Skocz do zawartości
Nerwica.com

Omega-3, witaminy, minerały


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja omega3 przyjmowałam i nadal przyjmuję w postaci oleju lnianego nieoczyszczonego budwigowego

...a tak słyszałem kiedyś na antenie 3PR w którejś z audycji Graży Dobroń, że miesza się go z twarogiem i wtedy jeszcze lepiej jest przyswajany przez organizm. Musze koniecznie spróbować :lol: Pozdrawiam ciepło.

 

Coś w tym jest. Zażywam olej budwigowy od poniedziałku. Ostatnio miałam mega zjazd. Niby piękne lato za oknami, a ja umieram na nerwico-depresję z komponentem somatyzacyjnym...

Rano budziłam się patrząc w sufit, ogarniał mnie koszmarny lęk, ściskał żołądek... Czułam, jak odchodzi mi chęć do życia, pomimo iż biorę kolejny zestaw leków, (Mirzaten plus Efectin ER).

 

Lekarz zachęca do wspomagania się benzo (swoją drogą, co to, cholera, za leczenie, skoro leki przeciwdepresyjne nie działają?), ja uparcie mówię 'nie' i wegetuję (zyskałam miano nieposłusznej pacjentki)... moje najbliższe otoczenie miało mnie dość (zaczęłam wszystkich straszyć rychłym odejściem w zaświaty)

 

Zaczęłam się znów wkręcać w choroby, ostatnio np. upodobałam sobie przewlekłą boreliozę z Lyme, chociaż na podstawie moich objawów: pieczenie w żołądku, lęk i napiecie... żaden rozsądny medyk na świecie nie postawiłby takiej diagnozy...

 

W poniedziałek resztką sił doczołgałam się do sklepu zielarskiego i nabyłam butelkę oleju lnianego nieoczyszczonego do diety budwigowej.

 

Dietę stosuję od poniedziałku. I co? Czuję się o niebo lepiej, nie sądzę, żeby to była autosugestia...

 

Śmigam po mieście, pracuję, wychodzę na basen, zapisałam się na jogę i... już na pierwszych zajęciach stałam na rękach, zrobiłam świecę i inne asany, ku zdziwieniu instruktorki (w podstawówce uprawiałam sport, więc coś mi w żyłach z tej sprawności zostało).

 

Uwaga. Z tego, co doczytałam: żeby kuracja zadziałała, trzeba jednocześnie przestrzegać diety - wykluczając z niej wszelkie tłuszcze zwierzęce, białe pieczywo i cukier. Olej spożywać zmiksowany z chudym twarogiem i ew. kefirem, w taki sposób najlepiej się wchłania.

 

Zapisuję się do fanklubu dr Budwig. Dodatkowo - joga. Mój organizm ma się o niebo lepiej, chce się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachmurami, ja też znowu stosuję pastę dr Budwig, bo nie byłam wcześniej wytrwała i wcześniej przerwałam... Jem ją od 3 dni, na razie zauważyłam tyle, że mi lekko na żołądku, dobrze się wypróżniam, w ogóle jakoś tak lekko mi na przewodzie pokarmowym. Tym razem będę wytrwała i będę jeść tą pastę minimum miesiąc codziennie.

Dla zainteresowanych bardzo ciekawa stronka o wspaniałej kobiecie dr Budwig oraz jej rewolucyjnej paście, którą stosuje się nawet w klinikach leczących z nowotworów:

http://www.longevitas.pl/index.php?id=15

Tak swoją drogą to żywotna kobitka była - żyła 95 lat. :shock::D

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeszcze jedna ciekawa stronka o paście dr Budwig :-)

http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_kuracja_antyrakowa_dr_johanny_budwig.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mija kolejny dzien na oleju lnianym budwigowym.

Nadal jest dobrze, a wybierałam się już na drugą stronę kosmosu...

 

Próbowałam wcześniej stosować różne suplementy, aloes, magnez itp. ale niestety, cudów nie doświadczyłam i załamywałam się co raz bardziej. A tu proszę, zmiana składu chemicznego spożywanych tłuszczów i... efekty odczuwalne niemal natychmiast.

Zniknęło uporczywe mulenie, ciężar w nadbrzuszu. Po kilku dniach przestałam budzić się ze ściśniętym żołądkiem i obezwładniającym do bólu lękiem przed nadchodzącym dniem...

 

Powiem tylko, że jeżeli chodzi o diety to jestem/byłam strasznie leniwa i niezdyscyplinowana, ale w tym wypadku, zasady są jasne, trzeba tylko trochę inaczej zaplanować zakupy.

