Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie mój lekarz przepisał mi afobam ale powiedział że mogę go brac codzienie ale tylko dwa tygodnie i to po pół tabletki bo bardzo uzależnia i jeżeli nie będę czuła takiej potrzeby to nawet skrócic te dwa tygodnie

jest to lek który można brac tylko dorażnie ( tak powiedział mi mój lekarz)

dlatego zdziwiła mnie ta dawka trzy razy dziennie !!!!!!!

uważaj!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi lekarz przepisał xanax ale tylko dorażnie

na początku brałam przez kilka dni a potem już kazał mi brac tylko w razie potrzeby

i czułam sie po nim dobrze nie oczuwałam jakiegoś otumanienia czy senności

jednak to prawda że każdy lek działa inaczej na różne osoby :) :)

 

[ Dodano: Sro Cze 28, 2006 10:52 pm ]

To prawda że xanax można brac tylko dorażnie.

Jak tak czytam niektóre wypowiedzi to sobie myślę że mam albo tak dobrego lekarza albo niektóre osoby biorą leki jak chcą nie słuchając zaleceń lekarza.

Pamiętam kiedyś bardzo żle się czułam i chciałam brac xanax codziennie bo nie mogłam sobie dac rady bez niego ale mój lekarz tak mną pokierował że praktycznie nie miałam żadnych dolegliwości kiedy odstawiałam leki( xanax i efektin). Przeszło to poprostu bez bólu i jestem zdziwona że tak ciężko niektóre osoby przeżywają odstawienie leków. Zastanawiam się czy to zależy od organizmu czy poprostu umiejetności lekarza?

Co myślicie na ten temat?

:o:o:o:o:o:o:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wykupilam leki seroxat i zomiren i mam pytanie lekarka mi powiedziala ze one dopiero zaczynaja dzialac po 3 tyg ??u was tez tak byloa?czy mam brac cos dodatkowo? odwlekalam branie tych lekow przez 2 tyg bo balam sie myslalam ze sama sobie poradze i tych skutkow ubocznych jak przeczytalam ulotke :? ale teraz wiem ze sobie nie dam rady dzisiaj ciagle robilo mi sie slabo nie da sie tak funkcjonowac\!!!!!!mam brac seroxat 1 dziennie i zomiren nawet codziennie lub przed lekiem

 

[ Dodano: Czw Cze 29, 2006 6:29 pm ]

aaa i jeszcze jedno biore leki antykoncepcyjne yasmin czy leki te nie zaburza dzialania anty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, poczytajcie sobie ulotki!!!!! Przecież wszystkie leki z grupy benzodiazepin czyli np. zomiren, xanax, relanium maja SILNE wlasciwosci uzalezniajace. Dlatego tez jest napisane, zeby nie stosowac ich dluzej niz 2 misiace! poza tym po odstawieniu ich bardzo czesto wystepuja zespoly abstynencyjne. Trzeba z nimi bardzo ale to bardzo uwazac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem Xanax na poczatku choroby z nerwica od lekarza internisty....kazał brać jedna tabletke wieczorami.....i jedna chyba nawet wziąłem......a później zobaczyłem ulotke ze skutkami ubocznymi....i na tym skończyła sie moja przygoda z xanaxem.....jakieś 3 miesiace temu....całe to opakowanie poszło do kosza......I musze powiedziec, ze jestem z tego zadowolony...

Pozdrawiam!!!! :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja afobam biorę po 2 tabletki na raz jak mam napad lęku panicznego (ostatnio codziennie)

 

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 11:37 pm ]

a jak zaczynałam brać deroxat to brałam afobam również 3 razy dziennie przez miesiąc

 

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 11:37 pm ]

* seroxat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie powie o Afobamie nawet jednego dobrego słówka? Mam wykupiony --- miał mi pomóc wejść w Seroxat i boję się brać po tym wszystkim co tu przeczytałam.

Tak bardzo liczyłam na ten lek......... :(

 

 

Currara ja ci mogę powiedzieć o afobamie i to mnóstwo dobrego!!!

również dostałam afobam po to by wejśc w seroxat, świetnie dopasowane do siebie leki, uwierz mi pomogą ci. jak juz zacznie działać seroxat (po około 2 tyg w moim przypadku) to afobam nie bedzie ci juz potrzebny bo będziesz sie w końcu dobrze czuć. pozdrawiam cie serdecznie i nawet sie nie zastanawiaj tylko łykaj tableteczki i daj znać za 2 tyg:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam xanax przez prawie 2 lata. 0,5 g rano. w weekeny i dni wolne od pracy starałam sie nie brac. ale bywaly tez dni gdy 0,5 g rano nie wystarczalo i kolo poludnia juz sie meczylam. w maju 2005 zeszlam do dawki 0,25 g i w lipcu (w zwiazku ze zmianą pracy miałam miesiąc wolego) odstawiłam zupełnie. 1 sierpnia pierwszy raz pojechalam do pracy "na czysto".

teraz biorę od czasu do czasu. np raz w tyg 0,25 g, gdy czuje, ze sytuacja mnie przerasta. najwazniejszy byl moment gdy wyperswadowalam sobie branie xanaxu " na wszelki wypadek". teraz mam zawsze przy sobie.

nie mialam problemow z odstawieniem i objawow odstawienniczych.

brałam długo ale małe dawki, moze dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dziękuję za podanie tego linku w imieniu własnym i innych. Zachęcam do lektury. Tak jak pisałam w innym wątku - ja uzależniłam się od lexotanu. Zrouzmieć objawy odstawiennie jest bardzo ciężko, a mam ich sporo. Ten artykuł mi bardzo pomógł, teoria jest bardzo ważna. Zupełnie niepotrzebnie zaczęłam ten lek brać, dopiero po jakimś czasie się zorientowałam, że pomaga chwilowo, bo zapominam o bólu (kręgosłup i promieniowanie), a późńiej jest jeszcze gorzej. Prawie 2 miesiące po odstawieniu czuję się okropnie. Ale postanowiłam się nie dać. Najważniejsze, że od tego się nie umiera.

