Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od jakiegos czasu biore mianseryne na noc w dawce 10mg, w nocy mam bardzo realistyczne sny, gdy sie obudze to nie wiem czy to byl sen czy to sie naprawde wydazylo, jestem bardzo oszolomiony. Czy ktos tak mial? Sny sa tak realistyczne ze gdy np sni mi sie ze ide ulica i patrze na budynek to widze wszystkie cegly z ktorych jest zbudowany, napisy reklamowe itp.

Jeszcze mam tak ze jak juz sie obudze to slysze rozne glosy, np rodzicow w innym pokoju. Mysle jednak ze to jest od tego ze jeszcze sie nie dokladnie wybudze i jestem dalej w stanie uspienia choc juz kontaktuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek, to normalna reakcja na leki przeciwdepresyjne.Odkąd zaczęłam je brać caly czas mam niezwykłe sny z przewagą koszmarów tak realistycznych(czuję w nich zapach),że gdy się budzę zastanawiam się czy to na pewno bylo śnienie czy jawa.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to dobrze bo troche sie balem czy nie robia mi sie jakies schizy po tym leku. Jak juz sie wybudze to jest ok, odkad zaczalem brac mianseryne koszmarow nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam jak bralam mianseryne/lerivon nie wiedzialam czy to mi sie snilo czy to tak bylo. Mialam spisywac je bo super historie by byly, ale zanim sie zabralam za pisanie ''sennika'' odsawtili mi mianseryne bo utylam w miesiac 8 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostawieniu lerivonu (1,5 miesiaca) waga wraca do nnormy mam nadprogramowe 4 kg ale juz nie pelne 8 a to dobra wiadomosc. Zła to taka że zaczynam mirzaten a ten identycznie jak lerivon powoduje tycie. Moze po 3 tygodniach brania nie przytyję aż tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam tu przypadkiem a widzę, że chyba znalazłam źródełko moich nadprogramowych 10 kilogramów - lerivon. Już sama nie wiem co lepsze...bo co z tego, że się wyśpię jak rano w lustro strach spojrzeć? Dziś mam wizytę, chyba poproszę o zmianę leku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos bral moze lerivon przez dluszy czas ? jakie efekty?

 

LERIVON jest lekiem przeciwdepresyjnym ale o działaniu bardziej pobudzającym.Jeżeli ktoś potrzebuje leku bardziej uspokajającego to Lerivon jest raczej nieodpowiedni.Ja po nim miałem trudności z zasypianiem i byłem zbyt pobudzony,co powodowało u mnie pewien dyskomfort.Do tego wystąpił też zespół tzw.niespokojnych nóg.

Bardziej uspokajającym okazał się dla mnie Efectin ER który biorę w dawce 150 mg i czuje się po nim dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe komandos bo akurat mi poprawil sen a zespol niespokojnych nog to ja mialem juz wczesniej wiec lek na to mi nie wplynal. ja mam nerwice i chyba troche dystymiczne objawy wiec trudno mi dobrac bylo dobry lek a lerivon okazal sie lepszy niz alventa czy wellbutrin ktore bralem wczesniej . bralem tez krotko razem z lerivonem lek o nazwie seroxat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komandos6, widzisz, leki nie działają na każdego tak samo..

większość osób po lerivonie jest otępiała i senna, a nie pobudzona. ;)

 

Oczywiście że nie działają tak samo na każdego.Ja napisałem o moim konkretnym przypadku,jak na mnie działał ten lek,nie uogólniałem.Lerivon jest lekiem przeciwdepresyjnym,ale jednocześnie pobudzającym aktywność.Takie jest jego działanie,proszę sprawdzić w fachowej literaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazywalem ten lek doslownie pare razy i to w najnizszej dawce 10mg wieczorem. Sennosc mialem po nim niesamowita, 20 minut i do lozka, bylby to dobry lek na sen ale niestety na drugi dzien nie nadawalem sie do zycia, sennosc utrzymywala sie do poludnia dnia na nastepnego, byc moze jestem nadwrazliwy na ten lek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×