Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory Prezydenckie + II tura


Gość Magdaa

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

    • nie wybieram się na II turę wyborów
      15
    • Jarosław Kaczyński
      17
    • Bronisław Komorowski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Moc mediow jest potezna na ksztaltowanie myslenia... potrafia manipulowac nawet inteligentnym, ale takim co sie na polityce nie zna... ludzie wierza w to co powie telewizja, czasami doszukujac sie jakis niedorzecznosci, ale potem przymykaja oko i po jakims czasie maja juz utrwalony obraz danej partii/wydarzenia. Nie ten prawdziwy, ale ten medialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media to największy organ opiniotwórczy, telewizja w szczególności, nie ma też czegoś takiego jak dziennikarstwo apolityczne - jest to nierealne, każdy będzie chciał przemycić swoje przekonania. No a do tego jeszcze jak jakaś stacja czy redakcja jest finansowana bokiem przez partię to wiadomo na czym będzie polegać jej "misja".

Dlatego trzeba bardzo uważać co się czyta, ogląda i starać się samemu wyciągać wnioski..........oczywiście, zaraz tutaj padnie i już padło zdanie, że to media zrobiły z Kaczyńskich takich potworów, bo ich nie lubiły i tak dalej. Uważam, że owszem tak było, ale w każdej plocie jest część prawdy - a po drugie, jeśli ktoś nie umie poradzić sobie z mediami to nie ma dla niego miejsca w polityce. Takie jest moje zdanie.

I jeszcze dodam, ze jeśli Kaczyński wygra te wybory to TYLKO dzięki temu, ze jego brat i bratowa zginęli w katastrofie. Bo gdyby wtedy nic się nie stało, to ani Lech ani Jarosław nie mieliby szans na prezydenturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jeśli do drugiej tury trafią Bronek i Jarek to ja nie idę głosować. Żaden z nich mi nie odpowiada. Jeden walący gafy, przezroczysty, wręcz bezpłciowy, taka marionetka bez swojego zdania, bez wyrazu. A drugi zbyt pochłonięty kościołem, nawiedzony wręcz, homofob, wylansowany na dziadka w sweterku przez PR, wszystko pod publikę, byleby wreszcie być tym pierwszym.

 

Nie zagłosuję w takim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby 20-go była paskudna pogoda. Wtedy głosować pójdą tylko ci którym zależy i są przekonani na kogo chcą głosować.

Jeżeli JKM nie wejdzie do drugiej tury podobnie jak Magdaa zostanę w domu. Nie mam zamiaru głosować na mniejsze zło. Z resztą nawet trudno by wybierać mniejsze zło z dwójki Kaczyński-Komorowski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdyby wtedy nic się nie stało, to ani Lech ani Jarosław nie mieliby szans na prezydenturę.

 

i to jest właśnie paradoks, którego nikt nie widzi!! i to mnie przeraża :hide:

 

Zdajecie sobie sprawę z tego, nie oddając głosu w wyborach nie głosujemy na kogoś, zgadzamy się po prostu z wolą większości. Co odbiera wam moralne prawo narzekania na wygranego, czego niestety większość nie rozumie.

 

otóż to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał już głosować to na Janusza, bo dobrze mu z oczu patrzy i dobrze prawi.

Reszta kompanią, to jakieś ciołki co patrzą tylko na własne kieszenie i jak tu państwo wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z nim i tyle. Kaczyński musi wygrać bo jeśli nie on to wygra idiota- Komorowski. Kaczyński jest 5 razy mądrzejszy od wszystkich tych kandydatów razem wziętych i jest sprawiedliwy- a to najważniejsze. Będzie kontynuował politykę swojego brata - Lecha Kaczyńskiego- a to dla mnie bardzo ważne. Lech kaczyński był najlepszym polskim prezydentem.

A mówiąc najprościej : Kaczyński NIE będzie wchodził w dupę Rosji - a Bronek - TAK ;) !

 

Troche za bardzo go koloryzujesz. To, ze nie bedzie wchodzil w dupe Rosji, to jeden z plusow - nielicznych plusow Jarka. Mimo wszystko i tak jak juz pisalem kilka razy, jest lepszy niz Bronek gafiarz. Kandydat, ktory nie chce zniesienia wiz, strzela wpadki jak cholera, jest prorosyjski jest totalnie niewidziany na stanowisku prezydenta. Wkurza mnie to, ze jak Jarek cos zarzuca PO, to od razu jest ostro krytykowany, a jak PO obrzuca Jarka to tak jakby to bylo normalnie. A co polityki L. Kaczyńskiego, to on w sumie nic wielkiego nie zrobil, nie oszukujmy sie.

 

 

L.Kaczyński nic nie zrobił tak? To przypomnij sobie GRUZJĘ ! Lustrację i dekomunizację , doprowadził przecież do rozbicia gangów pruszkowskiego i wołomińskiego, zwalczał korupcję , utworzył Muzeum Powstania Warszawskiego itd. Amnzeja Polaków mnie przeraża :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustrację i dekomunizację

 

O czym Ty piszesz o walce politycznej za pomocą Instytutu Pamięci Narodowej

 

PIS zrobił dokładnie nic..czyli to samo co poprzednie rządy

 

 

