Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kilka pytań tylko do Kobiet :)


Gość Magdaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kobiety, pewnie niektóre z Was wiedzą że będę się teraz zajmować sprzedażą odzieży itd, dlatego bardzo Was proszę- czy możecie odpowiedzieć na kilka moich pytań? Bardzo mi to pomoże. Z góry dziękuję!

 

1. Czy robisz zakupy na Allegro?

2. Na jakich stronach najczęściej robisz zakupy?

3. Czy kupujesz na Allegro ubrania?

4. Czy kupujesz na Allegro buty?

5. Czy kupujesz na Allegro kosmetyki?

6. Na co zwracasz uwagę kupując ubrania na Allegro?

7. Kupujesz rzeczy nowe czy używane?

8. Kupujesz ubrania z outletów?

9. Jakie marki ubrań kupujesz najczęściej?

10. Czy idąc na wesele itd itp kupujesz sukienkę przez internet? Ile wydajesz na nią pieniędzy i jaki materiał preferujesz?

11. Jakie marki ubrań lubisz najbardziej?

12. Jakie kosmetyki kupujesz przez internet?

13. Kupujesz rzeczy pojedyncze u jednego sprzedawcy czy kupujesz po kilka sztuk na raz?

14. Zwracasz uwagę na koszta wysyłki?

15. Wolisz kupować po wpłacie na konto czy za pobraniem, a może bez różnicy?

16. Jaki nosisz rozmiar ubrań?

17. Jaki nosisz rozmiar obuwia?

18. Jaki jest Twój ulubiony kolor?

19. Zwracasz uwagę na aukcje podświetlone?

 

Dziękuję :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a czy w ogole da się kupować ubrania przez internet? Dla mnie to awykonalne. No rozumiem jakieś tam tanie ciuszki typu uni-rozmiar, ale markowe rzeczy, za które się płaci niemałą cenę i normalnie w jakiejś galerii handlowej spędza 3 godziny zanim się wybierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zna swój rozmiar to nie ma z tym problemu :smile: Ja kupuję i ubrania i buty przez internet.

Na Allegro też się spędza cały dzień zanim się coś kupi ;)

 

p.s. Ja będę sprzedawać ubrania za przystępne pieniądze- nowe, używane i z outletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, już odpowiadam:-)

 

1. pewnie, ale tylko jakieś uzupełniające rzeczy np. ostatnio kupiłam sobie nową bokserkę biegową adidasa za jakieś śmieszne pieniądze, jakieś skarpetki, torebeczki itp. żadnych koszulek, spodni (ale to dlatego, że mam 1.80 wzrostu i rozmiar 36 i muszę przymierzyć wcześniej, bo często są krótkie rzeczy, a nie chce mi się z centymetrówką bawić:-)

2. allegro tylko

3. jw. :-)

4. japonki zdarzyło mi się kupić, przymierzam się do balerinek atmosphere:-)

5. zdarza mi się, ale tylko kupione już wcześniej w normalnym sklepie (np. jak coś mi się spodoba i mi się skończy) i tylko w warszawie od sklepów lokalnych z odbiorem osobistym nowe;)

6. zazwyczaj dokładnie wiem, co mnie interesuje i po prostu szukam konkretnych rzeczy, ale zwracam uwagę na: lokalizację głównie (staram się odbierać osobiście zawsze:)

7. nowe

8. outlety, lumpeksy, bardzo lubię ganiać zakupowo:-)

9. o matko, różnie:-) teraz większość rzeczy mam z new looka i top shopa, ale w szafie cały przekrój marek (ulubiona spódnica no name z second handu humana 4 life:P)

10. sukienki tylko w normalnych sklepach. muszę wcześniej przymierzyć, nie ma opcji:P

11. różnie, jak wyżej. jak mi się rzecz podoba, marka i cena zazwyczaj są wtórne:)

12. tusze do rzęs i lakiery do paznokci:) kiedyś kupowałam błyszczyki carmexu, ale pojawiły się w super-pharmie ostatnio:)

13. pojedyncze (jak kupuję w warszawie znika sprawa kosztów wysyłki)

