Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz uwierzyc na słowo ,że dzialaja tak szybko.Temat przewijany byl wielokrotnie.Jak znajde troche czasu to wkleje linki do artykulow medycznych.

 

Pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę brac Anafranilu:(,te sk.ub,by mnie wykonczyly psychicznie(możliwość przytycia i inne

wydaje mi sie,ze działają szybciej niż SSRI i napewno są skuteczniejsze(tzn mam na myśli tlpd)

Po 2 tyg powinny już być pierwsze oznaki poprawy

Bralam go kiedyś i po tygodniu zaczęłam już cos czuć,ale krótko go bralam

Pełne działanie oczywiście dopiero tak po4-8 tygodni

Jak go odstawiłem teraz to mi ulżyło,a zdrugiej stronyzaluje,ale nie dałabym rady:(

+ anafranilu szybsze działanie

+ siła działania

+jest darmowy,a to też ma znaczenie

 

Teraz musiałam zrezygnować po tygodniu(wróciła mi hipochondria- myślałam,ze już jej nie mam i skłonności anorektyczne,nic prawie nie jadłam i inne r zeczy związane z anoreksja- choć wyleczylam sie z niej ładnych parę lat temu.nie miałam objawów anoreksji

Z takiego głupiego powodu zrezygnować z tak dobrego leku :(,ale musiałam:(

Nie mam natrectw,faktycznie na natrectwa działa później,z tego ,co czytam i potrzebna jest większą dawką,ale trzeba zwiększać stopniowo dawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich żródeł jasno wynika ze TLPD mają dosyć długi okres utajenia ale gdy efekt terapeutyczny sie ujawni bija praktycznie wszystkie inne grupy leków na głowe pod względem skuteczności w leczeniu depresji i wielu innych zaburzeń psychicznych i nerwicowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary lek i darmowy nie oznacza zły..wiecej jest o niebo lepszy od współczesnych bo skuteczny na praktycznie wszystkie rodzaje depresji i nerwic.. który z nowoczesnych leków ma tak szerokie spectrum działania??-zaden... a nieporzadane działania leków z grupy TLPD jesli stosujemy je w dawkach terapeutycznych sa nie większe niz SSRI,SNRI... tylko przy przedawkowaniu są toksyczniejsze od najnowszych wynalazków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej siezgadzam,ze tlpd są bardzo skuteczne

Problem w tym,ze jedni toleruje je lepiej inni gorzej mnie Anafranil,też kiedyś naprawdę pomógł

Za drugim razem,jak go bralam(4miechy) to przytylam i strasznie spać mi się chciało(pewnie za dużą dawką,w krótkim czasie doszłam do 187 mg.wtedy mi jakos specjalnie nie pomógł

Teraz też muszę być w kiepskim stanie (złe sie czuję,płacz,leki itp)skoro lekasz zaordynowal klomipramine.,niestety tym razem nie dalam rady:(

 

[Dodane po edycji:]

 

Mnie uboczne tlpd dobijaja(zwłaszcza klomipramina)

Lepiej toleruje snri(efectin jest super)czy ssri niż Anafranil(tzn mniej ubokow mam po nowszych)

 

Wszysko zależy od indywidualnej,tolerancji na dany lek i od tego w jakim jesteśmy stanie

 

To,ze klomipramina jest darmowa to też +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Savior, proszę napisz jak się czujesz dzisiaj. Musimy się wspierać;)

Minął tydzień kiedy biorę dwie połówki 75. Lekarka mówiła, żeby po jakimś czasie, np. tygodniu, zwiększyć dawkę.

Co o tym myślicie? Czy to nie zwiększy jeszcze bardziej już i tak wzmożonych natręctw?

