Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Parogenowców. Od jutra zaczynam paroksetynę 20mg co ciekawe mam z dnia na dzień przestać brać 150mg wenlafaksyny. :shock:

Od razu 20mg :?: Dużo. Może lepiej zacznij od połówki?

I z dnia na dzień odstawiasz wenlafaksynę... Powodzenia ale ja bym zrobiła inaczej, odstawiałabym wenlafaksynę stopniowo i w tym samym czasie zaczęła brać 5mg paroksetyny, zwiąkszając stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mdłości, sennośc, zmęczenie, bóle mięśni

 

 

Bardzo prawdopodobne ze moga wystapic u Ciebie takie skutki uboczne bo to dosyc popularna reakcja na lek:P.A co do reszty to juz zalezy konkretnie od osoby;)

 

Ale paroksetyna w opiniach jest lepsza niz fluoksetyna(seronil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana, jestem hardcorem ;) i chce widzieć efekty brania a nie czekać w nieskończoność. Poki co 3 dzień dzien na paro 20mg, straszny ale to straszny ból głowy, nawet apap sobie nie radzi, w ogole jakoś nie mogę sobie znaleźć miejsca nie mogę leżeć, nie mogę siedzieć. Splątanie i zwiększony apetyt na chipsy, ciasteczka lody itp. Ale najgorszy jest ten ból głowy coś jak kac x100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralas Bioxetin i bylo dobrze, to czemu teraz nie wrocisz do niego ?

 

Seroxat jest ogolnie rzecz biorac lepszym, mocniejszym i skuteczniejszym lekiem niz Fluo. Zwlaszcza przy depresjach z towarzyszacym napieciem, lękiem itp itd.

 

Paroxetyna swietnie wycisza lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani ból głowy na SSRI na poczatku to norma!!! chemiczna deprywacja snu nie moze dawac innych objawów.. dopiero z czasem nasz ukochany prekursor melatoniny-mianowicie serotonina po unormowaniu swojego niedoboru w mózgu zacznie tonizowac układ nerwowy.. na poczatku mamy do czynienia z deficytem serotoniny a co za tym idzie melatoniny co w konsekwencji powoduje bezsennosc a ona jak wiecie z koniecznosci wyzwala ból głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Bioxetin pomimo ciągłego zwiększania dawki przestał na mnie działac... Chyba potrzebuję czegoś mocniejszego. Na lęki mam benzo, przez jakiś czas mam brac razem z Seroxatem, trochę się boję tej mieszanki.

 

Tu akurat jestes w duzym bledzie, bo benzo dostalas wlasnie po to zeby uniknac skutkow ubocznych na poczatku SSRI.

 

Naprawde nie masz sie czego bac. Seroxat to super lek. Z benzo na 99% nie bedzie skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat jestes w duzym bledzie, bo benzo dostalas wlasnie po to zeby uniknac skutkow ubocznych na poczatku SSRI

 

Czyli po to dostala benzo aby uniknac lękow przy wchodzeniu na lek.A wiec tak jak mowila caffeine ..benzo dostala na lęki:)

 

 

Naprawde nie masz sie czego bac. Seroxat to super lek. Z benzo na 99% nie bedzie skutkow ubocznych.

 

Hm..odsetek prawdopodobienstwa wystąpienia skutkow ubocznych powinien byc raczej nieco mniejszy.Na 99% to bedzie sennosc w trakcie kuracjii lekiem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesper,tu Ci odpisze,bo stamtąd nas przegoniono ;)

depresja endogenna to raczej niemila diagnoza.Myslales o przebadaniu sie pod kątem niektorych chorob somatycznych?Szacuje się,że 40 proc. osob leczonych psychiatrycznie w kierunku nerwic i depresji jest leczonych nie na to co powinno.borelioza,chlamydioza,drożdżyca(prawdziwa plaga naszyych czasow).

Szkoda by bylo życia na nieefektywne leczenie,jesli np wystarczylo by zmieni dietę.

A zeby bylo na temat.Seroxat to moj faworyt-usuwa fobie spoleczna i léki.Haju po lekach tego typu nie mam,ale ten byl szczerze dobry.Szczzescia wszystkim,ktorzy go zaczynajá. :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie badalem sie na te choroby ale to co ja mam to raczej nie moze byc spowodowane zadna choroba somatyczna(Chyba zadna z wymienionych przez Ciebie chorob nie powoduje ze wystepuje depresja w takiej postacji jak ja mam).A co gorsza niewiadomo czy mialbym byc leczony bo po kolejnym leku czuję sie jak na highu(fluwoksamina).Czysta paranoja;p

 

A co seroxatu to zgadzam sie.Zdecydowanie najlepszy lek jaki kiedykolwiek bralem (wtedy jak dzialal bez skutkow ubocznych) i jedyny po ktorym mialem trzezwe myslenie...ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno już była o tym mowa, ale zapytam jeszcze raz - może ktoś nowy się wypowie.

a więc: czy jest jakakolwiek odczuwalna różnica między tańszym ParoGen a droższym Seroxat?

zastanawiam się czy warto opróżniać portfel, przepaść cenowa między tymi dwoma jest dość spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×