Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół Toureta.


Grzesio

Rekomendowane odpowiedzi

Czu ktoś z Was to ma lub spotkał sie z takim przypadkiem?

Mam nerwowe tiki. Zadzieram prawą nogę tak , że po miesiącu muszę kupić nowe buty. Ruszam głową w prawo i lewo. Jak np. smażę rzucam patelnią o palnik kuchenny. Uzywam jednego brzydkiego słowa. Zanim skończę zdanie te k.... leci parę razy. Niosę kawę macham kubkiem.

Wyczytałem w necie , że to może być właśnie Zespół Toureta. Nie zwracam uwagi na reakcje ludzi , jednak jak mam iść na rozmowę w sprawie ewentualnej pracy podczas takich tików?

Biorę seroxat na dzień i doxepin na noc. Czasem hydroxizinę.

Jedynie co mi pomaga to afobam , ale mdli mnie po nim i śpię dwa dni. Od tego chrząkania mam podrażnione całe gardło.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - Wszystko powinno wykazać EEG. Czy to rzeczywiście jest zespół Touretta, to może stwierdzić tylko neurolog.

 

Powiem tylko, że przy odpowiednich lekach, choroba powinna być pod pełną kontrolą. ;)

 

Oglądałam kiedyś w TV program, w którym po zabiegu neurochirurgicznym, facet całkowicie pozbył się tików. :D

 

Pozdrawiam. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Konsultowałes się z neurologiem? Jeśli nie, to koniecznie to zrób.Pozdrawiam.

Nie miałem siły iść wczoraj do niego. Cholerny świat.

Mam nadzieję , że w szpitalu zrobią jakiś wywiad. Muszę się położyć na endokrynologię. Na szczęście już w poniedziałek.

Ta tarczyca tak rozwaliła mi organizm , że ledwo chodzę. Wyniki do bani - wszystkie. Najgorsze te diabelne nerwy. Ani seroxat ani nic innego. No , dziś wziąłem afobam. Tików mam mniej. Ale mdli mnie jak diabli.

Czy ktoś z Was ma tutaj problemy z tym wrednym gruczołem?

Nawet cycki mi urosły. Jak nie depresja to tarczyca , jak nie tarczyca to inne badziewie. Kto to słyszał - mammografia u faceta. Ginekomastia też mnie czeka. Cały jestem w kaszakach , tłuszczakach albo włókniakach. Każdy mówi co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie depresja to tarczyca , jak nie tarczyca to inne badziewie.

 

Jak wyleczysz tarczyce to depresja i nerwy ustąpią. Przyczyną wielu stanów depresyjnych i nerwicowych jest właśnie tarczyca. Ja mam sama lekką niedoczynność, to jest bardzo męczące dla mnie a dopiero co rzeczywiście złe wyniki badań. Od tarczycy rozwala się reszta, inne hormony leżą, włókniaki, torbiele itp. Dokładne badania, dobry lekarz prowadzący i pół ciepień powinno odejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół Gilles'a de la Tourette'a jest organicznym schorzeniem mózgu, występującym często rodzinnie.Zespół jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym charakteryzującym się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych.

Pierwsze objawy występują między 2. a 15. rokiem życia, z początku ograniczają się do prostych tików motorycznych. Pojawiają się również zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość oraz utrudniona kontrola nad odruchami. Tiki zazwyczaj występują w postaci łagodnej (prostej), ograniczając się do mrugania oczami, ruchów ramion i głowy, grymasów, pochrząkiwania, mlaskania. W ciężkiej postaci zespołu Tourette'a tiki (zwane złożonymi) praktycznie uniemożliwiają normalne życie - chorzy podskakują, dotykają siebie i innych, kręcą się w kółko, wykonują serie nieskoordynowanych gestów.

Tiki wokalne pojawiają się i zanikają przyjmując różne formy. Jedną z nich jest koprolalia - patologiczna, niedająca się opanować potrzeba wypowiadania nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg kierowanych do obcych. Mogą być to pojedyncze przekleństwa lub złożone zdania. Koprolalia występuje także w wielu innych chorobach nerwowych i psychicznych, np. schizofrenii, psychozach alkoholowych, czasem w nerwicy natręctw. Według danych Tourette Syndrome Association na koprolalię w Syndromie Tourette’a cierpi mniej niż 15% pacjentów.

