Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

dodam znow cos od siebie do asetry. wlasnie zauwazylam ze czesto mam dreszcze, poce sie jak zawsze, ale wieczorem jak ide spac jest mi potwornie zimno.

zauwazylam ze jak odstawilam dawke 100 mg po 3 dniach wczoraj i dzis nie mam takich silnych mysli samob. ani takich lekow i rozpaczy.znow ejstem na 50 mg. ale spie , nic mi sie nie chce. nie wiem jak walczyc z ta apatycznoscią.

 

ja też tak miałam ale tylko na początku- jak asentra zaczeła w końcu porządnie działać to energia i chęć do działania wróciły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano było prawie dobrze - tylko nie jestem pewna, czy byłam jeszcze pijana, czy to leki powolutku zaczynają działać... teraz znowu spadek na łep na szyję... do pracy nie poszłam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i faktycznie zaponiałam o tym,że na każdego leki różnie działają, więc może i moja asentra może nie być dla każdego cudownym lekiem na depresję,ale zawsze warto spróbować i się przekonać, i nie można rezygnować po tygodniu, przynajmniej 3 trzeba ją brać,żeby były efekty. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, Zaczynam miec chrapkę na escitalopram.. :105:

 

A Cie tak wzielo :P?

 

Ale dobry wybor.

 

Krotkie info z przychodni :

 

Cipralex – racemiczny izomer citalopramu – nowy lek antydepresyjny

Wprowadzony przed laty w wielu krajach i cieszący się opinią skutecznego leku przeciwdepresyjnego Ciprelex od jesieni br. roku ma znaleźć się na polskim rynku. Pozytywne opinie wielu klinicystów, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych, gdzie Federalny Urząd do spraw Żywności i Leków jest szczególnie ostrożny w pozwoleniach na dopuszczenie do obrotu nowego leku, budzą zaufanie i nadzieję. Mimo, że dysponujemy już wieloma lekami przeciwdepresyjnymi, to niezliczona rzesza pacjentów, z których każdy jest również w sensie biochemicznym odmienną indywidualnością, stwarza stale zapotrzebowanie na nowe leki. Chodzi tu szczególnie o takie, które będąc dostatecznie aktywnymi aby przełamać depresję, pozwalałyby na nie zawieszanie w miarę aktywnej pracy zawodowej współczesnego pacjenta. Takimi właściwościami dysponuje Cipralex i dlatego w praktyce ambulatoryjnej można z nim wiązać spore nadzieje.

Nasi zagraniczni koledzy, mający już spore doświadczenie z nowym lekiem podkreślają szczególnie, że Cipralex:

 

* wykazuje szybsze działanie przeciwdepresyjne niż Cipramil. Ujawnia się ono już jakoby po tygodniowej kuracji

* lek ten, podobnie jak jego poprzednik, może być stosowany w leczeniu stanów lękowych i napadów paniki

* efektywnie działa już podawany w dawce 10 mg na dzień

* stosowany nawet przez okres kilku miesięcy, nie daje przyzwyczajenia ani nałogu

* opisywano nieliczne objawy uboczne – zazwyczaj niewielkie nudności w pierwszych dniach podawania preparatu. Ustępowały one samoistnie i nie stanowiły powodu do przerywania leczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere , Shadow Cipralex ma w skladzie substancje czynna Escitalopram. Nie wiem czym dokladnie rozni sie od Lexapro, uwaza sie go za lek skuteczniejszy. Przynajmniej tak mozna wnioskowac po tym co jest napisane w przychodni.

 

Ogolnie Escitalopram ma najsilniejsze dzialanie antydepresyjne za wszystkich SSRI.

 

Zatem szansa na poprawe (usredniajac populacje chorych) na nim jest najwieksza (z calej grupy SSRI).

 

Wiadomo, ze Twoja reakcj bedzie indywidualna.

 

Chociaz ja wierze i 3mam kciuki, ze ten lek bedzie strzalem w djesjat dla Ciebie.

 

Sam sie zastanawiam na zmiana Asentry na Cipralex.

 

Ale jescze dam szanse Sertraline tak z 2 miechy. Zeby 3 miechy pociagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze nie ma ? Nawet nie sprawdzalem, bo ten artykul jest z zeszlego roku, wiec moze Cipralex juz jest ? Ale chyba jednak NIE MA

 

A on jest recemicznym izomerem- to oznacza, ze Cipralex jest naprawde najlepszym i najsilniejszym antydepresantem ze wszystkich SSRI.

 

Dodatkowo wedlug zachodnich naukowcow Cipralex jest tez absolutnie najlepiej tolerowanym lekiem ze wszystkich SSRI.

 

Ogolnie blisko ma do idealu-leku :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro jest lepsze od paroksetyny?niemożliwe. :shock:

A citalopram kompletnie mi nie pomagał (tylko rano zrywalam sie z łóżka nakręcona).Więc w sumie nie wiadomo czy "pochodna"(izomer?) citalopramu bedzie dla mnie lekiem cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info :

 

Escitalopram, udoskonalony preparat citalopramu jest jednym z najlepiej tolerowanych

leków przeciwdepresyjnych. Równoczenie skutecznoæ escitalopramu w dawce

10 mg/dzieñ jest porównywalna do dawki 60 mg/dzieñ citalopramu.

 

Pozwala to na uznanie escitalopramu za lek o korzystniejszym stosunku skuteczno

ci do tolerancji. Mo¿na oczekiwaæ, ¿e bêdzie on jeszcze bardziej bezpieczny

i szerzej stosowany od macierzystego leku, zw³aszcza u chorych wymagaj¹cych

szczególnie bezpiecznego leku przeciwdepresyjnego, zw³aszcza z równoczesnymi

chorobami somatycznymi lub wspó³istniej¹cymi innymi zaburzeniami psychicznymi.

