jajnik ( mialam torbiele) czy wyrostek moze? czy biodro badz kregoslup gdzie promieniue bol rowniez w dol pachwiny :/

kiedys stracilam przytomnosc bo dostalam obrzeku naczynioworuvchowego - zaczynal sie wstrzas anafilaktyczny - dwa dni wczesniej wyskoczyla pokrzywka cos mnie uczulilo ale niewiadomo co boje sie od tamtej pory straszliwie- jestem sama z corka maz za granica a nerwica szaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie:) nie wiem jak zaczac czy kogos zainteresuje moja historia? czytam to forum i nie moge uwierzyc ze ktos moze czuc to samo co ja nie widzialam nikogo z was a nigdy nie czulam zeby ktos mnie rozumial tak jak wy szok. od kilku lat jestem wiecznie chora nie wymienie chyba zadnej nieznanej wam choroby wiec napisze tylko ze bylo ich cala masa od nowotworow przez astme alergie do gnebiacej mnie od jakis dwoch miesiecy HIV objawy widze wszystkie nawet potówki mojego meza pezeobrazilam w polpasiec ktory jest objawem HIV chce krzyczec POMOCY jestem juz wykonczona tym wszystkim nie moge normalnie funkconowac czuje sie jak maszyna caly czas sprawdzajaca funkcje zyciowe moje i meza ogladam siebie i jego codziennie pytam jak sie czuje sama analizuje jak czuje sie ja obled jakis pierwszy raz spotkalam sie z takim forum internet mam zabierany w domu zeby nie wyczytywac sobie chorob co robic kochani jak zaczac isc w dobrym kierunku zeby nie zmarnowac reszty zycia? pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo tyle tych chorob bylo ze juz sma nie wiem od czego zaczac..

guz mozgu

rak piersi

rak pluc

zawal serca

ziarnica

schizofrenia

nowotwor kosci

udar mozgu

bieganie od lekarza do lekarza,juz wszystkich chyba odwiedzilam,az w koncu trafilam do tego ostatniego psychiatry,diagnoza NERWICA :D wreszcie ktos mnie zdiagnozowal,z jednej strony sie cieszylam a z drugiej sama nie wiem ble ble ble

PODRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani jak zaczac isc w dobrym kierunku zeby nie zmarnowac reszty zycia? pomozcie

Witaj :) ja niestety nie potrafię na razie pomóc, ponieważ sama jestem w nie najlepszym nastroju. Coś mnie kłuje w prawej stronie głowy, szczególnie kiedy nią potrząsam. Boję się, że to guz. Czasem jakby kręci mi się w głowie. A jak na złość kiedy dziś jechałam autobusem jakaś pani opowiadała starszemu znajomemu, jak to jej znajoma umarła na guza mózgu. A "tylko bolała ją głowa i miała zawroty... no ale wie pan, zażądała od lekarza skierowania na tomografię, i się okazało...". Czy rezonans robiony pod koniec marca jest jeszcze aktualny? Myślę, czy nie zrobić kolejnego, ale koleżanka, która pracuje w przychodni na wieść o takich moich myślach popukała się w głowę i powiedziała, że nie wolno się tak często naświetlać :( co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego było....

wady serca

a najczęściej raki wszelkiego rodzaju

nawet zapalenie płuc sobie wkręciłam i zrobiłam RTG ale było w normie

ciężkie schorzenia neurologiczne....

 

Z tym że nie zawsze wychodziło że mi nic nie jest ale zwykle były to zupełnie inne mniej groźne przypadłości niż te powyżej

Ale w raka to już parę razy uwierzyłam hehe...

chociaż żeby mieć pewność że nie mam żadnej choroby jakby się bardzo uparł to trzeba by było zrobić wszystkie dostępne badania diagnostyczne całego organizmu....i wtedy byłaby jednoznaczna odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja az takich atrakcji nie mialem, jedynie zdawalo mi sie ze mam nadczynnosc tarczycy, objawy sie zgadzaly: nadpobudliwosc nerwowa, potliwosc, przyspieszona akcja serca, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dwa dni temu na dziwkach szok,bez komentarza prawie oczy mi wyszly na wierzch;/ :shock:

 

Poza tym witam Kochani!!Dawno nie bylam na tym temacie.Jakos sie trzymam widac.Poki co bardziej doskwieraja mi problemy mentalne typu-zyc mi sie nie chce;/

Wezly mam w 4 literach narazie hehe.Ostatnio oczyiwscie na TVN bylo o raku piersi i zaczelam sie nerwowo badac,ale na szczescie nic nie czuje.Wkur.... mnie to,ze gadaja w tv o tym non stop.Rozumiem wysylanie listow,zaproszen z przychodni w celu uswiadomienia kobiet oraz pomocy jak najbardziej na miejscu.Odpowiednie czasopisma kobiece itd,ale nie na porzadku dziennym wlaczajac telewizor.Pozniej popadamy w choroby.Czlowiek glupieje.Po co tyle o tym gledzic;/ A Pani Ewy Drzyzgi niecierpie.Wogole jak dla mnie robi szopki po calosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było wiele chorób ...

