Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory Prezydenckie + II tura


Gość Magdaa

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

    • nie wybieram się na II turę wyborów
      15
    • Jarosław Kaczyński
      17
    • Bronisław Komorowski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? Ja mu zazdroszczę tego, że może usiąść z gazetą czy kawą nad ciastkiem w kawiarni, a nie jak ja:

-włączam tv: polityka, wchodzę na neta: polityka, otwieram gazetę: polityka, w tramwaju rozmowy: polityka, otwieram lodówkę: zgadnij co...

Naprawdę w Polsce nie ma innych tematów niż polityka :?

 

p.s. Nie każdy jest patriotą. Ja kocham Polskę ale tak mnie wkur... te wszystkie partie rządzące i ta mentalność polaków- byle tylko komuś dowalić, że naprawdę mam czasem myśli żeby stąd wyjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mu nie karzę kochać Polski. Radzę tylko obudzić się ze snu i patrzeć uważnie co się dzieje. Szczególnie - będąc emigrantem. Bo zawsze pierwszy dostaje kamieniem "obcy".

A prawdziwy patriotyzm nie polega na tym, że się innym zwraca uwagę, jak mają się odnosić względem ojczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham Polskę ale tak mnie wkur... te wszystkie partie rządzące i ta mentalność polaków- byle tylko komuś dowalić, że naprawdę mam czasem myśli żeby stąd wyjechać.

 

Powiedz szczerze: Wiesz, że za granicą jest inaczej, czy Ci się tylko tak wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mi też Magdo zazdrościsz? Bo widzisz, mieszkam teraz w Polsce (też byłem na emigracji parę latek), i będzie dwa dni temu, jak wybrałem się do centrum na badania. Kazali mi czekać 2h, więc poszedłem sobie do galerii (takiej sklepowej, nie prawdziwej galerii sztuki), w empiku zakupiłem czasopismo, zamówiłem łososia w sezamie z pyszną fasolką szparagową, rozsiadłem się wygodnie, popiłem herbatką i oddałem lekturze co rusz spoglądając na urocze, zgrabne dziewczęta biegające z torbami pełnymi nowych ciuchów (zdecydowanie piękniejsze od otyłych Brytyjek z zepsutymi zębami ;)). I też w tej chwili relaksu kompletnie nie martwiłem się polityką i socjalizmem, który sprawił, że za wszystko zapłaciłem 2x więcej niż powinienem. Więc nie bardzo rozumiem, w czym "kolega_o_długim_nicku" ma niby lepiej ode mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham Polskę ale tak mnie wkur... te wszystkie partie rządzące i ta mentalność polaków- byle tylko komuś dowalić, że naprawdę mam czasem myśli żeby stąd wyjechać.

 

Powiedz szczerze: Wiesz, że za granicą jest inaczej, czy Ci się tylko tak wydaje?

 

 

Za tzw granicą , polityka nikogo nie interesuje, poza kanaliami politycznymi, które, są wszędzie, nie tyko w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozsiadłem się wygodnie, popiłem herbatką i oddałem lekturze co rusz spoglądając na urocze, zgrabne dziewczęta biegające z torbami pełnymi nowych ciuchów (zdecydowanie piękniejsze od otyłych Brytyjek z zepsutymi zębami

 

Torby pełne ciuchów mhmm to musi być burżuazja. ;)

 

Wmawiajmy, że naród to gówno, patriotyzm to gówno, a Polacy to śmierdziele...niech ogarnie nas kosmopolityzm i libertynizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wypowiedział się tutaj Pan w imieniu wszystkich wszędzie, to nie przegadamy tego. Temat wyczerpany i do zamknięcia. Pakujemy się i jedziemy do UK na kawę, ciastka i dymanie modnych panienek.

 

 

 

Heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham Polskę ale tak mnie wkur... te wszystkie partie rządzące i ta mentalność polaków- byle tylko komuś dowalić, że naprawdę mam czasem myśli żeby stąd wyjechać.