 

Pozdrawiam gorąco wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam sredni okres, a nawet pokusze sie powiedziec, ze fatalny, jesli chodzi o dolegliwosci nerwicowe (z czym i tak mam watpliwosci), a leki, ktore mi przepisal psychiatra poki co w ogole nie dzialaja. Biorę je dopiero tydzien, ale mam spore watpliwosci co do dawki lekow. Na zaawansowanie mojej choroby moim zdaniem nie wystarczy afobam 0,25mg (nie 25-0,25) raz dziennie. Czy to mozliwe zeby tabletki po tygodniu nie daly zadnych efektow? na 26tego mam drugą wizytę, bezplatną, na ktora moge pojsc. Prosze o rade, dzieki.

 

pozdrawiam wrazliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahoj! podobno afobam nie na wszystkich działa (słowa psychiatry) może wręcz w niektórych przypadkach spowodwać reakcje odwrotną od zamierzonej czyli nasilić jeszcze objawy choroby, może potrzebujesz po porstu innego leku na wizytę zawsze warto się wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe zeby tabletki po tygodniu nie daly zadnych efektow?

Antydepresanty - najwcześniej miesiąc.

Benzodiazepiny (Afobam) działają od razu. Uzależniają, więc nie ma sensu brać jeśli nie pomaga. Najpewniej zbyt mała dawka. Skontaktuj się z lekarzem. Nie ma na co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam benzodiazepiny już ok 1.5 roku jednak nie codziennie (śrenio 3-4 razy w tyg po 0.5 mg - Alprox)

Czy zażywając leki z tej grupy w ten sposób można się uzależnić?

Czasem kilka dni wogóle nie zażywam (4-5 dni) i jest ok,żadnych rpzykrych objawów.

Po jakim czasie od odstawienia pojawiają się fizyczne objawy uzależnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po jakim czasie od odstawienia pojawiają się fizyczne objawy uzależnienia?

 

Tu nie ma reguly, kazdy przechodzi to inaczej. W moim przypadku uzaleznienie objawilo sie juz w trakcie zazywania leku po miesiacu czasu. Klasycznie objawy tolerancji organizmu na lek :( zwrocilem lekarzowi uwage na ten objaw - zostalem wysmiany. Zazywalem 1mg Neurol-u na dobe (ekwiwalent 20mg Relanium). Nadal mam objawy polekowe a ciagnie sie to juz 15 miesiecy w tym 5 odstawianie leku. Rozmawialem z wieloma lekarzami o moim przypadku - psychiatrzy, neurolodzy i nikt nie umial mi odpowiedziec ile czasu bedzie sie to ciagnelo i jedyna pomoc lub rada z ich strony to nastepna dawka oglupiajacej chemi :twisted: zmienilem lekarza pierwszego kontaktu bo wlasnie on wpakowal mnie na ten "LUKSUS" nie wiem jakim cudem ubzdural sobie ze mam nerwice wegetatywna, a ja mialem dosyc powazne klopoty gastryczne spowodowane innym lekiem.

Byc moze jestem jakims wyjatkiem jezeli chodzi o objawy i dlugosc ich odczuwania :?: chociaz na wymienionej wyzej przezemnie stronce jest informacja ze objawy moge sie ciagnac rok czasu i dluzej :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat biorę xanax, przepisywał mi go cały czas lekarz pierwszego kontaktu, dawki były różne zależało to od mojego samopoczucia. Próbowałam go sama odstawić, nie udało się, niekiedy tylko brałam dawkę o,25 na dobę. Teraz jestem na psychoterapi, lekarz od dnia jutrzejszego chce mi odstawić xanax, już gdy o tym myślę wpadam w panike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laura napewno nie odstawiaj go sama,skoro ktoś ci go przepisał,napewno zmniejszy ci dawki,potem zastąpi innym słabszym lekiem.Ja kiedyś sama chciałam odstawić afobam-udało się ,na parę godzin przestałam mówić!!!!Ty lepiej zrób to pod kontrolą lekarza,bo organizmy są rózne i objawy też!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie uzależnia.Żaden lek antydepresyjny nie uzależnia tylko moga byc objawy uboczne po odstawieniu nagłym.W cišgu 2 tygodni przestań powoli brać leki zmniejszajšc dawjkę.Potem zacznij brać melatoninę 3-5 mg/noc i to daje ulgę.Ja już miesišc ponad nie biorę leków antydepresyjnych a odstawiałem seroxat.Był to jeden wielki koszmar ale jak przypadkowo zaczołem łykać melatoninę to ból dało się wytrzymać i zawroty głowy też.

Nie zgodzę się z Tobą.Jestem lekarzem psychiatrąZomiren jest beznodiazepiną i bardzo silnie uzależnia zarówno fizycznie jak i psychicznie.Owszem są leki przeciwdepresyjne które nie uzależniają np efectin(wenlafaksyna),prozac(fluoksetyna),seroxat(paroksetyna),Asentra(sertralina).....ale ZOMIREN(ALPRAZOLAM!!!!!!!!!!) PODOBNIE JAK INNE BENZODIAZEPINY NP POPULARNE NP POPULARNE RELANIUM BŁYSKAWICZNIE UZALEŻNIAJĄ.Pozdrawiam.Dr Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×