Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasza ulubiona kapela, rodzaj muzyki...


Gość snaefridur

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słucham głównie Hip Hopu, szczególnie takich raperów jak Eldo, Pono, Pezet, Sokół, Włodi i takich squadów jak WWO, Molesta, Dinal(podziemie) itd;) Właśnie często jaram się tekstami Pona i Elda, którzy swojej muzyce dają coś innego, niż pozostali raperzy:) Kocham tą muzykę za to, jak mocny daje przekaz, a niektóre teksty naprawdę są bardzo mocno przemyślane;)

 

Ale od czasu do czasu lubię posłuchać dobrego metalu, jak In Flames no i mniej znane zespoły metalcore'owe jak Heaven Shall Burn, Caliban, Killswitch Engage itp:)

 

No i tak pozatym lubię jeszcze posłuchać reggae za to pozytywne nastawienie do życia, którego ja ... chyba niestety nie mam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lynyrd Skynyrd "Free Bird" - kocham tę piosenkę, zwłaszcza, że jest ze ścieżki dźwiękowej "The Devil's Rejects" jednego z moich ulubionych filmów. No i oczywiście "Sweet Home Alabama" tego samego wykonawcy.

Godzinami mogę teżsłuchać: Bill Withers - "Aint no sunshine when she's gone".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompozytorzy

[Film] - Klaus Badelt & Hans Zimmer.

[Klasyka] - Wilhelm Richard Wagner.

 

Metal & Rock

 

Accept, Altaria, Blind Guardian, Celesty, Cryonic Temple, Dark Moor, Dio, Dream Evil, Fairyland, Freedom Call, Freternia, Gotthard, Grave Digger, Grim Reaper, Hammerfall, House of Lords, Iron Maiden, Jaded heart, Judas Priest, Krypteria, Manowar, Nightwish, Running wild, Saxon, Thunderstone, Yngwie J. Malmsteen + 30 Które słucham, ale rzadziej.

 

Pop i reszta - Amy Holland, Eurythmics, Michael Jackson, Robert Tepper, Toyah.

 

Japan [instrumentalna, Pop & Rock]

Yoshida Brothers, Yoko Kanno, Kimura Maki, Eguchi Takahito, Seiko Nagaoka, Ootani Kou, Kawai Kenji, Seiji Yokoyama, Yuuko Kawai, Mitsumune Shinkichi, Senju Akira, Kajiura Yuki, Takanashi Yasuharu, Toshiro Masuda, Fukuda Yasufumi, Lucifer, Koda Kumi, Yui Horie, Hiromitsu Agatsuma, Hayashibara Megum, Yasuo Uragami, Toshihiko Sato, Yoshihisa Hirano & Hideki Taniuchi, Nishida Masara, Alice Nine, Ali Project + ~40 małych wykonowców [1 - 4 utworów]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham/Uwielbiam/Podziwiam:

 

Kult i wszystkie możliwe formacje Kazika

Myslovitz

Jacek Kaczmarski, który mnie uspokaja (natchnęła mnie do niego moja polonistka)

 

Kiedyś uwielbiałam Billy Talent, dziś czasami posłucham, ale wolę już coś innego.

 

Czasami słucham sobie Happysad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ogólnie muzykę gitarową, w prawie każdym wydaniu. Po prostu mnie ten rodzaj muzyki naprawdę kręci i czuję to. Ale nie przepadam ogólnie za polskim rockiem ani za soft rockiem. Techno, pop, hh i inne gatunki poza pojedynczymi przypadkami nie wzbudzają we mnie żadnych emocji, albo emocje są złe, bo muza mnie po prostu nudzi i nie pociąga. No może kilka kawałków z elektroniki jest ok. Gdybym miał wybrać czy iść na koncert jakiegoś zemowaciałego screamo czy na jakiegoś dobrego rapera wybrałbym to pierwsze. A ulubiony zespół PARKWAY DRIVE, które ubóstwiam. W ogóle podałem swego last.fm już w temacie innym i tam można więcej znaleźć.