 

Powiedz szczerze: Wiesz, że za granicą jest inaczej, czy Ci się tylko tak wydaje?

 

Wiem, że jest lepiej w Skandynawii. Bo jeśli miałabym gdzieś wyjechać to tylko tam - np Norwegia. Albo Dania też bardzo mi się podoba. Ewentualnie Niemcy bo blisko do rodziny bym miała, ale nie lubię Niemców. W Norwegii kupiłabym sobie dom nad klifem, z dala od ludzi i byłoby git... :roll: Morze moje kochane, szum, spokój...

 

Natomiast nigdy nie wyjechałabym do UK czy Irlandii - nie chciałabym żyć w kraju gdzie polacy mają opinię 'tych na zmywaku' a polki 'tych co dają d... za kasę'- przykro mi, ale każdy mój znajomy co z Irlandii czy UK wraca mówi, że chyba wszyscy się tam z polek śmieją, że się sprzedają za kasę Afroamerykanom a na Naszej-Klasie się lansują że taką super pracę znalazły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afroamerykanie na sex-wczasach w UK? Nie słyszałem. Myślałem, że dalej Tajlandia pod tym względem jest niezastąpiona.

 

Opinia o Norwegii jakie ma źródło? Też lans na naszej-klasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są wycieczki Afroamerykanów do UK w celu kopulacji. Oni tam mieszkają. Przyjeżdżają polki bez matury bardzo często bo się nasłuchały że w UK i Irlandii to kokosy są za nic nie robienie. Ale z pracy wychodzi lipa, albo zarabiają tyle co nic. A wstyd się przyznać takiej dziuni przed rodziną i znajomymi że nie wyszło, że za małe wykształcenie itd że wcale nie jest tak różowo. A że wiele polek jest ciekawych 'jak to jest z ciemnoskórym' i przy okazji mogą na tym dobrze zarobić- to czemu nie? Zwykła prostytucja. A na Naszej-Klasie chwalą się zarobkami, robią sobie fotki przy nowym tv... Jak dzwonią do Polski to opowiadają rodzinie że znalazły taką super płatną pracę.

Naprawdę bardzo wielu znajomych mi to mówiło- że tak tam jest. Afroamerykanie i ogólnie anglicy/irlandczycy nabijają się z polek, że są łatwe, że pazerne, że lanserki, że łatwo je kupić.

 

Opinia o Norwegii czy Danii nie jest wzięta z nikąd. W Norwegii mam rodzinę, a w Danii byłam i sporo widziałam. Obydwa te kraje robią na mnie dobre wrażenie. Myślę, że lepiej tam się żyje niż w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dziewczyn puszczających się na wyjeździe: mentalność czy moralność nie zmienia się wraz z wylotem z kraju ojczystego.

 

Czarnoskórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|Chyba raczej Pakinstanczycy w gwoli scislsci:) Mieszkam w Stanach okazjonalnie u Ojca,a od 6 lat w UK.Wstyd za polakow ojj jest,nie ma co sie oszukiwac.

Balanguja,przewyzszaja sie praca i zarobkami,prostacy.Kobiety sa perfidne i ,,podstawiaja ''sie Ciapolom,zachodza w ciaze i pobieraja benefity.Mysla,ze Pana Boga za nogi zlapaly.

Oczywiscie moze nie wszystkie takie sa.Niestety wiekszosc TAK.

Na szczescie to dla mnie inna bajka.Natomiast inaczej jest w USA.Ogromny kraj,malo Polakow(procz wsch wybrzeza).Miedzynarodowe spoleczenstwo,rozbierznosc pogladow.Nie tloczno.

Dopiero jak sie wyjedzie z kraju i pomieszka jakis czas zagranica dostrzega sie wady rodakow.