14. jw. ale jak już zamawiam, standardowe 8zł nie gryzie:P

15. zawsze wpłacam na konto od razu po wygraniu aukcji, tak jest najprościej:)

16. 36/8

17. 41

18. zależy od pory dnia:)

19. nie. i masówki też nie, czuję się wtedy jakbym robiła zakupy w tesco:)

 

uwagi: generalnie z allegro opłaca się chyba tylko patent z kupowaniem rzeczy w atmosphere i okołopodobnych tanich brytyjskich sieciówek (np. miss selfridge, asos etc.) - widziałam, że na aukcjach rzeczy mają parokrotne przebicie i dziura w rynku się chyba jeszcze nie zapełniła:-) Z rzeczami dostępnymi w PL (top shop, zara, itp.) nie ma się chyba co bawić, przynajmniej dla mnie (w Waw) to w żaden sposób nie jest atrakcyjne (wolę iść do sklepu:). Widziałam, że ludzie też robią manewr z tymi kolorowymi ekologicznymi torbami adidasa, które w pewnym momencie były hitem - w fashion housie w piasecznie te torby sprzedają we wszystkich kolorach za 15zł, a na allegro się świetnie sprzedają za 20.. :-)

No, to się naprodukowałam:) Mam nadzieję, że się przyda, pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci kochana! Bardzo dziękuję, te odpowiedzi to dla mnie duża pomoc :smile:

p.s. Na razie nie będę zdradzać szczegółów żeby nie zapeszyć, ale będę mieć rzeczy nowe z Polski, Francji, Włoch i UK min takich marek jak Atmosphere, h&m itd. A także będę mieć ubranka z outletów z UK i Francji, w tym także planuję mieć ubrania używane z tamtych krajów, bo znalazłam fajnego dostawcę :smile:

Myślę, że od konkurencji odróżni mnie to, że moda to moja pasja i każdą rzecz przeglądam milion razy i zamówię tylko to, co mnie olśni- ponadto szukam perełek za dobre ceny, mam nadzieję że spodoba Wam się ! To będzie sklep dla prawdziwych 'faszionistek', a wiele ubrań będzie po jednej sztuce- unikatowych :mrgreen::pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za ile Wy te ubrania kupujecie na aukcjach? Bo ja generalnie wyrosłem w atmosferze poszanowania dla pieniędzy, i strasznie nie lubię marnować nawet złotówki, czy choćby jedzenia... nawet jak w szkole nie zjadłem kanapki to zostawiałem w takim miejscu na dworcu, gdzie ciągle kręcili się bezdomni.

 

Pamietam, że kiedyś kupiłem koszulę w licytacji i na obrazku wszystko extra, kolor, rozmiar (mierzyłem się w 3 miejscach - barki, pas i rękaw). Jak przyszła, to wrzuciłem do szafy i chodzę w niej tylko do fryzjera, żeby nie marnować innych ubrań na wbijające się włosy po strzyżeniu... Niestety, ani dobrze nie leżała ani kolor nie był fajny. Dobrze, że nie była jakaś strasznie droga. Od tamtej pory tylko galerie i markowe ciuchy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat zostawiam ogromne pieniądze na ubraniach (paręset złotych miesięcznie w sklepach/outletach/na aukcjach/w second handach, nie zarabiam regularnie, więc to chyba sporo), ale dlatego, że wychodzę z założenia, że żyję tu i teraz - jak człowiek się stara, to musi przyjemności z tego życia mieć:-) Poza tym dla mnie ubieranie się to prawie rodzaj sztuki, na równi z robieniem zdjęć i malowaniem, uskuteczniam się w tym twórczo:) noi na mnie to działa terapeutycznie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eligojot- moje ciuchy będą markowe :smile: Szukam tylko tych o dobrej jakości, bo sama też takie będę nosić :P Co do tego za ile się robi zakupy... To chyba zależy od możliwości finansowych danej osoby. Ciężko powiedzieć. A jeszcze co do jakości- trzeba mieć zaufanego sprzedawcę, ja takim mam nadzieję będę.

