Skocz do zawartości
Nerwica.com

Klnięcie


Sean1

Rekomendowane odpowiedzi

a mnie przeszkadza chamstwo, nie klnięcie jako takie. jest między tym duża różnica.

potrafię się zachować, kiedy sytuacja tego wymaga i potrafię się wysławiać.

wiem, kiedy nie wypada klnąć.

więc to że sobie poklnę przy przyjaciołach lub pod nosem w samochodzie to ma gówno wspólnego z tym, że jestem kobietą.

klnęcie nie oznacza że jestem wulgarna.

i pewne normy tyczą się zarówno kobiet jak i mężczyzn :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że każdą teoretycznie niekobiecą rzecz można zrobić po kobiecemu...

np palenie, niektórzy faceci mówią, że kobieta z papierosem jest feeee, a wystarczy sobie przypomnieć sharon stone w nagim instynkcie...

dlatego np mój eks często mnie prosił, żebym przy nim zapaliła (choć sam rzucił palenie), bo lubił na to patrzeć.

tak samo bardzo mu się podobało, jak z pasją przeklinam. z takim południowym, gorącym temperamentem, który nie ma nic wspólnego z klimatami spod budki z piwem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, musi być z ciebie harda kobita :smile:

 

Zdaje mi się że to było do mnie więc się tłumacze:D

Masz racje,nie chodzi o to że dziewczyna nie może sobie zaklnąć:Dtylko właśnie o to że w towarzystwie takie dziewczyny wydają mi się nieatrakcyjne dla mnie to kwestia estetyczna że tak powiem;]

 

Ja mam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkałam w takim miejscu, że nauczyłam się kląć szybciej niż chodzić.

Stare budownictwo, kibel na podwórku i 80% dorosłych mieszkańców co wieczór pijanych w trzy dupy. Sąsiedzi zza ściany rzucali qrwę za qrwą i mi półtorarocznemu dziecku wpadło to w ucho.

Do dziś w rodzinie funkcjonuje anegdotka, jak raczkuję przez pokój mamroczą: kulwa, kulwa, kulwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem tak jak gry nie mogłem włączyć... przekleństw chyba mi już zaczęło brakować i bardzo chciałem, żeby nagle pojawiło się jakieś nowe, najlepiej mające tysiąc r w sobie i dające ulgę wręcz niebiańską po wypowiedzeniu go... ale niestety musiałem się "zadowolić" wszystkim kur... chu... pier... zaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiszpańskie

- joder (hoder)- sram na to :P

 

A tak całkiem na serio- bluzgi rzeczywiście robią na Was jakieś wrażenie?

Ja nie lubię tylko, jak ktoś bluzga bez powodu i używa qrwy do podkreślenia każdego zdania- wiocha :lol: . Poza tym uważam, ze trzeba nazywać rzeczy po imieniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś rozwaliło, jak Super Niania radziła pewnym rodzicom, których dziecko zaczęło używać ''brzydkich słów''- by podsunęli mu w zamian inne, bardziej cenzuralne- np. Orla Perć :lol::mrgreen:

Od razu mi się ''motyla noga'' i ''kurcze pióro'' przypomniały :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bluzgi są w pewnym sensie szybkim wyładowaniem się... czasem nie mogę się opanować... lecz nie oznacza to ,że nie potrafię się zachować :) są dni ,że bez kija lepiej nie podchodzić najwięcej klnę jak się uderzę o coś.

 

Po za tym człowiek już nie przywiązuje uwagi do słów które wypowiada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrat, bo bluźnić i bluzgać to to samo i można używać tych form wymiennie bez zmiany struktury gramatycznej zdania.

Bluźnić - przeklinać, uwłaczać, złorzeczyć, urągać (komuś, czemuś). (kiedyś używane głównie w układzie :złorzeczyć na Boga, teraz takie znaczenie wychodzi z obiegu).

Bluzgać - jw. tylko używane w mowie potocznej, wyraz niezbyt elegancki.

 

Zaś z bynajmniej i przynajmniej sprawa jest trudniejsza, ale nie w tym temacie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×