Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy branie leków szkodzi ??


akrajka2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałabym zapytać czy branie leków antydepresyjnych typu: SSRI np. Seroxat uszkadza w jakiś sposób naszą psychikę. Chodzi mi o to czy te leki po skończonym leczeniu - o ile takie nastąpi - mogą niszczyć komuś psychikę. Jeśli tak to w jakim stopniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akrajka2, no działają na psychikę....taki mają cel. Są to inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i /lub dopaminy. Mają pomagać leczyć depresje i nerwicę taki też mają cel. Po zakończeniu leczenia (zwykle to skojarzona farmakoterapia+ psychoterapia), żyjemy jak dawniej. Żadnych "dziur w głowie" się nie ma........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie WSZYSTKIE leki na nas działają, nawet zwykły apap w jakimś tam stopniu nam szkodzi. Leki, które my bierzemy działają na psychikę, ale one np w moim przypadku, one pozwoliły mi żyć na nowo, a nie wegetować jak warzywo. Obniżyły napięcie, które w sobie miałam, stałam się mniej agresywna, mniej pyskata. I to mnie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno te leki nie sa obojętne bo i byc nie mogą dla naszego mózgu... ingerują nań bezposrednio... i trudno abys odstawiając cos co (zakładając ze tak sie stało-) uratowało Ci życie nie odczuł w jakikolwiek sposób tego faktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×