Achhhh Ty nazywasz pewne działania włażeniem w odbyt Rosji .Ja je nazywam dobrymi stosunkami z sąsiadem ,który jest ogromnym rynkiem zbytu ( niestety przez PIS ,tylko potencjalnym )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie mogę się z decydować czy zagłosować na Komorowskiego czy Napieralskiego. Trochę się boję, że z Napieralskiego po wyborach ''wyjdzie szydło z worka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co amnezji i manipulacji polakow, przeczytaj temat a zobaczysz, ze sam o tym pisalem i sie zgadzam. Co nie zmienia faktu, ze ani PIS, ani zaden z poprzednich rzadow nie zrobil nic konkretnego, nic, zebym kiedys wstal rano i stwierdzil: No, dzis w Polsce zyje sie naprawde dobrze. Albo nie: dziś w Polsce zyje sie o wiele lepiej. PIS zrobil troche, ale nic majacego jakis dobrze dostrzegalny wplyw na zycie przecietnego zjadacza chleba. A o to wlasnie chodzi, zeby ulepszac kraj widocznie. Nalezy tez zestawic ile zrobil, a ile nie zrobil. Bo tak naprawde kazdy cos tam zrobil, ale mogl zrobic duzo wiecej. tak samo jak SLD, ktore wiecej zepsulo, czy PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustrację i dekomunizację

 

O czym Ty piszesz o walce politycznej za pomocą Instytutu Pamięci Narodowej

 

PIS zrobił dokładnie nic..czyli to samo co poprzednie rządy

 

 

Achhhh Ty nazywasz pewne działania włażeniem w odbyt Rosji .Ja je nazywam dobrymi stosunkami z sąsiadem ,który jest ogromnym rynkiem zbytu ( niestety przez PIS ,tylko potencjalnym )

 

Mam rozumieć ,że IPN ci przeszkadza ? To że PO-wcy boją się lustracji bo wtedy wyszłoby kim są na prawdę to nie znaczy , że PIS ma nie chronić IPN-u ;)

A co do Rosji - Poprostu nie chce żeby Polska była od niej zależna i tyle.

PIS zrobił sporo dobrych rzeczy więc nie mów , że nic nie zrobił . Mogę Ci tu wszystkie te rzeczy wypisać ale po co skoro jest coś takiego jak internet i sam mozesz troche poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W państwie w którym jest system parlamentarny jak Polska właśnie funkcja Prezydenta ma charakter reprezentacyjny i napewno bardzo prestiżowy... moc decyzji gospodarczych i fundamentalnych dla kraju pozostaje na Wiejskiej... do wyborów jednak kazdy Polak powinien pójść.. nie idąć do wyborów akceptujemy domyslnie aktualny status quo ... warto by prezydentem został Polak z dziada pradziada dla którego takie wartości jak patriotyzm,rodzina czy dobro Polski stanowią rzeczywisty nadrzędny cel w jego praktyce życiowej-Jarosław Kaczyński jest tych wartosci uosobieniem dlatego na Niego zagłosuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę uczestniczyć w życiu politycznym ...pod warunkiem cudu na wiejskiej . Tzn zmiany ordynacji wyborczej z większościowej na

 

okręgi jednomandatowe, bez tej zmiany mam gdzieś wybory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jeśli do drugiej tury trafią Bronek i Jarek to ja nie idę głosować. Żaden z nich mi nie odpowiada. Jeden walący gafy, przezroczysty, wręcz bezpłciowy, taka marionetka bez swojego zdania, bez wyrazu. A drugi zbyt pochłonięty kościołem, nawiedzony wręcz, homofob, wylansowany na dziadka w sweterku przez PR, wszystko pod publikę, byleby wreszcie być tym pierwszym.

 

Nie zagłosuję w takim wypadku.

 

 

Zdajesz sobie sprawe, ze najbardziej nietolerancyjnym srodowiskiem wzgledem homoseksualistow jest srodowisko...homoseksualistow.

Wsrod geji jest bardzo wiele swietnych ludzi, np moj najlepszy kumpel ze studiow jest homo i z taka "nietolerancja" i zezwierzeceniem z jakim sie spotkal wsrod tzw betonu ortodoksow gejow - nigdzie nie uswiadczyl.

 

Przed takimi srodowiskami to bardzo dobrze byc "fobem".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wyborów jednak kazdy Polak powinien pójść..

To wlasnie zle rozumowanie. Pojdzie taki co nie ma pojecia prawie o polityce, bo slyszal, ze a ten X to podobno dobry jest, no i zona glosuje. No i w mediach uslyszy, ze o z tym to sie zgadzam i nie zaglebiajac sie w program wyborczy i sama postac polityka, idzie na wybory oddajac stracony i nieprzemyslany glos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet debil ma taki sam głos wyborczy jak intelektualista..

 

ciekawe stwierdzenie, a masz jakąś kategoryzację - kto zalicza się do debili a kto do intelektualistów? :mrgreen:

 

wprowadzimy gremialnie monarchie za czym optuje Mikke

 

jak się "wprowadza" monarchię? bardzo jestem ciekawa jak Mr Muszka chciałby to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę że wygra Jarek.

W każdym normalnym cywilizowanym świecie kandydat który popełnił by tyle gaf co Komorowskim - byłby trwale skompromitowany.

Tymbardziej że zdecydowana wiekszość z nich wynika poprostu z niedouczenia, braku taktu i wyczucia sytuacji i braku zwyczajnej empatii.

 

Wierzę że wygra kandydat który nie musi czytać z kartki tak jak to juz było u nas w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a mi się wydaje, że Kaczyński nie popełnia gaf....bo się nie odzywa :lol:

W swojej karierze już dawał popisy ;)

Poza tym i tak żaden z nich nie dogoni Georga Dablju Busha :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

I tu się zgadzam z Tobą w 100%. GWB - często sprawiał wrażenie Idioty. To nie ten materiał co REGAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×