Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

gdzies dwa miesiace temu zaczelam chorowac na nerwice,mniej wiecej od tego czasu boje sie wychodzic wieczorami sama z domu.najbardziej boje sie wchodzic na klatke schodowa,serce mi wtedy wali jak szalone,wtedy albo szybko zbiegam ze schodow albo szybciorem wbiegam na gore.mam takie wrazenie jak by ktos mial zaraz isc za mna.nigdy nie mialam takiego problemu.jak myslicie czy to moze byc zwiazane z ta choroba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEG robiłam 5 lat temu. Teraz nie. Moje wizyty u lekarzy skończyły się na neurologu, który po pierwszej wizycie powiedział że to nerwy - dalej nie poszłam. A o co innego chodzi? Może niepoprawnie to nazwałam - "przymglenie świadomości" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze nerwica moze sie objawiac n a milion jeden sposobow objawy moga byc najprzerozniejsze

naprawde masa masa roznosci a co za tym idzie wlasne nakrecanie sie

moja rada ja tak zrobilem

zrobic ogolne badania i powykluczac wszelkie obawy zwiazane z grozniejszymi stanami ana nerwice to juz tylko psychiatra on pomaga serio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorotka po 1 nie uzalac sie nad soba ;] po 2 myslec pozytywnie a po 3 jedz na jakas impreze ze znajomymi dyskoteka, czy jakas prywatka. Spedz cala noc w towrzystkie znajomych, wypij i potancz, usiadz ze znajomymi porozmawiaj co tam u nich? itp. poprostu wyszalej sie za wszystki czasy ;] moim zdaniem to nie leki czy terapeuci sa kluczem do tej choroby tylko ludzie ktorzy som nam blicsy rodzina i przyjaciele. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jem normalnie ale za to chwile po jedzeniu mam akcje.

Zawroty głowy, kołatania serca, i ogólnie siada mi samopoczucie fizyczne.

Jestem pewien, że ma to niejedna osoba na forum.

Trzeba nauczyć się myslenia, że mamy te lęki po to aby je przezwyciężać.

Czasami jest tródno ale jak przezwycjężysz lęk raz, drugi i trzeci, to czujesz się wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym z moich lęków jest to że boje sie że kiedys coś mnie popchnie do tego żeby wyskoczyć z balkonu,dlatego tez nie wychodze na balkon i nie spie przy otwartym.Dzisiaj musze umyć okna!!! będe musiała tam wyjść i zrobie to!!! POSTAWIE SIE JEJ !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbac o siebie, dobrze sie odzywiac i odnajdywac rzeczy ktore sprawiaja przyjemnosc. Byc dla siebie dobra i wyrozumiala.

Pozbyc sie mysli typu "musze..."

Oczyszcic sie wewnetrznie, uzdrowic relacje z innymi ludzmi, chocby tylko przez wybaczenie wewnetrzne...

Dobrze myslec o sobie i o innych i stawiac sobie miniaturowe cele. Cieszyc sie z ich osiagania...

Poznawac siebie, budowac swoje zdrowie.

 

Powodzenia!!!! :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSTAWIE SIE JEJ

pamietaj, ze jesli to zrobisz, to mozesz upasc i nabic sobie guza. bezpieczniej bedzie, jesli nie zrobisz nic, i taka jest moja filozofia zycia. nie czeba sie pchac tam, gdzie nas nie chca, po co? okna moga byc brudne, niech ktos inny umyje, przeciez jestes "chora", i masz prawo do nie wykonywania pewnych prac, niech zrobi to za ciebie ktos inny, oni sa zdrowi, mja rece i nogi i niech sie sami mecza, od tego sa, zeby na pomagac i wykonywac za nas pewne prace, a nawet po to, zeby nas uczymywac. to ich psi obowiazek, to ich wina, ze sa normalni i szczesliwi, niech sie ciesza, ze w ogole pozwalamy im bc z nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co speedcore, zal mi Cie naprawde... mozesz byc sobie zdolowany, mozesz nas prosic o pomoc, lub tez inne osoby jezeli masz na to ochote... ale prosze Cie nie doluj osob, ktore nam sie zwierzaja i wierza w otrzymanie wsparcia...

a Ty Dorotka masz rece i nogi jak inne zdrowe osoby i jestes w stanie dokonac wszystkiego, wiec umyj sobie te okna w spokoju przy relaksujacej muzyce, a na zakonczenie spraw sobie nagrode na postawienie sie nerwicy... pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czasami pomaga na ból głowy masaż karku ,zimny okład na czoło i jak mówią na mnie w domu... Rambo na głowie ,czyli mocno zawiązana chustka . Potrafie tak przez pół dnia z nią chodzić ale to mi pomaga, tak mocno ściśnieta . A z porad starszych "pań" podobno na ból głowy kiedyś przykładano liśc kapusty lekko roztuczony i na to chusteczka. Ja tego sposobu jeszcze nie sprawdzałam ,ale równiez często cierpie na bóle głowy. Zauważyłam że najbardziej daje mi sie we znaki jak idzie wyż. Wtedy wiem że za dzień lub dwa bedzie zmiana pogody.Jestem takim domowym barometrem . :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorotka napisał/a:

POSTAWIE SIE JEJ

 

pamietaj, ze jesli to zrobisz, to mozesz upasc i nabic sobie guza. bezpieczniej bedzie, jesli nie zrobisz nic, i taka jest moja filozofia zycia. nie czeba sie pchac tam, gdzie nas nie chca, po co? okna moga byc brudne, niech ktos inny umyje, przeciez jestes "chora", i masz prawo do nie wykonywania pewnych prac, niech zrobi to za ciebie ktos inny, oni sa zdrowi, mja rece i nogi i niech sie sami mecza, od tego sa, zeby na pomagac i wykonywac za nas pewne prace, a nawet po to, zeby nas uczymywac. to ich psi obowiazek, to ich wina, ze sa normalni i szczesliwi, niech sie ciesza, ze w ogole pozwalamy im bc z nami.

:shock::shock:

 

A jednak jej wyszło na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×