Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Łódź]


megi55

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałam, że forum jest drętwe i nijakie to się obrażali. Pasman, co Ci jest i co bierzesz ?

 

Dla jasności forum nie jest drętwe, nijakie też nie bo ma jasno sprecyzowany zakres, raczej Łódź jest "drętwa", ale co poradzić, każdy ma swoje obowiązki, a jak już znajdzie się wolny czas, to ja osobiście wole poleżeć. :D Ale gdyby zdeklarowało się kilka konkretnych osób, to hmmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie jestem zlodzi choruje na depresje i jestem przewaznie sama calymi dniami w domu. mam duzo klopotow i zdrowotnych, i fizycznych. bardzo mi zalezy na tym by porozmawiac z kims z forum , spotkac sie i wygadac, nie bede tu pisala calego swojego chorego i ciezkiego zycia, bo opisalam juz siebie i moje dziecinstwo na forum, moje zycie z bylym mezem katem i co przeszly moje dzieci. jezeli ktos ma ochote przeczytac o mnie i porozmawiac ze mna to ja bym byla bardzo wdzieczna, napisalam swoje posty, jeden jest w temacie depresja,,, nazwa,, ja,depresja i moje zycie, potem,, dramat zyciowy moich dzieci i mnie i jeszcze jeden post jest nie w depresji ale w temacie pozostale zaburzenia DDD DDA tam jest moj temat,, moje chore i piekielne dziecinstwo. bardzo bylam od 5 roku zycia krzywdzona, i po slubie, potem moje dzieci spotkalo nieszczescie ja to tam wszystko opisalam i to mi bardzo pomoglo. zalezy mi tym by kogos z was poznac i porozmawiac. niekoniecznie tylko o problemach ale i o pogodzie o radosci i smutku. podaje moje gg 6608291 moze ktos zechce ze mna sie skontaktowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po szybkim przejrzeniu postów zauważyłam kilka prób spotkań a teraz jakoś cicho... Z chęcią wyszłabym z domu (wreszcie) i pogadała. Niestety każdy chyba boi się coś zaproponować więc może raz w życiu ja się odważę - sobota, 29 maja, rynek manufaktury. Na razie tak ogólnie. A jeśli chodzi o godzinę to nie wcześniej jak 14:00 ;) Ale wszystko da się uzgodnić.

 

Dajcie znać!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug jakiej formuly mialaby dzialac ta grupa?

 

Przyznam, że nie mam żadnego wykształcenia terapeutycznego. Choruję krótko - 3 miesiące. Chciałem jednak poważnie wziąć się za ten temat. W takiej grupie zajmowalibyśmy się lękami i atakami napadowymi paniki.

Pomysł na założenie grupy wsparcia wziął się z książki "Pokonać lęki i fobie", która prezentuje spojrzenie w nurcie behawioralno-poznawczym.

 

3 podstawowe cele takiej grupy wsparcia (według wyżej wspomnianej książki):

- dodawanie otuchy, wsparcia i motywacji uczestnikom grupy

- dzielenie się wiedzą na temat sposobów radzenia sobie z niepokojem, atakami paniki i zaprzestania stosowania uników

- niesienie nadziei na powrót do zdrowia

 

Podczas takich spotkań koncentrujemy się zatem na strategiach pomocnych w opanowywaniu lęku, przeprowadzania odpowiedniego dialogu wewnętrznego, podejmowaniu ryzyka.

 

Innym celem jest też uświadomienie sobie szkodliwych nawyków oraz stylu życia, który prowadzi do pogorszenia naszego stanu

 

Podczas spotkań wyłonią się (mam nadzieję) ochotnicy chcący pełnić dyżury przy telefonie zaufania. Można tu ograniczyć czas i ustalić limit takich rozmów. Mi osobiście pomaga pomaganie innym. Wtedy zapominam o własnych problemach.

 

Spotykalibyśmy się raz w tygodniu w dogodnym dla nas czasie. Będę też dysponował miejscem spotkań (neutralnym)

 

Chętnych proszę o wysłanie mi adresów maili na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na założenie grupy wsparcia wziął się z książki "Pokonać lęki i fobie", która prezentuje spojrzenie w nurcie behawioralno-poznawczym.

 

pomysł jest ok. natomiast pewne reguły powinny być.

no bo nikt nie lubi być zaskakiwany, a zwłaszcza ludzie

znerwicowani.

kłótnie kto ma zabrać głos i próby rządzenia w grupie to standard.

dlatego proponuję przyjęcie scenariusza spotkania od

Anonimowych Alkoholików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego proponuję przyjęcie scenariusza spotkania od

Anonimowych Alkoholików.

 

Nie znam tego scenariusza. Jeśli chcesz mógłbyś poprowadzić 1-sze spotkanie według niego. Albo przynajmniej przedstawić go (np. priv).

Jeżeli się sprawdzi, będziemy się go trzymać.

Pewne reguły, które podsuwa książka to:

- powstrzymywać się od udzielania rad

- nie prowokować do podejmowania nieprzemyślanych decyzji

- powstrzymywać się od osądzania

- podawać przykłady z własnego doświadczenia

- opowiadając o problemie dzielić się wiedzą na temat zastosowanych strategii

 

Nie należy działać pochopnie i pospiesznie, ale może warto już myśleć o pierwszym spotkaniu.

Jakoś w tygodniu od 24 - 30.

 

Założyłem grupę na google groups. Chętnych proszę o zapisywanie się.

http://groups.google.pl/group/pokonac-lek-grupa-wsparcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to jest mój pierwszy post na forum;) mam 22 lata jestem i jestem neurotykiem... mój stan jest aktualnie nie najgorszy jestem od pół roku na citalu który na mnie działa bardzo fajnie niedługo już spróbuję go przestać brać i zacznę hiptozę i jeśli to nie pomoże to poraz kolejny zacznę psychoterapię... zna kotoś może jakiegoś psychologa kogoś naprawdę dobrego kto się zna na nerwicy i był bym wdzięczny za rekomendację kogoś kto jest sprawdzony i pomógł komuś ale nie tak że jest dopiero po 2 wizytach;] a co do spotkania o którym piszecie tutaj wszyscy to z wielką chęcią bym się dołączył;) z góry dziękuję ze odpowiedz... pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w gronie 4 osób. Niektórzy sądzą, że dla kilku ludzi nie warto zakładać grupy. Pamiętajcie jednak, że AA zaczęło się od 2 osób. Powoli wypracowujemy sobie scenariusz, który w dużej mierze oparty będzie o scenariusz mitingów AA.

 

Pamiętamy o tym, że grupa wsparcia nie zastąpi terapii. Ja sam chodzę na terapię i zamierzam zwiększyć częstotliwość.

 

Wciąż zachęcamy do dołączenia do naszej grupy i wzbogacenia naszych rozmów swoim doświadczeniem.

Proszę wysyłajcie mi swoje emaile.

 

--

Pozdrawiam

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×