Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Kirian Efectin jest bardzo silnym antydepresantem.

 

Może i jest, ale poza zafundowaniem mi arytmii, którą muszę leczyć farmakologicznie, a także 8 dodatkowych kilogramów, niczego Effectinowi nie zawdzięczam. Na moje samopoczucie nie wpłynął pozytywnie w żadnym stopniu.

 

Rozumiem, że zmieniłeś Cital na ten nowy lek? Sądząc po "ochach i achach"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienilem. Zazywam Sertraline. Natomiast co do info to sa oficjalne informacje na temat Esci w nowych podreczniakach do Psychiatrii, leksykonach czy w przychodniach netowych.

 

Chodzi o to, ze usredniajac Esci jest najsilniejszym i najlepiej tolerowanym antyderpesantem ze wszystkich SSRI. Wiadomo, ze reakacja jest indywidualna. Jednak usredniajac najwieksze szanse na poprawe sa na Cipralexie.

 

Aczkolwiek w Polsce Escilatopram jest raczej rzadko uzywany jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowice potężny ten cital...myslalem ze skoro reagowalem akatyzja na sertraline,fluoekstyne,paroksetyne to podobnie będzie i z citalopramem.A tutaj na 10 mg dzialanie przeciwlękowe silniejsze niz kiedys po 60 mg paroksetyny ...nastroj też nienajgroszy ,natręctw żadnych ale niemozliwa do opanowania sedacja...ręce i nogi to mam jak z waty..nawet czasem nie mam sil butelki z wodą trzymać :o (kurna ciezko nawet kilka sensownych zdan skleic..).Biore juz 5 tygodni cital i wyglada na to ze tak moze zostac...(leze jak kloda na lozku).Nie mam wyjscia ..bede musial brac tylko 5 mg i moze akurat wieksza motywacja bedzie, bo na uspokojenie nie mam co narzekac.

 

 

Paro oddzialowuje tez na noradrenaline i pewnie stad mialem wieksza motywacje na niej ale i zarazem nieprzyjemne pobudzenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koniec przygody z citronilem.Z kazdym dniem coraz większa mgła przed oczami i odrealnienie totalne(jakas cholerna klapka przed oczami).Brałem ponad 5ygodni i na dzien dzisiejszy nie uwazam siebie za istote myślaca(tak na mnie zadzialal citalopram).Co gorsze nie bede pamietal ze w ogole pisalem dzisiaj jakiegos posta.

 

Lękow nie ma faktycznie ale za jaka cene?Równie dobrze mógłbym wypic 5 piw i czulbym się pewnie jeszcze trzezwiejszy na umyśle.

 

No nic zostala tylko sertralina i wenlafaksyna .... :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trazodon,Mirtzapine,Valdoxan,Tianeptyne tak a reszta to jakies egzotyki:P

 

Leki i tak przy mojej nerwicy natręctw nie sprawdzaja sie.Albo zostaję mi proba z sertralina albo szpital(sam nie wiem co oni by mi podawali) albo samobojstwo.

 

Boje się jak cholera nowego ssri.Jezeli znow bede mial niekontrolowane ruchy ciala i szarpniecia konczynami to jasny szlag mnie trafi aaaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za pomoc? Ten cital wyłaczyl mi myslenie i pewnie podobnie neuroleptyki wylaczaja myslenie u schizofrenikow;P.

 

3 miechy? :mrgreen: Zdecydowanie za długo:P

 

A zreszta jakie ja mam wyjscie.Zmienie teraz cital na wenlafaksyne i pewnie pojawia sie takie skutki uboczne ze po tygodniu odloze i takim oto sposobem strace mozliwosc wyleczenia lekami...

 

 

Tylko czemu cholera tak demotywuje ten lek?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, Zenuś ja też bylam napalona na efectin po tym jak przeczytalam opinie o nim-przecież ludzie po nim zachowują sie jak na haju\!!Jedna z użytkowniczek opisywala przemiane z nieśmiałka,z szaraj myszki w lwice salonową!Że niby nagle zaczela wydzwaniac do ludzi,zaczepiac jakis na ulicy,z każdym chciala porozmawiac,wszystkich zaczela kochac...Inna pisala,że w ogole nie ma lęku,choc wystepuje przed tlumami,a kiedys to rzygala jak miala z domu wyjsc.No to kto by nie chcial takiego leku?Ja też chcialam,ale jak mi zapachnial amfetaminą,ktora znam z przeszlosci,to podziękowalam.Z opisu użytkownikow efectin dziala jak extasy i zmienia zycie chorych o 180 stopni.Nie dziwota,że wszystkich do niego ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem jakaś dziwna istota, bo po Efectinie mnie muliło i robiłam się śpiąca, pobudzenie odczułam raptem kilka razy (przy czym nie należy mylić pobudzenia z poprawą nastroju, bo takiej nie odnotowałam). Wyczytałam też gdzieś, że Efectin może spowodować stwardnienie rozsiane boczne i po tej informacji tym większą miałam chęć na odstawienie leku.