Ja mam nadzieje,ze wkrotce przeprowadze sie do US na stale.Niecierpie UK;/Ogolnie Europy.

Ameryka-piekny kraj-moje marzenie!Ewentualnie Japonia:)Ahhh...

Polske kocham,za miejsca ,zapachy, wspomnienia.Wracam do Niej na czas letni(czesto):)

W Wyborach nie biore udzialu od dawna.Nie wierze w CUD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, napisał prawdopodobnie prorocze słowa bo może się właśnie tak stać a powrót będzie bolesny do tej "Polski". resumo, podsumował idealnie . nie muszę być w Londynie Nowym Jorku żeby napić się kawy w caffe haven czy obejrzeć ubrania u Hugo Boss-a mamy to juz w Polsce a w dodatku te chodzące ciałka wydaje się mi ,że u Nas są o wiele ładniejsze ale to kwestia gustu .

 

A z Tobą Ewelina się nie zgodze obraził potęcjalnie kilkadziesiąt % społeczeństwa które czuje się Polakami jest z tego dumna .

 

a co do politycznych upodobań oczywiście każdy ma inne i ja to szanuje , można prowadzić dialog na poziomie ale mimo naszych podziałów politycznych coś nas łączy jesteśmy Polakami i uszanujmy to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam,ze jesli chodzi o UK.Wiadomo ostatnia kampania Wybrocza byla komentowana w kazdej stacji radiowej i tv.Z tym,ze tylko w ten czas.

Poza takimi okresami jest spokoj.U Brytyjczykow jest jedna zasada-nie zaprzatac Anglikom glowy niepotrzebnymi sprawami.

Dlatego tez tutejsze spoleczenstwo zyje bardziej na luzie,sa zadowoleni ,szczesliwi.Zazdroszcze.Bo Polacy maja zakodowane zycie w leku,stresie.To zrozumiane w Pl nie ma takiego standardu zycia jak na Zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza takimi okresami jest spokoj.U Brytyjczykow jest jedna zasada-nie zaprzatac Anglikom glowy niepotrzebnymi sprawami.

Dlatego tez tutejsze spoleczenstwo zyje bardziej na luzie,sa zadowoleni ,szczesliwi.

"Nowy Wspaniały Świat" Huxley'a jako żywo! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isabella_28, mam pytanie co tam jest takiego pieknego w USA opowiedz mi o tym ?? chcialbym się dowiedzieć ??

 

to że jeśli jesteś chory musisz isć ze franklinem do lekarza bo tyle wizyta kosztuje czy do stomatologa i za naprawe ząbka zapłacić 300$ a może mówisz o tym sztucznym uśmiechu życiu na kredyt przez większośc spoleczeństwa , brudu w miastach i przestępczości , a może o tym że co drugi dom jest własnością banku i samochód też . fajnie ,że Ci się podoba mieszkalem w illinois 2 lata ucieklem , mama mieszka od 20 lat mam obywatelstwo US . fakt wyjeżdzam ale tylko dla zielonych i chcę jak najszybciej wrócić do Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the grove unlimited, Daremny jesteś człowieku ,to ,że mieszkasz sobie w UK czy gdzie Ci tam pasuje , nie usprawiedliwia Cię przed nie szanowaniem wlasnego kraju . Przykro patrzeć jak My Polacy złapiąc pare funciaków lub eurosów stajemy się cwaniakami i tymi ponad wszystko . żal facet , a jeśli jesteś jeszcze dzieciakiem to pozostaw takie osobiste odczucia dla siebie ,bo potrafisz zirytowac innych .

