Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej kliniki. Generalnie mam 20 lat i od około 2 lat jestem świadoma swojej choroby i tego, że zaczęło się to znacznie wcześniej. To, że tutaj pisze jest chyba wyraźnym znakiem tego, że nie umiem sama sobie poradzić. Dlatego byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi powiedział jak można dostać się do tej kliniki. Z tego co mi wiadomo to terminy są dość odległe, a mi zależy bardzo na czasie. 2 lata totalnej stagnacji to już za długo. Nie wiecie czy da się to jakoś obejść? :P Byłabym również wdzięczna za opinie osób, które już tam były. Dodatkowo chciałabym wiedzieć czy przyjmują tam osoby będące na skraju wyczerpania psychicznego i fizycznego czy tych "normalniejszych" też :P generalnie zastanawiam się czy znów usłyszę, że wcale nie ważę tak mało i moge sobie jeszcze tak pożyć. Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi i z góry dziękuje :)

 

Klaudia

 

ps. od roku jestem leczona w trybie ambulatoryjnym ale nie przynosi to żadnych rezultatów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy psychoterapeuta decydując się na pracę z klientem (pacjentem) powinien pracować dla jego dobra, jak wynika z Twojej relacji w Twoim przypadku tak nie było. Psychoterapeuta nie ma prawa obrażać swojego klienta (pacjenta) bez względu na to jak trudno się mu z nim pracuje, a jeśli uzna, że nie może mu pomóc swojemu (bo przekracza to jego kompetencje czy ze względu na osobiste trudności) powinien o tym poinformować klienta i zakończyć terapię. W sytuacji, tak jak ją opisałaś, Twój opór był czymś zupełnie naturalnym, ponieważ nie czułaś się bezpiecznie. To co jest Twoim oporem, a co jest po stronie psychoterapeuty mogłabyś sprawdzić jedynie pracując dalej w tej relacji terapeutycznej, czyli opowiedziałabyś jej o tym jak się czułaś na sesjach i o tym co usłyszałaś w poczekalni. Czy to dla Ciebie możliwe? Jeśli dalej jesteś zdecydowana na psychoterapię, a dalszą pracę z poprzednią psychoterapeutką uważasz za niemożliwą, poszukaj innego psychoterapeuty (na prawdę jest wielu w Warszawie), a ważne jest przede wszystkim to żebyś dobrze się czuła w kontakcie z nim, to jest podstawa do dobrej pracy.

Możesz też złożyć skargę do komisji etycznej towarzystwa terapeutycznego do którego psychoterapeutka należy lub szkoły w której się kształci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo_smutna, dobrze że napisałaś o swoich złych doświadczeniach i ostrzegłaś innych. Możesz jeszcze napisać na tych forach:

http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/psycholog/Warszawa

http://forum.gazeta.pl/forum/w,99,36038178,0,Biala_lista_psychiatrow_psychologow_terapeuto_w.html

PS. Przyjdź na spotkanie forumowe osób z Warszawy.

 

 

A gdzie mogę sprawdzić, gdzie i kiedy odbywają się takie spotkania :)?

 

[Dodane po edycji:]

 

Każdy psychoterapeuta decydując się na pracę z klientem (pacjentem) powinien pracować dla jego dobra, jak wynika z Twojej relacji w Twoim przypadku tak nie było. Psychoterapeuta nie ma prawa obrażać swojego klienta (pacjenta) bez względu na to jak trudno się mu z nim pracuje, a jeśli uzna, że nie może mu pomóc swojemu (bo przekracza to jego kompetencje czy ze względu na osobiste trudności) powinien o tym poinformować klienta i zakończyć terapię. W sytuacji, tak jak ją opisałaś, Twój opór był czymś zupełnie naturalnym, ponieważ nie czułaś się bezpiecznie. To co jest Twoim oporem, a co jest po stronie psychoterapeuty mogłabyś sprawdzić jedynie pracując dalej w tej relacji terapeutycznej, czyli opowiedziałabyś jej o tym jak się czułaś na sesjach i o tym co usłyszałaś w poczekalni. Czy to dla Ciebie możliwe? Jeśli dalej jesteś zdecydowana na psychoterapię, a dalszą pracę z poprzednią psychoterapeutką uważasz za niemożliwą, poszukaj innego psychoterapeuty (na prawdę jest wielu w Warszawie), a ważne jest przede wszystkim to żebyś dobrze się czuła w kontakcie z nim, to jest podstawa do dobrej pracy.

