Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana koloru tęczówek


Gość Shadowmere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu obserwuję u siebie zmianę koloru tęczówki- ze stalowo zielonej robi się złocisto-brunatna.Powinnam zacząć się martwić?Czy może to mieć związek z lekami,ktore brałam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow

....na 100 % czytalem juz gdzieś na medycznych stronach o takim skutku ubocznym zazywania naszych legal drugs....

Nie podam linka, bo kompletnie nie pamiętam gdzie to bylo.....ale bankowo jest to spowodowane prochami....nie pamiętam tez o jakie prochy chodzilo....

A może stajesz sie wampirzycą???? :D:evil:

W takim razie nici z tylnego siedzenia w X 5 :D

nie pamiętam czy ta zmiana koloru sie cofa czy tez nie

Dla spokoju idx do okulisty jak za jakiś czas to nie minie

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że Twoja zmiana koloru tęczówek Shadowmere może być jak najbardziej spowodowana lekami... Wybierz się do okulisty, żebyś była spokojniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam na tęczówce małą czarną plamkę,jest naprawdę mikroskopijna.W necie przeczytalam,że to może być czerniak.I atak gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere, nie czytaj nic o tym w internecie!!!!! Sama widzisz co to powoduje. :( Idź do okulisty, a od informacji w necie trzymaj się z daleka, bo można zwariować, ja wczoraj to przechodziłam jak czytałam o amalgamatach, których mam jeszcze 8 w zębach. Spanikowałam, miałam problem z uspokojeniem się i zaśnięciem, totalne odrealnienie... Tak więc ZAKAZ CZYTANIA. To na pewno nie jest żaden czerniak tylko jakiś przejściowy skutek brania leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere, jeżeli chodzi o diagnozę na podstawie tęczówki i plamek na niej, istnieje taka dziedzina medycyny zajmująca się tego typu tematem. Nie chodzi o same plamki ale również o ich kształt, umiejscowienie i wiele innych czynników. Diagnoza samego siebie bez odpowiedniego przygotowania jest mało efektywna. :) Nie polecam autodiagnozy.

Co do zmiany koloru, u mnie wygląda to tak, że zawsze latem, szczególnie na słońcu kolor z piwnego zmienia się w żółto-zielony. Leki które przyjmujemy mogą też wpływać na powiększenie się źrenic co może być powodem kłopotów z ostrością widzenia w mocniej doświetlonych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam na tęczówce małą czarną plamkę,jest naprawdę mikroskopijna.W necie przeczytalam,że to może być czerniak.I atak gotowy.

Spokojnie Shadow. Plamek mam kilka i byłam u irydologa, żadnego czerniaka się nie dopatrzył. A na dodatek było to już ze 4 lata temu, więc gdybym miała czerniaka to już by mnie tu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irydologia,slyszalam o tej świeżej dosc pod-dziedzinie medycyny.Ale aż sie boje iść.tęczówki zawsze mialam w paski,a teraz zmieniają sie w orzechowe,to jeszcze ok.Plamkę naprawde niewidzialną dla nikogo(oprocz mnie) mam od 2 lat.tylko dopiero dzis znalazlam w necie,że to może byc czerniak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere, to moze tez być ciemna plamka którą każdy ma sam znalazłem ten pkt w swoim widzeniu :mrgreen: i to prawda ,że nikt jej nie widzi tylko właściciel to pewnie to , poszukaj w sieci o tym sam się wystraszyłem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniu:

"Jeśli przyjmujesz leki, na Twojej tęczówce mogą uwidocznić się różne zmiany. Stosowanie np. preparatów żelaza powoduje pojawienie się w strefie żołądka brunatnego zabarwienia. Kwas salicylowy i jego pochodne nadają tęczówce odcień brunatnoszary. (...) Czasem oczy zmieniają kolor, np. niebieskie u miłośnika niezdrowego jedzenia brązowieją, a orzechowe jaśnieją na zdrowej diecie."

fragment artykułu związanego z irydologią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim za zainteresowanie i przeslanie słów otuchy.Niestety wystarczylo parę dni bez leków i hipochondria,ktora bardziej niz zaburzeniem jest chyba czescia mojej osobowosci

uderzyla z wielką siła:) wiola173, moglabys?:) to wyślij!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To minie Haniu, lęki, panika złagodnieją... Wiesz, kiedyś pani psycholog, do której chodziłam mi powiedziała, że gdy organizm jest przez pewien czas "znieczulony" i potem nagle zaczyna odczuwać emocje (na przykład po odstawieniu leków) to z kolei przez pewien czas czuje je zbyt silnie. Z jednego bieguna na drugi... Skoro odstawiłaś leki i zaczynasz czuć to gdy się boisz - to na maxa. Z czasem myślę, że to się wypośrodkuje... Jednak mimo wszystko lepiej jest czuć niż nie czuć, tak mi się wydaje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na stronie o irydologii obejrzalam mapę-ktora część oka odpowiada jakiemu fragmentowi ciala.mam plamkę w miejscu,ktore jest przypisane do mózgu.teraz tylko jedno chodzi mi po glowie-czerniak z oka przerzutował do mózgu :shock::why:

 

[Dodane po edycji:]

 

wg tej mapy to mam jeszcze guza na jajniku.no poprostu pięknie.jestem szalenie sugestywna.będę zaraz rzygać z nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniu, po co Ty tam włazisz nie ładnie mówiąc i czytasz - żeby się jeszcze bardziej martwić, dołować? Nie czytaj tego, bo od razu znajdziesz milion chorób i dolegliwości... To już lepiej iść do irydologa. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joaśka, U nas nie ma irydologa,a ja nie mam pieniędzy!

Cholera Asia nie wiedzialam,że tak źle ze mną jest.Zawsze podejrzewalam raka mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joaśka, U nas nie ma irydologa,a ja nie mam pieniędzy!

Cholera Asia nie wiedzialam,że tak źle ze mną jest.Zawsze podejrzewalam raka mózgu.

 

Idź do okulisty, niech najpierw Ci sprawdzi czy z oczami wszystko ok. Haniu, czy źle z Tobą to nie wiesz, z informacji w internecie można sobie dopasować milion chorób, sama o tym wiesz. Ja jak się zaczęłam wkręcać w swoje choroby i dolegliwości to doszłam do stwardnienia rozsianego, chłoniaków itd. ... Tak nie można, bo się zwariuje w końcu...

Ale jedno jest pewne - powinnaś bardziej o siebie dbać, bo Twój organizm po lekach ma w sobie mnóstwo toksyn, musisz go odżywić i oczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniu, kiedyś pisałaś, że mama Adama pracuje w szpitalu, to niech Cię dla pewności tam może przebadają skoro tak bardzo się boisz, pobierz sobie krew, będziesz spokojniejsza... Jeśli coś by było naprawdę nie tak to na pewno byłoby to widoczne w badaniach krwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×