Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory Prezydenckie + II tura


Gość Magdaa

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

    • nie wybieram się na II turę wyborów
      15
    • Jarosław Kaczyński
      17
    • Bronisław Komorowski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

yyy... książka genialna, ale hmm... ona była przestrogą moja droga - przed socjalizmem i totalitaryzmem. Tak jak "rok 1984" Orwella. Chociaż z drugiej strony - czytałem już że "nowe pokolenie" odpowiednio "urobione" odczytuje te książki wbrew intencjom mądrych ludzi, którzy je napisali. Brrr, dostaję gęsiej skórki... the end is nigh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridllic, to samo z Polakami jest w UK.Szczerze ograniczam naparwde kontakty z rodakami(moze mam ze 3 ,,zaufane'' osoby).Jeden drugiemu by oczy wydrapal.No tak to jest juz od lat i nie mamy na to wplywu.Nie mam pojecia dlaczego tacy Polacy sa.Zazdrosc rzadzi.Odcinam sie od nich bo nie chce plotek i nawet boje sie nieraz o swoja prace!Odkad mieszkam zagranica stalam sie osoba bardzo nieufna.Tutaj ludzie naparwde ciezko pracuja ponizej kwalifikacji,a jak wyjda z pracy staja sie zupelnie innymi osobami.

Robia tzw ''pokazowki'' jadac do Pl,zeby wszytskich zazdrosc zzarla.Ja sie tym brzydze.Nawet nie chce miec lepszego samochodu mimo,ze no moj Partner poprostu lubi dobre autka.Bo zaraz kazdy pomysli -o zachrzaniaja za marne pieniadze i na sile odkladaja na samochod,aby sie pokazac plus byle g...zjedza,ale auto musi byc.Malo razy sie slyszalo o tym?Kurcze, albo jestem przewrazliwona,ale zagranica patrzy sie na wszytsko w odwrotny sposob.To co zyjac w Polsce mnie nie dziwilo bylo naturalnym stanem rzeczy ,aby poprawic swoj byt,tutaj jest jak w krzywym zwierciadle.Niestety cos za cos.

PS.Mialo byc o Wyborach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy to dziwny naród. Mój chłopak ma taką pracę że naprawdę dużo mieszkań polaków ogląda (ja z nim swego czasu jezdziłam i też się naoglądałam). Ok 95% mieszkań- melina, deski stare na podłodze odpadają, ściany nie malowane od 30lat, pleśń, stare okna, meble które pamiętają lata 70-te, ale telewizor 42 cale i telewizja musi być :brawo: Albo branie kredytu na samochód i mieszkanie u mamy na garnuszku :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem przyjemności być w nevadzie napewno urokliwy stan ta sie chcesz przeprowadzić ?

 

Wole wlasnie male miejscowosci.Jest spokoj.Dla mojej znerwicowanej duszy idealne miejsce.Klimat raczej cieply.Nie dla mnie wielkie zatloczone miasta,chyba moze od swieta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed nowoczenością i traktowaniu ważnych spraw zbyt powierzchownie również, wraz z postępem dokonuje się proces dehumanizacji, zatracamy instynkt i zachowujemy sie jak roboty, przykre...

 

Ps. właśnie Jarosław przemówił. Ridllic, już nie narzekaj, że się ukrywa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, najciekawiej bylo w US w latach 80tych ,wtedy Tata wyjechal.Jemu sie trafila naprawde swietna praca i u Zydowki.Mieszkal w Nowym Jorku 2 lata pozniej wyjechal bardziej na Zachod.To byla kraina mliekiem i miodem plynaca.Wielka migracja Polakow do USA.Wyobrazcie sobie,ze dostawal od Polakow gluche telefony z pogrozkami ,ze sie go pozbeda.Zazdroscili mu pracy.Mial nie lada stracha,ale jakos rozeszlo sie po kosciach.Na szczescie wyjechal pozniej.Slyszalo sie rozne ,,cyrki'' o rodakach,ze wlos na glowie staje deba;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów dziadek w 80 - tych latach pracował w Iraku, Kuwejcie, NRD później w RFNie, wtedy terra lacte et melle fluens była dla nas, po 89 stopniowo żyjemy już na kredyt. Też dosięgła nas ludzka zazdrość, mówili że dolarami sobie tapetujemy ściany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi nie powiecie że w latach 80 tych w Polsce było dobrze, z samym octem na półkach w sklepie ? Ja Bogu dziękuję że się po komunie urodziłam! Chociaż pampersy miałam, a nie tak jak Wy, pieluchy :P I ba, mając 5-6 lat miałam już komputer. Jak bym miała te 5-6 lat w czasach komuny to o kompie mogłabym pomarzyć :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej się szybciej nauczyłem używać pęcherza i korzystać z toalety, nie tak jak pampersowe pokolenie które biegało i biega z pampersem nawet do 4tego roku życia bo nie ma odruchu powstrzymywania moczu :P

