Skocz do zawartości
Nerwica.com

Enneagram


Kasandra

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie o to chodzi, że nijacy. Nas nie ma, ale to forma naszej obrony... :( Dziś potwierdziła się cała moja dziewiątkowość na wizycie u psychiatry, o on mi powiedział, że słucha tego z przerażeniem... Mam chodzić na terapię, ale coraz bardziej wątpię, że się z tego "wyleczę", tym bardziej, że pierwsze spotkanie z terapeutą 23 lipca... Chociaż co do opisu, zobacz, że my dziewiątki potrafimy wszystkich i wszystko wytłumaczyć, że my się nauczyliśmy nie mieć własnych potrzeb... To jest chyba zaleta i największe przekleństwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś przez to zmarnowałam swoją wizytę o psychiatry, bo zamiast powiedzieć wprost, że sobie nie radzę, że zawalam studia przez to że się boję chodzić na zajęcia, że nie chce mi się żyć, powiedziałam mu tylko, że non stop jestem podenerwowana i rozstrzęsiona to, kiedy pytał mnie o życiorys, to raczej opowiadałam mu same zdarzenia no i jak wszystkim innym dokoła jest ciężko i w ogóle, że ja jakoś sobie radzę, a on co nieco pewnie zgadł, ale trzy razy pytał, gdzie są moje emocje, moje potrzeby, a ja uznałam to za pytanie retoryczne. No ale w sumie to chyba dobrze, że tak wyszło, bo przynajmniej powiedział, że nie potrzebuję leków. W każdym razie powiedział, że muszę iść na terapię, a termin mam 23 lipca... to jest mistrzostwo świata iść do psychiatry i dawać mu do zrozumienia, że przyszłam tu bo rozumiem wszystkich innych i dlatego jest źle? bez sensu nie ma to jak dziewiątka, śmiać się czy płakać? ale widzisz moim zdaniem z 9 jest tak, że my nie unikamy przykrych uczuć, my się staramy nie pokazywać ich na zewnątrz. a co do związku, pewnie dlatego nie chciałbyś być z drugą 9 bo druga dziewiątka nie potrafiłaby brać tyle ile chcesz jej dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Agaty Christie nie znam akurat żadnej książki, natomiast Nietzsche to jedyny w miarę sensowny filozof full etatowy, jakiego wydała nowożytność :) No i Einstein, też super ziomal, tylko w pozytywniejszych klimatach :D To tak a propos słynnych piątkoczwórek oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 5w4. Kiedys robilem, lata temu. Zdziwilem sie wynikiem, rzeczywiscie opis byl bardzo trafny i nie nie podpadal pod sformułowania Forera..

 

Taka mala zabawa w archeologa, ale co mi tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4w5 :)

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.

Doborowe towarzystwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć, zrobić jeszcze raz test co by zobaczyć czy coś się w życiu zmieniło.

W 2008 było 4w5 Włóczęga a dziś zrobiony test pokazał 4w3 Arystokrata :

 

 

"Gdy 4w3 jest w stresie, często się zachowuje inaczej publicznie, a inaczej prywatnie. Może np. nie ujawniać publicznie, wśród znajomych, żadnych swoich uczuć, a następnie iść do domu i samemu bardzo przeżywać np. fakt życia w samotności. Może też np. być bardzo rozrywkowa i sumienna w pracy i jednocześnie być nieszczęśliwa prywatnie z powodów problemów miłosnych."

Jakby ktoś mnie opisywał no.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie połączyć dwa tematy o enneagramie. Nie pamiętam na 100% jaki wynik miałem dawniej, ale wydaję mi się że dziś wyszedł ten sam.

Niemal w 100% to chyba prawda. Przerażające :P :

 

-Zgadza się

-Nie zgadza się

7w8 - "Realista"

Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często chojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy. Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce. Ma talent do robienia czegoś z niczegoś. Zazwyczaj dzieli się z innymi tym co ma, chce by wszyscy doceniali jej poczucie obowiązku i szeroki zakres zainteresowań.

Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm. Gdy chce coś, to chce tego natychmiast. Agresywna, chce szybko zrobyć pieniądze, materialną pozycję i status. Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć. Często jest perfekcjonistą. Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna. Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili. Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×