Skocz do zawartości
Nerwica.com

[POZNAŃ]


Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi bardzo, że mój post doprowadził do tego typu dyskusji :(

diefremde możesz wierzyc lub nie,ale na brak pracy nie narzekam,a post stąd, że uznałam,że może akurat dla kogoś będzie to przydatna informacja i nawet się nie pomyliłam.Umieściłam ją w dziale oferty, więc nie rozumiem zarzutów, że to nie ten dział.A tak na marginesie podejrzewam, że gdyby to była bezpłatna pomoc nie wywołałaby takiej wrzawy,a wręcz odwrotnie.Zastanawia mnie tylko, dlaczego uważacie,że reklamowanie usług psychologicznych jest czymś złym.Takie prawa rynku,a teraz większośc osób szuka namiarów na specjalistę w internecie.

 

Po to są fora,aby każdy mógł wyrazic swoje zdanie, szkoda tylko, że inni nie umieją go przyjąc z szacunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.A tak na marginesie podejrzewam, że gdyby to była bezpłatna pomoc nie wywołałaby takiej wrzawy,a wręcz odwrotnie.

 

a niby dlaczego?

 

[Dodane po edycji:]

 

Po to są fora,aby każdy mógł wyrazic swoje zdanie, szkoda tylko, że inni nie umieją go przyjąc z szacunkiem.

 

domyslam sie, ze ci inni to te osoby ktore twoja reklame pt." pomoc dla wszystkich" skrytykowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, odczepcie się od pani psycholog. Jesteście z Poznania w ogóle ?

Pani psycholog wie jak się zareklamować, żeby dużo osób weszło i to robi.

Po co komentujecie, jeśli chcecie się spotkać z nią to się umówcie i po sprawie.

Nie, wcale dobrzy terapeuci nie potrzebują reklamy.

Klienci będą ich tak szukać, że znajdą gabinet i telefon przez znajomych i na drzwiach wejściowych..

Naprawdę szkoda mi was i waszej zawiści, może to wynika z waszego zaburzenia.

Postarajcie się nie spieprzyć komuś humoru, ktoś chce wam pomóc a wy tego nie doceniacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartix3 może tutaj niektorzy tak uczęszczają i sobie chwalą ,rózni lekarze ,ceny także .

A tak swoją drogą zapraszamy na spotkanko w Poznaniu ,ludziska z podobnymi problemami porozmawiasz,rozerwiesz się,zajrzyj do spacery Poznań,miejsce i godzina będzie podana później.

 

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robi dobrego wrażenia ta pani psycholog. Nie przedstawiła się, post napisany niestarannie i z błędami ... :roll:

 

No i ta pani Vicky85, która podobno nie jest nowa na forum, lecz czytała do tej pory nasze posty bez logowania. Konto sobie utworzyła podobno właśnie dlatego, żeby obronić panią psycholog. Tak jakby w przeszłości nie brakowało o wiele bardziej kontrowersyjnych tematów, przy których jakoś nie poczuła weny i ochoty do założenia konta. Podejrzewam, że Vicky i pani psycholog to ta sama osoba i to niezbyt dobrze jakoś wygląda.

 

Jeśli moje podejrzenia są słuszne, to osoba podająca się za panią psycholog i vicky jest niepoważna i podejrzana - proponowałbym trzymać ją jak najdalej od cudzej psychiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie oskarżenie, ale przypuszczenie. Oparte na podanych przeze mnie faktach.

 

Wpuściłbyś obcego człowieka do domu i zostawił go samego, opierając się na założeniu, że dopóki nie wiesz o nim, że jest złodziejem, to z góry zakładasz, że jest uczciwą osobą? ;) A własna psychika jest czymś o wiele ważniejszym i wartościowszym niż wnętrze własnego domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Ośrodka Terapii Poznawvczo Behawioralnej na Matejki. Specjalizujemy się w psychoterapii krótkoterminowej osób dorosłych, szczególnie skutecznej w zaburzeniach lękowych dawniej zwanych nerwicami. Warto wejść na stronkę http://www.otpb.pl Pozdrawiam

 

czy ktoś z Poznania chodził może na terapię do pana Huberta i może się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem studentem psychologii.

napiszę państwu coś, co być może rzuci jakoś światło na formy psychoterapii.

ogólnie rzecz biorąc, myślę, że sukces psychoterapii zależy od: JEJ RODZAJU i samego TERAPEUTY.

jeśli chodzi o rodzaj, to jest ich kilkanaście, spośród których wymienię 3:

a) PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA

b) GESTALT

c) HUMANISTYCZNA

d) BEHAWIORALNO-POZNAWCZA

oraz inne (jak np. SYSTEMOWA).

