Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Okularnico i przepraszam, że się nie odzywałem. Proszę powiedz jak się czujesz?? powiedz również jakie wcześniej brałaś tabletki i jak po nich było??

ja czuję się gorzej i nie wiem czy nie przestanę brać anafranilu, tylko co teraz wziąć?? fluoksetyna, asentra, Elicea- (lexapro), efectin nic nie pomogły. zawsze gdy zaczynałem brać nowy lek czułem się kilka pierwszych dni dobrze, a później dół.

 

Ja po anafranilu przytyłem około 5kg, zaś po ssri chudnę

 

jeżeli ktoś miał podobnie to proszę- niech się odezwie- wypowie.......

 

pozdrawiam Was wszystkich i życzę zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę doradzić żebyś nie przestawał brać tego lekarstwa. Myślę, że jeszcze pomoże( tymbardziej jak już zaczynało działać).

Nie poddawaj się jeszcze;)

Ja kiedyś brałam Anafranil i wyleczył mi nerwicę na dużo lat, dopiero ostatnio wróciła. Dlatego wiem, że to dobry lek;)

Innych psychotropów nie brałam, czasem biorę doraźnie hydroksyzynę.

Na psychoterapię nie chodziłam i nie chodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak stopniowo zaczynało działać. Ogólnie mi się poprawił humor, po prostu moje myśli nie są już przerażające, są takie jakie miałam w czasie kiedy byłam zdrowa- czyli, że przychodzi jakaś myśl, Ty wiesz, że ona jest, ale się tak nie przejmujesz. Mam dobry humor- ale nie jak na haju czy coś;) tylko normalny bardzo dobry nastrój kiedy jestem w formie i nie mam natrętnych myśli( ogólnie jestem wesołym człowiekiem).

Lekarstwo zaczęło działać po 3 tygodniach, jednak czasem potem też były gorsze chwile( choć miały też inną przyczynę).

Mówię Ci nie rezygnuj z tego lekarstwa. Który tydzień już go zażywasz?

Jeśli chodzi o to jak zauważyłam, że lekarstwo działa- po prostu nie zwróciłam większej uwagi jak zaczęło się poprawiać. Tak nagle się zmieniło i było to odczuwane przeze mnie jako coś naturalnego, że się nawet nie spostrzegłam. Po prostu nagle zaczynasz się dobrze czuć i uważasz, że to jest całkiem naturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłam znowu z receptą na Anafranil, już raz byłam z niego zadowolona i uratował mi życie, wiec myśle , że teraz też będzie dobrze.

Wzięłam wieczorem połowke 75 SR i mną troszke trzepnęło, taki "haj", dlatego, że od razu wchodze na duża dawke, wtedy zaczynalam od 10 stopniowo i zero skutkow ubocznych.

Ale jest wporzadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okularnico ja biorę anafranil 6tygodni i dwa dni, wcześniej poczułem się lepiej chyba dlatego, że wziąłem fluoksetynę i dała lepsze samopoczucie jak zawsze na początku. jeszcze poczekam kilka dni- w piątek mam do lekarza, zobaczymy co dalej........

 

mam takie pytanie: jaki lek warto spróbować gdy anafranil nie pomaga?? przypomnę, że brałem fluoksetynę, asentrę i elicea- po wszystkich na początko około pierwszego tygodnia czułem się dobrze, a później znowu załamka.........

 

proszę o odpowiedźiii pozdrawiam Was wszystkich

 

[Dodane po edycji:]

 

przemiana materii mi się spowolniła po anafranilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie uregulowała przemiana materii po Anafranilu, chyba było to spowodowane, że uspokoiłam sie, nie miałam lęków, wiec i żołądek sie "uspokoił", nie miałam problemów z biegunkami i zaparciami, unormowało sie. Nie przytyłam i nie traciłam na wadze.

Drugi dzień na połowce 75SR i jestem senna, cały czas mi się ziewa, ale poza tym jest ok. Czuje, że znowu wyciągnie mnie z tego bagna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj okularnico

 

pani doktor dała mi do anafranilu fluanxol i powiem Ci, że czuje się jak na razie lepiej.....

wiesz byłem u innej doktorki, po dwóch latach nieudolnej próby zmieniłem lekarza i okazuje się, że miałem dawane leki pod niewłaściwym kontem działania.

 

napisz co u Ciebie?? jak się czujesz?? pozdrawiam i miłego dnia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz w końcu poczujesz poprawę.

Wiesz, to nie jest tak, że po Anafranilu przeszły wszystkie moje natrętne myśli, że się już niczego nie boję itp. Czuję się dobrze, jednak nie mogę powiedzieć, że zupełnie nie mam takich myśli. Teraz mam wakacje i siedzę w domu to pewnie też dlatego. Ogólnie nie wchodzę w te myśli, jednak czuję, że nie jest w 100% dobrze- no ale podobno żaden człowiek nie jest zupełnie wolny od natrętnych myśli. Mam je teraz nasilone mniej więcej w takim stopniu w jakim miałam przez 8 lat po wyleczeniu nerwicy, więc jestem przyzwyczajona :lol:

Na terapię nie chodzę- nie wiem czy to dobrze czy źle. Ogólnie nie lubię chodzić do psychiatry, źle się czuję po wizytach, bo czuję się tam jak czubek- bez obrazy, ale większość psychiatrów tak traktuje swoich pacjentów.