 

Pingwin- dla mnie też ubieranie się to rodzaj sztuki, i mam nadzieję przygarnąć do mojego sklepu właśnie takie osoby- które szukają swojego stylu, lubią rzeczy indywidualne, dla których ubranie to coś więcej niż tylko kawałek szmatki. To rodzaj wyrażenia siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa widzisz. Ja zamierzam na początku przynajmniej sprzedawać na 'kup teraz', chociaż większość rzeczy, bo co jak co, ale aukcje trwają długo, a wiadomo że jak się biznes rozkręca to zależy człowiekowi na czasie... Potem, jak już mi się sytuacja ustabilizuje to będę też licytacje robić, ale na początku w większości nie, ze względu na czas właśnie, muszę ruch w interesie zrobić aby zainwestowane pieniądze się zwróciły i abym mogła dalej inwestować- stagnacja to najgorsze co może mi się przytrafić na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanka :smile:

 

1. Tak

2. Na Allegro :)

3. Tak

4. Zdarzyło się ale częściej kupuję w realnym sklepie

5. Tak, bo są zazwyczaj tańsze niż w sklepie normalnym.

6. Na rozmiar, kolor :) na komentarze danego sprzedawcy, ile ma pozytywów, ile negatywów i ilu jest u niego kupujących, a także na koszty przesyłki.

7. jesli chodzi o Allegro to kupuję rzeczy nowe, a w realu to częściej zaglądam do lumpeksów :) Chodzę też na wyprzedaże do sklepów, bo wtedy taniej, a ja kasiasta zbytnio to nie jestem :roll:

8. Nie

9. Cropp Town, House, Diverse, czasem H&M

10. Nie zdarzyło mi się takie coś :D

11. Patrz punkt 9.

12. Fluidy, tusze, korektory, pudry, cienie do powiek w palecie, czasem kremy do twarzy

13. Przeważnie kilka sztuk naraz u jednego sprzedawcy.

14. Tak, ale jak coś mi się bardzo spodoba i muszę to mieć, to koszt wysyłki ma mniejsze znaczenie :D

15. Wolę wpłacać na konto, bo wychodzi taniej.

16. S/M

17. 38/39

18. Fioletowy ! :105:

19. Nie specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Tak

2. Allegro

3. Nie

4. Tak ( bardzo wazne żeby poza rozmiarem buta była długość wkładki - wtedy wiadomo czy but pasuje)

5. Tak

6.-

Nie kupuję ubrań na allegro - ale odpowiem na te pytania tak jakby dotyczyły generalnie kupowania ubrań gdziekolwiek

7. Nowe i używane

8.Bardzo często - można trafić na super okazje - uwielbiam kupować bieliznę z outletów - tam czasem mozna kupić markowe staniki za grosze.

9.Jest mi to bez różnicy, staram się tylko kupować w miarę markowe dżinsy - bo te się długo nosi

10. Przez internet nie, zawsze zostawiam to na ostatnią chwilę i nie miałabym czasu żeby ją odesłać gdyby nie pasowała

11. Nie mam ulubionych

12. Takie których często nie mogę spotkać w drogeriach sieciowych (dużo kosmetyków Żiaja, jakieś pierdółki typu bibułki matujące, cienie do powiek (paletki), nie wiem czy mogę zrobić reklamę - kosmetyki EDM i pędzle - niedostępne praktycznie nigdzie indziej tylko przez internet)

13. Często kilka sztuk na raz, staram się u jednego sprzedawcy, co jakiś czas - tak żebym 10 razy nie musiała płacić za przesyłkę, dlatego lubię gdy sprzedawca ma kilka kosmetyków jednej firmy do wyboru

14. Raczej nie, no chyba że znacznie różni się od kosztów wysyłki tego samego produktu u innych sprzedawców, jak kupuję jedną rzecz - to czasem porównuję czy taniej nie wyjdzie w sklepie, ale przy 2-3 produktach zwykle to się opłaca więc nie kręcę nosem

15. Zawsze kupuję po wpłacie na konto, nie ruszam się z domu, mam konto internetowe

16. 40-42 jestem wysoka

17. 41

18. Ojej, czarny, szary, czerwony, niebieski - jakoś tak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, Twój biznes zapowiadasię ciekawie :D daj znać jak ruszysz -trzymam kciuki :great: Pomogę i odpowiem na pytania ;)

 

 

1. tak

2. allegro

3. tak

4. tak

5. tak

6. na dokładny rozmiar

7. nowe

8. tak

9.z tym to różnie, ale lubię h&m, new look, atmosphere,river island...

