Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie racja, ale brałem wcześniej 20mg i 10mg.

 

Po 20mg byłem w tej kwestii bardziej aktywny niż zwykle - teraz po 5mg jest w sam raz.

Wniosek wyciągnij sama ;)

 

Każdy ma różne potrzebny i różne normy, więc napiszę, że nie powinien obniżać, a wręcz przeciwnie - na podstawie moich obserwacji - ma pozytywny wpływ.

Z tym, że nie wiem jak działa na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do funkcji seksualnych to wiem, ze

parogen może je upośledzać.

 

Racja.Raczej większosc osob narzeka na funkcje seksualne podczas brania paroksetyny.W moim przypadku bylo jednak odwrotnie(no przeciez nie ma co narzekac na wysokie libidio :mrgreen: ).Wszystko zalezy od organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo mozna brac parogen? Czy np po 2 latach brania przestaje dzialac i trzeba zwiekszyc dawke? Jak jest u Was?

 

Konkretnie ile to nie wiem, ale wiem, że jest to lek do długiego leczenia.

Niestety, moja doktor jeszcze mnie potrzyma nieco na nim i zobaczymy jakie będą

efekty, ale możliwe, że niestety on przestaje na mnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libido-tak byle jak...były 2 dni gdzie mi się chciało strasznie...ale potem przeszło. a jak z ciśnieniem...otóż jestem niskociśnieniowcem, ciśnienie mam teraz w miarę w normie, ale to fakt podwyższa je. Dlatego są takie momenty jak bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten lek biorę juz dlugo- kilka miesięcy. Ostatnio lekarz kazał mi zejsc z 3 tabletek na 2- 20 mg. Nie wiem czy to dobrze, czuje napiecie i pustke. Brak mi sil oraz mobilizacji, brak chęci tez jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór;).Nie ma niczego poteżniejszego jezeli chodzi o dzialanie serotoninowe!(niepotrzebne te dodatkowe noradrenalinowe dzialanie bo u niektorych nasila to lęki w roznych stresujących sytuacjach a takze w kontakcie z ludzmi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdesper, a Ty badałeś się coś w ogóle w kierunku innych chorób? Pisałeś coś o bólu stawów etc. To charakterystyczne dla wielu chorób, może warto pomyśleć o badaniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na co ? Wiele rzeczy mialem badane.Poczawszy od zwyklej morfologii,po prolaktyne,po tsh,po cukier i rozne mikorelementy/makro , eeg ,badanie neurologiczne;P ,emg. Co tam jeszcze bys doradzal? Chwytam sie juz roznych sposobow wiec i rozne badania biore pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o bóle mięśni to może być wiele tematów - chlamydioza,mykoplazma, grzybica, rzs i inne. Borelka też. Popatrz na objawy jakie masz u siebie, poczytaj o tych chorobach i coś sobie wybierz i dopasuj:) Jak masz pytania, to pisz śmiało na priv-w miarę możliwości pomogę, bo inaczej offa tu zrobimy. Ja mam też problemy ze stawami i mięśniami, problemy z koncentracją, mgłą umysłową. Przez gros czasu uważałem, że to paroksetyna zryła mi bańkę, ale okazało się, że jednak to grzybek. A może coś jeszcze ekstra, ale to dopiero badam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aree1987, a na co się leczysz?

 

Zaburzenia depresyjno-lękowe, ale na ten moment moją największą zmorą jest fobia społeczna. Mam nadzieję, że paroksetyna się sprawdzi na tym polu. Niestety przez tą noradrenaline z wenlafaksyny, drży mi głos, jak jestem zdenerwowany co jeszcze bardziej mnie wpędza lęk. :/

A Ty Śmiertelniczko masz tylko OCD ? Czy coś wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.doz.pl/czytelnia/a192-Sezon_na_mykoplazme

 

Hm mykoplazma to napewno nie bo glowne objawy dotycza drog oddechowych.A jezeli chodzi o stawy to do cech chcrakterystycznych mozna zaliczyc bolesność i zaczerwienie a do tego zajety jest głownie jeden staw.Wiec odpada.

 

 

Aree1987

 

paro tez ma troche wspolnego z nor..:D temu ja przestlalem ja brac.Nasilala mi lęki do ludzi pomimo ze calkowicie usunela nerwice i depresje.

 

[Dodane po edycji:]

 

Hehe widze że drozdze z gatunku Candida daja wlasciwie wszystkie mozliwe objawy :mrgreen: .Dla pewnosci tez to zrobie tylko jakim sposobem?Czytam ze posiew z kalu z krwi test elisa sa dupne bo daja wyniki falszywie pozytywne.Więc moze udac sie do jakiegos laboratorium zeby mikroskopokowo przebadac krew? Sa niby jeszcze te testy PCR i real time PCR ale taki rarytas tylko w Poznaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłam lekarza i dalej Seroxat biorę:) Mimo wszystko jestem zadowolona z tego leku.... wewnętrzny niepokój zniknął, tylko natrętne myśli zostały, ale moja lekarka mówi, że na nie psychoterapia jest potrzebna, by je ujarzmić i umieć sobie radzić w trudnych dla mnie chwilach :smile: Więc jestem dobrej myśli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich....biorę seroxat od 3 tygodni..pierwsze parę dni to był koszmar.ale ustąpiło na szczęście i wydawało mi się przez jakiś czas że czuje się dużo lepiej..biorę po pół tabletki 20mg..lekarz powiedział że jak po dwóch tygodniach nie będzie poprawy to mam brać po całej..ale boje się że jak zwiększę dawkę to będzie tak jak na początku...czy ktoś może wie czy odczuwa się tą zmianę dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie biore seroxat od tygodnia, poczatkowa dawka była 10mg-koszmarnie sie po niej czułam, nie wiem czy dobrze zrobilam ale i zmniejszyłam sobie na 2*dziennie po 1/4, czyli na dobe wychodzi po 10mg, mam jeszcze lorafen bez niego bym chyba umarła..... :) za pare dni znowu jednorazowo spróbuję wziac 10 mg, czy takie dawki zaczna jakos dzialac, nigdy z lekami nie mialam do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×