 

Cital biorę dopiero 3 tydzień, więc wciąż jest za wcześnie na w miarę obiektywne opinie... Czuję się jednak względnie nieźle. Dzisiaj byłoby cudnie, gdyby nie przeziębienie, które dopadło mnie wczoraj i władowało do łóżka. Osłabiona jestem maksymalnie, ale tylko na ciele. Umysł działa całkiem sprawnie i mam nawet dobry humor, pomijając oczywiście fakt, że woda kapiąca z nosa i drapiące gardło nieco uprzykrzają życie ;) Co do dawki - od kilku dni biorę 3/4 tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

treść ulotki wybrane ciekawe fragmenty :

w przypadku zazycia większej dawki niz zalecana:

-sztywnosc mięśni

-napady padaczkowe w przypadku pacjentów z potwierdzoną padaczką

-przyspieszenie czynności tetna

-przyspieszenie oddechu

-pogłębienie oddechu

-nadmierne pocenie sie ktore moze byc wynikiem brania leku jak i samej choroby

-sennosc lub ozywienie

-parastezje *inaczej czucie opaczne - przykre wrażenie, najczęściej mrowienie, drętwienie lub zmian temperatury skóry (uczucie silnego gorąca lub zimna) bądź też "przebiegnięcia prądu". Parestezje występują najczęściej w przypadku uszkodzeń nerwów obwodowych, mogą jednak być objawem uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Często parestezje dotyczące jednej lub więcej kończyn, tułowia, a także głowy (twarzy) są charakterystyczne dla stwardnienia rozsianego (Sclerosis Multiplex). Może być jednym z objawów hipokalcemii oraz hiperkaliemii. Parestezje wokół miejsca wtargnięcia drobnoustrojów chorobotwórczych mogą występować w chorobach zakaźnych: tężcu i wściekliźnie. Innymi częstymi przyczynami występowania parestezji są zaburzenia psychiczne, a szczególnie nerwice lękowe i wegetatywne, objawy często są mylone z SM i innymi schorzeniami ośrodka nerwowego. Ilościowo jest to znacznie częstsze niż poważne choroby somatyczne.

 

-lub hiperoresterolemi trojglicerydy 217 cholesterol powyzej 200

-zespół serotoninowy

-zaburzenia pozapiramidowe (Zespół sztywności uogólnionej (zespół sztywnego człowieka, zespół Moerscha-Woltmanna, ang. stiff man syndrome, stiff person syndrome, Moersch-Woltmann syndrome) – rzadkie schorzenie neurologiczne o nieznanej etiologii, polegające na postępującej w ciągu miesięcy i lat uogólnionej sztywności ciała, z czasem ulegającej stabilizacji.

 

-nieprawidlowe wydzielanie wazopresyny

Wydzielanie wazopresyny jest pobudzane przez wzrost ciśnienia osmotycznego osocza krwi i płynu mózgowo-rdzeniowego, hipowolemię lub angiotensynę II[2]. Jej zwiększone wydzielanie następuje także podczas snu.

0mozliwosc wystąpienia padaczki typu grand mall

 

informacje prawne:

posiadam wiedze medyczną potwierdzoną formalno prawnie przez lekarza rodzinnego w moim miescie tj Gdansk

i stosowne zezwolenia do umieszczania informacji medycznej w internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy lek na nerwice to Klomipramina (Anafranil). Chociaz w leksykonie medycznym jest napisale, ze na efekty leczenia nerwicy trzeba czekac minimum 2-3 miechy.

 

Zalezy dla kogo .Jak dla mnie i dla kilku moich znajomych anafranil okazal sie kompletna klapą.Pewnie ten wplyw noradrenalinowy tak daje po kosciach.(przyspieszone bicie serca,potliwosc,roztrzęsienie)

 

Ale ten cital to miażdzy:D Niewiarygodne wręcz dzialanie leku.Bylem dzisiaj w hipermarkecie i dosyc ze w ogole nie czulem lęku to na dodatek nie wiedzialem gdzie sie znajduje(chodzilem i sie smialem tylko pod nosem).W ogole nie bede pamietal ze dzisiaj cos tutaj pisalem.Jak dla mnie to te wszystkie antydepresanty to maja dzialanie silniejsze niz narkotyki.No nic lekarka kazala mi podniesc dawke do 40 mg (zasugerowala ze taka moja derelka i rozkojarzenie to wynik bardzo głebokiej depresjii).Kurna taki kiedys mialem bystry umysl a teraz nie moge preczytac jednej strony w ksiązce.eh :roll:

 

 

 

Co do tego ze effectin zmienia ludzi ze nie czuja w ogole lęku to podobnie mam i ja.Z tym że ja w ogole nic nie czuje :mrgreen: .Mógłbym życ z taka obojętnościa ale niech cholera moj mozg zacznie pracowac.