 

 

Naprawdę zachęcam wszystkich niezdecydowanych. Chyba faktycznie tego typu dieta działa na nasz system nerwowy.

 

Koszty diety są niewielkie, ba, wręcz można zaoszczędzić, :mrgreen: wywalając z jadłospisu margaryny, szynki, kiełbaski, tłusty nabiał, słodycze i inne pseudospożywcze śmieci :D Na szczęście teraz, w lecie, łatwiej jest skomponować dietę opartą o dużą ilość warzyw i owoców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mówię. :smile: Sześć łyżek stołowych, w dwóch porcjach. Śniadanie to ok. 20 dkg białego chudego twarożku zmiksowanego w blenderze z kilkoma łyżkami chudego jogurtu i 3 łyżkami stołowymi oleju. Do tego dwie kromki chleba razowego, bez masła/margaryny. Kilka plasterków pomidora, sałata, mogą być inne warzywa, do wyboru, do koloru.

 

Zamiast kawy - herbata owocowa lub zwykła słodzona łyżeczką miodu (nie mogę się zmusić do gorzkiej, no nie mogę).

Na obiad można zjeść np. risotto z ciemnego ryżu z brokułami, pomidorami, cytryny i sera mozarella. Spróbujcie, super. Ważne, żeby ryż był ciemny. Zalecane są też ryby, najlepiej duszone z warzywami. Kasze, z przewagą jaglanej.

 

Na kolację spożywam pastę budwigową w wersji owocowej. 3 łyżki oleju, trochę truskawek, łyżka miodu, kefir lub jogurt i 20 dkg chudego twarożku. Jeżeli jestem głodna, robię sobie kanapkę z chleba razowego i pomidora.

 

Owoce i warzywa można wsuwać bez ograniczen ilościowych. Można też podjadać orzechy, migdały, pestki dyni lub słonecznika, suszoną żurawinę i inne naturalne snacki. 8)

 

Reżimu jakiegoś strasznego nie stosuję - ostatnio np. pochłonęłam lody. :smile: Ważne jest jednak, żeby zwracać uwagę na proporcje jakościowe spożywanych tłuszczów (wykluczenie tych zwierzęcych, przynajmniej na kilka tygodni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sie zapytac co jest lepiej spozywac:

 

- olej lniany

 

czy

 

- omega 3 w kapsach (preparat Golden Omega 3) ?

 

Wiem, ze musi byc rownowaga pomiedzy DHA i EPA - w kapsach jest jedno i drugie. Czy w oleju lnianym tez jest DHA i EPA ?

 

(nawet nie wiem co te skroty znacza : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachmurami, może poprostu efectin zaczął działać ;)

 

 

 

Badania z użyciem kwasów omega-3 w leczeniu depresji

poporodowej nie dały jednoznacznej informacji na

temat ich skuteczności w tym schorzeniu [13, 14].

Optymistyczne wnioski przyniosło również porównanie

skuteczności kwasów omega-3 z jednym ze

stosowanych leków przeciwdepresyjnych w 8-tygodniowym

badaniu pacjentów z dużą depresją. Wykazano

taką samą skuteczność 20 mg fluoksetyny

i 1 g EPA oraz przewagę połączenia obu substancji

nad każdą z nich stosowaną w monoterapii. Odpowiedź

na leczenie (poprawa o przynajmniej 50%

w HDRS) odnotowano u 50% osób leczonych fluoksetyną,

u 56% otrzymujących EPA i u 81% pacjentów,

u których stosowano obie substancje [15].

 

http://www.viamedica.pl/gazety/gazeta8/darmowy_pdf.phtml?indeks=30&indeks_art=228

 

1 mg EPA = 20 mg Fluoksetyny

 

czy to mozliwe ? :)

 

ciekawy artykuł z linku, lecz jest tam też napisane że nie wszystkim omega pomagają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniko,

Jest dobrze, w porównaniu do tego, co było miesiąc temu. Mój żołądek lepiej funkcjonuje, nie szkodza mi surowe owoce i warzywa. Jeżeli dobrze czuję się żołądkowo, to moją nerwicę i depresję szlag trafia 8) Przez moje problemy trawienne odżywiałam się fatalnie: bywało, że jadlam tylko gotowany ryż i suchary, gdyż wszystko mi szkodziło. Teraz uzupełniam braki dietetyczne i czuję, że to dobra droga. :smile: Spróbuj, jestem ciekawa Twoich odczuć :smile:

 

Nie mam tej porannej trzęsionki, ucisku w klatce piersiowej, z ktorym budziłam się pomimo brania leków. Czuję że mam więcej energii. A poza tym, jako czołowy hipochondryk obawiający się wszelkiej chemii, czuję się bezpiecznie stosując naturalny środek leczniczy, no i dodatkowo mam świadomość, że robię coś, co mojemu organizmowi tylko wyjdzie na zdrowie, co poprawia mi nastrój i pozwala optymistycznie spojrzeć na życie :smile:

 

znerwicowanybronek, Efectin najwyraźniej mi nie służyl, powoli z niego schodzę od 3 tygodni. Gdy brałam 75 mg dziennie miałam najbardziej nieprzyjemne jazdy. Możliwe, że poprawa samopoczucia jest również spowodowane odejściem od Efectinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachmurami,

możliwe, ja jak odstawiałem leki też mi sie poprawiło ale na 3 miesiące, potem była lipa

 

[Dodane po edycji:]

 

Kudzu

- już w pierwszym tygodniu stosowania zmniejsza potrzebę picia alkoholu

- wzmacnia system nerwowy (co jest szczególnie ważne w terapii)

- reguluje proces trawienia

- stabilizuje ciśnienie krwi i pracę serca

- wzmacnia organizm

- ma działanie odtruwające

- podnosi poziom naturalnych substancji w mózgu, m.in. serotoniny i dopaminy, które regulują stan emocjonalny

Preparat Kudzu działa w sposób długofalowy. Pozytywne efekty jego stosowania można odczuć już bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znerwicowanybronek, a próbowałeś suplementacji omega3?

 

Ja zupełnie lekow nie odstawiam, gdyż oprócz Efectinu biorę jeszcze Mirzaten (juz trzeci miesiąc). Mam nadzieję, że i ten Mirzaten będę mogła odstawić. Byłam naprawdę w kiepskim stanie, moje problemy nerwicowo-depresyjne zaczęły się nagle i pogalopowały w szybkim tempie... Nie wiem jak to by się skonczyło (szpital? garść tabletek?)... a teraz żyję prawie normalnie, gdyby nie to, że muszę pamiętać o leku i nadal mam w głowie traumę ciężkiej depresji, którą jeszcze tak niedawno przeżywałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachmurami - ja też już stosuję tą pastę według przepisu dr Budwig, tym razem konsekwentnie, codziennie, tyle że w trochę mniejszej ilości niż Ty. Oprócz lepszego apetytu i "lekkiego" żołądka zaobserwowałam u siebie ostatnio jakby przypływ energii, mam więcej siły. Nie wiem czy to od tej pasty, ale zdecydowanie mi służy, dobrze i lekko się po niej czuję. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniko, olej lniany należy spożywać codziennie, ale jednocześnie trzeba wyrzucić z kuchni wszelkie inne tłuszcze i mięso, a także cukier i białe pieczywo. To bardzo ważne, gdyż tylko wtedy, gdy odetniemy dostęp do innych tłuszczów, zmusimy nasz organizm do wchlaniania omega 3. Ja spożywam 6 łyżek w formie pasty zmiksowanej w blenderze z chudym twarożkiem (250 g) i kilkoma łyżkami jogurtu lub kefiru. Pasta ma konsystencję kremowego majonezu i jest całkiem apetyczna. Spożywam w dwóch porcjach, częśc na śniadanie, część na kolację :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainteresował mnie temat omega-3 i przeczytałem wszystkie strony tego wątku. Moja dieta jest zapewne dosyć uboga w ten kwas - nienawidzę ryb i w ogóle ich nie spożywam. Zmiana diety to temat dosyć ciężki, choć na pewno spróbuję. Kupiłem dziś w zielarni olej lniany tłoczony na zimno. Widziałem podane przez Was przepisy, miksowanie z serkami itd... Jednak brak mi na to cierpliwości i czasu :) Mam więc zamiar pić kieliszek 30 ml tego oleju na czysto przed snem - mam nadzieję, że w czystej formie olej ten będzie się dobrze wchłaniał. Druga opcja to dolewanie go do jogurtów, klasycznych-owocowych, choć w tym wypadku zapewne skuteczność kwasów będzie mniejsza?!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michmich, myślę że wcale nie musisz pić oleju samego... idea tej pasty jest taka że się lepiej wchłania, ale skoro nie chce ci się, to możesz używać oleju jako np. sosu do sałatek, czy też polewać nim ryż, nie musisz go pić samego :) a jak ma się wchłaniać to może lepiej pij go rano na śniadanie a nie na kolację? Do tego staraj się nie jeść tłuszczy zwierzęcych jednocześnie (masło, tłuste mięso) wtedy organizm będzie lepiej wchłaniał ten olej lniany. Ja też się zapaliłam ale w rezultacie nie chciało mi się robić tej pasty... aktualnie mam tran w lodówce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×