Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLORAZEPAN (Cloranxen,Tranxene)


Dana

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Molly Peek-a-boo: widzę, że masz to samo. Lekarze nie rozumieją, że na nic takie metody. Ja się pytam lekarza co mam zrobić jak wpadam w furię i mam ochotę zdemolować mieszkanie, to lekarz mi proponuje wlasnie liczenie do ilus tam, jakies napinanie miesni itp. A wsadź se takie metody w d**e człowieku, nie wiesz o czym mówisz. Także kończy się zazwyczaj na porozbijanych szklankach.

A cloranxen, żeby było na temat, na mnie nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cloranxen przypadkiem nie uzależnia :?: wolę nie czytać ulotek aby się nie stresować... mam go brać doraźnie w przypadkach stanów psychotycznych - dotąd wzięłam raz. Paskudnie się czułam fizycznie na następny dzień :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad roku temu lekarz przepisal Tranxene 2x5mg. Leki bralam regularnie, zapewniał mnie, ze to mala dawka. Dopiero pózniej dowiedziałam sie, ze to benzodiazepina. Teraz chcę stopniowo zmniejszac dawki leku. 10 mg tranxene, ile to diazepamu? Jak najlepiej odstawiać? Moze ktos z was ma doświadczenia z odstawieniem tranxene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawianie benzodiazepin to poważna sprawa. Nikt nie jest tutaj w stanie powiedzieć Ci jak powinnaś odstawiać tak silny lek. Mądrze byłoby iść do innego psychiatry i opisać sytuacje, a on już będzie wiedział co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przepisane 1x5 mg i mi po prostu zabrakło tabletek a lekarz był niedostępny.Dostałem silnych drgawek i braku

koordynacji ruchów.Załatwiłem sobie na nieistniejącej już izbie przyjęć pastylki 10 mg po czym stopniowo się

wycofywałem.Udałem się do psychiatry który z adnotacją w historii choroby :jakieś leczenie neurologiczne,stwierdził F.20.

Dostałem neuroleptyki.

Chciałbym jednak dodać,że systematyczne branie Tranxene 5 mg,stwarzało dobre samopoczucie i trochę źle ukierunkowaną

aktywnosć. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dostalam ten lek mam brac rano i wieczorem po jednej tabletce 5 mg i razem z tym Velaxin, ktory ma zadzialac po dluzszym czasie. Powiedzcie mi czy cloranxen faktycznie mi pomoze? i nie otumani? mam go brac jedynie przez 2 tygodnie no i czy dawka 5 mg rano i wieczorem to nie jest duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem przez jakiśczas mirzaten kończy mi się już a mam jeszcze do wizyty kilka tyg. Jeżeli na wieczór brałem mirzaten 30mg i była to ostatnia tabletka czy następnej nocy mogę przyjąć cloranxen? czytałem w ulotce mirzatenu ze benzo potegują działanie uspokajające mirzatenu stąd moje wątpliwości

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wziac cloranxen po mirzatenie,bez przerwy,zadnej bo to zupelnie inne leki sa

 

Inna sprawa to fakt,ze niepowinnas przerywac mirzatenu,zwlaszcza na kilka tygodni,bo zaczyna szwankowac,musisz miec ciaglosc w braniu lekow iciagle ten sam poziom leku w organizmie.

Mozesz isc do rodzinnego powiedziec ,ze sie Tobie leki skonczyly ,a nie chcesz przerywac,a wizyta za kilka tyg,Powinien Tobie rodzinny spokojnie przepisac

Mozesz zabrac opakowanie po mirzatenie,jesli masz,zeby rodzinny na bank wiedzial,ze bierzesz mirzaten,ale to nie jest konieczne,to w razie czego jakby jednak nie chcial rodzinny przepisac

A za kilka tyg spokojnie pojdziesz do swojego lekarza

 

Chyba,ze naprawde nie masz mozliwosci ,zeby dostac recepte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranxene (cloranxen) jest chyba jednym z niewielu leków które nie mają jakichś strasznych efektów ubocznych.

Na początku gdy zaczynałam zażywać cloranxen, a było to ponad 10 lat temu, bardzo mi pomógł. Bałam się wychodzić z domu, bałam się sklepów, nie mogłam się uczyć, takie zaostrzenie nerwicy lekowej (miałam wtedy około 16 lat). Zażywałam ponad miesiąc te tabletki, pomogły mi, spałam spokojniej, dłużej, lęki się zmniejszały, mogłam się skupić na nauce, mięśnie miałam bardziej rozluźnione i mijały bóle pleców, potem je stopniowo odstawiłam jak poczułam się lepiej. I tak było co kilka miesięcy, kuracja przez około miesiąc dwa. Przez kilka kolejnych lat miałam zapisywany cloranxen (tranxene) do doraźnego stosowania. I powiem że teraz niestety nie działa już tak dobrze, wytworzyła mi się chyba tolerancja na ten lek, zażywam go już rzadziej, w naprawdę jakichś ciężkich sytuacjach.

Próbowałam leczyć się innymi lekami (setaloft, moklar, neurol) ale niestety nie znoszę ich najlepiej..

 

Z efektów ubocznych po tranxene to na początku zażywania występowała głównie senność, zmęczenie, gdy zjadłam wieczorem to potrafiłam spać do 10-tej kolejnego dnia a czasami dłużej, i cały dzień byłam zaspana ale po jakimś czasie ten objaw się zmniejszał. Z efektów ubocznych występują u mnie jeszcze bóle brzucha, suchość w ustach, ból głowy..

Więc efekty niepożądane w porównaniu do innych leków nie są jeszcze bardzo ciężkie....