 

Ps. Po co używasz języka ,korzystasz z Polskojezycznych serwisów nie lepiej całkowicie poczuć sie Brytyjczykiem i korzystać z ich serwisów ? czyli chyba nie dokonca Cie tak wali :)

 

 

a cóż ty mówisz za wszystkich? jaki mój kraj to nie twoja sprawa, co to znaczy własny kraj? masz pojęcie co piszesz? a jak ja nie jestem polakiem? albo jak się nie urodziłem w polsce? albo jak się urodziłem ale poslki nienawidzę? weź na luza, bo lać mi się chce z twoich wypocin :) "MY POLACY", czyli kto? ty? za ilu tych polaków piszesz? Podejrzewam chłopcze lub panienko, że mógłbym być twoim ojcem, marne masz podejście do życia i zbyt małe doświadczenie, sądząc po tym, co piszesz, żeby ze mną polemizować na takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi zamkną temat przez Wasze kłótnie, to ostrzegam grzecznie że ktoś dostanie wpier....nicz :evil: Bo ja nadal nie wiem na kogo głosować i chcę się dowiedzieć.

 

A każdą kolejną wypowiedz nie na temat osobiście nagrodzę. Już ja wiem jak :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the grove unlimited, właśnie i to jest schematyczna odpowiedz Polaka Ktory wyjechał i już poczuł się lepszy od rodaków z nad wisły . a Ojcem to raczej nie bo musiał byś mieć już dość sporo lat a wnioskuje ,że osoby starsze są inteligentniejsze w kwestii wypowidzi na temat kraju którego używają języka . a doświadczenie naprawdę byś się troszeczkę zdziwil tak ,że ja z Panem w dyskusje nie wchodzę . A My POLACY to ludzie którzzy mamy jakikolwiek szacunek nie tylko do pieniądza jak widze Ty malo o życiu wiesz .

 

Ps. wyrazilem taką samą opiniie jak Ty nic więcej nienawidzisz Polski a ja Ludzi którzy się tak wypowiadają i odnoszą do niej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridllic, hmmm poprostu mam slabosc do tego kraju:) Od dziecka jezdzilam do Taty.Zakochalam sie w tej roznorodnosci,bajecznych miejscach.Glownie od strony estetycznej.Moj Tata mieszka w malym miescie,aczkolwiek niedaleko Las Vegas:D Jego brat mieszka od 20 lat w Nowym Jorku i jest szczesliwy.Nie chce wracac do kraju.Siostra cioteczna na Florydzie:)Od czasow mojego Dziadka rodzina Ojca mieszka w US.

Nie pracowalam tam nigdy na stale,chyba,ze dorywczo.Mam znajoma ,ktora pracowala i zyla w Chicago.Stwierdzila,ze nigdy by tam mieszkac nie chciala.Zniechecil ja ped zycia,wyscig za pieniadzem(oczywiscie wsrod polakow bo z nimi tylko miala kontakt).Polka z,ktora pracowala podkladala jej ,,swinie''.Po trupach,aby sie przypodobac szefostwu.

Takze rozne sa opinie.Od strony materialnej jest ciezko,ale w UK obecnie tez nie jest cudownie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ridllic, Twoje negatywne nastawienie do US nie oznacza,ze kazdy tak czuje.

Jak widac mojej rodzince nie spieszno wracac do kraju ,a mysle ,ze to duzy argument w strone spedzenia tam zycia.Tym bardziej ,ze czujesz,ze to TO.Wszedzie jak chcesz zyc musisz jechac na kredytach.Moze w PL Ci za darmo dadza na dom lub samochod??Badz realista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isabella_28, właśnie widze że wiesz o co chodzi ,można się tam nie miło zaskoczyć Polakami . a co najgorsze że o Nas mowią najgorzej Ci stali mieszkańcy pochodzenia Polskiego i sami sobie Tworzymy w taki sposób marke , Floryda ahh ^^ mam tam ciotke niezapomniane miejsce :mrgreen: nie mialem przyjemności być w nevadzie napewno urokliwy stan ta sie chcesz przeprowadzić ? > i pogoda dopisuje nie tak jak michicgan i illinois gdzie mialem sie okazje przekonać ,że Ameryka z tv a ta na zywo to dwie rozne rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×