Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że to właśnie SSRI coś pokopały z moim wzrokiem,co pisałem już w wątku o afobazolu. No, ale pewności nigdy nie będzie, choć artykuł trochę wnosi do mojej sprawy. Zresztą, jakie już teraz to ma znaczenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było nieciekawe... Zawsze miałam bardzo dobry wzrok i wolałabym, aby tak zostało.

 

Magdaa, tak przy okazji... To Ty napisałaś ten komentarz: "To super, bo akurat SSRI jem na nerwicę lękową :/ Ech..."? Jest bardzo w Twoim stylu. ;)

 

Hah komentuję coś na tych debilnych serwisach raz na chiński rok, i nawet wtedy mnie wyszpiegują :lol:8)

Aż tak mam styl rozpoznawalny? :lol: Ogólnie nawet nie czytam tych komentarzy, bo wiadomo jaki mają poziom...

 

No super, super... Już mam wzrok do dupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro u mnie przez ssri wystąpil kurczowy kręcz karku to mysle ze wzrok tym bardziej moze sie popsuc;)

 

Twoje problemy zaczęły się po paroksetynie? Witam w klubie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 1.5 roku brania paro...Zdaje sobie sprawe jaka ruine w ogranizmie robia leki z grupy ssri(jak i wszystkie antydepresanty) no ale jakos trzeba zyc.Ja poki co mialem ostrzykiwana szyje toksyna botulinowa i czekam na efekty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od trzech lat jem ssri i najgorszym efektem ubocznym jest ból dupy.Dodatkowo wyrosl mi muchomor na czole,nie wiem co teraz,myślicie,że to po lekach?Lekarze zalamują ręce,a ja od zawsze podejrzewalam,że te ohydne leki wprowadzą mnie w ruinę.Muchomor jest duży ,czerwony i sterczy mi z czoła.

.....Branie lekóww przeciwdepresyjnych nie chroni przed zapadaniem na zwykle choroby,starzeniem się,ba-nawet zapadaniem na raka czy SM.Jeśli ktoś zachoruje na Sm po odstawieniu ssri czy w trakcie jego brania,czy może zwalic wszystko na koncern farmaceutyczny?Nawet gdy znajduje się w grupie ryzyka (ma 24 do 35 lat,mieszka w strefie klimatu umiarkowanego z malą ilością swiatla slonecznego)?

Chorujemy.Są miliony chorób.

Niektorzy biorą przewlekle leki,co może mieć wplyw na ściany żołądka, caly uklad pokarmowy,wątrobę-branie każdych leków(za wyjątkiem łągodnej suplementacji i leków probiotycznych) ma na to wplyw!)...

" Czym się różnią leki od trucizny?Dawką."

Warto o tym pamiętać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, lexapro daje o sobie znać jedynie w postaci niesamowitych,dziwacznych,realistycznych snów.To znacznie lepsze niż horrory :twisted:

Ponadto chyba zaczęłąm się godzic z tym,że na mnie te proszki nie dzialają na zasadzie "tabletek szczęśćia".Ten lek przynajmniej nie ma skutków ubocznych,więc mogę go brać...przynajmniej dopóki nie skonczy mi się opakowanie.A nuż zadziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od trzech lat jem ssri i najgorszym efektem ubocznym jest ból dupy.Dodatkowo wyrosl mi muchomor na czole,nie wiem co teraz,myślicie,że to po lekach?Lekarze zalamują ręce,a ja od zawsze podejrzewalam,że te ohydne leki wprowadzą mnie w ruinę.Muchomor jest duży ,czerwony i sterczy mi z czoła.

 

 

Żebyś sie nie zdziwila jak Ci naprawde muchomor wyrośnie na czole po ssri:).A co bolu dupy to radzilbym jednak przyjmowac te leki doustnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesper, a ty przyjmowales doodbytniczo rozumiem?to się nie dziwię,że masz "drętwienia" gdzie nie gdzie.ulotkę czytamy ze zrozumieniem.

Zazwyczaj zaleca się lek przyjmować doustnie rano lub wieczorem,niezależnie od posilku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd wywnioskowalas ze moglbym przyjmowac tego rodzaju leki doodbytniczo.Ty shadow skarzysz sie na bol dupy wiec mysle ze moze to miec jaki związek.Uff cale szczescie ze nie mam takich efektow ubocznych... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesper, a ty skarzysz sie na bol szyi czy z tego taki wniosek,że wkladasz sobie leki szyją :pirate: .paczka gwoździ zablysla by tu większą bystrością i świeżością umyslu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, lexapro daje o sobie znać jedynie w postaci niesamowitych,dziwacznych,realistycznych snów.To znacznie lepsze niż horrory :twisted:

Ponadto chyba zaczęłąm się godzic z tym,że na mnie te proszki nie dzialają na zasadzie "tabletek szczęśćia".Ten lek przynajmniej nie ma skutków ubocznych,więc mogę go brać...przynajmniej dopóki nie skonczy mi się opakowanie.A nuż zadziala?

