Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

esprit, wyrzuc w cholere ten xanax! Wrociles do ssri?

 

Zaliczylam dzis RTG zebow. Zgadniecie wynik? Cala szczeke mam do krojenia... Powazny zabieg mnie czeka niestety. Kazda 8 wrasta w korzenie 7, a lewa 5 jest ale zawadza o korony 4 i 6 - nie moze wyjsc. 1 korzen juz mam uszkodzony. Cholera no... jestem zla. Az pojechalam na zakupy... I jeszcze sobie kupilam bezalkoholowe (karmi) na poprawe nastroju. Ale normalnie leb mnie juz boli. Jest jeszcze tag strasznie duszno, parno, ze w ogole masakra. Zjem zaraz i mam w dupie juz wszystko.... Obejrze jakis film albo sobie pogram i tyle na dzien dzisiejszy, ech... A w wakacje bede spuchnieta i pijaca przez slomke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esprit- poważna sprawa z tą kradzieżą :shock: Ale Ty odpowiesz za to finansowo? Czy tylko klient który przewoził swoje AGD korzystając z usług Twojej firmy?

Agaska- łączę się z Tobą w bólu. Mnie też czeka krojenie szczęki, ale ciągle to odkładam :evil: Bo się boję :zonk: Ale mniej więcej będą mnie kroić w takim stopniu jak Ciebie. Nie fajnie... Ale musimy przez to przejść.

 

Mój dzień... Spać mi się chce po tym SSRI okropnie... Nie mam na nic siły, energii, wolno myślę, ciężko mi dobierać słowa :?

Ogólnie mam sporo do roboty i do nauki ale nie mam na nic energii. Leżę i gapię się bez celu w herbatę :roll: Jakoś tak szybko mi ten tydzień zleciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, ja nie bede odkladac, daja mi ostro popalic, a tez sie boje straaaaaasznieee... nie zabiegu, ale narkozy ;/ No ale co poradzisz... nic.

MOCca, a wiesz, ze babka na rtg powiedziala to samo? Strasznie duzo osob ostatnio ma z nimi problem. Mi wytna wsie 4 + piatke... Nie wiem czy nie strace z lewej strony dodatkowo 4 i 6 :-|

 

Zreszta... sami spojrzcie:

zebiska.thumb.jpg.bc940c650225dea94319a0b03490502f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam ósemek do wyrywania. Mam już wszystkie ósemki ale mnie nie bolą, ładne są (tfu tfu :P ). Ale mojemu chłopakowi już jedną wycinali i teraz drugą będą- poziomo mu rosną.

Ja mam do wycięcia korzenie 5 i 6 na dole po lewej a w ich miejsce muszę most wstawić bo mi się zęby posypały. :-|

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Ja nie będę mieć narkozy, nie dam się uśpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, wolisz zeby Cie kroili na zywca? Wiesz, ze miejscowe dziala tylko 20min a to jest robota na duzo dluzej? Ja wole jednak narkoze... Boje sie wrecz panicznie, no ale... Ech... Ide do dentki okolo 16 dzis. Musze sie wszystkiego dowiedziec!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, wolisz zeby Cie kroili na zywca? Wiesz, ze miejscowe dziala tylko 20min a to jest robota na duzo dluzej? Ja wole jednak narkoze... Boje sie wrecz panicznie, no ale... Ech... Ide do dentki okolo 16 dzis. Musze sie wszystkiego dowiedziec!

 

Ile trwa? :shock: 20 minut? :lol: Weż nie żartuj. Moje zwykłe znieczulenie od dentystki trwa ok 3-4h a co dopiero znieczulenie od chirurga... Mi po prostu trzeba dwa korzenie wyciąć, roboty na 30 minut. A wstawić most to już inna wizyta. Zero narkozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, chirurgiczne trwa 20min :P Matka miala na takim znieczuleniu robione i nie mogl jej dac wiecej niz na 20min, a zabieg trwal 40min. Zeby dostac dluzsze potrzeba anestezjologa i zostaje sie w szpitalu na dobe. Ja bym nie mogla sluchac calego tego chrzestu etc. No nie dla mnie po prostu. No, zbieram sie do dentki. Jak wroce to dam znac co mi tam powiedziala... :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku*wa, się zdenerwowałam. :evil: Dzwonili do mnie z laboratorium, muszę znowu pobrać krew!!! :why: Coś tam nie wyszło, krew się zepsuła, bo 14 dni musiała być trzymana. A ja myślałam, że jutro odbiorę wyniki!!! :why::( Nie dość, że nie mam wyników to jeszcze znowu muszę krew pobierać, a nienawidzę tego. :evil:

 

Też mam problem z ósemkami, już dawno powinnam usunąć a nie mogę. :(

 

Co za koszmarny dzień, jeszcze PMS mnie już maxymalnie dobija, mam nadzieję, że za 2 dni już będzie spokój. :evil::pirate::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esprit, o maaaatko. Ja bym z kalachem na nich poszla jak nic :shock: Ale z tym xanaxem to nie wiem czy nie przesadzasz :P Ludzie biora ssri i bez benzo (wezmy na ten przyklad mnieeeeeee :mrgreen: )

 

puszekokruszek, takim to dobrze... zamienisz sie? :twisted:

 

Joaśka, wspolczuje podwojnie. A nawet potrojnie.

 

No i mi dentka powiedziala, ze nie ma rady, trza ciac. Skierowanie do chirurga juz mam... jutro umowie sie na wizyte. Ech :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esprit, o maaaatko. Ja bym z kalachem na nich poszla jak nic :shock: Ale z tym xanaxem to nie wiem czy nie przesadzasz :P Ludzie biora ssri i bez benzo (wezmy na ten przyklad mnieeeeeee :mrgreen: )

Jak się SSRI wkręca to bardzo wielu psychiatrów przepisuje benzo. Ja jak brałam pierwszym razem SSRI to mi dali benzo na 2 miesiące, teraz na 2 tygodnie. Esprit bierze tylko doraznie, to i tak mało. Benzo jest przydatne na początku brania SSRI- niweluje skutki uboczne. Ja teraz jem 0,5 benzo SR dziennie a czuję się jak bym nic nie zjadła- bo działanie dodatnie równa mi się z działaniem (póki co ujemnym) SSRI.

 

 

No i mi dentka powiedziala, ze nie ma rady, trza ciac. Skierowanie do chirurga juz mam... jutro umowie sie na wizyte. Ech :-|

Chodzisz do dentki na NFZ? Bo ja chodziłam prywatnie i mi skierowania nie dała... Teraz muszę iść do chirurga też prywatnie i 300zł lekką ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esprit,

puszekokruszek, takim to dobrze... zamienisz sie? :twisted:

 

Z moim lękiem dentystycznym? no way! :mrgreen:

 

Może ten doxepin okaże się dobrym rozwiązaniem? Nie miałam zwyczajnego u mnie lenia, nawet pobiegałam troche z dzieciem(u mnie to naprawde jest wyczyn), kilka razy pojawił mi się banan na mordce. Nie licząc małego napadu agresji ale jakos to stłumiłam :roll: no zobaczymy, oby mi tylko w tyłek nie poszło to będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, tak, na NFZ. Ona przyjmuje tez prywatnie, ale ja zeby u niej od malego robie. Jest wspaniala dentystka. Jedyna taka w moim miescie, ktorej powierzyc moge moje zeby. Kumata kobieta, dobry lekarz i fachowiec. Nie zabierze sie za cos z czym sobie nie poradzi, wypisze skierowanie i podpowie konkretnie do kogo najlepiej. Ufam jej.

 

esprit, Magdaa, wy to benzo to jecie oboje jak cukierki :P Poczytajcie sobie wasze wlasne posty wstecz, to zobaczycie. Naprawde czesto je wcinacie. Ja przeszlam przez skutki uboczne bez tego, ale po prostu wkrecilam sobie, ze skutkow ubcznych nie bedzie i tyle. A w zasadzie moj kardiolog powiedzial mi, ze te skutki uboczne co wypisuje ulotka to sa dla ludzi, co jedza te leki garsciami, nie dla takich jak my. U nas skutki powoduje nerwica, nie lek. Uwierzylam mu i... dalam rade. Jedyne co delikatnie tylko odczulam to ten pecherz moczowy. Ale to bylo tak delikatne i tylko z rana, ze pff... :P

 

puszekokruszek, ja tez sie panicznie boje denta :twisted:

 