Proszę o wypowiedzenie się jaka dawka jest skuteczna na natręctwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasilal przez caly czas brania.A bralem 150 mg.Nie wiem moze to mialo tez zwiazek z tym ze lek ten powodowal wystąpienie u mnie rożnego rodzaju lęków? W pewnym badz razem jedyny lek ktory likwidowal mi natręctwa to paroksetyna w dawce 40 mg.Szkoda ze juz nie moge jej brac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okularnica nie ma co sie sugerować reakcją na lek innych ludzi... biore dalej i Ty równiez go bierz... za 2 - tyg przyjdzie czas realnej oceny skutecznosci leku..mój 3 dzień czy Twój tydzień na Anafranilu to dopiero przygrywka do ujawnienia sie jego prawdziwego potencjału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kiedyś brałam już Anafranil i mi pomógł. Pamiętam jednak, że przez dłuższy czas na początku brania miałam zwiększone natręctwa. Trwało to może i z miesiąc... Teraz też tak mam;( Zastanawia mnie czy jak zwiększę dawkę to czy się jeszcze bardziej nasilą... Lecz z drugiej strony może lepiej wcześniej zwiększyć dawkę, bo ta teraźniejsza chyba nie może pomagać na natręctwa, bo jest za mała.

Normalnie już nie mogę wytrzymać z moimi natręctwami!

 

Savior a Ty bierzesz na natręctwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore na nerwice wegetatywną i depresje... natręctwa mam juz bardzo słabo nasilone... w duzej mierze pozbyłem sie ich samodzielnie..przyznaje jednak ze nie było to łatwe ale jest to wykonalne... Ty bierzesz dawke 75 mg o przedłuzonym działaniu jak sadze ..ja narazie 2x25 mg... w klomipraminie dobre jest to ze efekt napędu i pobudzenia który daje wychwyt noradrenaliny tonizowany jest do naturalnych rozmiarów pobudzenia przez jej wpływ lekko cholinergiczny .... w konsekwencji powoduje to ze klomipramina pobudza jak wenlafaksyna i wycisza zarazem jak benzo co daje zrównowazony efekt aktywizujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mówicie tu o tygodniach po których można oceniac lek....

Nie chce was martwic, ale tak naprawdę dobrze jest dopiero po miesiącach...

Po kilku tygodniach to można co najwyżej ocenic, czy skutki uboczne wynikające z leku nadal się utrzymują, jak tak to trzeba coś działac w tym temacie, a jak nie to cisnąc dalej..

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miesiącami to przesada.

Mi chodzi chociażby o zneutralizowanie efektu zwiększającego natrętne myśli, żeby na razie było chociaż tak jak przed zażywaniem, nie gorzej. Chyba na to nie muszę czekać kilku miesięcy...

 

Normalnie cała się dzisiaj trzęsę...

 

Napisałem powyżej, że skutki wynikające z leku znikają po kilku tygodniach. Czyli właśnie ten powrót do stanu z przed brania, o którym piszesz. .( co najmniej)

Czytaj uważniej...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Savior, proszę napisz jak się czujesz dzisiaj. Musimy się wspierać;)

Minął tydzień kiedy biorę dwie połówki 75. Lekarka mówiła, żeby po jakimś czasie, np. tygodniu, zwiększyć dawkę.

Co o tym myślicie? Czy to nie zwiększy jeszcze bardziej już i tak wzmożonych natręctw?

Proszę o wypowiedzenie się jaka dawka jest skuteczna na natręctwa.

 

Za chiny ludowe nie zwiększaj teraz dawki. By cię potelepało już do cna. Jeżeli naprawdę jest nie do wytrzymania to ja bym sugerował zmniejszyc.

Chodzi o to żeby organizm się przyzwyczaił do leku. To przyzwyczajanie się organizmu trwa kilka tygodni od rozpoczęcia brania.

Moim zdaniem przez ten etap najlepiej przebrnąc na minimalnej dawce, żeby zminimalizowac cierpienie.

I tak pewnie będą skutki, ale nie tak duże.

Później, jak już jest luz ze skutkami to się myśli co dalej działac...:)

Ale musi się zaklimatyzowac, bez tego nie ma o czym mówic...

Na 37,5 miałaś luz i przeszłaś na 75? Czy odrazu wystartowałaś z 75?

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×