Możesz też złożyć skargę do komisji etycznej towarzystwa terapeutycznego do którego psychoterapeutka należy lub szkoły w której się kształci.

 

Dzięki za odpowiedź:)

Opowiadałam terapeutce na bieżąco, że źle się czuję w tej relacji, ale ona uważała, że sama w olbrzymiej mierze jestem odpowiedzialna za to, jak ta relacja wygląda. Wiem, że w mojej sytuacji miało miejsce silne przeniesienie (terapia była prowadzona metodą psychodynamiczną) i ona temu wszystko przypisywała, ale miałam wrażenie, że sobie kompletnie z tym nie radziła i próbowała się bronić, zrzucając na mnie winę za wszystko.

Rozmawiałam z nią też na temat incydentu przed sesją i stwierdziła, że nie mogę wiedzieć, na jaki temat ona rozmawiała z kolegą (otóż mogę, siedziałam tam 10 min i bardzo dobrze słyszałam rozmowę).

Najbardziej mimo wszystko zraziło mnie użycie przekleństwa w czasie sesji, wiem, że na terapię nie chodzi się po to, żeby ktoś poklepał po ramieniu, ale to była przesada. Generalnie nie podobała mi się też sama metoda terapii, terapeutka bez przerwy mi zarzucała, że za mało się staram i nie chcę nic zmieniać, ale jednocześnie nie podsuwała mi żadnych środków, za pomocą których mogłabym cokolwiek robić ze swoim życiem. Jestem z natury nieśmiała i mam skłonności do nadmiernego koncentrowania się na swoim wnętrzu, przez terapię psychodynamiczną tylko coraz bardziej zagrzebywałam się w problemach i zamykałam się w sobie, po pół roku było ze mną tylko gorzej, do tej pory nie mogę sobie z tym poradzić. Chciałabym się zmieniać, ale wolałabym to robić w bardziej konkretny i aktywny sposób, dlatego chcę iść na terapię behawioralno-poznawczą. Czy ktoś mógłby polecić dobrego terapeutę pracującego w tym nurcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może to zabrzmieć jak ogłoszenie matrymonialne;-), ale pilnie poszukuje DOBREGO, skutecznego, fachowego, poleconego psychoterapeutę. Dobrze żeby był inteligentnym ekstrawertykiem, nie siedzącym i tępo patrzącym w oczy .... Miejsce Warszawa, najlepiej południowa. Będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić super Przychodnię, ale na Żoliborzu - z południa Warszawy szybko tam można dojechać metrem do Placu Wilsona, a potem spacerkiem albo autobusem dwa przystanki (ja idę spacerkiem).

Ja się tam leczę u psychiatry i zaczynam psychoterapię grupową (właśnie zbiera się grupa dla osób z problemami emocjonalnymi, z lękami i w ogóle z problemami). Możesz sobie lekarzy i psychoterapeutów obejrzeć na stronie www.in-altum.pl.

Z psychoterapeutów to polecam pana Rafała Zawadzkiego. A najlepiej to zapisz się :great: na terapie grupową - już się nie mogę doczekać, kiedy wreszcie zbierze się grupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Mam nadzieję, że ktoś tu zajrzy :mrgreen: )

 

Witajcie. Już wbrew pozorom całkiem niedługo, bo w październiku, przenoszę się do Warszawy, na studia. W związku z tym muszę sobie znaleźć dobrego lekarza. Czy zna ktoś w Warszawie psychiatrę, który nie jest typowym konowałem, rozmawia z pacjentem, jest skłonny do prowadzenia dyskusji o lekach, nie uzna mnei za aroganta, jeśli będę się interesował czy o coś pytał, sugerował. Najlepiej z nowatorskim podejściem. Jeśli tak, bardzo proszę o namiary, tutaj lub na priv.

 

Z góry dzięki :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoż,

Cześć - polecałam już na forum, ale z chęcią Tobie polecę Przychodnię In altum (www.in-altum.pl). Tam jest fajny lekarz doktor Jan Brykalski - na ich stronie jest jego zdjęcie. A jak wolisz babeczkę, to mogę tam polecić panią Paszko. Oni tam są naprawdę fajni. Lubie tez gabinety w tej przychodni. Mi tam oni życie uratowali.