 

Sporód SSRI escitalopram wyró¿nia najbardziej selektywne dzia-

³anie na wychwyt zwrotny serotoniny. Ró¿nice powinowactwa SSRI do transporter

ów neuroprzekanictwa przedstawiono w tabeli 1.

Porównanie escitalopramu i innych SSRI pod wzglêdem powinowactwa do transporter

ów dopaminy i noradrenaliny oraz w stosunku serotoniny wykazuje, ¿e escitalopram

cechuje najwiêksza z wszystkich leków z grupy SSRI (w³¹cznie z citalopramem)

selektywnoæ wp³ywu na neuroprzekanictwo serotoninergiczne (26).

G³ówny metabolit escitalopramu tak¿e cechuje wybiórcze dzia³anie serotoninergiczne

(17).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapytam jutro mojego psychiatrę o ten Escitalopram. Mówicie, że to się sprawdza na lęki i fobię społeczną, ale działa lżej niż Asertin? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Cipralex (escitalopram ) to dokładnie to samo co lexapro dostępne na naszym rynku

...napisalem to i wklejam fotke , że by uniknąc nieporozumień w dalszej dyskusji....

sam sie zainteresowałem

Robert

800px-Cipralex.jpg.6a4c1b6ed495ae522e7f666cbf534677.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober6666, Mam złą wiadomość Skarbie ,to nie dla Ciebie.Ty nie lubisz serotoniny.

Magdaa, Myszko,na fobie spoleczna znkaomita jest paroksetyna.usunela u mnie wszystkie lęki,przez poltora roku mialam spokoj.A nagle przestala działać. :cry: .Skutkow ubocznych po niej mialam zero.Tylko przytylam(ale to też dlatego,że z nerwow przestalam rzygac),no i cycki mi w koncu urosly :105:Zenonek, selektywny najbardziej(czyli wybiorczy),ale czy najsilniejszy?

 

[Dodane po edycji:]

 

Zenonek, zreszta citalopram marnie dzialal na mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober6666, Mam złą wiadomość Skarbie ,to nie dla Ciebie.Ty nie lubisz serotoniny.

 

 

 

...niestety....a jakże bym chciał wziąć z nia udany ślub na lata....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober6666, z drugiej strony jedyny lek na ktorym wytrzymales dlużej niż tydzien to asentra,a ona nawet dla mnie(choc zadna inna sssri nie robila mi krzywdy) byla poprostu ścierwowata i straszna.A ten escitalopram ma podobno malutko skutkow ubocznych,tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, Myszko,na fobie spoleczna znkaomita jest paroksetyna.usunela u mnie wszystkie lęki,przez poltora roku mialam spokoj.A nagle przestala działać. :cry: .Skutkow ubocznych po niej mialam zero.Tylko przytylam(ale to też dlatego,że z nerwow przestalam rzygac),no i cycki mi w koncu urosly :105:Zenonek, selektywny najbardziej(czyli wybiorczy),ale czy najsilniejszy?

 

Mówisz? Hmmm :105: Mam nadzieję, że jutro się wybiorę do psycha i coś mu podpowiem... On mi dał Asertin i faktycznie super na mnie działał (tzn na fobię i na nerwicę, pracowałam, uczyłam się, maturę zdałam itd) ale czułam się jak robot i głupoty robiłam, do tego derealizacja...

A po tej Paroksetynie nie czułaś się jak robot, zombie? Miałaś derealizację? Bo ja nie mam od dwóch lat i nie chcę aby wróciła, to był koszmar! :why:

A ta Paroksetyna działa też na lęki i ataki paniki?

Szkoda, że mogę po niej przytyć... już i tak jestem gruba :-| A faktycznie, zdarza mi się rzygać z nerwów...

Ale wolę być bardzo gruba i szczęśliwa niż gruba i nieszczęśliwa... Chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, Po paroksetynie nie czulam sie absolutnie jak zombie,czulam sie sobą.tyle,że mialam dobry humor,zero lękow,zero derealizacji.Jedyną jej "Wadą" bylo w sumie to,że nie dodawala jakiegos kopa,jakiejs energii.Ale i tak dla mnie byla lekiem cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedz, napomknę o niej psycha :smile: Dzięki jeszcze raz za tą sugestię, brzmi jak lek dla mnie :great: :*

 

[Dodane po edycji:]

 

A libido miałaś po niej normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie biorę od tygodnia :roll:

owszem zwiększałam i to aż do 60 (niby zalecana dawka jest do 50)

psychiatra powiedzial,że moge bylebym sie dobrze czula psychicznie.

także moj organizm sie niestety przyzwyczail i przestal reagowac.

A szkoda,bo to świetny lek,przeciwlękowy,przeciwdepresyjny.I fobie społeczną usunął..nie stalam sie jakos super towarzyska,ale przestalam sie bac ludzi,wkręcac sobie,że sie na mnie gapią,śmieją sie ze mnie..ehh :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere Jak to Seroxatu nie bierzesz dopiero od tyga ? Znaczy Klomapraminy i Wenlafaksyny nie bierzesz od tyga ?

 

A ile nie bierzesz juz Paro ? Jezeli wiecej niz pol roku moze warto by sprobowac znowu ?

 

Lub co myslisz o Escilatopramie ? Przeczytalas to info co zapodalem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, wenla i anfaranil i asntra to moje ostatnie leki.Testowanie tej trojki włąćznie zajelo mi łącznie 14 dni.14 dni podczas ktorych:przez 6 dni efectin,przez 6 anafranil,przez 2 sertralina.Wczesniej blisko 2 lata paroksetyna( w tym miesiac fevarin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×