Przeklinanie w Syndromie Tourette’a jest również tłumaczone psychologicznym zjawiskiem echolalii - jest to powtarzanie słów lub zwrotów wypowiedzianych przez inne osoby lub zasłyszanych np. w telewizji. Zdarza się także, że osoba chora na echolalię powtarza słowa wypowiedziane przed chwilą przez siebie. Dwie najczęstsze formy echolalii to echolalia natychmiastowa i echolalia odroczona.

 

Nerwica natręctw, zespół obsesyjno-kompulsywny, zespół anankastyczny, OCD, Obsesive Compulsive Disorder, choroba psychiczna, w której chory nie potrafi powstrzymać pewnych myśli (obsesje) lub czynności (kompulsje). Natręctwa są myślami, impulsami skłaniającymi do działania, lub wyobrażeniami uporczywie narzucającymi się, albo też czynnościami wielokrotnie wykonywanymi, mimo przeświadczenia o ich niedorzeczności. Osoba doznająca natręctw ocenia je krytycznie. Próbuje odsunąć od siebie uporczywie powracające myśli lub usiłuje zaprzestać wielokrotnego wykonywania tych samych czynności. Próby te są zwykle nieudane i tylko nasilają uczucie niepokoju i wewnętrznego napięcia, które rozładowuje się dopiero po ich wykonaniu i to jedynie na pewien czas. Aby rozpoznana została nerwica natręctw objawy muszą występować przez większość dni w ciągu przynajmniej dwu kolejnych tygodni i być przyczyną cierpienia osoby oraz powodem zakłóceń w funkcjonowaniu społecznym. Pojedyncze i przemijające symptomy tej choroby są zjawiskiem powszechnym, obserwowanym także u osób zdrowych. Około 80% ludzi miewa objawy o charakterze natręctw.

 

Ciężkie formy obsesyjno-kompulsyjne, stanowią znaczącą przeszkodę w przeciętnym funkcjonowaniu i mogą stanowić o inwalidztwie. Zespół natręctw jest często nierozpoznawalny lub rozpoznawany omylnie jako depresja, zaburzenia lękowe, bądź schizofrenia. Objawy pojawiają się zazwyczaj około 14 roku życia.

 

Do spektrum zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych zalicza się: zaburzenia hipochondryczne (dysmorfofobia nieurojeniowa), zespół depersonalizacji-derealizacji (depersonalizacja), zaburzenia odżywiania (jadłowstręt psychiczny i żarłoczność psychiczna), zaburzenia nawyków i popędów (patologiczny hazard, patologiczne kradzieże, truchotilomania, patologiczne zakupy), zespół Gil de la Tourette`a, zespół Aspergera, pląsawica Sydenhama, pląsawica Huntingtona, kręcz karku, niektóre typy padaczki (aura o cechach OCD).

 

Za najskuteczniejsze metody leczenia, uznaje się farmakoterapię połączoną z terapią behawioralną. Podanie leku to często jedyny sposób, aby przygotować pacjenta do rozpoczęcia psychoterapii przez zmniejszenie napięcia, lęku, niepokoju, osłabienie obsesji czy kompulsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zespol Tureta!!! Mój syn w maju skończy 9 lat od kilku dobrych tyg zauwazyłam u niego dziwne zachowania.Pochrząkuje i mówi hmmm ,haaa,kręci głową ,wzrusza ramionami ,czasem robi grymasy ustami o oczami.Te tiki są wtedy gdy ogląda telewizje...i jest zapatrzony np. w bajke.Rusza dziwnie ręka lub macha nogą.Jestem załamana bo to dla mnie objawy tureta.Poszłam do lekarza psychiatry przepisała mu Haloperidol 2xdz po 3 krople i asertin 50 mg pół tab ,magnez z vit b6.Poszłam do neurologa ta pani kazała dawac haloperidol ,magnez i Sedatif PC żadna nie umie zdiagnozować jego choroby twierdza ze to może byc nerwica natręct ,ze to tak jest!!!!!!!!!Ja myśle co innego chcę go szybko diagnozy i leczenia ,żeby choroba sie nie rozwinęła błagam o pomoc !!!!!!!!!!!gdzie jeszcze mogę sie udać nadmieniam ,że jestem z Częstochowy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blondynaczwa, zespół Tourette'a powinien zdiagnozować neurolog i/lub psychiatra. Więcej o chorobie możesz przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-tourettea. Pomocy możesz szukać w Polskim Stowarzyszeniu Syndrom Tourette’a - http://www.tourette.pl/. Na stronie znajdziesz między innymi listę referencyjną lekarzy i instytucji zajmujących się leczeniem tej choroby. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×