 

Odstawianie tranxene nie jest zbyt przyjemne jak zresztą każdego takiego leku: pojawia się zmęczenie, nasila się lęk niepokój, drżenia i napięcie mięśni, czasem ból głowy ale jak robi się to stopniowo to nie jest najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdycham po odstawieniu. juz miesiac ciagle mdlosci, bole brzucha blehhhhhh, czy ktos wie ile to trwa???

 

SYMPTOMY ODSTAWIENIA BENZODIAZEPIN

 

SYMPTOMY PSYCHOLOGICZNE

Ekscytacja

Bezsenność, koszmary nocne, inne zaburzenia snu

Zwiększony niepokój, ataki paniki

Agorafobia, fobie socjalne

Zaburzenia percepcji

Depersonalizacja, poczucie nierealności

Halucynacje, błędne odczucia

Depresja

Obsesje

Myśli paranoidalne

Wybuchy gniewu, agresja

Słaba pamięć i koncentracja

Natarczywe wspomnienia

Łaknienie

 

SYMPTOMY FIZYCZNE

Ból głowy

Ból/sztywność - (kończyny, plecy, szyja, zęby, szczęki)

Dreszcze, drętwienia, uczucie przepływu prądu - (kończyny, twarz, tułów)

Osłabienie mięśni ("nogi z waty")

Zmęczenie, objawy grypo-podobne

Drgania mięśniowe, szarpania, tiki, „porażenia prądem elektrycznym"

Dreszcze (tremor)

Zawroty głowy, zaburzenia równowagi

Nieostre/podwójne widzenie, bolesność i wyschnięcie oczu

Szum w uszach (tinnitus)

Nadwrażliwość - (światło, dźwięk, dotyk, smak, zapach)

Zaburzenia gastryczne - (mdłości, wymioty, biegunki,

zaparcia, bóle, rozstrzeń, trudności w przełykaniu)

Zmiana apetytu/wagi ciała

Suchość w ustach, metaliczny smak, niezwykłe zapachy

Rumieńce/zlewne poty/palpitacje

Ciężki/szybki oddech

Zaburzenia moczowe/menstruacyjne/seksualne

Wysypki i swędzenia skóry

Konwulsje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawilam bo poczytalam co sie dzieje po dlugim braniu i wlasnie to sie ze mna dzialo. sama odstawilam bo od 2 lat mieszkam w Hiszpanii i pomimo ze biegle mowie po hiszpansku to jednak rozmowa z psychiatra jest dosyc trudna zeby wszystko dobrze mu naswietlic (nawet po polsku czasem trudno opisac co sie z nami dzieje). Poszlam raz jak chcialam odstawic Efectin ale jak mu powiedzialam, ze sie boje troche odstawic i czy duzo bedzie skutkow ubocznych i czy ta nerwica wroci do poprzedniego stanu to powiedzial, ze jak sie boje to nie odstawiac. Tyle. Wiec juz starcil u mnie w oczach bo nie przejmuje sie "jednostka"

A wszystkie tablety przepisuje mi lekarz rodzinna. Poszlam do niej i powiedzialam ze biore takie i takie tablety i bez problemu dostaje recepty na 3 miesiace. Place za Efectin i Cloranxen raem okolo 4Euro. I nikt sie mnie nie pyta jak tam choroba i czy nie czas juz zostawic.

Stad moja samowolna decyzja. Oczywiscie wolalabym zrobic to pod kontrola lekarza ale niestety ufam bardziej juz sama sobie niz tym konowalom....Nie obrazajac tych dobrych lekarzy...

 

[Dodane po edycji:]

 

zapomialam dodac...

dzisiaj doszedl jeszcze jakis dziwny wytrzeszcz oczu (nie wiem czy naprawde mam wytrzeszcone oczy czy tylko mi sie wydaje)

smierdzi mi spalenizna (tak jakby sie gdzies w domu jakis kabel przepalal)

wczoraj nie zjadlam ryby bo mi strasznie smierdziala a inni wachali i nic nie czuli i zjedli i ok (ja zjadlam na obiad jajecznice :/

i tak mi niedobrze, ze szok! ile to ma trwac???

mam tez troche brzuch za bardzo wydety.

no i tydzien temu zaparkowalam samochod i zapomnialam gdzie i 3 godziny szukalam i lipa... wrocilam taxi do domu, wrocil moj chlopak po pracy i musial jechac do drugiego miasteczka szukac auta. powiedzialam gdzie mniej wiecej zostawilam i znalazl :///

nie wiem, moze to zwykla nieuwaga i to, ze nie znalam miejsca zbytnio ale jeszcze nie zdazylo mi sie cos takiego glupiego w zyciu :/

 

[Dodane po edycji:]

 

wlasnie sobie zdalam sprawe, ze te objawy to niezle na ciaze wygladaja :105:

ale nie jest to na pewno ciaza!

 

[Dodane po edycji:]

 

wlasnie zaczelo bolec mnie serce :zonk:

bede siedziec i czytac forum az przestanie .................

qrwaaaaaaaa w wieku 30 lat zeby takie czlowiek schizy przechodzil

 

[Dodane po edycji:]

 

teraz patrze na te moje posty i slowo "wlasnie" pojawia sie zbyt czesto :oops:

jak pisalam to bylam na lekkiej fazie typu "umieranie" ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem dziwnym i chyba jedynym egzemplarzem. Dostałam cloranxen na ataki szału. Miałam brać jedną max dwie. I po tych dwóch to już miało mnie powalić. A tu co?G.....

Dwie czyli 20 mg w ogóle nic nie zadziałało. Atak szału trwał i nie mogłam spać. Wyłam jak głupia. Chyba wezmę trzy czyli maksymalną dawkę dobową. Nie wiem dziwne...Brał już ktoś 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×