Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... nie wyrażając w tej chwili opinii na temat czy samo ostrzeżenie było słuszne czy nie, nie rozumiem - przecież sposób w jaki odezwała się Shadowmere kurczę - no był nietaktowny i szczeniacki. Naprawdę tego nie widać? Przecież upomnienie (w jakiejkolwiek formie) kogoś w takiej sytuacji to nie jest oznaka wrogości (np do Shadowmere), jeno pilnowanie, by panowała na forum atmosfera zrozumienia i sympatycznej dyskusji. Swoją drogą, co oznacza takie ostrzeżenie? Jakie są jego konsekwencje, że to tak wiele kontrowersji wzbudza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, no jeszcze jedno ostrzezonko i jest ban.A uwierz mi,majàc jedno ostrzezenie ,trzeba siè bardzo pilnowac ,zeby nie zarobic drugiego.W moim przypadku,muszè siè pilnowac,zeby komus cosik"ciekawego" nie dowalic.A co do hasla"wypadnij sobie przez balkon"-no coz...jesly byloby to kierowane do mnie,poczulabym siè urazona.Nie kazdy zna siè na zartach tego typu i nie musi wcale znac.jakies zasady moralne chyba powinny obowiàzywac prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, drugie ostrzeżenie to ban i zakaz wstępu na forum. Niestety upomnienie a ostrzeżenie to zupełnie odmienna kwestia - moim zdaniem Shadowmere za swój - rzeczywiście nieco szczeniacki - tekst zasłużyła maksymalnie na upomnienie - no ale jak zwykle moderatorzy są nieomylni (pomimo że zdaniem admina nie należała jej się jakakolwiek kara). Czytałam tutaj mnóstwo postów, w tym postów moderatorów (np.

Wiecie co wam sie w dupach przewraca , nie bylo źle , podał pomysł jeden z użytkowników a dokladnie K. Basia umordowała sie najwiecej żeby stworzyć takie kompendium ze wszystkim a wybrzydzacie a idzcie do dupy i zmiencie forum .od tych nerwic wam sie w łbach popier....
- miły tekst dla osób poważnie zaburzonych przez nerwicę) za które ewidentnie należałby się ost, a które pominięto milczeniem. Ech, szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, podobno to właśnie z uwagi na to, że większość użytkowników jest tutaj bardziej wrażliwa niż na innych forach, wszelkie ataki na innych są tak wspaniale nagradzane - pytanie tylko, dlaczego ten system nagradzania dotyczy tylko, że tak powiem, zwykłych użytkowników :?: Moderatorzy i ich kumple są ponad prawem :?:

 

Zresztą, jak sądzę, szkoda energii na bronienie tu kogokolwiek czy wyrażanie w tym temacie swego zdania. Szkoda nerwów. Miłego dnia wszystkim :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie w którym wypowiadał się moderator, miałam jak najbardziej identyczne zdanie jak jego kontrrozmówcy - ale z uwagi na brak poszanowania z jego strony (w końcu moderatora) dla zdania innych nie zabierałam głosu. Z racji swego wykształcenia znam prawa autorskie w miarę dobrze i cytowanie cudzych słów bez podania autora i źródła, jako słów własnych - jest łamaniem tych praw. A tekst, że we łbie się popierdol... tym, którzy uważają, że nie powinno się łamać prawa, jest - hmm... jak tu delikatnie to określić - mocno niestosowny. Mi w takim razie też się we łbie popier.... i mam w związku z tym iść do dupy. Fajowo, nie ma co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, nie usprawiedliwiając uchybień w pracy moderatorów, wydaje mi się "ludzkim" być bardziej pobłażliwym dla osób nam bliskich, niż obcych. Stąd pewnie ta "nierówność". Rozumiem też że osoba, która "wymierza sprawiedliwość" na forum musi być pewna swoich decyzji i umieć ich bronić - stąd próby zmiany zdania zawsze spalą na panewce. I słusznie. Trochę tak jak z sędzią piłkarskim. Jeśli nawet niesłusznie podyktuje karny - trzeba go wykonać i zaakceptować wynik. Jedyne co pozostaje to starać się o odsunięcie sędziego z kolejnych meczy.