Jak chcesz, to napisz, co będziesz studiował. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Zgłaszajcie się na terapie grupową do Przychodni In altum: www.in-altum.pl

Ja czekam aż się zbierze grupa. Mój lekarz powiedział, że pewnie ruszy we wrześniu, ale jak by się zgłosiło wcześniej trochę osób, to byśmy się zaczęli spotykać jeszcze w te wakacje :yeah: . Ja bardzo potrzebuję takiej terapii, potrzebuje ludzi. Razem będzie nam łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta informacja się Wam przyda:) Jeszcze nie korzystałam, więc dużo na ten temat nie mogę napisać, ale całkiem przypadkowo się dowiedziałam, że w Szpitalu MSWiA przy ul Wołoskiej na NFZ są psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapie:) Zamierzam się zapisać i wtedy będę wstanie udzielić więcej informacji na ten temat:D ale się cieszę :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

tak na wszelki wypadek linka podam;)

http://www.cskmswia.pl/content/view/112/43/

 

[Dodane po edycji:]

 

Niestety mój problem nie kwalifikuję się, bo nie zajmują się taką psychoterapią, ale Bardzo Miła osoba udzieliła mi równie cennej informacji, tak więc dla wszystkich DDA/DDD, którzy poszukują terapii w Warszawie na NFZ bez skierowania;)

 

http://www.poradniaodwyk.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„POLANA” Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej rozpoczyna nabór do nowej grupy terapeutycznej DDA.

 

Dla kogo jest terapia?

 

Terapia grupowa dla osób z syndromem DDA/DDD, to oferta skierowana do osób, które wychowywały się w rodzinach, w których nadużywanie alkoholu było/nadal jest codziennością lub występowały inne zaniedbania.

 

Do osób, które czują się samotne, żyją lub żyły w toksycznych związkach, nie wierzą w siebie. W trakcie terapii, uczestnicy mają szansę na konfrontację nie tylko z własnymi problemami, ale również na to, aby posłuchać o doświadczeniach innych.

 

Co daje terapia?

 

Z badań wynika, że osoby po terapii obserwują u siebie pozytywne zmiany w wielu obszarach.

Przede wszystkim zmienia się ich postrzeganie siebie w relacjach z innymi: czują się pewniejsi, spokojniejsi, bardziej świadomi swojej wartości i swoich kompetencji.

 

Jest, to związane ze wzrostem poczucia emocjonalnej stabilności, osoby czasem opisują je jako wewnętrzny spokój. Zaczynają częściej mówić o sobie pozytywnie i z dbałością odnosić się do siebie.

 

Kto prowadzi terapię?

 

Zajęcia grupowe prowadzone są przez psychologa – Agatę Bujalską i terapeutę uzależnień – Zofię Majtczak.

 

Ile trwa terapia?

 

Terapia rozpoczyna się 25 września 2010 i trwa 8 miesięcy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę godz. 11.00-16.00 kolejne 33 spotkania 1 raz w tygodniu po 3 godziny w środy godz. 18.00-21.00 oraz ostatnie spotkanie kończące grupę w godz. 11.00-16.00 (łącznie 35 spotkań).

 

Ilość miejsc ograniczona dla 12 osób.

 

Zapisy

 

Aby wziąć udział w terapii należy zgłosić się do Ośrodka POLANA w Warszawie osobiście bądź telefonicznie. Przed rozpoczęciem grupy, każdy z uczestników odbywa pierwszą konsultację z psychologiem w celu kwalifikacji do grupy (w cenie 130 zł).

 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem POLANA pod numerem (022) 825 00 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00

 

Więcej informacji na stronie internetowej http://www.osrodekpolana.pl

 

grupa-dda-200x200.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... aby najszybciej dostać się do kliniki wystarczy pójść na prywatną wizytę do prof. Kobayashi, która jest kierownikiem Kliniki :) przyjmuje na ul. Woronicza. (szukaj google: Kobayashi woronicza warszawa) Mnie kilkakrotnie namawiała na oddział dzienny, ale niestety nie miałam czasu. Teraz udało mi się znaleźć chwilę, dlatego od września zaczynam terapię. Ciekawe ile wy3mam... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo uważam, że warto.

 

W ramach programu oferowane są bezpłatne, specjalistyczne badania w kierunku zespołu stresu pourazowego (PTSD). Koszty badań diagnostycznych, leków i psychoterapii pokrywane są z funduszy Unii Europejskiej.

 

Jeśli znacie kogoś, kto stracił bliską osobę w wypadku drogowym, uczestniczył w wypadku, był świadkiem wypadku, lub spowodował wypadek i nie może dojść do siebie, to warto polecić mu/jej kontakt z osobami prowadzącymi program TRAKT. Częścią terapeutyczną kierują dr n. med. Agnieszka Popiel i dr n. hum. Ewa Pragłowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×