10. sukienki tylko w realu

11. jak w 9

12. cienie do powiek, balsamy...

13. Przeważnie kupuję pojedyńczo ,ale zdarza się kupować więcej sztuk

14. raczej tak

15. po zakupie od razu przesyłam pieniądze na konto

16. S/M

17. 38

18. nie mam ulubionego koloru jeśli chodzi o ubrania

19. raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze ja (Twoja kolejna potencjalna klientka:)):

 

1.tak

2.Allegro

3.tak, głównie

4.nie

5.nie (ale kupuję soczewki)

6.na wygląd i cenę, jakość

7.nowe, chociaż używanymi z natury nie gardzę:) używane z A. jednak jakoś do mnie nie przemawiają

8.z second - handów, outletów jakoś mi brak w okolicy

9.w Anglii zawsze odwiedzam Bay, Next, Primark

10.nie

11.punkt 9 + Reserved, Pull&Bear, Crop House

12.nie

13.zależy od oferty

14.nie bardzo

15.po wpłacie na konto

16.36/38

17.36/37

18.czerwony, czarny, szary

19.nie

 

Proszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madziu, robię często zakupy na allegro, sprzedawałam również, więc jeśli chodzi o jedną i drugą stronę powiem Ci tak: zwracaj szczegóły na to by opis i zdjecia były ładne, najlepiej w jakimś programie do obróbki zdjęć wytnij tło itp. Dodaj rozmiary i wymiary w cm to ważne, bo wiem, że mimo że widnieje na metce 38 to coś przyjdzie za duże, albo za małe, więc wole czytać wymiary. Poza tym, na aukcje więcej osób 'poluje' przekonałam się o tym, bo jak dałam kup teraz, to mało kto się zainteresował, nie mówiąc o tym, że nikt nie kupił, natomiast w licytacji było wieksze zainteresowanie.

Hitem moim jesli chodzi o sprzedaż to było sprzedanie kolekcji o Backstreet Boys, ktora od lat leżała mi pod łóżkiem. Myślałam, że sprzedam za jakieś marne parę złotych, a okazało sie że na licytacji poszło za 189 zł. Padłam jak widziałam tą cenę.

 

Powodzenia kochana, sama mam ochotę na sprzedaż ubrań bo robiłam właśnie porządki w szafach i dużo rzeczy wyrzucam. aaa i polecam stronę www.mojeciuchy.pl czy jakoś tak. można tam sprzedać i kupić właściwie wszystko, ale nie ma opłat, sprzedajesz tylko po ustalonej cenie, nie ma licytacji, nie ma też czasu ile dana rzecz jest pokazywana, bo "znika" dopiero wtedy jak sama ja usuniesz, albo jak ktoś ją kupi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie

2. kupuje w sklepie

3. nie

4. nie

5. nie

6. nie kupuje

7. i takie, i takie

8. nie

9. nie obchodzą mnie marki

10. wole w sklepie/szmatexie kupić

11. sram na marki ;P z butów zaś lubie nike

12. nie kupuje przez net kosmetykow

13. jesli kupuje (nie przez internet) to po 1 sztuce

14. nie kupuje przez internet

15. nie kupuje przez internet

16. 38

17. 38/39

18. szary

19. nie kupuje przez internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak

2.allegro

3. tak

4. nie

5. tak

6.jakość

7. szczerze mówiąc,bez różnicy.