A w latach 80tych też były komputery! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery? Mhmy, chyba Eniac 8):lol: Ja miałam Windowsa 95, Coca-Colę i gumy Donald 8)

Naprawdę nie uważam aby za komuny było lepiej niż teraz. Nie żyłam w tamtych czasach, ale jak o tym słucham i czytam to myślę że to jakiś kurde cyrk był :lol:

Co do pampersów- wszystko zależy od rodziców jak nauczą. Dziecko sika tak samo w pieluchę jak i w pampersa, pampers jest wygodą dla rodzica przede wszystkim, dla dziecka dlatego że ma mniej mokro jak się posika.

 

Mocca- wrzesień 89 :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, miałam kompa w 95 roku.

Grałam najwięcej w Duke Nukem 3d - zgadłeś, brawo :brawo:

Kompa miałam bo moja mama do pracy go kupiła, pamiętam tylko że kosztował majątek- bo był komputer a do niego ploter (taka maszyna). Ale mama na nim pracowała tylko nocami, więc całe dnie był mój. I grałam w Duke Nukem, w jakąś grę o jaskiniowcu i jakieś platformówki z gazet. Potem pamiętam w 1997-1998 to już w ogóle full gier było na rynku. Nie ma lipy :P8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w klasie tylko ja miałam kompa i jeden kolega. Ale mój chłopak też miał, szpan 8) A gazety z płytami to wszystkie numery zbierałam :smile: Potem pamiętam że kupowałam 'Klasykę Gier' - czy jakoś tak, taką serię.

 

Dobra, bo OT się zrobił nam :evil:Może mi jakiś moderator dodać ankietę do tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego chcecie ,aby Prezydentem zostal Kaczynski?

 

Bardzo dobre pytanie. Mnie też to ciekawi. 8)

Tyle lat narzekania Polaków na Lecha, a jak Lecha nie ma to sobie wezmą Jarka :roll::brawo:

Bo co? Bo podobny?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego chcecie ,aby Prezydentem zostal Kaczynski?

 

Bardzo dobre pytanie. Mnie też to ciekawi. 8)

Tyle lat narzekania Polaków na Lecha, a jak Lecha nie ma to sobie wezmą Jarka :roll::brawo:

Bo co? Bo podobny?...

 

Ja chce ponieważ wierzę że chce dobrze dla Polski. Chce żeby nasza ojczyzna była szanowana w europie.

Ponieważ w odróżnieniu od ekipy MIRA, RYCHA i ZBYCH nie dba tylko o interesy wąskiej uprzywilejowanej grupy ludzi.

Ma bardzo ładną kartę, nigdy nie był umoczony w sytuacje takie jak np. bronek w obronę WSI. Nie musi korzystać z wikipedii jak wygłasza przemówienie i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce ponieważ wierzę że chce dobrze dla Polski.

Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.

 

 

Chce żeby nasza ojczyzna była szanowana w europie.

Nie była, nie jest i nie będzie, jesteśmy biednym, małym państwem, w niczym się nie wyróżniającym.....może i nas szanują....ale czy "uważają" - wątpię.

Jak on planuje ten szacunek uzyskać?