 

Pierwsza z nich najczęściej trwa najdłużej i nastawiona jest na zmianę jakiegoś elementu osobowości. To pośrednio ma pociągnąć cofnięcie objawu. Opiera się ona najczęściej na pracy nad emocjami, rozgrzebywaniu ran i trudnych kwestii osobistych. "Pozszywanie" ran wymaga czasu.

Druga polega również na pracy z emocjami, wykorzystywane w jej obrębie są ćwiczenia typu "rozmowa" z pustym krzesłem, odgrywanie ról itd. Dużo jest pracy z ciałem. Często spotykane jest również odgrywanie ról.

Trzecia stawia na samoakceptację. Osoba traktowana jest jak klient, terapeuta może wyrażać swobodnie własne emocje. Chodzi o zbudowanie atmosfery tolerancji i działanie terapeutyczne właśnie w jej obrębie.

Czwarte podejście jest bardzo skuteczne na leczenie różnych zaburzeń. Nacisk tu kładziony jest na konkretne techniki, omawiane są emocje, pacjent uczony jest wychwytywać negatywny myśli automatyczne, które np. "nakręcają" atak paniki. Efekty terapii odczuwane są najszybciej. To racjonalne podejście, które wymaga systematyczności.

 

proszę państwa, proszę PYTAĆ psychologów/psychoterapeutów, w jakim nurcie pracują. jeśli np. 2-letnia terapia psychodynamiczna nie przynosi efektu, warto spróbować np. terapii poznawczo-behawioralnej i skoncentrować się najpierw typowo na objawach, a potem spróbować "racjonalnej" przebudowy osobowości - w tym nurcie lub innym.

proszę też pytać o doświadczenie w pracy terapeutów i ewentualnie jakieś certyfikaty - dobry terapeuta nie poczuje się "zraniony" takim pytaniem, a chętnie państwu udzieli odpowiedzi.

 

każdy musi trafić na własny nurt i terapeutę.

 

NFZ refunduje tylko terapię psychodynamiczną.

 

życzę wszystkim powrotu do zdrowia. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Polecić mogę świetną specjalistkę, panią psycholog kliniczny (m.in. neuropsychologia) z ogromnym doświadczeniem zawodowym (ponad 30 lat stażu, praca w różnych ośrodkach, szpitalach, poradniach - od policji i sądu, przez praktykę prywatną, szpital psychiatryczny "Dziekanka" po OIOM itd.). Mnie wyciągnęła z takiej nerwicy lękowo-depresyjnej, że aż szkoda gadać. Normą były stupor i ślepota w chwilach zaostrzonego lęku (czyli w praktyce codziennie). Żyć mi się nie chciało a o pracy czy studiach mogłem tylko pomarzyć. Trwało to kupę czasu, bo jakieś 6-7 lat. Na końcu, to już dział się ze mną armageddon...

Teraz studiuję (de facto - psychologię ;), co chyba nie powinno dziwić po takich przejściach) i pracuję, mam dziewczynę a kontakty z ludźmi nie są udręką. Już nie pamiętam, jak to jest bać się wyjść z domu.

 

Pani Hanna jest po prostu skuteczna.

Odradzam tym, którzy chcą by ich pogłaskać po główce. Z takich problemów się wychodzi, rozwiązuje i zostawia je daleko w tyle. Jeśli faktycznie chcesz normalnie żyć, to polecam z pełną odpowiedzialnością.

 

Pani Hania przyjmuje swoich pacjentów w Poznaniu i okolicach (okolice Wrześni, Gniezna).

Tu namiar:

http://www.goldenline.pl/hanna-dmitrzak-paszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Monika1974:

 

To zależy od KONTRAKTU, jaki zawarła Pani z psychoterapeutą/psychologiem. On jest bardzo ważny - określa granice zmiany osobowości/zachowań u pacjenta i obszar interwencji terapeuty. Reguluje też częstotliwość spotkań. Trudno powiedzieć, jaka powinna być częstotliwość psychoterapii psychodynamicznej. Zależy to od bardzo wielu czynników - specyfiki danego podejścia psychoterapeutycznego, stylu pracy terapeuty, ogólnego postępu psychoterapii, stanu zdrowia pacjenta i innych. Proszę rozmawiać w tej kwestii ze swoim terapeutą.

