Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Zenonek, a czemu ma służyć twój post?

 

To, ze masz inne poglady na sprawy polityczne to nie znaczy, ze masz mnie atakowac :P ?

 

Coz ja dalej bede Ci okazywal szacunek, gdyz to, ze masz inne poglady na pewne sprawy to nie znaczy, ze mam kogos bluzgac.

 

A post sluzy bardzo prostej sprawie : krotkie info na temat leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma to na ulotce od leku, albo w googlach,a taka informacja na 5 stronie tematu jest zupełnie bez sensu moim zdaniem.

Ja tylko spytałam jaki miałeś cel pisząc ten post........

No i nie wyciągaj tu żadnej polityki.....to nie ten temat, nie wiem też o co ci chodzi z tym szacunkiem i bluzganiem - nadinterpretacja faktów...ehhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spoko.

 

Na pierwszej stronie sie nie da, a tak moze ktos przeczyta.

 

Aha i nie jest to info z ulotki a i w googlach nie tak latwo akurat to info znalezc

Wlasnie dlatego to zamieszczam.

 

Sa w nim ciekawe informacje.

 

Chyba nie powiesz, ze masz to w ulotce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madzialenka, od 3 tygodni biorę bioxetin a od dwóch dni chodzę po ścianach , dopadły mnie wszystkie nerwicowe objawy , ze nie wiem co mam najpierw bra tabletki na żołasdek, serce czy na życie, wkońcu pękłam i wzięłam afobam bo nie dawałam rady w pracy, a pracuje jako nauczycielka w przedszkolu i jakoś żyje, tak od 10 lat. nawroty są i bedą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasja ja biorę Bioxetin już9 tygodni w dawce1,5 tabletki.Poprawe zuwazyłam po 5 tygodniach a potem był nawrót,ale trwał jakies trzy dni i poźniej znów bylo dobrze.Od niedzieli mam straszny nawrót: zawroty i ból głowy,cały czas płacze i boje sie,ze jestem powaznie chora i umre.Moja pani doktor powiedziała,ze to od pigułek antykoncepcyjnych i ze mam je przerwać.A jeśli to nie pomoze?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,,,ja chodziłam teraz do psychologa ale u mnie to inaczej zadziałało, zaczełam jeszcze bardziej się nakrecac po kazdej wizycie, mysli same przchodziły do głowy,,

 

madzialenka,,z tym trzeba nauczyc się zyc, im wczesniej to zaakceptujemy tym łatwiej nam bedzie to zniesc,,ja próbuje i za kazdym razem jest lepiej i błogosławie to forum i ludzi na nim piszacych takich np. jak Linka,,zawsze mozna na nich liczyc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, ile teraz jesz mg Bioxetinu? Rozmawiałaś o tym z psychiatrą?

 

Ja bym na twoim miejscu zwiększyła dawkę, skoro działa a miewasz wahania - znaczy, że sama substancja jest dla ciebie dobra, powinna zwalczyć co trzeba, tylko dawka jest chyba za mała. Bierzesz 20 mg? Spróbuj 30 mg przez kilka dni a później wskocz na 40 mg i pobierz kilka tygodni, powinno być lepiej. Miałam dokładnie tak samo i z 20mg zrobiło się 30, a później 40 - pobrałam taką dawkę kilka miesięcy i zeszłam na 20 mg a obecnie wcinam 10 mg - także głowa do góry :smile:

 

Takie wahania zdarzają się zawsze, czy na lekach czy nie są lepsze i gorsze dni. No ale nie co dwa tygodnie, tak być nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, jakby miał nie działać to by się lepiej w ogóle nie zrobiło....myślę, że przy 40mg powinno być lepiej...jeśli nie to poradź się psychiatry czy zwiększacie do 60mg czy zmiana leku.....ale zdarzyć się może, że nie zatrybi. Na duże pocieszenie powiem ci, ze fluoksetyna (składnik aktywny Bioxetinu) to najsłabszy z leków SSRI - także nie masz się czego obawiać, na pewno znajdzie się coś bardziej selektywnego co ci pomoże. Skoro dobrze zareagowałaś na fluo - inne SSRI w razie czego powinny być pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka bardzo Ci dziękuję!!!Cały czas boje sie,ze jestem na coś chora i stad mam te objawy,ale porobiłam duzo badan i wszystko wyszło ok.Dzisiaj zwiekszyłam na 40mg i źle się czuję,mam straszne zawroty i nudnosci czy to może być też od zwiekszenia dawki?Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka a myślisz,ze powinnam powtórzyć badania?W marcu zrobiłam morfologię,ob,tsh,hiv,borelioze,tomografie mózgu,badanie dna oka i pola widzenia i wszystko wyszło dobrze,więc dlaczego znów tak źle sie czuje?Ból i zawroty glowy,otepienie itp.Nie wiem na co sie jeszcze przebadać.Dzisiaj w pracy myslałam,ze nie dam rady a pracuje jako nauczycielka.Dlaczego mnie to spotkało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madzialenka,ja też jestem nauczycielką, pracuję w przedszkolu z grupą 3-4-latków, obecnie mam 38 godzin tygodniowo bo kumpela na zwolnieniu do końca czerwca,,wiem że w naszym zawodzie to straszne, też wiele razy zadawałam sobie pytanie dlaczego ja?,i nie znalazłam odpowiedzi,,uczę się z tym zyc jak już Ci pisałam zrobiłam bład przerywajac leczenie ,,już tego nie powtórzę chocbym miała brac tabletki do końca życia , a mam na myśli antydepresanty takie jak bioxetin,,wczoraj w pracy miała 9 godzin o 12 poczułam taki ból brzucha że strach, słabo mi sie robiło,wszystko we mnie drżało,, no i brałam nospe, tribux i wszystko co mam nażoładek, o 14 chciałam isc do dyrektorki by mnie zwolniła do domu ale pomyslałam ze jeszcze wezmę afobam i po kilku minutach jak ręką odjął,,taka to podstepna ś,,,, ta nerwica, też robiłam tysiace badań przez te 10 lat ,mnóstwo czasu , stresu i pieniedzy ,,dlatego tak nam z tym ciezko bo wszyscy nam mówią -nic nie dolego wszystko ok. a człowiek myśli że umiera i faktycznie to fizycznie odczuwa.Mnie dobija taka pogoda jaka mamy, to dla mnie straszne,,a pomaga słońce praca w ogrodzie aktywny wypoczynek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Biore fluoksetyne (to samo co seronil) 9 dzien na nerwice lekowa i depresje. To w zasadzie ostatni SSRI, ktory mi pozostal, ale czesto slysze tez, ze najlepszy. Jak na razie jest fatalnie. Leki strasznie mi sie nasilily, nie moge usiedziec w miejscu, serce mi szaleje, moja arytmia sie mocno nasilila, zasypiam o 6 nad ranem, czuje sie jakbym wypil z 10 kaw jednoczesnie. Najgrosze, ze zaraz mam egzaminy i chyba nie bede w stanie pojsc...ale zaciskam zeby i wierze ze warto przeczekac pierwszy miesiac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim doświadczeniu z tym lekiem uznaję... (ale to tylko moje osobiste zdanie)...że jeśli chodzi o leczenie lęków, to się do tego nie nadaje. Na depresję pomaga, ale lęki się nasilają i jest strasznie, dlatego przeszłam na seroxat, jest o wiele lepiej. ale mam nadzieje, że sięmylę i Wam ten lek pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×