 

 

 

A własnie dzięki leczeniu ssrajami musze miec teraz co 3 miesiace wstrzykiwany botoks w szyje(koszt zabiegu 700 zl) na wzmozone napięcie mięsniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwości farmakodynamiczne Citalopramu

 

Grupa farmakoterapeutyczna: selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny; kod ATC: N06AB04.

 

Citalopram jest dwupierścieniową pochodną izobenzofuranu, chemicznie nie spokrewnioną z trójpierścieniowymi, czteropierścieniowymi ani innymi lekami przeciwdepresyjnymi. Citalopram jest mieszaniną racemiczną, w której jeden z enancjomerów (forma S) jest substancją czynną farmakologicznie. Działanie farmakodynamiczne leku jest związane przede wszystkim z silnym i selektywnym działaniem hamującym wychwyt zwrotny serotoniny (5-HT). Podczas długotrwałego leczenia citalopramem nie występuje tolerancja na działanie hamujące wychwyt 5-HT. Citalopram nie wpływa lub wpływa w niewielkim stopniu na wychwyt zwrotny noradrenaliny (NA), dopaminy (DA) i kwasu gamma-aminomasłowego (GABA).

 

Citalopram nie wykazuje lub wykazuje w niewielkim stopniu powinowactwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT1A, 5-HT2, dopaminergicznych D1 i D2, adrenergicznych alfa1, alfa2 i beta, histaminergicznych H1 i cholinergicznych (muskarynowych).

 

Citalopram wpływa w niewielkim lub umiarkowanym stopniu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych. Leki działające na ośrodkowy układ nerwowy mogą zaburzać zdolność oceny i szybkość reakcji w sytuacjach nagłych. Z tego powodu należy ostrzegać pacjentów o możliwości wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mijają dokładnie 3 tygodnie od kiedy zaczęłam brać Cital. I kurczę, jest nieźle. Nie wiem jak długo ten stan się utrzyma, ale od wczoraj wyraźnie czuję, że powoli wracam do siebie. Mam więcej energii (której akurat nie mam jak spożytkować zważywszy przeziębienie ;P), lęki poszły precz, za to czuję zadowolenie. Szok. Mam wrażenie, że czuję w sobie więcej odwagi, nie mam już ochoty chować się po kątach i zamykać w czterech ścianach. Chciałabym utrzymać taki stan jak najdłużej, ale czy się to uda - zobaczymy. Z pamięcią póki co przeboje mam dla siebie standardowe, czyli kłopoty z przypomnieniem sobie tego, co robiłam wieczór wcześniej. Niestety mam to od czasu trucia się Zolpiciem i Xanaxem i pomimo odstawienia ich ponad miesiąc temu, problemy z pamięcią wciąż są. Czy Cital je nasilił? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka dawke obecnie bierzesz?:P ja nabawilem sie takiego otępienia i takiego zaniku funkcjii umyslowych po citalopramie ze z 5 mg schodze na 2.5 i prawdopodobnie rzucam to w cholere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 15 mg;) No dla mnie taka ilosc to zdecydowanie za duzo:) Przeciwlękowego dzialania nie mam juz nawet na 5 mg ale dochodzi do tego totalnie rozkojarzenie i utrata myslenia;P.Na 2.5 lękow tez nie ma aczkolwiek myślenie nie wróciło do tego sprzed przyjmowania citalopramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuję rozkojarzenie ;] Gdy miałam napady paniki i lęku, to do racjonalnego i trzeźwego myślenia też było mi daleko. Jeśli Ty, pomimo lęków, zachowywałeś trzeźwość umysłu, to może zrezygnuj z leczenia farmakologicznego, które Cię nie satysfakcjonuje (w końcu sporo leków brałeś i żaden nie był dobry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio z tym mysleniem.Póki co musze jakos uporac się z tymi bólami mięsniowymi i napięciem karku.Jeżeli nie rozwiąze tego problemu to nigdy nie będzie dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×