 

Nie pieprz Skarbie, bo możesz to robić tylko ze mną :P:pirate: Ja też mam schizowe sny, masakra jakaś jakie zrycie...

Ale nie pieprz, że do końca opakowania i tyle... Widziałaś ile ja miałam skutków ubocznych... Już rzygam tym esci bo jedyne co po tym mam to skutki uboczne i wszystkie objawy lekkiej depresji. A było już dość DOBRZE zanim zaczęłam brać te SSRI...

 

Ale WIEM że lek potrzebuje 3 miesięcy aby w pełni pokazać swoje działanie. Więc błagam- jedz go przynajmniej 3 miesiące. Jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha shadow juz chyba z nudow albo bordelinowskiej przypadlosci przychodza Ci takie pomysly do głowy:P.Jestem zdesperowany ale nie na tyle zeby wkladac leki przez szyje.. ;) .

 

Ja tylko pisalem co zrobily niedobrego leki ssri w moim przypadku.Niekoniecznie u kazdego musi to wystapic, aczkolwiek masa osob skarzy się na wzmozone napięcie miesniowe, ktore u mnie przybralo forme kurczowego kręczy karku.Choroba ta nie pojawia sie od tak sobie.Bardzo czesto jest powiklaniem leczenia neuroleptykami i w niektorych przypadkach innymi lekami takimi wlasnie jak ssri.Paroksetyna wiele mi w zyciu dala ale takze wiele zabrala.

 

Pozdrawiam złośliwa kolezankę 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiliśmy tu o chorobach wzroku, związanych z badaniami świeżo opublikowanymi, a nie o wpływie SSRI na SM i inne :P

 

BTW-straszny cwaniaczek się zrobił z Shadowmere po SSRI:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Wiem, że trzeba unikać dziurawca będąc na SSRI a wiecie może jak jest z ziołowymi herbatami spalającymi tłuszcz?

Moja ma w składzie:

-kwiat hibiskusa

-herbata Pu-erh

-aronia

-liść jeżyny

-korzeń lukrecji

-liść mięty

-winian L-karnityny

-owoc tarniny

-owoc jeżyny

-chlorek chromu

 

Jak myślicie- mogę ją pić na luzie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, generalnie zasada jest taka, ze lepiej żeby to nie zawierało dziurawca, no i jeśli powoduje biegunki to lepiej pić jakieś 3-4h po przyjęciu dawki leku.

 

Jeszcze chciałam spytać, dziewczyno, Ty piszesz, że jeszcze schudłaś na SSRI, generalnie jesteś no chudini ........ na grzyba ci jeszcze takie herbatki??

 

Szmalcu byś pojadła i pączki :mrgreen: co by było za co chwycić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, jak zobaczyłam ten topic to sobie pomyślałam, "zaraz założy topic 'SSRI a papier totaletowy Velvet'" :lol: , sorki tak mi sie zaśmiało :P

 

A poważnie, dlaczego nie można przy psychotropach herbat z dziurawcem pić, jak one kolidują z sobą?

 

linka, dobrze gada, szczupła jesteś a chcesz spalać tluszcz, kaj Ty mosz ten tłuszcz kobito?!?! Apropos szmalcu, wczoraj zrobiłam taki pyyyyyszny, że już połowy miseczki ni ma :oops: Więc taka herbata to mi sie przyda :/

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poważnie, dlaczego nie można przy psychotropach herbat z dziurawcem pić, jak one kolidują z sobą?

 

 

To i tamto dziala na serotonine i moze spowodowac wystąpienie zespolu serotoninowego:p

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurawca nie zawiera, biegunek też nie powoduje. To nie jest przeczyszczająca czy przyspieszająca przemianę materii, ma tylko spalać tłuszcz. W zasadzie powinno się pić ok 2-4 dziennie, ja piję jedną co 1-2 dni. Nie po to, żeby schudnąć- bardziej po to aby wagę utrzymać, bo praktycznie mój wysiłek fizyczny ogranicza się do wyjścia do samochodu i na seksie :oops: Apetyt po SSRI faktycznie mam mały, ale jak już coś jem to tylko słodkie... Nie chcę chudnąć, chcę tylko utrzymać wagę żeby nie przytyć przez całkowity brak ruchu i słodycze.

No i mam ostatnio bardzo niską samoocenę.

 

A smalec fuj :P

 

p.s. Sorry za tyle pytań, ale 'lubię wiedzieć' :pirate: Jeśli koliduje z papierem toaletowym to też napiszcie :pirate::lol::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×