Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Magdaa, mi moj psychiatra tez chcial dac depralin:D tzn(gdybym sie już uparla na leki,bo ogolnie nie chce bym brala).we wtorek ide do niego i albo wroce bez leku,albo z depralinem wlasnie:)

 

Ooo to bierz go, nie będę sama :pirate:

 

 

Czyli prawda jest taka, ze antydepresant trza brac najmniej 3 miechy zeby stwierdzic czy jest skuteczny?

 

Wg mnie tak właśnie jest.

 

A propo psychiatry- ja chodzę prywatnie, i np wczoraj czekałam ...od 17 do 20.30 :lol: , tak facet jest oblegany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marttitka, mnie teżten lek pomógł - jestem obecnie 3 dzień na odstawieniu. Jednak potrzeba trochę czasu o mnie ten lek zaczął działać tak 3-6 miesięcy brania i poprawa była bardzo powolna, więc trzeba się uzbroic w cierpliwość. ;)

 

W takim razie jeszcze jeszcze uzbroję się w cierpliwość i poczekam na jego działanie. Cieszę się, że Tobie pomógł:) a ile Tobie potrzeba było czasu żeby go odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie umawiasz sie na godzine ? tylko tak w prywatnej przychodni co jest kolejka ?

 

Ja? Nie. Wiem, w jakie dni mój psych przyjmuje, po prostu jadę i siadam w kolejkę. Przyjmuje od 17 do 20. Ostatnio byłam jakoś tak za piętnaście piąta, a przyjął mnie o 20.30, taka kolejka. I to nie jest przychodnia, on ma gabinet u siebie, w swoim prywatnym domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek- ja tam poszłam z zamiarem iść do mojego 'starego' psychiatry. Tamten stary bierze 100zł za 30min, 130zł za 45min i 150zł za 60min. Natomiast okazało się, że mój 'stary' psych przyjmuje tam w inne dni tygodnia, a AKURAT w środę wynajmuje swój gabinet innemu psychowi. Tak więc trafiłam pod skrzydła nowego :smile: Ten nowy bierze 80zł chyba niezależnie od czasu trwania wizyty (mój stary też kiedyś tyle brał, dwa lata temu...). Ludzie siedzą najczęściej 30-60 minut. Ja już się wycwaniłam- na 17 nie opłaca się jechać bo i tak już kilka osób zawsze kolejce siedzi, więc będę jezdzić o 19.30 :mrgreen: Wtedy już mało ich czeka.

I jest tak, że właściciel domu i gabinetu (mój stary psychiatra) przyjmuje cztery dni w tygodniu, a ten nowy tylko raz. Ale i do jednego i do drugiego zawsze jest tłum w kolejce, kiedy by się nie poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stosunkowo nowy lek. Jednak przy kuracji psychotropami, nie zaleca się picia alkoholu. W mojej ulotce (czyli pewnie i w Twojej) jest napisane:

"Tak jak w przypadku innych leków, leku Elicea nie należy przyjmować jednocześnie z alkoholem, chociaż nie wykazano interakcji miedzy lekiem Elicea a alkoholem"

 

Pewnie jedno piwko nie powinno szczególnie zaszkodzić, ale nie próbowałbym na Twoim miejscu niewiesz trunkować podczas kuracji. Po co sobie psuć zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda

 

To ladna roznica w cenie. Swoja droga stawka marzenie 150zl/godz. A ludzie sie ciesza jak maja 10zl/godz :P.

 

Bierzesz juz Escilatopram ?

 

Jak tam ludzie w kolejsce ? Jacy tam przychodza (starzy/mlodzi, wygladaja jakos dziwnie :D) ? Obserwujesz ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marttitka, ja już od dawna czuje się całkiem dobrze, ale średnio z rok jeszcze trzeba brać leki ,żeby mieć pewność ,że będzie ok - oczywiście nie ma pewności ,że choroba nigdy już nie wróci :(

 

fobia mam nadzieję, że Twoja choroba już nie wróci i że już będzie tylko dobrze. I za to będę trzymała kciuki.

A przede mną widzę, że jeszcze długa i kręta droga... Mam nadzieję, że moja choroba równiez minie. Ale ponoć "im wyższa góra, tym piękniejszy widok" .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiesz, środkiem aktywnym w leku Elicea jest escitalopram -> czyli to odpowiednik leku Lexapro .

lexapro-t452-400.html - poszukaj w tym temacie jakichś informacji.

 

W związku z pytaniem, podzielam zdanie Conrado31, generalnie nie wolno, trzeba wybrać co się chce leczyć czy pić - ale jedno piwo cię nie zabije (IMHO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×