Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast chciałabym polecić książkę, która wywarła na mnie niesamowite wrażenie – przez swój optymizm i pochwałę życia. Nie czytałam wcześniej niczego tak napisanego i bardzo się cieszę, że na tą książkę trafiłam (całkiem przypadkowo wpadła mi w ręce na kiermaszu książek – ciut wymięta i przykurzona); chociaż muszę przyznać, że momentami – kiedy miewałam podły nastrój – nie mogłam jej czytać. Nie mogłam znieść radości i optymizmu, jaki z niej emanuje.. ale nie zmienia to faktu, że dla mnie książka ta – czyli Colas Breugnon - jest rewelacyjna. Napisana tuż po pierwszej wojnie światowej (1919) przez R. Rollanda, była chyba jego sposobem na poradzenie sobie z doświadczeniami wyniesionymi z czasów wojny właśnie. Motto książki mówi wiele:

Święty Marcin pije wino,

Wodę pozostawia młynom

(klimat książki świetnie też oddaje tytuł jednego z rozdziałów – Śmierć mojej starej.. :mrgreen: )

Z rzeczy godnych uwagi, o których chyba nikt nie pisał, polecam twórczość Sylvii Plath. Uwielbiam jej wiersze (I Am Vertical But I would rather be horizontal), ale prozę także, zwłaszcza Szklany klosz.. Nastroju nie poprawia, ale trudno żeby „optymizm” bądź „pesymizm” danej książki miał decydować czy ją czytać czy też nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

William Wharton "spóźnieni kochankowie"- książkę, która mnie doprowadza do zachwytu, płaczu, wiary w miłość, szaleństwa i zmysłowości.

Sięgam po nią wieczorami(cierpię na bezsenność), aby poczuć coś intensywniej, wyraźniej, taka moja mała terapia :)

" Dopiero gdy utraci się jeden z posiadanych darów zaczyna się doceniać i dostrzegać pozostałe."

"Kiedy myślę, o tym jak żyłem, jak my żyjemy, o prawdzie naszego życia. Wszystko to jest tak sztuczne, oderwane nawet od jedzenia, wszystko to jest formą robienia tego co należy."

"Nie, ale pozwól, że usiądę blisko ciebie. Może chłód to tylko wymówka. Lubię siedzieć blisko ciebie, czuć ciepło twojego ciała, twoje ruchy. To sprawia, że nie czuję się tak bardzo samotna, jestem szczęśliwa. "

" Nasze czasy są pełne seksu, ale niewiele w nich prawdziwej miłości, miłości, która zbliża wszystkie stworzenia, która pozwala im znaleźć wyraz dla uczuć wobec innego stworzenia, ważnego i cenionego dla nich."

Polecam wszystkie książki tego autora : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze przyznac, ze czytalem glownie horrory tak od siebie (no dobra, lektur tez prawie nie czytalem, nie liczac super 'Dzieci z Bullerbyn'). Moj ulubiony autor to Graham Masterton. Kinga tez lubie. A zwlaszcza za "To". No i byla taka ksiazka jeszcze "Pokochała Toma Gordona". A tak to jak chce cos glebszego, do przemyslen, to wole film obejrzec. Po prostu nie zaczalem wczesniej czytac ksiazek z innego gatunki i za bardzo nie chce mi sie teraz tak nagle rozpoczynac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rani, myślę ze takie książki jednak w większości znajdują powodzenie u osób starszych a jakoś ciężko wyobrazi mi jest sobie np moją babcię kupująca romansy na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika92, poczytam Twojego bloga bom ciekawa, ale duzo tego tam więc stopniowo bede to robić;)

 

A z książek to szczególnie polecam "odnaleźć siebie" Haliny Gumowskiej. W drugiej częsci tej książki opisana jest terapia i różne ćwiczenia, natomiast w pierwszej także ćwiczenia w tym m.in. techniki relaksacyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kate83, cobeeeen to mój geniusz, teraz wyszła nowa jego książka , jak zwykle super :D

 

a ja czytam przeminęło z wiatrem i sage o ludziach lodu wciąż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×