Ja sie zapomnialam pochwalic, ze pojechalam sama na miasto na zakupy. Sama zaliczylam supermarket i zoo-nature. To jest niezly wyczyn u mnie. I kij, ze skwar, duchota i parno jak nie wiem :P Teraz gotuje uszka do barszczu i popijam karmelkowe :105: Chyba sobie kupie jakie chipsy... albo prazynki. Mam ochote na cos do pochrupania. Cos... dobrego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agaska- ja benzo to jem od trzech dni, bo wkręcam się na SSRI. I będę je jeść przez najbliższe 12 dni- wg przepisu psychiatry. Wcześniej kiedy jadłam ? Hmmm jak miałam sesję zdjęciową od południa do nocy- mocno stresująca sytuacja. Benzo jem doraznie, bardzo doraznie- jak mam atak paniki którego nie potrafię sama zwalczyć albo jak mam mocno stresującą sytuację- np egzamin w szkole, ważne spotkanie (więc rzadko). Nie muszę się cofać w postach aby to stwierdzić. Więc nie pisz mi że jem benzo jak cukierki. Jem je tak, jak każe mi psychiatra. I nie wiem co Tobie kazał jeść kardiolog i jak na Ciebie lek działa, ale każdy człowiek jest inny i mi psychiatrzy przy wkręcaniu się SSRI przepisują benzo, i chwała im za to. Więc wybacz, ale wolę polegać na moim psychiatrze niż na Twoim kardiologu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas Odra też ma stan 'zagrażający', a ja mieszkam blisko wody.

Spoko Magda. Odra "poszczerzyła trochę na wiosnę zęby" ale raczej chyba już nie wyleje. Z resztą jak obserwuję to nasza lokalna rzeka też w sumie się już uspokoiła. Trochę wylewała ale nieznacznie. Od kiedy u nas pogłębiono koryto na dość długim odcinku, dokonano konkretnych prac melioracyjnych to mamy spokój z zalewaniem garaży i działek oraz domostw przy rzece. Gdyby wszędzie tak dbano wyprzedzeniem czy budowaniem zbiorników retencyjnych to nie byłoby takich cyrków jak teraz na południu kraju i wielu dramatów ludzkich. :x

Rober nie przejmuj się. Dziś ciężko trafić na dobrego psychologa. Osobiście dawno u żadnego nie byłem. Praktyczne porady jakie mogę uzyskać odnajduję wśród znajomych czy rodziny. Powtarzam to do znudzenia ale jeśli człowiek samemu nie jest w stanie się z czymś zmierzyć to niestety. Nie wątpię, że wielu pomagają leki ale ja potrafię sobie radzić bez nich, nawet jak mam doła kilkudniowego czy wynikającego z innych problemów. Poza tym zawsze starałem się wyciągać z jakiejś depresji bez leków, autoterapią, działaniem. Wierzę, że wielu z was nie jest w stanie i w zasadzie was rozumiem bo nie każdy ma w sobie tyle siły, zwłaszcza jeśli np nie ma z kim pogadać, poradzić się kogoś zaufanego? A jeśli wizyta u terapeuty to naprawdę dobrego. Osobiście jak ja nie łapię z kimś dobrego kontaktu to już wiem, że wtedy takie leczenie już nie będzie dość skuteczne.

A mój dzień nawet fajny, ważne, że pogoda ładna. W OPEN FM Los Lobos i "Labamba" :D I h... z problemami chociaż w tym pięknym dniu. ;) Pójdę na rower, zawsze potem jaśniej mi się myśli. ;)

Esprit Nie zazdroszczę takich pracowników. Nie dość, że dziś tak ciężko o pracę to oni jeszcze takie jaja odwalają. :evil: Ja rozumiem, ze można być ofiarą kradzieży, napadu jak na kierowcę TIRa ale samemu coś takiego jak opisałeś? Przpierd...ć po prostu firmową kasę (żeby tam jeszcze własna to pół biedy)? Niektórych nigdy nie zrozumiem. :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, moj kardiolog komentowal leki psychiatryczne, ktore MOGLYBY wplywac na serce - wg ulotki. To tez internista, wiec ja ogolnie latam do niego :P Serce mam zdrowe, a faceta szanuje jako lekarza, wiec sie go czasem radze o cos.

No dobrze, ty jesz tego benzo mniej, esprit zdecydowanie wiecej :) Tak czy siak, martwie sie o wasze watrobki i zoladki, ludzie.

 

Mmmmmmm... barszcz z uszkami. Ladne 2 lata nie jadlam. Mniamiii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze chwile ostatnich dni już za mną. Jest coraz lepiej. Choć są momenty, kiedy zastanawiam się nad jakimiś lekkimi lekami uspokajającymi bez interwencji lekarza, ale kompletnie nie wiem co i jak.... Braliście kiedyś coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agaska - ja Tobie też współczuję. :( Ja też się strasznie boję dentysty, chociaż znalazłam w końcu dentystkę, której ufam. :smile: No ale ona chirurgiem szczękowym nie jest. :why:

Bardzo Cię te ósemki bolą? Ty chyba nie chcesz ich wszystkich na raz usunąć co? :shock: Bo to "samobójstwo", tzn. nie sam zabieg, ale potem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×