8. sporadycznie

9. GAP,Hilfiger,ralph lauren(niestety podejrzanaie niska cena miala odzwierciedlenie w tym,że czasem zamawialam podróby :))

10. nie

11.h&m,patrizia pepe,th

12. perfumy

13. róznie

14. tak.

15. zawsze po wyplacie.

16. 38/40

17. 40-41

18. szary i czarny.

19. nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko koniecznie zareklamuj się "tu" przynajmniej bedę miała pewność co do sprzedawcy i w razie czego z reklamacją nie będzie problemu. ;)

 

Jak się zna swój rozmiar...no trudno powiedzieć jak ma się 36 lub Xeske to zawsze będzie pasować przynajmniej góra, ze spodniami to już lekki koszmar inaczej rozlożone proporcje, a to większy tyłek, biodra albo łydki, z butami to już totalna klapa - to jedyna rzecz, której nigdy nie kupię no chyba, że będę miała prawo do zwrotu. ;) Na mojego "kopyta" co prawda 37/38 dobrać coś to jak wygrana na loterii.

 

Ps. Mam nadzieję, ze ceny nie będą parzyć w oczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie kilka dni, a tu temat tak pięknie rozkwitł :mrgreen::smile:

Chciałam Wam wszystkim BARDZO serdecznie podziękować za udzielenie mi odpowiedzi, to dla mnie naprawdę ważne!

Oczywiście że się tutaj zareklamuję, a jak :smile: Zawsze to właśnie 'swój sprzedawca' a ze swoim to nie ma problemów i jest pewność że się nie dostanie cegły :mrgreen:

 

Paranoja- bardzo dziękuję za wszystkie rady! Jeśli chodzi o stronę wizualną to mam już specjalne programy do robienia aukcji, natomiast zdjęcia ubrań i opisy mam od jednego z moich dostawców :smile: Jako, że sama jestem wzrokowcem to wiem jakie to ważne. Masz rację z tymi aukcjami, jak już dostanę towar to wtedy będę się nad tym wszystkim głębiej zastanawiać, na razie siedzę i dalej uczę się programów obsługujących sklepy na portalach aukcyjnych :smile:

 

Krzysiu- Tobie mogę nawet strój diablicy sprzedać, ale pod jednym warunkiem- jak mi potem przyślesz fotkę w tym przebraniu :pirate::mrgreen:

 

Co do cen- każdą rzecz wybieram indywidualnie i przebieram w dostawcach, aby znalezc rzeczy dobre gatunkiem i ceną, mam nadzieję że będzie akurat :smile: Też muszę jako tako to przeanalizować pod względem ekonomicznym, ale wszystko po kolei. Miałam plan, aby już w tym tygodniu ruszyć, ale jednak przez mój urlop (z którego wróciłam godzinę temu) i przez pewien pogrzeb dość bliskiej mi osoby, sprawy się przeciągną.

Ale co nagle to po diable, wszystko w swoim czasie. Siedzę w domu, czytam i uczę się programów, tworzę szablony, w międzyczasie zbieram pieniądze. Wam pozostaje trzymać kciuki za swoją nerwicową koleżankę. Pamiętajcie, nerwica czy depresja nie może Wam przeszkodzić w życiu !

 

 

Jeszcze raz bardzo bardzo bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, nie wiem czy jeszcze potrzebujesz więcej ale sie dopisze :P

 

1. Bardzo rzadko

2. Jeśli już to Allegro

3. Tak.

4. Jeszcze nie miałam okazji

5. jw.

6. Jakość, materiał, wygląd, cena

7. Kupuje takie i takie.

8. Ojj bardzo lubie takie ciuszki.

9. Różne różniste

10. Raz kupiłam taka sukienke na Allegro i byłam niemile zaskoczona i zawiedziona.

11. Nie mam konkretnej ulubionej.

12. -

13. to zależy

14. Tak

15. Po wpłacie

16. 38/40

17. Damska płetwa 40

18. Czarrrny głównie

19. bez różnicy

 

Ciekawa jestem tych ciuszków :D Daj znać jak już ruszysz!

A forumowiczki będą mieć jakiś rabacik ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×