 

Do PanProper:

 

Takie wytyczne ma NFZ, choć ponoć od 2011. ma się to zmienić. Dotychczas zdarzało się, iż dany psycholog pracujący na NFZ korzystał z technik innych niż techniki psychodynamiczne, np. poznawczo-behawioralnych. Tu generalnie trzeba by poruszyć kwestię odróżnienia psychologa od psychoterapeuty. Psycholog skończył uniwersytet z tytułem magistra. Psychoterapeuta zaś to ktoś kto ukończył podyplomową szkołę psychoterapii (może to być psycholog, lekarz i zawody pokrewne). Tak więc dotychczas psychoterapeuta kończący szkołę inną niż psychodynamiczna nie mógł mieć kontraktu z NFZ (jeśli chodzi o prowadzenie terapii). Aczkolwiek psycholog, który w zależności od tego, jakiego podejścia teoretycznego (i praktycznego) uczony był na studiach/szkoleniach itd., może stosować różne techniki psychoterapeutyczne w swojej pracy. Rozumiem, że może się to wydawać skomplikowane, jednak i tak przedstawiłem to w uproszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wytyczne ma NFZ, choć ponoć od 2011. ma się to zmienić. Dotychczas zdarzało się, iż dany psycholog pracujący na NFZ korzystał z technik innych niż techniki psychodynamiczne, np. poznawczo-behawioralnych. Tu generalnie trzeba by poruszyć kwestię odróżnienia psychologa od psychoterapeuty. Psycholog skończył uniwersytet z tytułem magistra. Psychoterapeuta zaś ...

 

Dzięki za odpowiedź.

Jestem studentem psychologii, dlatego zaciekawiło mnie to, co napisałeś. Początkowo trochę się zdziwiłem, co prawda, ale faktycznie, z aktualną regulacją prawną (a raczej jej brakiem) zawodu psychologa może być sporo nieścisłości w praktyce.

Generalnie, tak, jak piszesz - zależy od wykształcenia psychologa (czy jest tylko po studiach, czy ma i jakie ma certyfikaty itp.). Jednak z tego, co się orientuję, np. w szpitalach i poradniach są stosowane - z refundacją - terapie w innych paradygmatach, niż psychodynamiczny.

Przejrzę jeszcze raz dokumenty na stronie NFZ. Chyba, że dysponujesz wiedzą, gdzie to znaleźć na ich stronie. Byłbym wtedy wdzięczny za podzielenie się nią ze mną ;).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

Nic mi nie wiadomo na temat refundacji psychoterapii innych niż psychodynamiczne. Słyszałem, co prawda, o systemowych refundowanych. Musiały mieć one jednak mocne podwaliny psychodynamiczne - tzn. dana szkoła psychoterapii systemowej musiała mieć program podciągnięty pod psychodynamiczną.

Jednak z uwagi na to, że nie ma żadnych konkretnych ustaw ad. psychoterapii i psychoterapeutą może być każdy - jestem otwarty na wszelkie info. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

Nic mi nie wiadomo na temat refundacji psychoterapii innych niż psychodynamiczne. Słyszałem, co prawda, o systemowych refundowanych. Musiały mieć one jednak mocne podwaliny psychodynamiczne - tzn. dana szkoła psychoterapii systemowej musiała mieć program podciągnięty pod psychodynamiczną.

Jednak z uwagi na to, że nie ma żadnych konkretnych ustaw ad. psychoterapii i psychoterapeutą może być każdy - jestem otwarty na wszelkie info. ;)

 

Witam,

 

może małe sprostowanie. Aby psychoterapia była refundowana przez NFZ dany ośrodek zdrowia, gabinet lub szpital, który ją oferuje musi mieć podpisany tzw. kontrakt z NFZ. Co roku określane są szczegółowe wymogi jakie musi spełniać psychoterapeuta pracujący w danym ośrodku by ten mógł się ubiegać o kontrakt na świadczenie psychoterapii. Głównym wymogiem jest posiadanie certyfikatu psychoterapeuty rekomendowanego przez NFZ. Na chwilę obecną akceptowane są certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (głównie podejście psychodynamiczne) Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (również podejście psychodynamiczne) oraz od grudnia 2009 roku certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Dla zainteresowanych link do decyzji http://www.pttpb.pl/attachments/171_nfz_refundacja.pdf

 

Bezpłatna psychoterapia poznawczo behawioralna np. Przychodnia Komed Śrem woj. Wielkopolskie ul. Staszica 1

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×