* ziarnica złośliwa (to ta choroba przysporzyła mi jak narazie najwięcej stresu)

* gronkowiec

* choroba Parkinsona

* stwardnienie rozsiane

* silna alergia

* toksoplazmoza

 

Od wczoraj wkręcam sobie że mam HIV. Stosunek seksualny odbyłem tylko z jedną osobą, do której mam zaufanie bo znamy się od dzieciństwa. To także był jej pierwszy raz, ale ja i tak sądze, że albo ona jest psychopatką która seryjnie zaraża ludzi HIV, albo zarażono mnie w szpitalu podczas operacji wyrostka robaczkowego. Nie chce jednak iść robić testu bo boje się, że znów wpadne w błędne koło badań. Raz tak już było. Wydałem około 500 zł w ciągu tygodnia na przeróżne badania: OB, testy alergiczne, IgE, TSH, badanie w kierunku gronkowca i inne. Poza tym nie chce iść robić badań na HIV bo choruje (i to jest już realna choroba) na depresje i nerwice natręctw, biorę silne dawki leków przeciwdepresyjnych, antypsychotyków, nasennych i gdzieś tam we wnętrzu wierze że nie mogłem się zarazić HIV. Jednak taka myśl szybko przechodzi i znów zaczynam szukać w internecie informacji dot. tej choroby. Chyba zwariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isabella_28, właśnie dlatego jest tak dużo zachorowań na nerwicę. Ciągle w tv, radiu, prasie natykasz się na te "akcje uświadamiające". Teraz to już chyba nie ma gazety, w której nie natknęłabyś się na tego typu "reklamę". Niby pożyteczne, ale dla hipochondryka wręcz przeciwnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, też mnie wkurza to ciągłe gadanie o chorobach, uwagi, interwencje, rozmowy w toku, reklamy - wszędzie choroby. Owszem, są ludzie, którzy nie poszliby do lekarza nawet gdyby wyrósł im wielki guz wielkości arbuza i krzyczał, że jest nowotworem, ale wydaje mi się, że nawet tym ludziom takie akcje nie pomogą, bo zwyczajnie boją się lub nie chcą dopuścić do siebie myśli o tym że kiedykolwiek mogliby zachorować :).

 

Ja dzisiaj spałam na uchu i obudziłam się z potwornym bólem :( Czasem tak mi się dzieje, no ale teraz odkąd wstałam tak cichutko mi w nim dzwoni, a jak mówię to w trakcie wypowiadania słów jakoś tak szumi czy szeleści... W ogóle jakieś takie przytkane lekko mam te uszy :( To tak może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disgusted, zawiala Cię-ja mam często problemy z uszkami i wystarczy,że w samochodzie jest przeciąg,a pozniej mam identyczne dolegliwości.

Ew początki przeziębienia,masz katar?Mógł spłynąć kanalikami do ucha i stąd bolesność-choc raczej obstawialabym to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za odpowiedź! :)

Wczoraj lekko bolało mnie gardło, a dzisiaj faktycznie mam trochę kataru...

Ucho mnie już nie boli, ale ciągle mam takie uczucie cichego pisku, szumi jak ktoś głośnej mówi albo ja mówię i mam uczucie jakiegoś otępienia w tym uchu, inaczej nie potrafię tego opisać ;D. BARDZO irytujące uczucie...

 

[Dodane po edycji:]

 

Zauważyłam jeszcze, że jak zatkam sobie to ucho w którym NIE PISZCZY, to przestaje piszczeć w tym piszczącym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disgusted, mnie 2 tyg temu bolalo lewe oko.Nie moglam nim obracac w zadna strone,i takie uczucie obolalej galki.Bardzo nieprzyjemne agrhh.Zleklam sie troszke bo z okiem nie ma zartow.Zapodalam sobie kropelki i na noc smarowalam skron zelem rozgrzewajacym.Na drugi dzien ulga.Na trzeci dzien nic mnie nie bolalo.Chyba tez mnie przewialo;/ Kiedys z uchem tez mialam problemy.Nawet o tym pisalam gdzies luty-marzec:)Ucho tez lewe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak do jutra nie przejdzie to się wybiorę do lekarza chyba ;).

 

Przypomniała mi się dzisiaj głupia rzecz. Jak byłam w gimnazjum, to zapisując na lekcji datę jakoś z głupa nie myśląc wpisałam bodajże 15.09.10, wtedy był 15, ale chyba kwiecien, no nieważne ;p. Jakaś koleżanka powiedziała mi, że to "jakaś ważna data, albo wyjdziesz wtedy za mąż albo umrzesz". Mam nadzieję, że coś takiego się nie sprawdza i to była tylko jakaś głupia pomyłka? :D Bo za mąż się nie wybieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×