Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wierze w bajki że nerwica bierze się z


Receptor1

Rekomendowane odpowiedzi

savior,

 

W przypadku CHAD owszem, ale chyba nie masz na myśli zaburzeń lękowo-depresyjnych i emocjonalnych.

 

Ok....temat rzeka. Jedne przypadłosci można wspomagać leczeniem farmakologicznym, niektóre niekoniecznie.

 

[Dodane po edycji:]

 

galazka_jabloni, Wreszcie zrobisz cos dla siebie. Bedzie cieżko, ale jak to wszystko przetrwasz będzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

savior,

alkohol i amfetamina są psychoaktywne w obydwu przypadkach ...mówimy o depresantach ,o krótkotrwałym działaniu -pozornie pozytywnym .

Na dłuższą metę ,potrafią zmienić np;depresje w psychozę,w schorzenie o cechach maniakalnych. Odradzam ten sposób poprawiania sobie nastroju.

 

...że,nie wspomnę o ogromnej ilości popełnianych przestępstw pod wpływem alko i amfy ...i niestety samobójstw

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHAD ma podłoże czysto biologiczne. Dlatego NIESTETY psychoterapia jest całkowicie nieskuteczna.

A szkoda.Bo odpada jedna z broni arsenalu do walki z tym gó.wnem.

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974 -dlaczego?? poprostu jest zastanawiający fakt jak chemia moze skutecznie modyfikowac procesy psychiczne..to jest raczej optymistyczna hipoteza... człowiek niesmiały abstrahując od szkodliwosci narkotyków jednak bedac pod ich wpływem moze stac sie duszą towarzystwa... węzeł zaburzenia rozpętał chemiczny demiurg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

savior,

 

A jak komuś nie zależy na tym,żeby byc duszą towarzystwa?

To nie jest perspektywa na dłużej faszerować się chemią. Prędzej czy później zajadanie sie takimi specyfikami skonczy się niewydolnością jakiegoś z organów.

Psyche i soma ....tu ma być równowaga.

Jeśli psychika jest zablokowana to i fizycznie cierpimy. Fizyczny uraz też może wywołać cierpienie psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poruszyc zagadnienie podłóg którego duchowe zycie człowieka jest pod duzym wpływem procesów fizjologicznych organizmu i na odwrót ... gdzie modyfikacja psychoterapeutyczna sie nie sprawdza istnieje duze prawdopodobienstwo ze sprawdzi sie interwencja chemiczna... ot całe moje dociekania w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"no nie wiem moim zdaniem to wina funkcjonowania mózgu i potem przez to, że źle mózg funkcjonuje powstaje nerwica i dlatego reakcja ludzi z zaburzeniem mózgu na np. awantury w domu to koniec świata a dla innych zdrowych ludzi to normalka

 

Dla mnie awantura w domu to pikus, mimo, ze jestem nerwicowcem. W ogole prawdziwe zyciowe problemy jakby nie maja w moim przypadku zwiazku z nerwica. Nie przejmuje sie zbytnio wieloma sprawami, bywam wrecz luzakiem, sadze,ze nie jestem nadwrazliwa. A mimo to mam nerwice... Wiedzac to, tym bardziej uwazam,ze problem tkwi wlasnie w szwankowaniu jakiejs czesci mozgu, ktora odpowiada za nadmierny lek o wlasne zycie. Zreszta zgadzaja sie z tym niektorzy terapeuci.

 

"Dla nerwicowców przebywanie wsród ludzi to fobia, dla normalnych to normalka."

 

Ja wrecz uwielbiam ludzi!!! Skoro dla Ciebie przebywanie wsrod ludzi jest nieprzyjemne,to moze zwyczajnie, oprocz nerwicy,masz jeszcze fobie spoleczna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

savior, Nerwica zawsze, albo przeważnie wspólistnieje z depresją czy zaburzeniami depresyjnymi, głownie z obniżonym nastrojem. Mówi się o zaburzeniach lękowo-depresyjnych. Zresztateraz odchodzi się od nazewnictwa. I tak wszystkie zaburzenia leczy się psychoterapią wspomagając się bądź nie lekami.

 

Depresja nerwicowa.....jak sie u Ciebie objawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×