Skocz do zawartości
Nerwica.com

Żałoba


birdies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Półtora tygodnia temu po długiej i ciężkiej chorobie zmarła moja matka.Muszę z kimś podzielić się moimi myślami bo sama nie mogę sobie dać z nimi rady.Jestem osobą niewierzącą,mama była wierząca, zawsze chciała aby na jej pogrzebie był ksiądz.Niestety nie udało mi się tego załatwić bo odmówił(nie chciałam mu zapłacić,chciał dużo kasy).Postąpiłam zgodnie z własnymi zasadami.Mam teraz wyrzuty sumienia.Praktycznie ta myśl mnie prześladuje.Czuję się jakbym moją ukochaną matkę zdradziła.Jakbym jej nie kochała.Dodatkowo nie noszę się na czarno, nie do końca widać po mnie,że jestem w żałobie, uśmiecham się ,żartuję.Czuję nawet ulgę,że wreszcie skończyła sie ta droga przez mękę,wreszcie się nie męczy i nic ją nie boli.Można powiedzieć,że nawet się cieszę z jej śmierci.Jak to możliwe.Z drugiej strony wiem,że sama oddała by te pieniądze na wnuki i sama by nie dała księdzu,ale mnie to męczy.Jak mam to wszystko sobie poukładać jak z tym poradzić.Bardzo mi jej brakuje ale tak jest chyba lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję nawet ulgę,że wreszcie skończyła sie ta droga przez mękę,wreszcie się nie męczy i nic ją nie boli.

 

A zatem nie ma powodów do tego, żeby mieć wyrzuty sumienia.

Ty po prostu starałaś się już wcześniej - nawet podświadomie - przygotować do jej śmierci.

To coś innego - chociaż nie mniej bolesnego - jeśli ktoś umiera w wyniku długiej i ciężkiej choroby, wtedy jesteś w stanie brać pod uwagę fakt, że każdego dnia może odejść.

Co innego kiedy śmierć przychodzi niespodziewanie.

 

Pewnie dlatego jest Ci łatwiej. Nie musisz zakładać czarnych ubrań żeby pokazać sobie i światu, że Ci smutno.

Żałobę masz w sercu.

A kwestią księdza bym się nie przejmowała - zgodnie z Twoimi zasadami nie był wart tego, aby był na pogrzebie.

Mama na pewno by to zrozumiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×