Zamiast jednak się spierać, spróbujmy wypracować jakieś porozumienie. Dla mnie płynie nauka że wystarczy odnosić się z szacunkiem do wszystkich, nawet tych co plotą kompletne idiotyzmy i ostrzeżenia chyba nie grożą. A moderatorów - uprzejmie, ze zrozumieniem - ale jednak upominać, kiedy za bardzo przeginają pałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, widzisz, próbuję wskazać, że moderatorzy też jednak zasługują na osty, ale ich nie dostają - ten tekst, który cytuję, jest moim zdaniem w ogóle poza krytyką, a nikt nie zwrócił na niego uwagi. Skoro nie zwraca się na takie posty uwagi, to należy również bardziej miarkować karanie zwykłych użytkowników. Tyle ode mnie - po prostu nie mogłam patrzeć spokojnie na tą niesprawiedliwość szerzącą się na forum...

 

Ponadto - nie zauwazyłam, by ktoś przez wlepieniem osta pytał adresatkę postu Shadowmere, czy ten tekst ją obraził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moim zdaniem postąpiłaś słusznie - wierzę że dałaś tym samym sygnał moderatorom by starali się o większy obiektywizm.

Zaś gdyby do mnie ktoś zwracał się takim tonem jak Shadowmere, również bym nie reagował i nie skarżył się - tylko właśnie czekał na reakcję modów. I do nich miałbym pretensje, gdyby taka reakcja nie nadeszła. Osoby które mnie obrażają, sam osobiście ignoruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agnieszka.m, a ja wiem, że Rid sam jest chory i nie miało to na celu obrażenie nikogo - bo prawda jest taka, że nam się od nerwicy i depresji w głowach przewraca. No ale to tylko moja opinia :smile:

Co do tekstu weź i idź wyskocz przez balkon.......skoro uważasz, że to zasłużyło tylko na upomnienie...no to mamy zupełnie inne zdanie na temat tego co jest stosowne, co obraźliwe itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewraca, a popier... to określenia, które mają kompletnie inne zabarwienie. To drugie jest chamskie i obraźliwe i nie wiem kto może nie czuć się takimi słowami urażony. Ponadto linka, zwróć uwagę na kontekst obydwu omawianych wypowiedzi - moderator obrażał wielu ludzi dlatego, że opowiadali się na niełamaniem prawa, Shadowmere obraziła jedną osobę, która nie wypowiadała się, że tak powiem, bardzo elokwentnie. Ponadto z tego co zauważyłam, Shadowmere jest również chora, ma za sobą traumatyczne przeżycia, leczy się, chodzi na terapię, a jednak nie ma dla niej takiej taryfy ulgowej. I to jest sprawiedliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uwierz mi,majàc jedno ostrzezenie ,trzeba siè bardzo pilnowac ,zeby nie zarobic drugiego.W moim przypadku,muszè siè pilnowac,zeby komus cosik"ciekawego" nie dowalic.

 

Wovacuum tylko, że Ty dostałaś osta zupełnie za coś innego (podobno), jeśli się dobrze orientuje, i nikogo nie obrażasz, nawet w tzw. żartach. Może Shadowmere będzię się teraz pilnować, żeby w tych "żartach" nieświadomie nie obrażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie, że robicie -przysłowiowe - z igły widły...

 

Tu większość jest chora, i tłumaczenie, że ktoś się leczy itp. nie ma nic do rzeczy, bo to forum, a zanim naciśniesz 'enter' masz te chwilę na zastanowienie. :roll:

 

 

Najlepiej wymienić moderatorów, adminów, albo w ogóle niech ich nie będzie - niech się dzieje co chce i wszyscy będą zadowoleni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, jasne, wszyscy (łącznie ze mną) się leczymy i wiem, że nie jest to dobry argument do tej dyskusji, moja odpowiedź była tylko apropo tego, że Rid sam jest chory i wolno mu przez to wypisywać takie bzdury. Ok, ja kończę, ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi. Każdy ma swoje racje, a moderatorzy zdania nie zmianiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agnieszka.m, pewnie ,że się należy w 100% Cię popre w tym tylko jest jedno "ale "traktujcie mnie jak traktuje ja Was , Podstawowa kwestia znajdz mi osobę której wlepiłem jakieś ostrzeżenie lub bana za to ,że potrafi napisać szczerze co myśli o forum czy tam prywatnie o mnie , więc nazywanie tego ,że wszyscy moderatorzy nadali tutaj ostrzeżenie to nieprawda tym bardziej ,że ja zaraz po wypowiedzi Hani usmiechnolem się i tyle . Każdy z nas ma pełną autonomiczność działania i nikt nikomu w kompetencje nie wchodzi dla mnie to nawet na upomnienie nie zasługuje i tyle ,ale nie ja tu jestem tylko moderatorem ktoś odebrał to inaczej .