 

Będzie dbał o własne interesy przede wszystkim jak każdy na wysokim stanowisku...masz montechristo tak utopijne marzeń, ze aż słabo się robi.......

 

Jak możecie chcieć na prezydenta kogoś kto uważa, że Ojciec Rydzyk to normalny człowiek? ......homofoba, nacjonalistę, człowieka który nie ma pojęcia co to konopia indyjska, nie wiem czy zna nawet jakiś język obcy, kogoś kto jak widać jest tak "dziwny", że nie założył rodziny, kogoś kto w takim wieku dzieli konto z mamą? dżizas...ja tego nie pojmuję...... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najprawdopodobniej zagłosuję na Kaczyńskiego by PO nie miało pełni władzy i by prezydent nie mógł się sprzymierzyć z rządem przeciwko narodowi.

 

dodam,ze jesli chodzi o UK.Wiadomo ostatnia kampania Wybrocza byla komentowana w kazdej stacji radiowej i tv.Z tym,ze tylko w ten czas.

Poza takimi okresami jest spokoj.U Brytyjczykow jest jedna zasada-nie zaprzatac Anglikom glowy niepotrzebnymi sprawami.

Dlatego tez tutejsze spoleczenstwo zyje bardziej na luzie,sa zadowoleni ,szczesliwi.Zazdroszcze.Bo Polacy maja zakodowane zycie w leku,stresie.To zrozumiane w Pl nie ma takiego standardu zycia jak na Zachodzie.

W Anglii generalnie rzecz biorąc kiepsko jest z UK. Jak rozmawiałem z rodowitymi Brytyjczykami na forum, to czuli, że nie ma żadnej partii, która by ich reprezentowała i że rządzący robią co chcą i mają skłonności do wprowadzania różnych niechcianych przez obywateli rzeczy.

Od czasu do czasu co koszmarniejsze pomysły rodem z 1984 zestrzeliwuje Izba Lordów, ale rządzący zamierzają się jej pozbyć.

 

ktoś przegrać musi żeby wygrał ktoś , dlaczego jeśli było tak wspaniale za rządów PIs, rozwiązali parlament i rozpisali wybory ???

Z powodu LPR i Samoobrony.

Po rządach PiSu jest odrobinę mniej kolesiowstwa w urzędach i dużo mniej ustawionych przetargów.

Z drugiej strony było dość nieciekawie z pokazowymi aferami.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce ponieważ wierzę że chce dobrze dla Polski.

Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.

 

 

Chce żeby nasza ojczyzna była szanowana w europie.

Nie była, nie jest i nie będzie, jesteśmy biednym, małym państwem, w niczym się nie wyróżniającym.....może i nas szanują....ale czy "uważają" - wątpię.

Jak on planuje ten szacunek uzyskać?

 

Będzie dbał o własne interesy przede wszystkim jak każdy na wysokim stanowisku...masz montechristo tak utopijne marzeń, ze aż słabo się robi.......

 

Myślę że to nic złego mieć marzenia o silnej Polsce. To chyba dobrze. Po wojnie było całe mnóstwo aparatczyków którzy chcieli żeby Polska była słaba i ludzie ciemni bo takimi mozna łatwo sterować - i tak się też działo. Teraz znowu cześć klasy politycznej chciało by zrobić ,,dobrze" niemcom nie otrzymując z godnością nic w zamian. A mi to nie pasuje i uważam inaczej. Nie jestem typem konformisty i nie idę tam gdzie zawieje wiatr lub gazeta wyborcza. Uważam że postawa ,na kolanach" do niczego nie prowadzi. Jestem fanem podejścia piłsudczykowskiego czego wielu Polakom życzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie chcieć na prezydenta kogoś kto uważa, że Ojciec Rydzyk to normalny człowiek? ......homofoba, nacjonalistę, człowieka który nie ma pojęcia co to konopia indyjska, nie wiem czy zna nawet jakiś język obcy, kogoś kto jak widać jest tak "dziwny", że nie założył rodziny, kogoś kto w takim wieku dzieli konto z mamą? dżizas...ja tego nie pojmuję...... :bezradny:

 

 

montechristo a jak odnosisz się do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×