Co tam u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Niedawno odstawiłem leki Anafranil i Loquen i od tego czasu bardzo źle się czuję: mam bóle i zawroty głowy, koszmary senne, niepokój i inne rewelacje. Chciałem zapytać czy ktoś może miał podobne doświadczenia???? Nie wiem czy mój stan wiązać z odstawieniem ww. leków czy może z jakąś inną chorobą??? Dodam tylko, że leki odstawiałem pod kontrolą lekarza dlatego tym bardziej zastanawia mnie mój obecny stan!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Niedawno odstawiłem leki Anafranil i Loquen i od tego czasu bardzo źle się czuję: mam bóle i zawroty głowy, koszmary senne, niepokój i inne rewelacje. Chciałem zapytać czy ktoś może miał podobne doświadczenia???? Nie wiem czy mój stan wiązać z odstawieniem ww. leków czy może z jakąś inną chorobą??? Dodam tylko, że leki odstawiałem pod kontrolą lekarza dlatego tym bardziej zastanawia mnie mój obecny stan!!!!!!!

 

 

Lekarz nie uchroni Cie calkowicie przed objawami odstawiennymi. Obawiam sie, ze przez najblizszy miesiac moga sie one utrzymywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tydzień albo 3 ( straciłam rachubę) na Anafranilu i szumi mi w uszach oraz takie dziwne odczucie jakby moj słuch zrobił sie wrażliwszy na dźwieki, i senność, okrutna senność bez 2 mocnych kaw śpie na stojąco :/

Co jest, za pierwszym razem na Anafranilu tak nie było, no oprócz senności, ale te szumy? :/

Uspokoił mnie nie mam lęków, ale dalej mnie męczą huśtawki emocjonalne, a lekarka nie chciała mi przepisać stabilizatora, noszz kuur.... zamiast stabilizatora mam sobie kupić rower ha!ha!ha! dobre co nie? :lol:

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest, za pierwszym razem na Anafranilu tak nie było, no oprócz senności, ale te szumy? :/

Uspokoił mnie nie mam lęków, ale dalej mnie męczą huśtawki emocjonalne, a lekarka nie chciała mi przepisać stabilizatora, noszz kuur.... zamiast stabilizatora mam sobie kupić rower ha!ha!ha! dobre co nie?

 

to tylko swiadczy o tym ze czas najwyzszy zmienic lekarza:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Muszę Wam napisać, że jak dwa razy zapomniałam zażyć wieczornej dawki to za każdym razem rano miałam mroczki przed oczami i gorsze szumy w uszach.

Ja też tak mam, że teraz miałam gorsze skutki uboczne niż jak kiedyś brałam Anafranil. Wtedy jedynym skutkiem ubocznym była czasem zgaga( brałam lek bez jedzenia). Oprócz tego nie miałam ŻADNYCH innych dolegliwości. Na pewno miałam wtedy mniejszą dawkę, ile dokładnie wynosiła to nie wiem.

Ogólnie teraz już prawie nie mam skutków ubocznych, zaczynają się wtedy, kiedy pominę dawkę :-| .

Shadow, co u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho?

Mam do Was kilka pytań.

Czy przy Anafranilu można brać witaminę B kompleks?

Jak długo się powinno go brać żeby efekty były długotrwałe?

Co jeśli czuję się gorzej? Zwiększyć dawkę czy zacząć zmniejszać?

Spytam się o te rzeczy lekarza, jednak przed wizytą chciałabym wiedzieć co o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore Anafranil od krotkiego czasu. Przez I-sze 2 dni mialem stany lękowe po nim. Pozniej zaczal dzialac przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie. To bardzo silny lek, moim zdaniem. Ma u mnie skutki uboczne jak pogorszenie snu, czasami zaparcia, suchosc w ustach... i straszliwe pierdzenie (smierdzace bąki to lagodne okreslenie). Jest jednak bardzo skuteczny, czuje sie po nim znacznie lepiej. Biore od 150-225 mg tego leku. Zalezy od dnia. Zaczynalem od dawki 75 mg dziennie. Nie radze na samym poczatku brac wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze interpretuję wszystko, co na ten tema przeczytałem, Anafranil działa przeciwlękowo silniej od wenlafaksyny, tak? Pytam, ponieważ biorę od kilku miesięcy 150 mg Velaxinu i co prawda pomaga mi na lęki, ALE - w porównaniu do stanu przed leczeniem jest o wiele lepiej, jednak wciąż jestem na codzień podenerwowany, mam fobię silną fobię społeczną, boję się zwłaszcza grupek młodych debili, boję się, że coś o mnie powiedzą, po prostu paraliżuje mnie to. Poza tym czasem łapie mnie lęk w nocy. Za to depresji już niet. Wspomagam się Xanaxem, ale on działa krótko, a poza tym nie mogę brać go codziennie.

 

Oczywiście mógłbym zwiększyć dawkę wenlafaksyny - ale ona jest dość droga, a ja teraz idę na studia itd. itp., natomiast Anafranil jest za darmo.

 

Czy poradzilibyście mi zasugerowanie psychiatrze zmiany wenlafaksyny na Anafranil? Czy pomoże mi na lęki, fobię społeczną, podenerwowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×