 

druga sprawa przeczytaj jeszcze raz ,szkoda ,że decydujesz odnośnie czego w glowach się popi.... osobiście mam wrażenie ,że chodzilo mi ,że ktoś się napracował a pierwsze co uslyszał to a idz z tym do dupy ,to jest złe, na co to itp. a jak nie ma się już czego złapać no to praw autorskich się można doczepić .

 

trzecia sprawa powiązana z tym co napisalem powyżej , Zeby Cie tak nie bolało mimo ,że ja traktuje Was inaczej i mam głęboko te ostrzeżenia i przyznawanie ich . poproszę osobe funkcyjną o przyznanie mi ostrzeżenia mam nadzieje ,że będziesz zadowolona z mojej decyzji

 

i takie spostrzeżenie na koniec wiele osob dostrzega tylko innych , jeśli ktoś coś dla kogoś to od razu zdeptać ,zgnoić i dowalić ale jeśli coś już ociera się o tą osoby to delikatne jak skorupka jajka . Ludzie nie tędy droga, naprawde troche dystansu do siebie i do tej choroby czy tam zaburzenia Pozdrawiam ten zuy ;)

 

i tak zupełnie na koniec tutaj nie warto być szczerą osobą i wypowiadać to co się myśli , lepiej być biednym schorowanym jęczącym człowiekiem . wolajacym o tym jaka to niesprawiedliwośc na świecie panuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, nie usprawiedliwiając uchybień w pracy moderatorów, wydaje mi się "ludzkim" być bardziej pobłażliwym dla osób nam bliskich, niż obcych.

 

Dlatego moderatorem powinien być ktoś, kto nie zna osobiście ludzi z forum (albo powiedzmy ZBYT WIELU ludzi z forum). Ponadto myślę, że nie powinien mieć zaburzeń osobowości...

Na naszym forum jest tak, że ekipę moderatorską tworzą ludzie którzy w rzeczywistości się przyjażnią albo chociaż znają (pewnie nie wszyscy, ale większość). I tak, coś w tym jest że koleżanka koleżance czy kolega koledze ostrzeżenia nie przyzna 'bo nie wypada'. Ja też już nie raz widziałam sytuacje gdzie moderator ewidentnie powinien dostać ostrzeżenie, ale nie dostanie 'bo jak to będzie wyglądać' a ponadto jak można przyznać osta znajomemu... I tym oto magicznym sposobem moderatorzy na tym forum są bezkarni.

 

Tyle z mojej strony wtrącone do dyskusji, więcej nie będzie bo mam dzisiaj chu..owy dzień, a ponadto nie mam czasu :hide:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już nie raz widziałam sytuacje gdzie moderator ewidentnie powinien dostać ostrzeżenie, ale nie dostanie 'bo jak to będzie wyglądać' a ponadto jak można przyznać osta znajomemu...

My się za przegięcia opierniczamy we własnym gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rid- dali Ci osta tylko dlatego, że społeczeństwo się zbuntowało. Gdyby nikt nie zareagował to byś go nie dostał.

Scrat- to może szarzy użytkownicy też we własnym gronie się będą opierniczać?

To nie jest sprawiedliwość, prawo powinno być równe dla wszystkich, a moderatorzy czasami naprawdę przeginają pałę- mnie już nie raz któryś obraził (a raczej panie moderatorki :roll: ) i nigdy nie poniosły za to konsekwencji. Nie, nie będę teraz wklejać linków bo:

a) nie mam teraz czasu

b) mam nowe konto i ciężko by mi było stare posty znależć

 

Dobra spadam stąd, buzka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×