Skocz do zawartości
Nerwica.com

Derealizacja. Depersonalizacja.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

oooooooooooo, rozumiem Twoje obawy, pewnie ma je każdy z nas ktory to przechodził bądź przechodzi, psycholog ma racje najpierw trzeba sie udac do psychiatry aby postawił konkretna diagnoze co nam jest, dopiero wtedy psycholog moze cokolwiek poradzic, łatwo mowić ale trzeba wierzyć ze bedzie dobrze, wkoncu musi być dobrze :) tylu osobom sie udało to i nam sie uda w koncu z tym wygrac :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilonajr18 jakim lekiem sie leczysz??co Ci pomaga z tego wychodzic??

 

 

A co do tych leków ktore obecnie biorę to są to leki na 'natręctwa' i to one mi tak pomagają. nazywają sie Anafranil

Miałam już doświadczenia z 3 lekami :pernazyną, stimulotonem i "lekiem najnowszej generacji" abilify. Teraz pozostawiła mi Pani Doktor pernazynę bo na nią najlepiej reaguje moj organizm oraz właśnie ten lek na natręctwa anafranil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martu mam nadziej taka mala ale mam ze bedzie dobrze, nnie chce z tym zyc juz dluzej,bardzo zaluje ze czekalam tak dlugo z tym ze wczesniej nie poszlam do lekarz moze mialabym to juz za soba... ja tez sie troszke pocieszam tym ze ludzie z tego wychodza..skoro oni moga to ja ty kazdy z nas moze...musze sobie to caly czas powtarzac i utrwalic w pamieci

 

[Dodane po edycji:]

 

martu mam nadziej taka mala ale mam ze bedzie dobrze, nnie chce z tym zyc juz dluzej,bardzo zaluje ze czekalam tak dlugo z tym ze wczesniej nie poszlam do lekarz moze mialabym to juz za soba... ja tez sie troszke pocieszam tym ze ludzie z tego wychodza..skoro oni moga to ja ty kazdy z nas moze...musze sobie to caly czas powtarzac i utrwalic w pamieci

 

[Dodane po edycji:]

 

bilonajr18 masz jakies skutki uboczne tych lekow,bo ja powiem szczerze ze ich najbardziej sie obawiam,tego ze bede otepiala i chyba tego ze moj stan ulegnie pogorszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[guote]

 

bilonajr18 masz jakies skutki uboczne tych lekow,bo ja powiem szczerze ze ich najbardziej sie obawiam,tego ze bede otepiala i chyba tego ze moj stan ulegnie pogorszeniu

 

 

naczytalam sie na ulotce jakiś bzdur ale nic z tego nie miałam, zdziwilo mnie to ze nie mialam żadnych skutków ubocznych wręcz przeciwnie zaczęłam sie z dnia na dzień lepiej czuć... nie warto czytać ulotek wiem to z własnego doświadczenia bo człowiek sie tylko nakręca... a pozatym nawet czytając ulotke aspiryny jest multum skutków ubocznych więc trzeba te leki traktować jak każde inne i powiedzieć sobie: jak beda skutki to odstawie lub jakoś to sobie wytłumaczyć ale nie bać się tego że się te leki bierze. wiem że łatwo mi to mówić bo trafiłam na dobry lek ale też bardzo się bałam przez jakieś 2 tygodnie brać te tabletki bo spodziewałam się jakiś skutków ubocznych. nie powiem że teraz biore je ot tak sobie jakiś stres pozostaje ale powoli jest coraz mniejszy... pozdrawiam

ps. może powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem, że to jest może spowodowane jakimiś natręctwami? no właściwie ja ta tak odbierałam to nie czucie własnego ciała...pozatym miałam takie bezsensowne myśli, że nawet nie warto o tym wspominać i właśnie po tych lekach przestałam je mieć(nie do końca ale jest lepiej) i automatycznie przestałam mieć te objawy nieswojego ciała(nie do końca ale jest lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dlugo chorujesz??bo ja juz zyje z tym 3 lata z krotkotrwalymi przerwami,ale teraz to juz jest masakra wiem ze sama sobie juz z tym nie poradze,musze isc po jakies leki...nikt mi jeszce nie postawil diagnozy ze to nerwica ale po tym wszystkim co przeczytaam to jestem prawie na 99%pewna a ten 1 % to sie boje ze moze byc pczatek schizy..............ratunku...czy ja wariuje???a sa jakies badania albo testy ktore moga wykluczas schizofrenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nawet z tego co czytam co piszesz, osoba ktora popada w schize zazwyczaj jest nie swiadoma, a Ty jestes swiadoma tego co sie z Toba dzieje dlatego wszystko wskazuje na to ze to nerwica , mysle ze jak pojdziesz do lekarza bedziesz spokojniejsza :) Ja tez juz zmagam sie z tym 3 lata , ale z przerwami. przez te 3 lata taki stan pogorszenia mysle ze mialam max 4 razy. i utrzymywal on sie do 3 tyg a potem np zwiekszalam dawke leku i jak sie lepiej poczulam znow zmniejszalam.