 

helvetti88 Masz plusa za BMTH :P Hah, pamiętam nawet mój pierwszy av na tym forum był z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi :P Ale pewnie wiesz, ze sam Oli kiedyś przyznał po pijaku, ze zespol odniosl taki sukces ze wzgledu na to, ze dzieciaki lubia po prostu jego fryz. I stad tez pewnie tyle mrocznych fanek (nie mowie tu o tobie :P). Przeciez gdyby inny imejdz, zespol bylby o wiele, wiele mniej znany, bo ta muza jest dosyc ostra i wiekszosc wcale nie bardzo latwa w odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony rodzaj muzyki to rock,blues i pop. :smile:

 

A moi ulubieni artyści muzyczni to:

1. Eric Clapton - od zespołu Cream po współczesną twórczość.

2. Bob Dylan - uwielbiam jego nutę, teksty, gitarę (często grałem jego utwory sam na gitarze)

3. Led Zeppelin - największy, najpotężniejszy zespół rockowy, który stanowił wzorzec dla wszystkich kolejnych. Świetny wokal Roberta Planta i gitara Jimmy Page'a.

4. Queen - Freddie Mercury, rewelacyjny głos i ta charyzma.

5. Michael Jackson - król popu, piękne piosenki, porywający taniec i świetne teledyski.

6. Tadeusz Nalepa - król polskiego bluesa.

7. Dire Straits - Mark Knopfler i jego niesamowita gra na gitarze.

8. Santana - wirtuoz gry.

9. Francis Cabrel - francuski wykonawca, wzorował się m.in. na Dylanie.

10. Reszta dobrej muzyki, pojedyncze utwory, niektórzy wykonawcy.

:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka to moje życie! No, teraz mniej, teraz nerwica to moje życie... Uwielbiam Björk, Radiohead, Massive Attack, Portishead, lubię Gorillaz, Blur, R.E.M., Myslovitz, Hey+Nosowską,

Placebo, Roisin Murphy, z nadzieją oczekuję powrotu Bartosiewicz, i tak mógłbym jeszcze wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freddy Mercury, Aerosmith, System of a Down i sam Serj Tankian, Eminem, Katharsis, The Cranberries, The Darkness, Fokus, Kaliber 44 i Magik śp, Snoop Dogg, Gorillaz, od czasu do czasu Bob Marley i jego nooooo woman no cry...

I ścieżka dźwiękowa z amelii - la valse d'ameliee, ojenyjeny.

 

Ogólnie rapowe kawałki, ale bardziej psychorap mnie kręci, queen w każdej postaci, drum&bass oraz wszystko, w co ktoś włożył uczucie, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej Queen - za świetne kompozycje , melodyjność, postać Freddiego (pasja w śpiewie, charyzma, wysoka kultura muzyczna). Lubię każdą ich piosenkę, a najbardziej "Show must go on" "Im going a slightly mad "Bohemian Rhapsody" i "Innuendo"

 

Słuchałam kiedyś namiętnie Michaela Jacksona , uważam że w swoim gatunku był, jest i raczej pozostanie nie do pobicia(jak narazie nie widać żadnego godnego zastępcy). Podziwiam go za taniec (niesamowity talent-zwinność, szybkość, wyczucie rytmu - pierwsza klasa) i osobowość - to był "dziwny" człowiek, ale byśmy sie bez problemu dogadali 8) I szanuje go za to, ze był po prostu dobrym człowiekiem.

 

Mozart - koleś był genialny, co tu dużo mówić.Jego kompozycje nie raz doprowadzały mnie do płaczu (np. "Requiem" "La Crimosa"). Uczta dla uszu! Szczegolnie na dragach :mhm:

 

 

Za sam głos, nie znając dogłębnie twórczości danego artysty, podziwiam:

1.Whitney Houston

2.Edith Piaf

3.Christine Aguilere

4.Arethe Franklin

5.Czesława Niemena

6.Jamesa Browna

 

Jeśli chodzi o resztę artystów, to słucham wybiórczo ich piosenek, zazwyczaj jest to muzyka z lat 70, 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×