 

[Dodane po edycji:]

 

ajj to chyba jednak nie bylo pyt do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwica nie jest chorobą psychiczną a zaburzeniem. może w Twoim przypadku po lekach i przejdzie, nie wiadomo każdy reaguje inaczej, ale jeśli jest głębszy problem to potrzebna jest psychoterapia, musisz poradzić się lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dlugo chorujesz??bo ja juz zyje z tym 3 lata z krotkotrwalymi przerwami,ale teraz to juz jest masakra wiem ze sama sobie juz z tym nie poradze,musze isc po jakies leki...nikt mi jeszce nie postawil diagnozy ze to nerwica ale po tym wszystkim co przeczytaam to jestem prawie na 99%pewna a ten 1 % to sie boje ze moze byc pczatek schizy..............ratunku...czy ja wariuje???a sa jakies badania albo testy ktore moga wykluczas schizofrenie??

 

Nie martw się , ja tez myslałam ze mam schizofrenie zreszta jak każdy tutaj chyba ale to nie jest schoza, bo ludzie są wtedy nieświadomi a Ty doskonale wiesz, że coś jest z Tobą nie tak. Wiec tym radziłabym się nie martwić. Choruje od ponad 1,5 roku. a w jakiej częsci Polski mieszkasz jeśli mogę wiedzieć bo jeżeli koło wrocławia to moge dać Ci namiary na moją panią doktor, do której telefon dostałam od pewnej kobiety z tego forum, która się z dd całkowicie wyleczyła z pomocą właśnie tej pani doktor. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martu troszke rozmowa zToba mnie uspokaja,podnosi na duchu ze moze bedzie lepiej.ja niezaleznie co mi lekarz powie i tak dla uspokojenia siebie mam zamiar chodzic do psychologa szkoda tylko ze takie wizyty troszke szarpia po kieszeni :D

 

[Dodane po edycji:]

 

niestety nie jestem z okolic wroclawia a chyba wiem o ktorej Pani doktor mowisz bo czytalam tutaj wlasnie takiego posta o kims kto jeździl do wroclawia do jakiegos lekarza ktoRY go wyleczyl z DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooooooooo, ooj szarpia troszke po kieszeni szarpia, bo niestety na wizyte w państwowej służbie zdrowia sie dlugo czeka, ale myślę że warto wydać trochę tych pieniędzy dla samej siebie :) cieszę się , że moge kogoś choć troche podnieśc na duchu, mi taka rozmowa też pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, ważne jest czuć że nie jest sie jedyna taka osoba na swiecie :) wiedząc ze nie tylko nas to spotkalo jest nam napewno w jakims stopniu lzej, a jesli wiemy ze tyle osob dalo sobie z tym rade to my też możemy, najgorsze jest sie poddac i nic z tym nie robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz to cały czas?bo jak raczej caly czas,lepiej jest jedynie jak sie położe ale ilez mozna lezec :D a masz problem ze wzrokiem?ja mam jakis taki tepy wzrok,czesto nie moge złapac kontrasty jak na cos patrze,a najgorzej jest jak ide ulica i musze sie nagle odwrocic to juz dramat,zawirowanie na maxa

 

[Dodane po edycji:]

 

do tego nie moge skupic wzroku na jednej rzeczy

 

[Dodane po edycji:]

 

chcialam Cie jeszcze zapytac kiedy w ciagniu dnia czujesz sie najgorzej??bo ja rano i trwa to gdzies do po poludnia pozniej jest odrobine lepiej ale tylko odrobine.nie wiem czy to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez z rana jest gorzej bo normalnie to jest źle. Mam trudności ze wstaniem z łóżka bo po prostu mi sie nie chce wstawać i czuć tego wszystkiego na nowo. Zawroty głowy mam straszne, jak wstaje lub ide. A ze wzrokiem to rownież mam tak że trudno mi złapać kontrast ale raczej moge skupic wzrok na jednej rzeczy , najgorsze jak robi sie ciemno przed oczami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam Matrixa bardzo dobrze, w zasadzie nie mam go tylko z rana, im dalej w dzień tym gorzej. Uczucie jak po trawce, tylko bez śmiechu, same objawy wzrokowo-wkrętowe. Coś okropnego. Brak kontrastu, dodatkowo jakby oczy ze sobą nie współgrały (jakbym był kameleonem)

Przydałaby się taka pigułka na wyjście z tego raz na zawsze :P

Przy ataku to już w ogóle tragedia, czuję się jak więzień w swoim ciele który tylko obserwuje wszystko w okół i niczego nie rozumie... bleee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUZ NIE MAOGE.....................

znow naczytalam sie o schizofrenii,i znow wkretka,powiedzcie czy z depersonaliacja psychiatrzy kieruja do szpitala??albo inaczej kiedy trzeba do niego isc??boje sie ze tam trafie :why::why::why:

pomozcie

 

[Dodane po edycji:]

 

a ma ktos tak czasami ze nieczuje tylko polowy ciala,np. od pasa w dol?bo ja mam tak z nogami jak siadam to poprstu ich nie czuje..dziwne uczucie

 

[Dodane po edycji:]

 

sauvox masz jakies leki??jak sobie z tym radzisz??masz jakies sposoby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z depersonalizacja psychiatrzy nei kieruja do szpitala, to uczucie czesto towarzyszy nerwicy, mi za kazdym razem. Ale jak nie zwracam na to uwagi to tego tak nie czuje , gorzej jak skupiam mysli tylko na tym.

Nie martw się, zapewne kazdy z nas tak myślał, jesteś świadoma , że cos Ci jest, dlatego to tylko zaburzenie nie zadna choroba psychiczna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×